Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Najbardziej nieudane zakończenie

Świat książek. Potrafisz 'pożreć' książkę w jedną noc? Podaj tytuł, niech inni też nie mogą zasnąć bez dowiedzenia się co będzie w następnym rozdziale.

Najbardziej nieudane zakończenie

Postautor: Ruta » śr 18 gru, 2013 14:13

Był już temat Książka która najbardziej Cię rozczarowała. Ale ja chciałabym zapytać czy trafiło się Wam czytać genialną książkę, która miała.. koszmarne zakończenie?
Wyobraźmy sobie super fabułę, bardzo dobrze nakreślone postaci, akcja się rozwija, mamy już w głowie idealne zakończenie historii, a tu BUM. Autor miał totalnie inny, dla nas gorszy pomysł na koniec historii.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Re: Najbardziej nieudane zakończenie

Postautor: Dafne » ndz 13 kwie, 2014 21:50

Na pewno Samotność w sieci, bo klęłam, jak szewc pod koniec. Poza tym, nic innego mi do głowy nie przychodzi.
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: Melancthe » ndz 04 maja, 2014 15:25

Dla mnie będzie to manga "Code Breaker"....gdy zobaczyłam zakończenie...cóż myślałam, że jest to jakiś żart.
Innym przykładem będzie zakończenia które mnie rozczarowało jest..."Pod Kopułą" Kinga. Całość jest bardzo dobra (jak dla mnie), niestety zakończenie, mimo iż dało do myślenia, było dobrze zaplanowane/napisane to jednak "coś" mi się tam gryzło. Czekałam na WIĘCEJ - a ono było takie zwyczajne.
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta
Medals: 1

Postautor: tylko_ja_wiem » ndz 04 maja, 2014 20:27

"Amore 14" Federica Mocci. Autor może niezbyt znany, ale to on napisał "Trzy metry nad niebem" (już teraz pewnie kojarzycie, bo powstał film na podstawie książki). Może nie powinnam się rozczarowywać, ale Federico ma to do siebie, że u niego książki nie mają takiego zakończenia jakiego spodziewałby się czytelnik. "Amore 14" to typowa historyjka komediowo-romantyczna dla nastolatek (mimo mojego wyrafinowanego gustu bardzo mi się spodobała), a zakończenie mnie rozgniotło. Po prostu główni bohaterowie nie "żyli długo i szczęśliwie" przez zdradę. Byłam wściekła, że tak wyszło, ale odtąd wiem, że należy być gotowym na wszystko.
Awatar użytkownika
tylko_ja_wiem
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Yolandi

Wróć do Literatura