Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Jeże Pigmejskie/uszate

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, kot chodzi własnymi drogami, chomik staje się aktywny dopiero nocą. A jaki jest Twój pupil? Pływające, biegające, skaczące, latające - tutaj o całym naszym zwierzyńcu.

Jeże Pigmejskie/uszate

Postautor: Zaza. » sob 06 paź, 2012 09:15

Jakieś doświadczenia/styczność z tymi gatunkami? Co o nich sądzicie?

Osobiście na dzień dzisiejszy posiadam dwa pigmejskie, samiczkę i samca (syn Yuki :P ) który nie znalazł nowego domu z powodu uszkodzenia oka, ostatecznie stwierdziłem że zostanie już ze mną.
Yuki ma już ponad rok, a Pirat niecałe 4 miesiące, ubarwienia to cynamo i champagne.

Jak ogarnę to wstawię zdjęcia
"Wszystko co widzimy istnieje.
Możemy to zobaczyć.
Widzę oczy mamy, ale nie mogę zobaczyć moich.
Małe dziecko może zobaczyć swoje dłonie, ale nie może zobaczyć siebie.
Więc czy to wszystko naprawdę istnieje?"
- Nemo Nobody
Zaza.
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Patryk

Re: Jeże Pigmejskie/uszate

Postautor: Portrecistka » czw 11 paź, 2012 00:44

Miałam styczność na żywo tylko raz na targach Zoobotanica we Wrocławiu ^^ Fajne zwierzątka. Do mączniaków i drewnojadów nic nie mam. Niektórzy boją się robaków, a jeżyki potrzebują białka zwierzęcego. Istnieje już Stowarzyszenie Hodowców Jeży prawda ? Mam kilka ulubionych umaszczeń, moja fascynacja jednak kończy się na podziwianiu :)
Skąd możesz wiedzieć czy jest już za późno, jeśli nie zrobiłeś jeszcze pierwszego kroku :)
Portrecistka
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 1 time
Imię: Sandra
Medals: 1

Postautor: Lily. » czw 11 paź, 2012 09:47

Jeża pigmejskie wymiatają, może nie mam na ich punkcie świra, ale lubię na nie patrzeć, poza tym uwielbiam naszego Pirata, najcudowniejszy jeżyk na świecie. <3
Co do uszatych, to jakoś nie umiem się przekonać, są słodkie, jak są małe, jak podrosną to już aż tak nie zachwycają.
Awatar użytkownika
Lily.
Extra marzyciel

Has thanked: 22 times
Have thanks: 14 times
Medals: 5

Postautor: Zaza. » czw 11 paź, 2012 11:54

Co do potrzeby mączników to nie tak do końca, więcej tłuszczu niż białka... Drewnojadów raczej sie nie podaje, ja osobiście wole podać białe mięso kurczaka gotowanego, ale mączniki też nie raz podaje.

Stowarzyszenie miało powstawać, nie wiem jak jest teraz bo jakoś ostatnio sie tym nie interesowałem, jak sie dowiem więcej to napisze o tym.
Możemy to zobaczyć.
- Nemo Nobody
Zaza.
Początkujący marzyciel

Postautor: Portrecistka » pt 12 paź, 2012 11:33

Dobrze wiedzieć :) A innego rodzaju robaczki/mięsko ? Które są bogate w składniki odżywcze dla jeży ? Uszatych jeży na oczy nie widziałam, tylko na zdjęciu. Świetne są :D podobają mi się.
Skąd możesz wiedzieć czy jest już za późno, jeśli nie zrobiłeś jeszcze pierwszego kroku :)
Portrecistka
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 1 time
Imię: Sandra
Medals: 1

Postautor: Zaza. » pt 12 paź, 2012 20:53

Z uszakami miałem styczność, wydają sie jakby bardziej kontaktowe. Co do innych dodatków poza kocią karmą, to gotowane jajko, owoce/warzywa(ale nie każdy jeż to je), ryby wszelakie tez podają, karaczany, o świerszczach też słyszałem ze dają, poza tym podają też oseski mysie, co prawda ja tego nie praktykuje ale podobno dobre rozwiązanie u samic w ciąży.
Możemy to zobaczyć.
- Nemo Nobody
Zaza.
Początkujący marzyciel

Wróć do Zwierzęta