Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Ciało kobiety po ciąży

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".

Re: Ciało kobiety po ciąży

Postautor: Pawian » pt 13 wrz, 2013 21:29

I generalnie przesadzacie z tematem, jakby cialo niewiadomo jakie deformacje przechodzilo.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 56 times
Have thanks: 70 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Ruta » pt 13 wrz, 2013 21:37

Pawian, podawanie przykładów co przepłynęły wszystkie rzeki świata, to żaden argument. Każda kobieta mi inne ciało inaczej reaguje na zmiany po ciąży. Ja też mogę podać przykład, że większość kobiet jakie znam, po ciąży wygląda gorzej, a ich uda i brzuchy są pokryte rozstępami. I niby co to udowadnia? Że to Ty przesadzasz? raczej tylko to, że każde ciało wygląda inaczej i nie ma co generalizować.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: piagizela » pt 13 wrz, 2013 21:38

Pawian, nie chodzi o to, że ma się zmieniać kolosalnie, ale że jeżeli się zmienia, to te zmiany są gloryfikowane. Bo że macierzyństwo święte, że poród ciężki, to nie można powiedzieć, że kobieta brzydka - jakby to jej macierzyństwu coś ujmowało.
:lick:
piagizela
Newbie

Has thanked: 47 times
Have thanks: 44 times
Medals: 2

Postautor: Pawian » pt 13 wrz, 2013 21:46

piagizela pisze:to nie można powiedzieć, że kobieta brzydka

Poplenilam blad mowiac kolezance, ze flak po porodzie mozna zoperowac?
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: piagizela » pt 13 wrz, 2013 21:49

Pawian, błąd jak błąd, od wszystkiego są wyjątki, tym bardziej jeżeli chodzi o jednostki.
:lick:
piagizela
Newbie

Has thanked: 47 times
Have thanks: 44 times

Postautor: Pawian » pt 13 wrz, 2013 22:11

Wychodze z zalozenia, ze jezeli cos naprawde kobiecie nie pasuje, to moze to "naprawic".
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Ruta » pt 13 wrz, 2013 22:23

Pawian, tylko czasem to wymaga albo kasy, albo... czasu.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Pawian » pt 13 wrz, 2013 22:38

Teraz nowe korony [dentysta] kosztuje wiecej niz poprawka brzucha.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Ruta » pt 13 wrz, 2013 22:42

Pawian, tak, mając na uwadze fakt, że w Polsce średnia krajowa to 1,500. :ciacho: No... powiedzmy.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Pawian » pt 13 wrz, 2013 23:01

Wlasnie najdziwniejsze jest to, ze niby zarabia sie mniej niz wydaje na zycie, a i tak jakos kazdy sobie radzi. Pozatym po co rodzic dzieci, jezeli ma sie w sumie 2,500 z dochodow. Zakladajac, ze obojga pracuje.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Ruta » pt 13 wrz, 2013 23:15

Pawian pisze:Wlasnie najdziwniejsze jest to, ze niby zarabia sie mniej niz wydaje na zycie, a i tak jakos kazdy sobie radzi.

Nie pytaj jakim kosztem. To, że ludzie wiążą koniec z końcem nie znaczy, że mają na takie rzeczy jak korekty ciała.
Pawian pisze:Pozatym po co rodzic dzieci, jezeli ma sie w sumie 2,500 z dochodow. Zakladajac, ze obojga pracuje.

Bo jeśli ktoś chce mieć dziecko, to je będzie miał. Nie dlatego, że go koniecznie stać na ekstra dodatki. Ale nie warto czekać do 50 aż się będzie miało tyle pieniędzy by... można było sobie wszystko opłacić.
Z resztą sądzę, że w Polsce pary z dziećmi mają inne priorytety jak wydanie kasy na zlikwidowanie fałdków. I myślę też, że mało która mama o tym myśli.. no chyba, że ta co kupuje markowe sukieneczki dla dziecka, dla którego i tak to nie ma znaczenia.
Znajoma mi opowiadała, że u niej w rodzinie jedna para zarabia kilkanaście tysięcy miesięcznie. Łącznie. Mają jedną córkę. I uważają, że nie stać ich na drugie dziecko. :zdziwko:
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Pawian » sob 14 wrz, 2013 00:18

Ruta pisze:Bo jeśli ktoś chce mieć dziecko, to je będzie miał.

Jestem jedna tych, co poczeka na ten czas, aby na wszystko bylo nas stac.
Ruta pisze:czekać do 50

Bez przesady, az taka Polska nie jest straszna :niepewny: Chyba..
Ruta pisze:inne priorytety jak wydanie kasy na zlikwidowanie fałdków.

Wydaje mi sie, ze jezeli dla kogos to jest wielka katorga i ta osoba uwaza, ze zostala przez ciaze oszpecona... no to czemu nie? Pozatym nie mowa tu o faldkach, a o tym "flaku", ktory zostanie mnimo cwiczen. Nie wiem jak to sie objawia w innych czesciach ciala, ale tym tygrysim paskom mozna na przyklad juz zapobegac na poczatkowym stadium ciazy.
Jezeli ktos sie boi, ze sie roztyje do kosmicznych rozmiarow, to moze kupic sobie pilke i cwiczyc na niej, skoro nie stac ja na karnet do silowni.
Wydaje mi sie, ze wszystko mozna jakos poprawic, niekoniecznie tez za sprawa skalpela, ale glownie poprzez zapobieganie.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Ruta » sob 14 wrz, 2013 08:36

Pawian pisze:Jestem jedna tych, co poczeka na ten czas, aby na wszystko bylo nas stac.

I gratuluję. Ale życie to życie, w jednej chwili każdy może mieć pracę, a następnej już nie. O tym też mówię. Różnie bywa, to też trzeba mieć na uwadze. ;-)
Pawian pisze:Bez przesady, az taka Polska nie jest straszna Chyba..

Tak by to wyglądało gdyby się chciało zaspokoić wszystkie potrzeby i mieć jeszcze gratisy. :P
Pawian pisze:Wydaje mi sie, ze wszystko mozna jakos poprawic, niekoniecznie tez za sprawa skalpela, ale glownie poprzez zapobieganie.

Owszem, ale świadomość, że mogę zapobiegać nie uchroni od strachu przed zmianami. To, że chodzisz do lekarza na badania profilaktycznie, nie sprawi, że gdzieś tam w podświadomości zniknie obawa choroby. ;-)
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Dafne » sob 14 wrz, 2013 08:53

Pawian pisze:Teraz nowe korony [dentysta] kosztuje wiecej niz poprawka brzucha.

Pawian pisze:Wydaje mi sie, ze jezeli dla kogos to jest wielka katorga i ta osoba uwaza, ze zostala przez ciaze oszpecona... no to czemu nie?

Nie sądzę, aby kobieta, która chciałaby sobie poprawić brzuch, na pierwszym miejscu stawiała właśnie tę potrzebę. To będzie tłumione, dopóki nie znajdą się oszczędności. Najpierw potrzeby dziecka, męża, potem swoje. Tak myśli dużo kobiet- siebie stawia na ostatnim miejscu. Wiem, jak z moją mamą jest. Woli kupić coś mi, niż sobie. A że chodzi w starych butach, to już pikuś dla niej. Ostatnio sobie kupiła sukienkę na wesele, bo ja mam swoją ze studniówki, ale założę się, że gdybym ja nie miała sukienki, to ona wolałaby iść w starej.
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: Pawian » sob 14 wrz, 2013 15:50

Ruta, masz racje, roznie bywa, tym bardziej jezeli ma sie wlasny biznes. Juz sie o tym dobotnie przekonalam :looka:
Ale jak pieniadze jednak sa, to mozna i zaoszczedzic. Odstawic do skarbonki i powiedziec, ze to dla dziecka. Dlatego uwazam, ze czekanie na "lepszy moment" jest mniej stresujace, bo co by bylo gdybym zaszla w ciaze, kiedy musimy uwazac na kazdy wydatek? Nie mowie tu o takiej sytuacji, ze potrzeba niewiadomo ile kasy, zeby kupic wszystko w jeden dzien, a o pieniadzach, dzieki ktorym bedzie mnie stac na zakup (przykladowo) 20 paczek pieluch po roznych rozmiarach, bo sa w mega promocji.
Dafne, zgadzam sie. Matki maja to do siebie, ze daja wszystko co tylko moga swoim pociechom. Ale nie kazdy musi jakos wiazac koniec z koncem. Moja opinia na temat poprawek jest glownie do tych rodzin sredniej klasy, ktora ma oszczednosci itp.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Patorek » sob 14 wrz, 2013 19:41

Obrazek
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Peggy_Brown » sob 14 wrz, 2013 22:14

Pator, te zdjęcie przewija się chyba przez cały internet. Jak się chce, to się da.
OStatnio oglądałam w "pytaniu na sniadanie" taki fragment, który był poświęcony odzyskiwaniu figury po ciąży. I wypowiadała się instruktorka fitness. W każdym wypadku jest możliwe osiągniecie nawet lepszej sylwetki niż przed ciążą ale wszystko zależy od organizmu i psychicznej potrzeby kobiety. Ta, która chce, może zrobić wszystko ze swoim ciałem. I ja przy tym jakoś powoli przekonuję się do tego, że po ciąży mogę wyglądac dobrze, jak i w jej trakcie. Wystarczą odpowiednie ćwiczenia dla ciężarnych kobiet i już krok do przodu.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 38 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: Nanya » ndz 15 wrz, 2013 07:08

Patorek, a skąd masz pewność, że kolejność nie jest odwrotna? Spójrz na włosy.. w ciąży spalone od rozjaśniania i z trwałą, z (tak na oko) 7-8 miesięcznym dzieckiem - zadbane, w naturalnym, ciepłym kolorze i później znów by wracała do spalonej trwałej? :oczami: Jakoś tak mi to nie współgra z dbaniem o siebie.
- Zdaje mi się, że pan trochę kalospintechromokrenizujesz.
- Jak to?
- No, trochę pan łżesz - objaśnił.
Nanya
Extra marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 43 times
Imię: Cysia

Postautor: Ruta » ndz 15 wrz, 2013 10:20

Nanya, może lubi spalone włosy.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Patorek » ndz 15 wrz, 2013 12:35

Nanya, nie znam się na włosach, ale to tylko przykład jeden z wielu.
Na niektórych są np zdjęcia coś na wzór tego i np. z gazetą by było widać datę.

Najbardziej współczuję kobietom, które mają słabą skórę, bo po porodzie nic poza zabiegami regeneracyjnymi/pielęgnacyjnymi nic im nie pomoże.
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: powidlo » pt 27 wrz, 2013 17:59

A mnie się te zdjęcia podobają, na swój sposób. Intrygują mnie, bo widzę w tym jakieś dopełnienie. Nie mówię, że kobieta powinna urodzić dziecko aby dopełnić swoją kobiecość, na pewno jest na to wiele sposobów, ale w tych kobietach to widzę. Nie mówię też, że to estetyczne, ale.. mnie się podoba.

Jak zwykle ludzie krzyczą, zamiast pokazać, że akceptują. I wychodzi faktycznie gloryfikacja, jak mówiła Pia. Może dlatego, że ludzie zaczynają akceptację od skrajnych przypadków aby pokazać, że się da?
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga

Postautor: yoosecka » pn 21 paź, 2013 15:18

A ja jestem po 3 porodach. Po 2 mialam sylwetke jak modelka. Po tej 3 owszem schudlam, ale skora nie chce sie naciagnac tak jak byla. czasem na to nie zwracam uwagi ale czasem sie chce plakac.. Maz mowi ze nie widac jakbym byla po ciazy tylko miala faldki od slodyczy, ale ja wiem swoje.
Awatar użytkownika
yoosecka

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Kaska

Postautor: kaatarzynak » wt 17 gru, 2013 19:43

Cialo po ciazy bardzo sie rozni, nawet jesli waga jest taka sama a skora wejdzie cialko nabiera ksztaltów:):)

To dodaje jedynie kobiecosci...
Awatar użytkownika
kaatarzynak

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Kasia

Postautor: Ruta » wt 17 gru, 2013 19:45

kaatarzynak pisze:To dodaje jedynie kobiecosci...

Mrał, ten brzuszek w rozstępach. :serce:

:rotfl:
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Patorek » wt 17 gru, 2013 20:14

Na szczęście kosmetologia estetyczna idzie wciąż do przodu. Niedługo kobiety nie będą miały z tym problemu,
bo będzie można wszystko 'naprawić'. Teoretycznie i teraz można, ale na razie ceny są jakie są,
wydaje mi się z czasem one spadną + pojawią się nowe drogie/lepsze sposoby dla bogatszych.
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: Peggy_Brown » wt 17 gru, 2013 23:56

Wszystko, co pierwsze i nowe jest drogie. Może niedługo NFZ by zaczął refundować :D
Widziałam jedno zdjęcie kobiety po ciąży, której rozstępy były wręcz śliczne. Tak tak, wiem jak one wyglądają, ale ta pani miała kilka takich białych na brzuchu. Widać, że ciążowe, a brzuszek już mały, lecz rozstępy zostają.
Sama się boję ich po porodzie, ale myślę, że to wszystko zaczyna się dużo przed ciążą. Jak dbamy o ciało przed takie będzie później. Może nie do końca, ale coś w tym chyba jest.
Sama zmagam się z rozstępami na biuście i udach i nie sa one wielką tragedią. Wszystko zależy od ich wielkości i koloru.
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: Ruta » wt 17 gru, 2013 23:57

Peggy_Brown pisze: Może niedługo NFZ by zaczął refundować

Mają chyba ważniejsze rzeczy do refundowania ;p
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Dafne » śr 18 gru, 2013 00:11

kaatarzynak pisze:To dodaje jedynie kobiecosci...
A ja uważam, że ciąża i pierwsze miesiące życia dzieciaka, odbierają kobiecość. W ciąży, oczywiście, nie każda kobieta wygląda, jak dojna krowa (znam takie, którym tylko brzuch urósł i nie roztyły się potężnie, a po porodzie zrzuciły tą lekką niedowagę albo nawet schudły w ciąży), ale nie czarujmy się, takich kobiet jest mało. Zwykle kobieta ma boleści związane z ciążą i to ją ogołaca z kobiecości. Nie chodzi tu o jakieś potężne bóle, co o zwykłe niedogodności, jak problemy z kręgosłupem czy puchnące nogi. Twarz właściwie też w ciąży puchnie... Po porodzie za to dla partnera niewiele jest czasu, dziecko wymaga sporej opieki, więc o przyjemnościach nie może być mowy. I jak tu czuć się spełnionym, kiedy 3/4 doby spędza się na zmienianiu pieluch. :niepewny:
Najgorzej, jak kobieta karmi piersią, bo cycki robią się obwisłe (a w czasie ciąży też ma już niezły zwis), no i jeszcze te rozstępy...
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times

Postautor: Peggy_Brown » śr 18 gru, 2013 00:23

Ruta pisze:Mają chyba ważniejsze rzeczy do refundowania ;p
no wiem o tym przecież. :)
Dafne pisze:takich kobiet jest mało
ja taka będę. Już nie wiem co by się miało dziać i tak nie pozwolę sobie na przytycie. Najwyżej przestanę jeść i zamęczę się jakimiś ćwiczeniami dla ciężarnych. A tak całkiem serio to przecież można na tym pracować. Czytałam nawet wywiad z jakąś instruktorką fitness odnośnie ciąży i wypowiadała się, ze wystarczy myśleć a uniknie się efektu wieloryba i męczenia się po ciąży. Ale ten proces musi nastąpić dużo wcześniej.Dafne, Czarno widzisz ciążę, jak jeszcze do niedawna ja. A dzisiaj zupełna zmiana podejścia. Ciąża to piękne ciało, moje dziecko nie będzie zarywało mi nocy i w ogóle będzie pięknie. :D
Poważnie, moja mama mówiła mi jak to robiła, bym ja przespała jej całą noc. Więc trochę od niej ściągnę, trochę od innych i jakoś to przeżyję.
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: Ruta » śr 18 gru, 2013 00:27

Peggy_Brown pisze:Ciąża to piękne ciało

Obrazek

Nie to, ze straszę Cię Pegg, ale przeskakiwanie z jednej skrajności w drugą dobre nie jest. ;)
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zbiór tematów archiwalnych