Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Szacunek do zwierząt

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, kot chodzi własnymi drogami, chomik staje się aktywny dopiero nocą. A jaki jest Twój pupil? Pływające, biegające, skaczące, latające - tutaj o całym naszym zwierzyńcu.

Re: Szacunek do zwierząt

Postautor: Wędrujący wiatr » pn 11 sie, 2014 23:29

QueenDream pisze:Myślicie, że szacunku do zwierząt powinno się uczyć od małego? I czy to jest coś, czego w ogóle można nauczyć dzieci/ Chodzi mi między innymi o takie dokuczanie czy bicie zwierząt przez małe dzieci.

Uważam, że powinno. W końcu to żywe istoty, czują tak jak my. Dzieci można wielu rzeczy nauczyć, nie sądzę, by z szacunkiem wobec zwierząt było inaczej. Chociaż moja babcia dawała bratu ciotecznemu do rozgniatania ślimaki w ramach rozrywki. "Odrobinę" mnie zamurowało. Ale i babcia, i dziadek to osoby, które nie przywiązują się do zwierząt - psy się zestarzały, uśpili, mimo że były zdrowe, inny pies zachorował, miał robaki, dziadek wywiózł go nie wiadomo gdzie. Nie chciało mi się w to wierzyć, ale trochę stracili przez to w moich oczach. Nigdy by mi przez myśl nie przeszło, by psa potrzebującego szczególnej opieki wyrzucić, aby nie robił kłopotu. W ogóle jakiegokolwiek psa. W końcu powinno się być świadomym odpowiedzialności, jaką się przyjmuje. To jak wyrzucić uzależnionego od pomocy drugiego człowieka członka rodziny.
Where, oh, where'd my sister Evelyn go?
Wędrujący wiatr
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time
Imię: Ada

Postautor: Marzycielka11 » pn 18 sie, 2014 10:23

Uważam, że szacunku do zwierząt powinno uczyć się od małego. Często moje znajome mówią do swoich dzieci - nie rób tak kotkowi, bo kotka to boli. Dziecko rozumie, ze to nic przyjemnego. Ale niestety, ludzie są różni, w większości są okropni. Nie wiem z czego to wynika - z braku wychowania, z nieświadomości czy też po prostu z ludzkiej nienawiści i potrzeby górowania nad kimś słabszym. W każdym razie, ile się słyszy o róznych przypadkach skatowania zwierzaków. Słyszałam historię ze schroniska, że babka jechała za rodzinką - rodzice i dwójka dzieci. Rodzice wyrzucili psa przez okno w drodze na wakacje. I na jakich ludzi mają takie dzieci wyrosnąć?
Awatar użytkownika
Marzycielka11

Have thanks: 0 time
Imię: Nadia

Postautor: Maciek » pn 18 sie, 2014 11:47

Kocham zwierzęta, obdarowuję je wielkim szacunkiem, daję im wiele szczęścia. Sam mam dwa owczarki niemieckie, które mają u mnie lepiej niż niejeden człowiek.
Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 4 times
Imię: Maciek

Postautor: internauta » czw 21 sie, 2014 00:09

Zdecydowanie szacunku do zwierząt powinno się uczyć dzieci od małego, gdyż wychowywanie
dzieci w środowisku w ,którym nie szanuje się zwierząt(przejawia się agresje wobec nich)
ma zły wpływ na dzieci w dorosłym życiu przelewają agresje na zwierzęta, a nawet na ludzi.
Awatar użytkownika
internauta
Początkujący marzyciel

Postautor: Pytalska » czw 21 sie, 2014 09:34

Dzieciom można - a nawet trzeba - wpajać formułki modlitewne oraz wiarę w Boga (jestem osobą wierzącą ale nie toleruję takiej postawy), więc czemu nie można wpajać im miłości do zwierząt? To dla mnie opcja o wiele lepsza, w porównaniu z tą pierwszą.
Dzieci przez bicie zwierząt uczą się, moim zdaniem, agresji. Mało tego, zwierzę to też istota, która czuje. Nie powinno się jej skreślać tylko dlatego, że jest mniej inteligentne czy też przez to, że człowiek stoi w hierarchii nad zwierzętami.
jak po śmierci nic nie będzie to się wkurwię.

Dziecko, ona jest dzieckiem
Które cicho płynie
W łzach na wietrze
Zimno - tak bardzo jej zimno
Ona czuje ciepło
Blisko swojego gardła
Miłość - on mówi o miłości
Jego miłość jest w niej
Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 3 times
Have thanks: 9 times
Imię: Joanna

Postautor: Dafne » czw 21 sie, 2014 12:56

Zachęcam do podpisywania petycji o podwyższenie kar dla osób znęcających się na zwierzętach do 10 lat. Można w necie znaleźć.
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Postautor: Pytalska » czw 21 sie, 2014 17:25

Tylko do lat dziesięciu?

Które cicho płynie
W łzach na wietrze
Ona czuje ciepło
Blisko swojego gardła
Jego miłość jest w niej
Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń

Postautor: Dafne » czw 21 sie, 2014 19:42

Niestety. Ja bym dała dożywocie, bo w czym życie człowieka jest bardziej warte od życia zwierzęcia?

Petycja
dum spiro, spero

Postautor: internauta » pt 22 sie, 2014 02:49

Dafne pisze:Niestety. Ja bym dała dożywocie, bo w czym życie człowieka jest bardziej warte od życia zwierzęcia?

Petycja

Ja już podpisałem :)
Awatar użytkownika
internauta
Początkujący marzyciel

Postautor: Pytalska » pt 22 sie, 2014 08:34

Ja też. Nawet udostępniłam na facebooku. :) Niech moi znajomi też podpisują. Ta petycja to fajna sprawa.

Które cicho płynie
W łzach na wietrze
Ona czuje ciepło
Blisko swojego gardła
Jego miłość jest w niej
Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń

Postautor: Dafne » pt 22 sie, 2014 08:47

I ja też udostępniłam na fcb już jakiś czas temu, ale dziś zrobiłam to jeszcze raz. :)
dum spiro, spero

Postautor: Maciek » pt 22 sie, 2014 10:49

Podpisałem petycję. Swego czasu widziałem jak gościu przejechał po psie, a potem zrobił to raz jeszcze na wstecznym. Razem z kolegami go doszliśmy i...i sprawiedliwości stało się za dość :)
Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 4 times
Imię: Maciek

Postautor: internauta » pt 22 sie, 2014 23:57

Niestety sama zmiana w prawie ( zaostrzenie kar) nic nie da zanim nie zostaną wprowadzone mechanizmy kontroli warunków życia zwierząt
Awatar użytkownika
internauta
Początkujący marzyciel

Postautor: Śniąca » ndz 24 sie, 2014 21:27

Dobra inicjatywa, ale zauważcie, że za zabicie czy gwałt są tak śmieszne kary, to oczekiwanie zaostrzenia kar w temacie bestialstwa wobec zwierząt raczej nie ma szans na realizację...
Bezsenność
Śniąca
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 2 times

Postautor: Dafne » ndz 24 sie, 2014 23:13

Śniąca, to jest temat na szerszą dyskusję (odnośnie zaostrzenia kar wobec gwałtu czy morderstwa). Na pewno nie jest to takie jednoznaczne, jakby się wydawało, bo z drugiej strony, osoba popełniająca przestępstwo ma prawo do resocjalizacji. Jeśli zaostrzymy kary dla gwałcicieli czy morderców, to pozbawimy takiej osoby możliwości poprawienia się.
dum spiro, spero

Postautor: ajwenhou » śr 27 sie, 2014 10:05

w Holandii ilość bezdomnych psów jest znikoma. od dawna mają tu dobrze działający system, który funkcjonuje do dziś. bezpańskie psy przebywające w schroniskach są kastrowane, więc nie ma możliwości żeby rozmnażały się na potęgę. fakt, takiemu psu troszkę odbija, ale po czasie jest łagodniejszy.
moi znajomi ostatnio szukali psa husky dla swojej suki. szukali niekastrowanego, żeby mogli ją dopuścić w odpowiednim czasie. znaleźć takiego to był wyczyn. jak już coś znaleźli to albo stare psy, albo pary które wypadałoby wziąć razem. ostatnio trafił im się psiak prawie dwuletni, niekastrowany. idealny dla suni! pies jest strasznie wystraszony, ledwo można go pogłaskać bo przez całe swoje krótkie życie miał ośmiu właścicieli i był regularnie bity... oni teraz starają się go udomowić, ale to oznacza długą i ciężką walkę przed nimi.

mam tu też taką znajomą, która pracuje w policji dla zwierząt, zajmuje się adopcją, szuka im odpowiednich domów i dodatkowo jest treserką. od kilku lat opiekuje się psem, którego skatowali sąsiedzi właściciela, pies ma tak zniszczoną psychikę, że nie może przebywać sam, a nawet wśród innych psów godzina to zbyt długo bez opieki człowieka.
mieszkając tutaj spotkałam się już z kilkoma przypadkami takiego okrucieństwa, a to tylko jedna treserka, która ma dostęp do takich informacji. strach pomyśleć co widzieli inni ludzie...
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: Śniąca » śr 27 sie, 2014 18:07

Dafne pisze:Śniąca, to jest temat na szerszą dyskusję (odnośnie zaostrzenia kar wobec gwałtu czy morderstwa). Na pewno nie jest to takie jednoznaczne, jakby się wydawało, bo z drugiej strony, osoba popełniająca przestępstwo ma prawo do resocjalizacji. Jeśli zaostrzymy kary dla gwałcicieli czy morderców, to pozbawimy takiej osoby możliwości poprawienia się.

Skoro twierdzisz, że odbiera się takim osobom możliwość poprawy, to TYM BARDZIEJ zaostrzanie kar wobec tak małej rangi przestępstw (nie oszukujmy się, nawet jeśli miłośnicy zwierząt twierdzą inaczej, to zabicie zwierzęcia czy maltretowanie go zawsze będzie miało niższą rangę niż takie czyny wobec człowieka) jest bezsensowne, bo można powiedzieć, że tacy ludzie tym bardziej rokują na poprawę, więc nie warto im odbierać szansy i zaostrzać kary.

Ogólnie, twoja opinia ogólnie wydaje mi się jakaś niespójna- chciałabyś zawyżania kar dla zabójców zwierząt, angażujesz się w tą sprawę, a zawyżenie kar dla gwałcicieli i morderców jest dla ciebie sprawą dyskusyjną- no proszę :oczami:
Bezsenność
Śniąca
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 2 times

Postautor: Luna_s20 » wt 01 wrz, 2015 22:13

"Zacofanie brutali". Też jak przyjechałam na wieś, wydawało mi się że każdy pies to pupilek do głaskania, póki mój własny, który miał te wszystkie bezstresowe metody "gdzieś", nie rzucił mi się do gardła, w myśl zasady że skoro jestem za słaba by władać w domu, to on mnie wyręczy - podczas gdy drugi, wychowywany razem z nim był "do rany przyłóż".
------------------Nie naprawiaj tego, co działa------------------
Luna_s20

Have thanks: 1 time
Imię: Marta

Poprzednia

Wróć do Zwierzęta