Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Paleoastronautyka.

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Paleoastronautyka.

Postautor: Saya » ndz 28 lip, 2013 12:17

Paleoastronautyka – paranauka zajmująca się badaniem przeszłości ludzkiej cywilizacji w kontekście jej kontaktów z cywilizacjami pozaziemskimi. Jej główna hipoteza zakłada, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.

Malowidło naskalne z Val Camonica,z terenu obecnych Włoch, sprzed 10 000 lat p.n.e., które w środowisku paleoastronautycznym jest uważane za jeden z dowodów na wizyty kosmitów na Ziemi w przeszłości. Według teorii naukowych są to wizerunki bóstw czczonych w tamtych czasach.

Najbardziej znanymi popularyzatorami teorii paleoastronautycznych są Erich von Däniken i Zecharia Sitchin, których książki stały się światowymi bestsellerami. W Polsce tym tematem zajmowali się tacy autorzy jak: Lucjan Znicz, Andrzej Sarwa, Krzysztof Piechota oraz Arnold Mostowicz.

Istnieje międzynarodowe Stowarzyszenie Badawcze ds. Archeologii, Astronautyki i Poszukiwań Inteligencji Pozaziemskich (Archaeology, Astronautics and SETI Research Association, czyli A.A.S. R.A.), w krajach niemieckich organizujące międzynarodowe konferencje na temat Paleo-SETI. Ponadto elementy Paleo-SETI użyte zostały w filmie Gwiezdne wrota (1994).

Obecnie w Polsce w dziedzinie weryfikacji i popularyzacji tej hipotezy panuje ogólny zastój, jedynie wydawnictwo Amber publikuje wiele książek na ten temat.

Pokrewną dziedziną paleoastronautyki jest ufologia.


źródło:wikipedia

Co sądzicie o tych teoriach?
Wydają się dla Was interesujący czy śmieszne?
Słyszeliście o wyżej wymienionych autorach?
Saya
Newbie
 
Rejestracja: wt 10 mar, 2009 21:20
Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Płeć: Mężczyzna
Medals: 5
Posty: 5897

Re: Paleoastronautyka.

Postautor: Makaron » ndz 28 lip, 2013 13:43

Co sądzicie o tych teoriach?
Jak to powiedziała pewna postać w filmu KONTAKT "Jako że kosmos jest tak wielki, to marnotrawstwem było by nie zasiedlenie tak wielkiej przestrzeni przez inne istoty" :). Mogło by być to wytłumaczeniem dla utworzenia się takich zjawisk jak religia.

Wydają się dla Was interesujący czy śmieszne?
Ja do wszystkiego pochodzę sceptycznie, dopóki obca cywilizacji nie przedstawi nam dowodów na poparcie tej tezy to do tego czasu nie będę sobie zaprzątał głowy tymi wszystkimi teoriami, spiskami :P.
- Sam w sumie uważam, że po osiągnięciu pewnego poziomu inteligencji, będziemy w stanie skomunikować się z obcą cywilizacją jeżeli ta istnieje i możliwym jest to że aktualne zdolności ludzkie nie potrafią wychwycić sygnałów kierowanych do nas przez obce istoty :P.

Słyszeliście o wyżej wymienionych autorach?
Nie słyszałem. :)
Pragniesz mych ust - jeszcze drgają
Od bluźnierstw słów krwawiących, bezsilnych protestów
Choć niewidoczna jesteś, ponad wszelką wątpliwość
Czuję Cię każdym włóknem napiętego ciała.
Jesteś...
Twe delikatne dłonie osaczają mnie coraz bezwstydniej...
Makaron
Łapacz chmur
 
Rejestracja: czw 07 lut, 2013 23:46
Lokalizacja: Astral
Has thanked: 91 times
Have thanks: 13 times
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Medals: 4
Posty: 835


Wróć do Strefa tajemnic

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


cron