Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Kryształowe dzieci

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Kryształowe dzieci

Postautor: Lisek » sob 12 sty, 2013 21:21

Nieco mniej, przynajmniej w Polsce, mówi się o Dzieciach Kryształowych. Częściowo wynika to zapewne z faktu, że jest to temat nowszy - tak jak i pokolenie Kryształowe, które zaczęło pojawiac się na Ziemi mniej więcej około roku 2000. Również w ich przypadku, nazwę zapożyczono od koloru aury tych dzieci, opalizującej i bogatej w różnobarwne pastelowe odcienie.

Kryształowe Dzieci wyróżniają się wśród innych już samym wyglądem, ze względu na swe duże, piękne oczy o głębokim, wręcz hipnotycznym spojrzeniu, zdradzającym mądrość tych dzieci wykraczającą daleko poza ich wiek fizyczny. Mają zupełnie inny temperament niż Dzieci Indygo. Są spokojne, szczęśliwe i wyrozumiałe dla innych. Pod wieloma względami są idealne i to one właśnie stanowią cel, do którego zmierza ludzkość w swoim rozwoju. Ich zadaniem jest wskazywanie kierunku i zachęcanie do tej ewolucji poprzez swoje istnienie.

Jedną z cech charakterystycznych Kryształowych Dzieci jest ich sposób komunikowania się. Są to dzieci obdarzone zdolnościami telepatycznymi, dlatego w wielu przypadkach dość późno zaczynają mówić, czasem dopiero w wieku trzech lub czterech lat. Mimo to, ich rodzice nie narzekają na trudności z porozumiewaniem się z nimi. Przeciwnie, dzięki swym Kryształowym Dzieciom uczą się komunikacji na poziomie umysłu. Do porozumiewania się z otoczeniem, poza telepatią, dzieci te wykorzystują własny "język migowy" i dźwięki (również piosenki).

Niestety, zdarza się, że sposób komunikowania się Kryształowych Dzieci oceniany jest jako nieprawidłowy, co może prowadzić do błędnego zdiagnozowania autyzmu. Nie jest przypadkiem, że odkąd na świat zaczęły przychodzić Kryształowe Dzieci, liczba diagnoz stwierdzających autyzm osiągnęła rekordową wysokość. Choć Kryształowe Dzieci są w oczywisty sposób inne, czy trzeba te różnice uznawać za patologiczne? Różnica między dziećmi autystycznymi a Kryształowymi polega na tym, że te pierwsze żyją w swoim własnym świecie, a ich brak kontaktu z innymi ludźmi wynika z obojętności na możliwość komunikacji. W przypadku Kryształowych Dzieci jest wręcz przeciwnie - ich komunikacja jest najbardziej rozwiniętą formą porozumiewania się, a wysoki poziom ich wrażliwości i życzliwości każe im w naturalny sposób przytulać się do smutnych i nieszczęśliwych osób, żeby podzielić się z nimi swoim darem uzdrawiania. Czy takie zachowanie można nazwać obojętnością na drugiego człowieka i kontakt z nim?

źródło: integra.boo.pl

Co uważacie na ten temat?
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Have thanks: 8 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Re: Kryształowe dzieci

Postautor: Luck316 » ndz 13 sty, 2013 08:48

Nawet ciekawe zagadnienie. W temacie o "dzieciach Indygo" pisałeś coś o czakrze. Czy te historie mają jakiś związek z hinduizmem? Kto jest pierwotnym autorem tych historii?
Na­wet naj­dal­szą podróż zaczy­na się od pier­wsze­go kroku- Siddharda Gautama Budda
Luck316
Extra marzyciel

Has thanked: 2 times
Have thanks: 7 times
Imię: Łukasz
Medals: 2

Postautor: Nanya » ndz 13 sty, 2013 09:00

bananowy pisze:Jedną z cech charakterystycznych Kryształowych Dzieci jest ich sposób komunikowania się. Są to dzieci obdarzone zdolnościami telepatycznymi, dlatego w wielu przypadkach dość późno zaczynają mówić, czasem dopiero w wieku trzech lub czterech lat. Mimo to, ich rodzice nie narzekają na trudności z porozumiewaniem się z nimi. Przeciwnie, dzięki swym Kryształowym Dzieciom uczą się komunikacji na poziomie umysłu. Do porozumiewania się z otoczeniem, poza telepatią, dzieci te wykorzystują własny "język migowy" i dźwięki (również piosenki).

Mój synek ma problemy z mową i kiedyś teściowa mnie pocieszała właśnie, że jest "dzieckiem kryształowym". Czy w to wierzę? Ta wiara niesie ze sobą nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży, że będzie się dobrze rozwijał, że to nie problem tylko wyjątkowość. Każda matka uważa swoje dziecko za wyjątkowe, więc chyba... chcę w to wierzyć. Jednocześnie ciężko z nim pracuję, by jednak mówił dobrze. Myślę, że takie połączenie jest najlepsze, bo nie zrażam się, gdy ćwiczenia gorzej idą, napędza mnie nadzieja.

bananowy pisze:Kryształowe Dzieci wyróżniają się wśród innych już samym wyglądem, ze względu na swe duże, piękne oczy o głębokim, wręcz hipnotycznym spojrzeniu, zdradzającym mądrość tych dzieci wykraczającą daleko poza ich wiek fizyczny.

To się akurat zgadza :D Oczy ma wielkie jak talerze, zielono-błękitne i przeszywające, a rzęsy jak 3 razy moje (długość i objętość). Aż mu zazdroszczę :oczami:
- Zdaje mi się, że pan trochę kalospintechromokrenizujesz.
- Jak to?
- No, trochę pan łżesz - objaśnił.
Nanya
Extra marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 43 times
Imię: Cysia

Postautor: Lisek » ndz 13 sty, 2013 11:42

Luck316 pisze:Czy te historie mają jakiś związek z hinduizmem? Kto jest pierwotnym autorem tych historii?

Nie mają żadnego związku z hinduizmem.
A tekst opracowano m.in. na podstawie książek i artykułów Lee Carrolla, Jan Tober oraz dr Doreen Virtue.

Dzieci Nowej Ery to przyszłość ludzkości. Celem Dzieci Indygo jest zburzenie starych struktur, a zadanie Kryształowych Dzieci polega na wskazaniu końcowego efektu, do którego powinna zmierzać ludzkość w swej ewolucji. Jedne i drugie dysponują olbrzymim zasobem środków potrzebnych do osiągnięcia ich ważnych celów. Są niezwykle twórcze i uzdolnione, zarówno pod względem artystycznym jak i technologicznym. Chcą się dzielić swymi niezwykłymi darami, a ci, którzy zechcą z nich skorzystać, zyskają szansę przyłączenia się do ich misji, bo zjawisko ludzi Indygo/Kryształowych, będąc kolejnym krokiem w ewolucji ludzkości, daje jednocześnie nadzieję, że wszyscy w jakimś stopniu stajemy się bardziej Indygo i Kryształowi.
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Postautor: Patorek » ndz 13 sty, 2013 16:59

Słyszałem o tych dzieciach już dawno - zainteresował mnie ten temat, ale nie rozumiem co spowodowało, że takie dzieci zaczęły się rodzić? (zakładając, że te teksty nie są przesadzone)
Słyszałem też o teorii, że rodzenie się takich dzieci to dopiero początek, a właśnie po roku 2012 i słynnym
21 grudnia mentalność/świadomość ulegnie zmianie co zaowocuje dopiero w przyszłych pokoleniach i takie zdolności jak 'telepatia' będą dostępne na większą skalę, czy raczej staną się normą.
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: powidlo » pt 25 sty, 2013 23:36

Ciekawa jestem, jakie będzie następne pokolenie i jak je nazwą, jakie będzie miało cechy i z czego to właściwie wynika.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Thea » pt 10 maja, 2013 23:01

Niesamowicie ciekawe zagadnienie, bardzo mnie to interesuje, czytalam o tym juz dawno i bardzo kibicuje tym dzieciom, zeby ich misja sie powiodla i zeby zmienily nasz swiat na lepsze i podniosly nasza swiadomosc. Ludzkosc bardzo tego potrzebuje, dobra i harmonii, mam nadzieje ze wkrotce tak sie wlasnie stanie ze znikna wszelkie wojny i zlo i wejdziemy wszyscy na wyzszy poziom. Oby!
L'érotisme réside dans la possibilité d'un geste ; il appartient au domaine du rêve
Thea
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 2 times
Imię: Thea

Postautor: filozof90 » sob 11 maja, 2013 14:07

Przyznam szczerze, że nigdy takiego dziecka nie spotkałęm, a jeśli już spotkałem, to nie zwróciłem szczególnej uwagi. Ciekawe tezy odnośnie telepatii, ciekawe czy niektóre mają zdolności telekinetyczne.

Damn! Dlaczego ja nie mam super mocy :mur:

No ale są też nadzieje, może te kryształowe dzieci, za 20 lat wezmą się do rządzenia i w końcu ktoś zreformuje wszystkie bolączki polskiego społeczeństwa. :popcorn:

Jednak te przemiany będą(o ile w ogóle będą) pewnie bardziej globalne, chyba będą nakłaniać bardziej do stworzenia globalnej wioski i zrównoważenia różnic.
Gdy gra dobiega końca, król i pionek trafiają do tego samego pudełka.

Obrazek
filozof90
Newbie

Has thanked: 110 times
Have thanks: 37 times
Imię: Kamil
Marzenie: Zebrać je wszystkie!
Medals: 6

Postautor: buty_i_szkła » sob 11 maja, 2013 16:26

bananowy pisze:Co uważacie na ten temat?

Bajeczka.
Awatar użytkownika
buty_i_szkła
Troll

Has thanked: 3 times

Postautor: Zgredfil » sob 11 maja, 2013 16:54

Nazwałbym to wiejską legendą, gdyby nie to, że rozpowszechniane jest przez jakiś serwis astrologiczny.
Może więc jest to legenda księżycowa... :zdegustowany2:
Awatar użytkownika
Zgredfil
Bujający w obłokach

Has thanked: 18 times
Have thanks: 12 times
Medals: 1

Postautor: she » ndz 12 maja, 2013 10:25

buty_i_szkła pisze:Bajeczka.
Dokładnie tak. Dodatkowo może jakieś wybielenie "spowolnienia" i niechęci dzieci np. do komunikacji. Chyba zwykłe ich wygodnictwo i lenistwo.
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja

Postautor: Patorek » ndz 12 maja, 2013 14:01

she pisze:Chyba zwykłe ich wygodnictwo i lenistwo.

Nie przekreślałbym tak szybko tego tematu.

Na pewno z tym co wiemy z internetu można na razie wsadzić to między Biblię, a Harrego Pottera,
ale by móc to jednoznacznie stwierdzić trzeba, by było zgłębić temat z każdej możliwej strony.
Dzieci Indygo, kryształowe dzieci itd, są ciekawym zagadnieniem wartym uwagi, ale nie warto w nie 'wierzyć' lub nie.
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Wróć do Strefa tajemnic