Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Pioruny kuliste

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Pioruny kuliste

Postautor: Lisek » sob 04 maja, 2013 23:19

Piorun kulisty rzadkie zjawisko meteorologiczne. Według relacji świadków, objawia się jako świecąca i poruszająca się kula o promieniu od kilku do kilkudziesięciu centymetrów, czasami wydająca głos podobny do syczenia. Uważa się, że jest rodzajem wyładowania atmosferycznego. Naukowcy nie są zgodni co do określenia faktycznej istoty pioruna kulistego.

Moja babcia opowiadała mi dość ciekawą historię - właśnie związaną z tymże piorunem.
Pewnego popołudnia do miasta przywlekła się duża burza. Pioruny, grzmoty, zacinający deszcz, dla niektórych istny koszmar. W pewnym momencie przez uchylone okno do domu wleciał ów piorun kulisty. Uderzył w stół, robiąc przy tym dużo hałasu, po czym wyleciał przez dziurkę do klucza. W stole została dziura wielkości piłki tenisowej.

Słyszeliście coś o czymś podobnym?
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Have thanks: 8 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Re: Pioruny kuliste

Postautor: Pro » ndz 05 maja, 2013 07:15

bananowy pisze:Pewnego popołudnia do miasta przywlekła się duża burza. Pioruny, grzmoty, zacinający deszcz, dla niektórych istny koszmar. W pewnym momencie przez uchylone okno do domu wleciał ów piorun kulisty. Uderzył w stół, robiąc przy tym dużo hałasu, po czym wyleciał przez dziurkę do klucza. W stole została dziura wielkości piłki tenisowej.

A pomachał na do widzenia? Bez urazy dla Twojej babci, ale bardzo trudno uwierzyć w coś takiego. O piorunach kulistych coś tam kiedyś czytałem, ale wcale mnie to nie zainteresowało.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: Lisek » ndz 05 maja, 2013 09:36

Pro pisze:A pomachał na do widzenia? Bez urazy dla Twojej babci, ale bardzo trudno uwierzyć w coś takiego.

Nie musisz wierzyć, ja wierzę.

Czytałem sporo - podobnych - historii na temat: Piorun kulisty wpadł nam do domu. Piorun kulisty spalił nam meble. , i tak dalej. Wystarczy odpalić telewizor i włączyć czasami discovery channel.
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Have thanks: 8 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Postautor: Ruta » ndz 05 maja, 2013 09:55

Pro pisze:A pomachał na do widzenia? Bez urazy dla Twojej babci, ale bardzo trudno uwierzyć w coś takiego. O piorunach kulistych coś tam kiedyś czytałem, ale wcale mnie to nie zainteresowało.

Ciekawe, że odrzucasz taką możliwość, mimo, że nie posiadasz wiedzy, która pozwoliła by Ci taką tezę odrzucić.

Kiedyś interesowałam się taką formą pioruna. W kilku programach o tym oglądałam co nieco. Ale mimo to wiele w głowie mi nie zostało. Dziwne i tajemnicze zjawisko.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 72 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Pro » ndz 05 maja, 2013 10:04

Ruta pisze:Ciekawe, że odrzucasz taką możliwość, mimo, że nie posiadasz wiedzy, która pozwoliła by Ci taką tezę odrzucić.

Pro pisze:bardzo trudno uwierzyć w coś takiego

Nie napisałem, że to się nie wydarzyło, ale taka już moja natura, że nie mogę uwierzyć w to, że piorun rozwalił stół, ale drzwi pozostawił nietknięte i wyszedł sobie przez dziurkę od klucza.

Nie neguję samego zjawiska piorunów kulistych.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: inanna » ndz 05 maja, 2013 13:35

Sama spotkałam się z takim zjawiskiem kilka lat wstecz. Piorun rzeczywiście wpadł do domu przez otwarte okno, ale od razu wyleciał prze otwarte drzwi, które mieściły się po drugiej stronie pomieszczenia. Podobnie jak Pro, nie jestem w stanie uwierzyć, że piorun taki zrobił sobie tylko dziurę w stole.
Złych wspomnień nie musisz brać ze sobą.
I bez tego będą cię prześladować. - C.R.Z
inanna
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Have thanks: 1 time
Imię: ...

Wróć do Strefa tajemnic