Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Nawiedzone domy

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Nawiedzone domy

Postautor: QueenDream » pt 16 sty, 2009 19:00

Czy w waszej okolicy sa jakies nawiedzone domy?
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 42 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Postautor: Lahatiel » pt 16 sty, 2009 19:54

Tak, jeden w drodze do mojego rodzinnego miasta - stoją w nim święte obrazy w oknach, jest opuszczony od kilku lat, co jakiś czas trwają tam prace remontowe, ale wciąż są przerywane, bo kupcy rezygnują.
"Pisać posty pełne błędów językowych i literówek – to jak podawać komuś piwo w brudnym, zasyfionym kuflu i ewentualnie potem się tłumaczyć, że ma się straszny problem z myciem."
Awatar użytkownika
Lahatiel
Newbie

Has thanked: 0 time
Have thanks: 3 times

Postautor: QueenDream » pt 16 sty, 2009 19:57

ja na szczeście nie znam nawiedzonego dou i nie chciałabym niegdy w takim zamieszkać
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 42 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: busik » pt 16 sty, 2009 20:04

Też niestety nie byłam w nawiedzonym domu, a szkoda, bo chętnie przeżyłabym chwile grozy ;)
Zakaz reklamy!
Awatar użytkownika
busik
Bujający w obłokach

Have thanks: 3 times

Postautor: truskawka » pt 16 sty, 2009 21:41

Lahatiel pisze:Tak, jeden w drodze do mojego rodzinnego miasta - stoją w nim święte obrazy w oknach, jest opuszczony od kilku lat, co jakiś czas trwają tam prace remontowe, ale wciąż są przerywane, bo kupcy rezygnują.

To baaaardzo podobnie jak niedaleko mnie. Tyle tylko, że z tego co wiem od osób, które koło tego domu mieszkają to tak naprawdę, żadnych duchów ani niczego podobnego tam nie ma :P.
Awatar użytkownika
truskawka
Spełniacz Marzeń

Have thanks: 0 time

Postautor: Ufo » sob 17 sty, 2009 15:56

Hm, nie wiem, czy ten opuszczony zakratkowany dom, gdzie bardzo rzadko, czasem pali się światło, można nazwać nawiedzony.
"Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga. Łam, czego rozum nie złamie"
Ufo
Spełniacz Marzeń

Postautor: Luis » pt 30 sty, 2009 14:31

ja czasem odczuwam że moje meszkanie jest nawiedzone bo jak jest już ciemno to jakieś głosy słysze, szelesty i jakby ktoś się poruszał
Obrazek
Luis
Początkujący marzyciel

Have thanks: 1 time

Postautor: Obwarzanek » pt 30 sty, 2009 16:01

Bo prawda jest taka, że każdy dom może być nawiedzony, a Wy nawet o tym nie wiecie :]
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: ola? » sob 31 sty, 2009 08:28

perscecutoria pisze:że każdy dom może być nawiedzony, a Wy nawet o tym nie wiecie

A ty wiesz wszystko?Ale prawda.Może siedzieć jakiś duch i potem sie ujawniać.

Luis pisze:ja czasem odczuwam że moje meszkanie jest nawiedzone bo jak jest już ciemno to jakieś głosy słysze, szelesty i jakby ktoś się poruszał

Opowiedz cos o tym ;)
Awatar użytkownika
ola?

Postautor: Obwarzanek » sob 31 sty, 2009 21:37

olaś, błędna interpretacja.
Często ludziom wydaje się, że duchy są tylko tam, gdzie się ukazują albo na cmenatarzach, a to bzdura. Nie istnieje miejsce na ziemi, gdzie nie umarłby czlowiek lub zwierzę, wobec czego duchy sobie chodzą po całej ziemi, a nie tylko tam, gdzie ludzie myślą, że łatwo je spotkać xP
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Kuro-sama » sob 31 sty, 2009 22:17

olaś pisze:A ty wiesz wszystko?Ale prawda.Może siedzieć jakiś duch i potem sie ujawniać.

A Ty wiesz wszystko? ;) Jeśli uważasz, że istnieją tylko te duchy, ktore widzisz (ew. które dadzą się odczuć zmysłami dostępnymi dla większości ludzi XD), to jest to bardzo ograniczone myślenie :) Zależy od człowieka, bo jeden zobaczy, a drugi nie, zależy też od tego, jaki ten duch jest. A prawda jest taka, że duchy mogą siedzieć u Ciebie w pokoju (i tak też prawdopodobnie jest - naprawdę DU?O tego chodzi po świecie) i nawet o tym nie wiesz.

Nawiedzone domy... konkludując, w sumie każdy w pewnym sensie jest nawiedzony. Ja u mojej cioci często widuję chodzące sobie po domu czarne cienie (co w sumie jest ciekawe, bo ponoć im duch ciemniejszy, tym gorszy... ale całkiem nieźle się z nimi da dogadać XD), czasem coś otwiera szafki w kuchni, u mnie z kolei bywa, że słyszę kroki w momencie kiedy wszyscy łącznie z psem śpią ^^ ale w sumie to nic strasznego.
you can try to stop it but it keeps on coming...
Awatar użytkownika
Kuro-sama
Bujający w obłokach

Postautor: ola? » ndz 01 lut, 2009 09:03

Nie boisz sie?
Awatar użytkownika
ola?

Postautor: Ufo » ndz 01 lut, 2009 16:08

Napisał że w sumie to nic strasznego, więc raczej nie.
Ufo
Spełniacz Marzeń

Postautor: Kuro-sama » ndz 01 lut, 2009 17:36

olaś pisze:Nie boisz sie?

Właściwie - czego mam się bać? :)
Awatar użytkownika
Kuro-sama
Bujający w obłokach

Postautor: Ufo » pn 02 lut, 2009 18:33

W sumie dobre pytanie, w końcu nic ci nie grozi.
Ale pewnie chodzi o sam fakt ze coś się dzieje w nocy co dziać się nie powinno.
Ufo
Spełniacz Marzeń

Postautor: Fantazja » pn 09 lut, 2009 12:58

Kuro-sama pisze:
olaś pisze:A ty wiesz wszystko?Ale prawda.Może siedzieć jakiś duch i potem sie ujawniać.

A Ty wiesz wszystko? ;) Jeśli uważasz, że istnieją tylko te duchy, ktore widzisz (ew. które dadzą się odczuć zmysłami dostępnymi dla większości ludzi XD), to jest to bardzo ograniczone myślenie :) Zależy od człowieka, bo jeden zobaczy, a drugi nie, zależy też od tego, jaki ten duch jest. A prawda jest taka, że duchy mogą siedzieć u Ciebie w pokoju (i tak też prawdopodobnie jest - naprawdę DU?O tego chodzi po świecie) i nawet o tym nie wiesz.

Nawiedzone domy... konkludując, w sumie każdy w pewnym sensie jest nawiedzony. Ja u mojej cioci często widuję chodzące sobie po domu czarne cienie (co w sumie jest ciekawe, bo ponoć im duch ciemniejszy, tym gorszy... ale całkiem nieźle się z nimi da dogadać XD), czasem coś otwiera szafki w kuchni, u mnie z kolei bywa, że słyszę kroki w momencie kiedy wszyscy łącznie z psem śpią ^^ ale w sumie to nic strasznego.

O losie!! Nic strasznego?? :szok: Ja się panicznie boję nawet niewinego skrzypnięcia podłogi w nocy, a jeżeli słyszłabym i widziała takie rzeczy jak Ty umarłabym...
Jeżeli prawdą jest to co piszesz to podziwaim za odwagę :)
Głupotę to tu możesz kupić nawet jak chcesz w sklepie,
Sprzedawca Cię poklepie po ramieniu, bo ty płacisz,
Jak chcesz mamy w promocji tu kopa w dupę gratis
Fantazja
Spełniacz Marzeń

Postautor: ola? » pn 09 lut, 2009 13:59

Ja też się boje byle skrzypnięcia podłogi...
Awatar użytkownika
ola?

Postautor: Kuro-sama » pn 09 lut, 2009 18:23

Ufo pisze:Ale pewnie chodzi o sam fakt ze coś się dzieje w nocy co dziać się nie powinno.

A czemu nie powinno? xD Wiem, czepiam się :D

! DaGmArKa ! pisze:O losie!! Nic strasznego?? :szok: Ja się panicznie boję nawet niewinego skrzypnięcia podłogi w nocy, a jeżeli słyszłabym i widziała takie rzeczy jak Ty umarłabym...

To nie jest odwaga, ja tego typu zjawiska po prostu uważam za naturalne :) i absolutnie nic mi nie grozi, więc, tak na logikę - nie ma czego się bać, umierać tym bardziej nie warto ;) Poza tym, jak mówiłem, z tymi ciemnymi duchami (z innymi też, ale te rzadziej mnie rozpraszają) mam pewien (banalny :) ) sposób komunikacji, więc nawet jak mi przeszkadzają - da się dogadać i już jest spokój.

Zdecydowana większość duchów nie ma na celu straszenia ludzi i utrudniania im życia, jeśli to robią, to niechcący ^^ i da się im dużo prędzej wyperswadować niektóre rzeczy niż pewnym ludziom.
Awatar użytkownika
Kuro-sama
Bujający w obłokach

Postautor: Ufo » pn 09 lut, 2009 18:36

Skrzypnięcia podłogi to się nie boję ale innych rzeczy na pewno, nawet błahych, zwłaszcza wieczorem...po prostu wtedy moja wyobraźnia pracuje.
Czasem mam tak że jestem się przestraszyć byle czego a czasem że praktycznie nic mnie nie rusza.
Ufo
Spełniacz Marzeń

Postautor: Ufo » pn 09 lut, 2009 19:09

Sorry że post pod postem ale nie mogę edytować postu po przekroczeniu 10 minut a dopiero teraz zauważyłam odpowiedź Kuro-sama więc:

Kuro-sama pisze:
Ufo pisze:Ale pewnie chodzi o sam fakt ze coś się dzieje w nocy co dziać się nie powinno.

Racja, źle się wyraziłam tj. chodzi że nie nie powinno ale coś co się normalnie nie spotyka :)
Ufo
Spełniacz Marzeń

Postautor: Fantazja » wt 10 lut, 2009 09:15

Kuro-sama pisze:

! DaGmArKa ! pisze:O losie!! Nic strasznego?? :szok: Ja się panicznie boję nawet niewinego skrzypnięcia podłogi w nocy, a jeżeli słyszłabym i widziała takie rzeczy jak Ty umarłabym...

To nie jest odwaga, ja tego typu zjawiska po prostu uważam za naturalne :) i absolutnie nic mi nie grozi, więc, tak na logikę - nie ma czego się bać, umierać tym bardziej nie warto ;) Poza tym, jak mówiłem, z tymi ciemnymi duchami (z innymi też, ale te rzadziej mnie rozpraszają) mam pewien (banalny :) ) sposób komunikacji, więc nawet jak mi przeszkadzają - da się dogadać i już jest spokój.

Zdecydowana większość duchów nie ma na celu straszenia ludzi i utrudniania im życia, jeśli to robią, to niechcący ^^ i da się im dużo prędzej wyperswadować niektóre rzeczy niż pewnym ludziom.

Dla mnie z pewnością nie jest i nigdy nie będzie naturalne. duchy są czymś niepojętym i przerażającym i nie chodzi nawet oto, że są niegroźne i takie tam, już sam fakt ich istnienia iświadomość, że sobie tak poprostu chodzą po ziemi i co gorsza jakiś może np siedzieć sobie w moim pokoju jest wystarczająca straszne.
Może dlatego nigdy żadnego nie widziałam? Słyszałam, że duchy nie pokazują się osobom strachliwym o słabych nerwach.
Fantazja
Spełniacz Marzeń

Postautor: Obwarzanek » wt 10 lut, 2009 12:59

No, w końcu zawsze coś niezrozumiałego ^^
Człowiek boi się tego, czego nie rozumie, poza tym większość boi sie śmierci, a tu jednak masz do czynienia z czymś (albo raczej kimś) będącym z nią w pewien sposob związanym. Nie wiem, nie umiem wyrazić swoich myśli, fazę mam to bredzę =P
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Kuro-sama » wt 10 lut, 2009 20:39

! DaGmArKa ! pisze:duchy są czymś niepojętym i przerażającym i nie chodzi nawet oto, że są niegroźne i takie tam, już sam fakt ich istnienia iświadomość, że sobie tak poprostu chodzą po ziemi i co gorsza jakiś może np siedzieć sobie w moim pokoju jest wystarczająca straszne.

Ale właśnie czemu straszne? Skoro są niegroźne?... Co do chodzenia po ziemi - a co mają robić? XD"

?e niepojęte... zależy dla kogo. W sumie pod względem logicznym - fakt, ciężko jest tak 100% logicznie to wytłumaczyć, jeśli to w ogóle możliwe, ale jakoś tak w moim odczuciu to normalne ^^

! DaGmArKa ! pisze:Może dlatego nigdy żadnego nie widziałam? Słyszałam, że duchy nie pokazują się osobom strachliwym o słabych nerwach.

Możliwe. Mówiłem, że duchy nie są złe, a takie ukazanie się mogłoby się stać dla Ciebie traumą, jeśli faktycznie aż tak reagujesz. Aczkolwiek więcej wspólnego z widzeniem/niewidzeniem ich ma czakra trzeciego oka - ja przykładowo mam trochę nadaktywną, tyle szczęścia, że dolne przyblokowane, bo bym chyba wszędzie te duchy widział XDD

Swoją drogą... ciekawi mnie, czy dzieci w wieku od 3 lat wzwyż jeszcze widzą tego typu rzeczy, czy już nie. Bo na początku na pewno widzą, z moich doświadczeń - tak ok. przez 1 rok życia, nie wiem jak dalej.
Awatar użytkownika
Kuro-sama
Bujający w obłokach

Postautor: Fantazja » śr 11 lut, 2009 08:19

Tak podobno maleńkie dzieci mają zdolność dostrzegania duchów. Ale wydaje mi się, że 3 letnie dziecko już raczej nie. A u niemowlaków łatwo można zaobserwować, że widzą coś czego dorosły człowiek nie może dostrzec, np mój brat kiedy była maleńki często patrzył się w jakiś punkt szeroko otwartymi oczkami, albo wpatrując się w coś nieokreślonego zaczynał płakać. Myśle, że to może mieć związek z duchami.
Fantazja
Spełniacz Marzeń

Postautor: truskawka » śr 11 lut, 2009 12:35

Moja koleżanka jako małe dziecko widziała swojego nieżyjącego ojca. Więc zgadzam się, że dzieci widzą duchy. Co nie znaczy, że dorośli tego nie mogą :). Może poprostu nie chcą zobaczyć, albo nie chcą się sami przed sobą do tego przyznać.
Awatar użytkownika
truskawka
Spełniacz Marzeń

Postautor: Ufo » śr 11 lut, 2009 22:08

Na pewno i dorośli mogą zobaczyć duchy...choć to raczej zależy od duchów komu się ujawnią :D
Ufo
Spełniacz Marzeń

Postautor: Obwarzanek » czw 12 lut, 2009 12:12

Oczywiście, w końcu istnieją ludzie, którzy mają więcej niż 3 lata i widzieli ducha =P
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: ola? » czw 12 lut, 2009 13:51

Kuro-sama pisze:mam pewien (banalny ) sposób komunikacji, więc nawet jak mi przeszkadzają - da się dogadać i już jest spokój.

Jaki? :wow:
Awatar użytkownika
ola?

Postautor: Lily » wt 17 mar, 2009 17:47

Tak u nas jest taki pałac. Nawet taka jedna pani co tam mieszka widziała (podobno) jak duch (przezroczysty) przenika przez jej szafę, potem ktoś widział poruszające się węgle i takie tam.... Wolę już mój nienawiedzony dom :)
Awatar użytkownika
Lily
Początkujący marzyciel

Postautor: Kuro-sama » śr 18 mar, 2009 08:37

Zapomniało się trochę o tym temacie ^^'

Ufo pisze:Na pewno i dorośli mogą zobaczyć duchy...choć to raczej zależy od duchów komu się ujawnią :D

Bardziej mi chodzilo o to, że wszystkie małe dzieci je widzą. Wiem, że niektórzy dorośli też, ale interesowało mnie, do jakiego mniej więcej wieku się taka tendencja utrzymuje.

olaś pisze:Jaki? :wow:

Po prostu powiedzieć :) spokojnie, uprzejmie, ale stanowczo. Aczkolwiek jeśli ktoś w domu nie śpi, to jest możliwość, że Cie wezmą za schizofreniczke XDD

Lily pisze:Wolę już mój nienawiedzony dom :)

Powtarzając wnioski wcześniejsze - każdy jest w jakiś sposób nawiedzony :P ale wiem mniej więcej, o co chodzi :]
Awatar użytkownika
Kuro-sama
Bujający w obłokach

Następna

Wróć do Strefa tajemnic