Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Cyberpunk i dystopia w anime

Świat komiksu i animacji azjatyckiej jest niezwykle bogaty w emocje, tajemnice i w to wszystko o czym mozemy tylko pomarzyć. Zapraszamy do poszperania wśrod muzyki, dram i filmów azjatyckiech.
Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy. "Siedzisz" w tym? Zapraszamy do dyskusji.

Cyberpunk i dystopia w anime

Postautor: Hermes Trismegistos » śr 10 lip, 2013 08:20

Temat majacy na celu zainicjowanie dyskusji na temat istniejacych filmow majacych cos wspolnego z cyberpunkiem i bardziej ogolnie - kwestia dystopii i przyszlosci cywilizacji.

Zaczac chcialbym od stworzenia listy najlepszych filmow w tym gatunku i pokrewnych. Nie jest wcale latwo znalezc dobre pozycje, dlatego licze, ze ktos poleci cos fajnego.

Seria Ghost in The Shell - coz, temat niebiologicznej swiadomosci z pewnoscia dotyka tematu, ale jednak nie jest to stricte cyberpunk. Niemniej padaja wazkie pytania nt. dalszej ewolucji czlowieka. A poza tym swietna realizacja.

Akira - dosc daleko od tematu i raczej mniej popularny kierunek ewolucji, jednak warto obejrzec i traktowac jako przestroge wobec "woli mocy".

Ergo Proxy - trudna i wymagajaca seria, i prawde mowiac musze obejrzec jeszcze raz, aby odczytac sens.
Appleseed - niezbyt glebokie, calkiem ladnie wykonane.
Neon Genesis Evangelion - tylko elementy gatunku, nie do konca wiem jak zinterpretowac.

Nie ogladalem/nie pamietam, ale wiem, ze istnieja:
Bubblegum Crisis, Armitage III: Poly Matrix i Dual Matrix
Szaleństwo? To tylko następny krok ewolucji.
Hermes Trismegistos
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 5 times
Imię: Bonawentura Iarema

Re: Cyberpunk i dystopia w anime

Postautor: Dyfrakcja » ndz 14 lip, 2013 19:15

W sumie kocham ten gatunek. W moich ulubionych oczywiście jest pierwsza i druga seria genialnego anime Ghost in the shell: Stand alone complex. Uwielbiam ten klimat, ten humor tachikonów, uwielbiam je. Wyraźiste postacie
Texhnolyze- to jest dość ciężkie anime, ale bardzo je polubiłem, i jeśli nie oglądałeś to polecam. Ponury i ciężki klimat.
I Ergo Proxy oczywiście, piękna kreska, bardzo fajnie zbudowany świat, fabuła i klimat
every day I'm leaving the old world
Awatar użytkownika
Dyfrakcja

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Re: Cyberpunk i dystopia w anime

Postautor: Pawian » ndz 14 lip, 2013 22:05

Dziwie sie, ze nie zostala wymienilna klasyka gatunku samego anime, czyli Metropolis.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Wróć do Manga & Anime