Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Kiedy z kimś rozmawiacie to odpisujecie po 5-10 minutach?

Twój temat nie pasuje do innych działów? Umieść go tutaj!

Re: Kiedy z kimś rozmawiacie to odpisujecie po 5-10 minutach

Postautor: Ruta » czw 09 sty, 2014 13:25

Dafne pisze:I nawet odkryłam, że bywam aspołeczna - pasi mi to.

To chyba nie to. Ja też tak mam, ze na nikogo się nie chce patrzeć. To taki detoks. Czasem trzeba. :P Ale najgorsze jest to, że właśnie rzadko kto rozumie, że czasem człowiek potrzebuje takiego odpoczynku. "Psiapsióły" robią tylko wyrzuty, że się nie odzywasz, itd. Koszmar.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 72 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Dafne » czw 09 sty, 2014 15:14

Ruta, o, znam ten ból. Ale co najgorsze, ludzie ogółem robią nie wiadomo jaką tragedię, kiedy się im nie odpisze od razu. Jeny, nie jestem przytwierdzona do komputera, czasem przy laptopie czytam, czasem śpię, a ktoś się mi dobija ciągle, nie da się z takim kimś wytrzymać, więc potem taką osobę permanentnie ignoruję. Kiedyś jak jeszcze byłam młodsza, nikt do siebie nie pisał na fejsie "co u Ciebie?", tylko od razu po kogoś przychodził do domu, tęsknię za tymi czasami :D.
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Postautor: Ruta » czw 09 sty, 2014 15:57

Dafne pisze: Kiedyś jak jeszcze byłam młodsza, nikt do siebie nie pisał na fejsie "co u Ciebie?", tylko od razu po kogoś przychodził do domu, tęsknię za tymi czasami .

Aby na pewno? Mi się wydaje, że w dobie telefonów komórkowych i stałego łącza internetowego, odzwyczailiśmy się do takiego umawiania, czy wpadania. Albo się zdzwaniamy, albo "zgadamy się na fejsbóku". Myślisz, ze na dłuższą metę byś chciała takie niezapowiedzianego wpadania? :cwaniak:
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Dafne » czw 09 sty, 2014 17:40

Ruta, tak sobie wspominając dzieciństwo, wysnułam wniosek, że to było fajne :). Nie ustalało się, że zgadamy się "kiedyś tam", a przychodziło się po kogoś albo do kogoś, gdy się miało ochotę. Wtedy mi to nie przeszkadzało, ale jak by było teraz- nie wiem. Nie przeczę, że z telefonami i fejsbukiem jest łatwiej, ale z drugiej strony po swoich kontaktach zauważyłam, że są one o wiele uboższe, od kiedy jest fejsik.
dum spiro, spero

Postautor: Ruta » czw 09 sty, 2014 22:00

Dafne, ja pamiętam czasy wpadania do siebie, i teraz są te czasy internetu.. i mam taką jedną stałą przyjaciółkę. Obie właśnie "wpadałyśmy" do siebie. Teraz raczej się umawiamy przez tel. I chyba ta ubogość jaka między nami nastała nie ze względu na neta, a... brak czasu i "dorosłe życie". Ogólnie nie było między nami problemów "czemu nie odpisałaś", czy coś takiego. Czasem potrafiłyśmy trajkotać przez 2h przez tel, czy na gg, a potem przez miesiąc się w ogóle nie odzywać. Mam takie jakieś wrażenie, że... nie robiłam i chyba nie robię większych wyrzutów ludziom, bo się ze mną nie kontaktują.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Peggy_Brown » czw 09 sty, 2014 22:10

co do tematu przez was poruszonego, czy takie wpadanie jest dobre? Myślę, że nie. Dzisiaj kiedy każdy liczy na to, że wizyty będą zapowiadane, nie nastawia się, że mogą być jakieś odwiedziny. Chodzimy w dresach, mamy czasem lekki bałagan. Nie chciałabym by ktoś mi zadzwonił do drzwi z uśmiechem "no siema, wpadłem na herbatę". Chyba się rzeczywiście odzwyczailiśmy od tego. Co nie zmienia faktu, że to jest miłe. Ale mając telefony można zadzwonić 5 minut wcześniej. Da to jakiś czas na przygotowanie się na odwiedziny.
Moja kuzynka ma taką manię, że wpada niezapowiedzianie. Ale ona rozumie syf w domu czy wygląd dresowy. Przecież robi dokładnie tak samo. Ale nawet nie ma wtedy nic do kawy.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: Jaśmin » pn 20 mar, 2017 03:44

Dobry temat. Ja odpowiadam kiedy mam czas :swirus: Zazwyczaj robię sto rzeczy naraz... Na przykład, wstaję i odpisuję na wiadomości, później idę się kąpać i jem śniadanie i dopiero jak zjem to zerkam na telefon i odpisuję znowu, i tak przez cały dzień. Mam telefon wyciszony i patrzę w niego kiedy mam ochotę a nie kiedy mnie "woła". Wychodząc z domu na spacer z José czy na zakupy w ogóle go nie zabieram, zostaje w domu, jak wrócę to odpisuję na nagromadzone wiadomości. Nie wiem, może to chamstwo, brak szacunku i nie wiem co jeszcze ale tak mam. :oczami: Wydaje mi się, że moi znajomi to rozumieją, zresztą oni często robią tak samo.
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Kerosine » pn 20 mar, 2017 09:41

Po 5-10 minutach? Ja potrafię czasem odpisać nawet po kilku godzinach [choć mimo wszystko zwykle staram się robić to szybciej] :D Niemniej fakt, coś jest na rzeczy - odpowiadając na wiadomości dopiero po pewnym czasie zawsze mimowolnie zastanawiam się czy druga strona nie czuje się aby w jakiś sposób urażona takim zachowaniem [aczkolwiek nie przypominam sobie by ktoś kiedykolwiek robił mi z tego powodu wyrzuty]. I na odwrót, widząc zwłokę w czyimś odpisywaniu nie umiem powstrzymać przychodzących mi do głowy myśli, że być może powodem jest coś, co napisałam.

Odnośnie przyczyn nieodpisywania natychmiast - najczęściej podawany nadmiar obowiązków i bycie zajętym(ą) innymi rzeczami to tylko jedna z nich. Czasem po prostu nie ma się ochoty na kontakt z daną osobą akurat wtedy kiedy do nas pisze. Bywa też, że zwyczajnie nie wiadomo co odpisać/swoją odpowiedź trzeba starannie przemyśleć i to także wymaga czasu. Zawsze ogromnie ceniłam komunikację pisaną m. in. właśnie za tę możliwość dokładnego zastanowienia się, co chcemy przekazać.

Poza tym osobiście średnio przepadam za pisaniem z telefonu, na wiadomości otrzymane za jego pośrednictwem odpisując często dopiero z laptopa po powrocie do domu. Nigdy nie byłam fanką prowadzenia tasiemcowych konwersacji SMS-owych czy fejsbukowych i zawsze dziwiłam się osobom w nich rozmiłowanym, to przecież takie niewygodne. O wiele lepiej pisze się z komputera.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 4 times
Have thanks: 8 times

Postautor: Jaśmin » wt 21 mar, 2017 02:49

Kerosine, przede wszystkim gdyby się chciało na wszystkie wiadomości od razu odpisywać to trzeba by było być przyklejonym do telefonu 24/7 i robiąc cokolwiek ciągle tylko klepać na telefonie... Ja się jakoś nie czuję winna, że tego nie robię. Jeśli jestem z kimś i widzimy się twarzą w twarz to oczywiście konwersacja jest płynna i nie wychodzisz sobie w połowie na przykład nastawić pranie czy wykąpać się, to by rzeczywiście było dziwne ale przecież telefon to NIE TO SAMO. A przynajmniej dla mnie to nie jest to samo i wydaje mi się logicznym, że pierwszeństwo ma świat realny i to co akurat robię z osobami, które są wokół mnie fizycznie a konwersacje telefonowe zawsze będą na drugim planie.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: shrek » pt 24 mar, 2017 12:10

Zazwyczaj mi to nie przeszkadza. Często piszę z ludźmi którzy są w pracy więc siłą rzeczy czasem potrafią "zniknąć" i odpisać po paru godzinach. Normalna sprawa.

Ja akurat najczęściej odpisuje od razu jak zauważę powiadomienie. Nie lubię tego zbierać.
Awatar użytkownika
shrek
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 8 times

Postautor: _Magnolia_ » ndz 26 mar, 2017 13:03

Odkopujemy stare tematy :rotfl:

Odpowiadając na mój temat, jako teraz, z moim obecnym spojrzeniem, uważam, że już tak różnie z ludzmi bywa, że szkoda się tym przejmować. Osobiście wolę umówić się na rozmowę, bo taka rozmowa, gdzie każda ze stron jest zajęta i okazjonalnie odpowiada, daje zdawkowe odpowiedzi, bo ma inne rzeczy na głowie, więc to nie jest dla mnie żadna rozmowa.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times
Medals: 1

Besztać zdecydowanie!

Postautor: Borcejn » ndz 26 mar, 2017 13:30

Ludzie, którzy są DOSTĘPNI, a odpisują po 5 czy 10 minutach przejawiają, wg mnie, brak szacunku dla Twojego czasu. Po coś wymyślono różne statusy. Skoro nie chcesz gadać, to zejdź z komunikatora - proste. Po cholerę świecić się bez przerwy i wprowadzać ludzi w błąd? To tak, jakby TIRówka łapała kierowców, a potem każdemu odmawiała.

Ruta pisze:"Psiapsióły" robią tylko wyrzuty, że się nie odzywasz,
Psiapsiółom warto powiedzieć, że potrzebujesz detoksu i nie będziesz się przez jakiś czas odzywać. Jak są mądrymi psiapsiółami, to zrozumieją. No chyba, że celowo chcesz wzbudzić zainteresowanie swoją osobą, nie odzywając się.:D

-- ndz 26 mar, 2017 13:36 --

Aha, ja trochę inaczej na to patrzę - moje fejsbukowe kontakty są raczej czysto "biznesowe".

For this message the author Borcejn has received thanks:
Suicider(ndz 26 mar, 2017 13:35)
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Has thanked: 71 times
Have thanks: 28 times

Postautor: Dafne » ndz 26 mar, 2017 14:20

Stanowczo lubię odpisać szybko i zwięźle, niż kazać rozmówcy czekać nie wiadomo ile na moją odpowiedź.
Sama nie przepadam za sytuacjami, w których kilka dni czekam, stąd nie funduję komuś takich sytuacji.

Najczęściej odpisuję po paru minutach bądź sekundach nawet. Jestem na ogół online (laptop, messenger w smartfonie) i zwykle szybko odpisuję.
dum spiro, spero

Postautor: Jaśmin » ndz 26 mar, 2017 21:10

Borcejn pisze:Ludzie, którzy są DOSTĘPNI, a odpisują po 5 czy 10 minutach przejawiają, wg mnie, brak szacunku dla Twojego czasu.

Są takie rzeczy, jak Whatsapp na którym jesteś zawsze dostępny, na facebooku nawet nie wiem kiedy jestem bo mam go zainstalowanego w telefonie i nie mam pojęcia czy tam można zmienić status na offline, niewidoczny czy coś z tych rzeczy. Dla mnie jasnym jest, że jeśli ktoś nie odpisuje to akurat jest w danym momencie zajęty...

Dafne pisze:Najczęściej odpisuję po paru minutach bądź sekundach nawet. Jestem na ogół online (laptop, messenger w smartfonie) i zwykle szybko odpisuję.

A jak wyjdziesz z domu?
_Magnolia_ pisze:Odkopujemy stare tematy

Tego typu tematy się nie przeterminowują więc co za różnica czy są stare?
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Dafne » ndz 26 mar, 2017 21:13

Jaśmin pisze:A jak wyjdziesz z domu?
A to zależy od tego gdzie wyjdę. Jeśli jestem w autobusie, załączam zwykle net i odpisuję.
Jeśli jestem zajęta, odpisuję później. Chyba nic się nie stanie, gdy odpiszę po jakimś czasie. :D

Jeśli jestem w odwiedzinach u kogoś czy na spacerze... z reguły nie załączam Messengera.
dum spiro, spero

Postautor: Jaśmin » ndz 26 mar, 2017 22:09

Ja bym się czuła jak w więzieniu gdybym cały czas nawet w autobusie miała odpisywać na komunikator. Może jestem dziwna, ale wolę się porozglądać wokół siebie i żyć realnym życiem, a na wiadomości internetowe odpisuję wieczorem jak mam czas na relaks czy po prostu się nudzę. Chociaż zazwyczaj mam dzień zajęty i komputer załączam dopiero w okolicach nocy.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Borcejn » ndz 26 mar, 2017 22:37

Jaśmin pisze:Są takie rzeczy, jak Whatsapp na którym jesteś zawsze dostępny
Whatsapp ma statusy wiadomości.
Jaśmin pisze:na facebooku nawet nie wiem kiedy jestem bo mam go zainstalowanego w telefonie i nie mam pojęcia czy tam można zmienić status na offline, niewidoczny czy coś z tych rzeczy.
Można, ale wystarczy wyłączyć transmisję danych.
Jaśmin pisze:Ja bym się czuła jak w więzieniu gdybym cały czas nawet w autobusie miała odpisywać na komunikator.
Teraz tego nie czujesz, ale jesteś w więzieniu. :swirus:

Odpowiedzieć po 10 godzinach bycia dostępnym to na szczęście nie jest przestępstwo. To jak okienko na poczcie bez człowieka i bez karteczki "zaraz wracam" - po prostu wkurza.
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Postautor: Jaśmin » ndz 26 mar, 2017 23:37

Whatsapp ma statusy, których nie widać pod ostatnimi chatami więc nie ma sensu w ogóle tego zmieniać. Ostatnio zmieniłam sobie status na coś związanego z forum na którym pisze mój narzeczony i zobaczył to dopiero po miesiącu :)

Borcejn pisze:Teraz tego nie czujesz, ale jesteś w więzieniu.

Wyjaśnisz...?

Borcejn pisze:Odpowiedzieć po 10 godzinach bycia dostępnym to na szczęście nie jest przestępstwo.

Ufff! :hurra:
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Borcejn » pn 27 mar, 2017 08:36

Jaśmin pisze:Wyjaśnisz...?
Jesteśmy więźniami technologii. Nie jesteś w stanie uwolnić się od tych wszystkich komunikatorów. Ludzie muszą robić sobie specjalne "detoksy", a i tak nie trwają dłużej niż kilka dni. Tęsknie za aspektem epoki telefonów stacjonarnych!
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Postautor: Jaśmin » wt 28 mar, 2017 02:42

Zależy bo ja generalnie umiem żyć bez tego, na whatsapie piszę z kilkoma osobami a na facebooku jeśli akurat mam czas. Komputer nie jest pierwszym co załączam rano wstając z łóżka... w ogóle załączam go dopiero z reguły w nocy, kiedy już wszystko co miałam zrobić w danym dniu zrobiłam, narzeczony i pies śpią a ja się relaksuję przy forach z kubkiem herbaty.

Jeśli gdzieś jestem, coś robię, z kimś spędzam czas to nawet by mi do głowy nie przyszło, żeby wyciągać telefon i z kimś czatować.
Jeśli moi znajomi tego nie rozumieją to IMO ich problem. Ale Ci najbliżsi już wiedzą, że na przykład całe rano sprzątam, gotuję, wieczorami wychodzę z narzeczonym czy z psem, w weekendy jeździmy na wycieczki i odpowiadam dopiero jak wracam do domu i mam wolną dłuższą chwilę.

W drugą stronę też to działa. Jak mi ktoś nie odpisuje w danym momencie to też nie łapię focha tylko uznaję, że pewnie ma ważniejsze rzeczy do roboty i odpisze jak będzie mógł.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: rytygier » wt 28 mar, 2017 07:00

Staram si odpisać jak najszybciej. Sam nie lubię zbyt długo czekać na odpowiedź ale gdy rozmawiam z kimś na kim mi zależy , to mogę poczekać nawet i 20 minut. Więcej nie, bo nawet moja cierpliwość ma swoje granice.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 67 times
Medals: 2

Postautor: Filip » wt 28 mar, 2017 08:26

Z reguły odpisuje od razu, ale nie zawsze czas na to pozwala. Jeśli ktoś nie odpisuje, zawsze uważam, że też nie ma na to teraz czasu. Ufam, że odpisze gdy znajdzie czas. Nauczyłem się by nie wymagać i nie oczekiwać zbyt wiele od innych.
Awatar użytkownika
Filip
Bujający w obłokach

Has thanked: 2 times
Have thanks: 16 times
Imię: Filip

Postautor: Pawian » ndz 02 kwie, 2017 20:07

Borcejn pisze:Ludzie, którzy są DOSTĘPNI, a odpisują po 5 czy 10 minutach przejawiają, wg mnie, brak szacunku dla Twojego czasu.

Albo sugeruja, ze maja Cie w du*** i nie chca z toba rozmawiac, bo nie chca byc niemili mowiac to wprost. Przyznaje sie, ze stosuje te straszna gre...
Ogolnie jestem mila, zawsze gotowa do rozmow, zawsze natychmiast odpisze, kiedy widze, ze ktos sie odzywa, ale.... Bywaja ludzie, ktorzy wysysaja cala energie, ktorzy gadaja z toba tylko po to by gadac o sobie, obojetnie co bys nie odpisal naprowadza temat by znowu podzielic sie swoimi przemysleniami lub co robia i beda robic.
Moge rozmawiac z kazdym, ale nie z kazdym mam ochote.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Borcejn » ndz 02 kwie, 2017 21:01

Pawian pisze:Albo sugeruja, ze maja Cie w du*** i nie chca z toba rozmawiac, bo nie chca byc niemili mowiac to wprost. Przyznaje sie, ze stosuje te straszna gre...
Dokładnie. Nie lubię tego. Kulturalniej jest wprost napisać, że się kogoś nie lubi niż go ignorować. Zresztą - wg mnie - w dzisiejszym świecie ogólnie jest zbyt mało komunikacji, a zbyt wiele domysłów, gierek czy wyciągania wniosków na podstawie lajków pod zdjęciami. Mnie to nie smuci, a przeraża, ponieważ sam temu - niestety - ulegam. Brakuje odwagi, asertywności, życzliwości, rozumu - wszystkim, mniej lub bardziej.
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Postautor: Pawian » śr 05 kwie, 2017 22:40

Borcejn pisze: Brakuje odwagi, asertywności, życzliwości, rozumu - wszystkim, mniej lub bardziej.

Nie wiem czego dokladnie mi brakuje, bo moim najwiekszym problemem jest zabrzmiec niemilo i chamsko. Po prostu nie chce z kims sie spufalac, mimo, ze ktos jest mily. Czasami czujemy, ze nie pasujemy do jakiejs osoby, ale nie zawsze jest to obustronne. W koncu zalegniemy tak daleko, ze juz za pozno powiedziec "hej, w sumie nie chce mi sie z toba ogolnie gadac" < ktokolwiek tak by napisal? Wedlug mnie wole ignorowac lub sie nie rozpisywac niz jakbym miala byc taka zimna suka dla kogos, kto tego nie zasluzyl.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: viola » czw 06 kwie, 2017 14:49

zdarza się, że akurat cos robie w tym czasie i odpisuje duzo pozniej :)
Awatar użytkownika
viola

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Poprzednia

Wróć do Rozmówki marzycieli