Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Szczenięta rasowe - tanio

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, kot chodzi własnymi drogami, chomik staje się aktywny dopiero nocą. A jaki jest Twój pupil? Pływające, biegające, skaczące, latające - tutaj o całym naszym zwierzyńcu.

Szczenięta rasowe - tanio

Postautor: Fantagiro » pt 10 sie, 2012 18:45

Nie, nie chcę sprzedawać psiaków ale zwrócić uwagę na problem, który długo nie był nagłaśniany. A już na pewno nie wśród całego społeczeństwa, tylko w gronie zagorzałych obrońców zwierząt. Ja sama zwróciłam uwagę na to, dzięki ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Psia Mać, promującej odpowiedzialne podejście do kupna rasowych szczeniaków.

Obrazek

Cel kampanii to propagowanie i budowanie modelu odpowiedzialnego kupowania psów rasowych oraz przyczynienie się do zwiększenia ilości adopcji psów czekających na dom w ramach akcji "Pies z odzysku".
Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi społecznej na problem warunków bytowych psów w pseudohodowlach, gdzie zwierzęta trzymane są z pogwałceniem wszelkich norm i przepisów prawa

Tu znowu można również od razu wspomnieć o akcji "Nie kupuj, adoptuj", która zwraca uwagę na los setek tysięcy zwierząt, porzucanych z powodu alergii, urlopów, znudzenia. Statystyki przerażają i mowa tu nie tylko o psach, kotach ale także świnkach morskich, króliczkach, chomikach i wielu innych zwierzaków. Chyba nie starczyłoby miejsca na wymienienie wszystkich przykładów, jednak wystarczy tylko o tym mówić. I to głośno i często. Chyba powinnam zmienić nazwę tematu, bo szczerze to się rozkręciłam.
Ja wiem, że to temat rzeka i potrzeba wiele pracy, by los zwierząt zmienić ale siedzieć cicho, bo osobiście nie wiele mogę zrobić, nie mogę. Chciałoby się przyjąć każdego zwierzaka, oddać każdą złotówkę i mówić o tym każdej napotkanej osobie, ale nie jesteśmy w stanie.
Myślicie, że to walka z wiatrakami czy początek zmian?
But we're never gonna survive unless we get a little crazy.
Fantagiro
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 4 times
Medals: 2

Re: Szczenięta rasowe - tanio

Postautor: Portrecistka » śr 22 sie, 2012 02:38

Początek zmian ! Ja też popieram tą akcję (jak również R=R), otworzyłam oczy kilku osobom i co to tego jestem pewna, że teraz wzięliby psa ze schroniska lub kupili u hodowcy, z rodowodem. To nie jest walka z wiatrakami, nie możemy się zrażać, bo pseudohodowcy na pewno się nie dadzą tak łatwo za wygraną i będą powstawać nowe namnażalnie.

Nie jesteś osamotniona, ja również o tym mówię i spotykam się najczęściej z traktowaniem jakbym była z innej planety. Dla mnie to jest oczywiste, że zwierzę jest istotą żyjącą, odczuwa cierpienie i nie zasługuje na taki los, a skoro nie jest w stanie samo się obronić, ktoś musi wypowiedzieć te słowa za nie - większość ludzi to bagatelizuje i twierdzi, że ich to nie dotyczy. Pozostaje nam mówić jaka jest prawda, a kolejna osoba stwierdzi, że tak nie powinno być i pomoże.
Skąd możesz wiedzieć czy jest już za późno, jeśli nie zrobiłeś jeszcze pierwszego kroku :)
Portrecistka
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time
Imię: Sandra
Medals: 1

Wróć do Zwierzęta