Zakończenie będące Początkiem

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
MatGamz
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:39
Płeć: Mężczyzna

Zakończenie będące Początkiem

Post autor: MatGamz » 11 maja 2013, 17:10

Witam. Chciałbym nie tyle spytać się o pomoc, co prosić abyście skomentowali mój plan. Zacznę od początku. Rok temu wpadłem na pomysł, żeby wyruszyć w podróż po Polsce. Na początku to było tylko odległe marzenie, rysowałem sobie siebie z plecakiem na plecach, jak biegam po lasach, siedzę przy ognisku, wspinam się po górach. Z czasem jednak to było coraz bliżej mnie, ta fantazja coraz bardziej mnie pochłaniała. Działały też na mnie inspirująco wspomnienia gdy jako chłopaczek byłem zafascynowany grą fantazy Gothic, sterowałem swoim bohaterem, wędrując przez świat podobny do średniowiecza, pełen jednak mitycznych orków, giblinów, przeżywałem przygody, walczyłem, rozmawiałem z innymi postaciami, to było niezwykłe. Aż kilka miesięcy później trafiłem na film Wszystko Za Życie o podróżniku który pewnego dnia po prostu wyszedł z domu i zaczął zwiedzać Amerykę. Ten film o historii Chrisa McCandleesa nadał moim planom barw, a pozytywnie wzmocniły to wszystko jeszcze Przygody Młodego Indiany Jonesa. Duży wpływ miał też Ted Kaczynski, ten amerykanin o polskich korzeniach zamieszkał na stale w lesie bez elektryczność, żył jedynie za 1000 dolarów na rok. Oczywiście także i film Rambo: Pierwsza Krew bardzo mnie zmotywował. Czekałem cały rok. Zrealizuje swój plan, i w czerwcu wyruszę w Polskę. Ale bez samochodu, czy jakiegokolwiek towarzysza. Tylko ja i mój plecak. Mieszkam w dolnej części kraju, blisko gór, a moim celem będzie dotrzeć nad Bałtyk, i wskoczyć w objęcia fal.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zakończenie będące Początkiem

Post autor: HELLBRINGER » 11 maja 2013, 17:39

No to z mojej strony pozostaje życzyć Ci powodzenia.
Drogę powrotną też planujesz pieszo?
Bedziesz spał w namiocie na polach? Czy zatrzymywał się gdzieś?
Pytam z czystej ciekawości ;)
Niepokoi mnie tylko inspirowanie Tedem Kaczyńskim i Rambo. Omijaj mazowsze proszę :P:P

Makaron
Łapacz chmur
Posty: 835
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:46
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Astral

Re: Zakończenie będące Początkiem

Post autor: Makaron » 11 maja 2013, 18:12

"Wszystko za życie" ten film również wywarł na mnie mega wrażenie i co najlepsze mam podobne plany do twoich lecz dopiero na następne wakacje :). Czekam z niecierpliwością na relacje, zdjęcia. A jak ze spaniem - namiot? Inspirując się wyżej wymienionym filmem - będziesz "zdobywał" swoje pożywienie czy raczej zostaniesz przy wymianie za banknoty? :>

MatGamz
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:39
Płeć: Mężczyzna

Re: Zakończenie będące Początkiem

Post autor: MatGamz » 11 maja 2013, 20:34

Dzięki za dobre słowa. Co do Teda Kaczynskiego, nie tyle mnie inspiruje jego krucjata i wojna z technologią co styl życia, to jak spędzał dnie i noce w swojej drewnianej chatce na odludziu. A jeśli chodzi o Johna Rambo, oczywiście nie mówię o części drugiej, trzeciej i czwartej gdzie chodzi głównie o strzelaninę, a o części pierwszej, hardkorowy survival, w filmie ginie tylko jedna osoba. Co do jedzienia, będę miał zapas i zabiore trochę kasy. Mam obecnie 400 zł, obliczyłem że wystarczyło by mi tyle na 3 miesiące, więc nie mam się co martwić. Takim traperem nie jestem żeby polować, a jedyną broń jaką zabieram to gaz pieprzowy, na wszelki wypadek. Pochwalę się że w środę kurier przywozi mi najpotrzebniejsze drobiazgi, za 100 zł zakupy w militaria.pl Żadnych hoteli! Noce pod gołym niebem, gwiazdy, jakaś tajemnicza polana... Czuję ekscytację gdy myślę że jeszcze tylko miesiąc. Jedyne co jeszcze robię to trening fizyczny. Rozkmińcie wędrować po całej nieznanej Polsce, to wbrew pozorom wielki kraj, którego 80% powierzchni to mające wiele tysięcy lat lasy. Na szczęście minęło te 80 lat od wojny z Hitlerem, i miny w lasach już nie są zagrożeniem. Tak mi mówił spec, pytałem bo jednak trocheśmy min pozostawiali.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Zakończenie będące Początkiem

Post autor: Ruta » 11 maja 2013, 22:18

MatGamz pisze:Mieszkam w dolnej części kraju, blisko gór, a moim celem będzie dotrzeć nad Bałtyk, i wskoczyć w objęcia fal.
Jak się postarasz to na stopa dojedziesz w jeden dzień. Moi znajomi tak docierali do mnie, a mieli do mnie całą Polskę. No chyba, że planujesz zwiedzać po drodze jakieś zabytki i miejsca.

Przede wszystkim dobrze się przygotuj. Wyznacz sobie trasę, zakup mapy i obmyśl ewentualny plan powrotu. Różnie może być. lepiej mieć pieniądze na bilet do domu gdyby naprawdę coś wyskoczyło.

Mam kilkoro znajomych to na stopa podróżowali po Europie. Jednak nigdy sami.
MatGamz pisze: Na szczęście minęło te 80 lat od wojny z Hitlerem, i miny w lasach już nie są zagrożeniem. Tak mi mówił spec, pytałem bo jednak trocheśmy min pozostawiali.
Patrz, a u mnie ostatnio kilka znaleziono w lesie. Uważaj, mieszkam na Północy, która Ci się marzy.

MatGamz
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2013, 16:39
Płeć: Mężczyzna

Re: Zakończenie będące Początkiem

Post autor: MatGamz » 12 maja 2013, 11:19

Ale tu właśnie chodzi o to, żeby nie było autostopu. Bez samochodów, pociągów czy nawet roweru. To ma być włuczęgostwo. A jeśli chodzi o powrót to tylko i wyłącznie w taki sam sposób. Co ma być to będzie.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości