Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Horoskopy

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Postautor: Tristezza » sob 30 lip, 2011 14:39

jak dla mnie horoskopy to zwykłe bzdety i w nie nie wierzę
Przeszywa mnie chłodny dreszcz. Nie wywołuje go zimno, lecz to czego nie wiem.
I co boję się odkryć.

Oczy zapiekły mnie od łez. Bez chwili namysłu rzuciłam się w dół.

- A ty dokąd?
- Idę... idę... idę...
- Na razie stoisz - mruknął Radek.

http://www.miastomgly.blogspot.com
Tristezza
Bujający w obłokach

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Puśka » sob 30 lip, 2011 14:44

Tristezza pisze:jak dla mnie horoskopy to zwykłe bzdety i w nie nie wierzę

ale zawsze można poczytać :letssin:
let yourself move to the
next chapter in life when the time comes.
Don't remain stuck on the same page
Awatar użytkownika
Puśka
Newbie

Has thanked: 6 times
Have thanks: 8 times

Postautor: Tristezza » sob 30 lip, 2011 14:47

to także prawda i niekiedy do nich zaglądam ;P
I co boję się odkryć.

- A ty dokąd?
- Idę... idę... idę...

Tristezza
Bujający w obłokach

Postautor: Puśka » sob 30 lip, 2011 14:48

Ja także :D Co dziwne, czasem jeśli by ponaciągać to co oni tam piszą, to wyjdzie, że coś tak jednak w nich jest. Ale najczęściej, dobry kawał śmiechu :D
let yourself move to the
next chapter in life when the time comes.
Don't remain stuck on the same page
Awatar użytkownika
Puśka
Newbie

Has thanked: 6 times

Postautor: Tristezza » sob 30 lip, 2011 14:51

dokładnie. Tylko z reguły oni piszą dość ogólnikowo, a jak zaczynają się zgłębiać, no cóż, humor się poprawia :P
I co boję się odkryć.

- A ty dokąd?
- Idę... idę... idę...

Tristezza
Bujający w obłokach

Postautor: teshi » śr 03 sie, 2011 23:26

Nie sądze żeby horoskopy mówiły co nas naprawdę czeka ^_^ Lubię sobie je poczytać ale kompletnie w je nie wierzę. Czasem moze przypadkowo się sprawdzą, ale to i tak nie znaczy, ze mam w nie wierzyć ;P Kompletnie nie rozumiem ludzi ( a znam takich) którzy jak przeczytają, że spotka ich coś strasznego to od razu się martwią xD Dla mnie to jest śmieszne bo przecież ten sam horoskop czyta miliony osób na świecie więc wątpię by wszystkich się to sprawdziło i dla wszystkich do było jakąś przepowiednią xD
Sometimes I scared myself I just can't let it go
teshi
Extra marzyciel

Postautor: NellTu » śr 03 sie, 2011 23:58

Nie wierzę w horoskopy. Gdyby miały się sprawdzać, co miesiąc spotykałabym kogoś, kto odmieni moje życie, a co pół roku wygrywałabym w totolotka. Chociaż przyznam, zaglądam do horoskopu w niwie, czy programie tv, ale po pięciu minutach nie pamiętam już o czym czytałam ;P
NellTu
Newbie

Imię: Ewa
Medals: 1

Postautor: Ink » czw 04 sie, 2011 00:05

Nie wierzę w horoskopy, ale niekiedy zdarza mi się przeczytać, co mi gwiazdy 'radzą'. Czasem przez przypadek faktycznie pasuje.
(...)jedno, co można zrobić, to podejść do rzeczy filozoficznie, czyli powiedzieć sobie: "Srał to pies". To jest handel, raz się zyska, raz się straci.
Ink
Extra marzyciel

Have thanks: 1 time

Postautor: vestido » pt 19 sie, 2011 20:47

Podczytuję, ale raczej dla zabawy, wierzyć - nie wierzę, natomiast zdarzyło się często, że się sprawdzały w jakimś stopniu.
Awatar użytkownika
vestido
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: MusicGirl » czw 25 sie, 2011 11:25

Czytam co jakiś czas jakis horoskop, czasem się cos sprawdza, ale bardzo rzadko.
Awatar użytkownika
MusicGirl
Marzyciel-Gaduła

Re: Horoskopy

Postautor: wersacz16 » pn 12 mar, 2012 23:23

Nie żyj dłużej w niepewności, [ciach] odkryją przed Tobą datę Twojej śmierci- sprawdź co Cię czeka!
Awatar użytkownika
wersacz16

Postautor: kupidyn » wt 13 mar, 2012 18:25

[ciach] - te ogólne można interpretować na wiele sposobów, ale te indywidualne mają konkretny przekaz.
Awatar użytkownika
kupidyn

Postautor: powidlo » czw 29 mar, 2012 02:49

Wierzę, ale nie w te w Pani domu czy innym Metro. Horoskopy nie wytyczają konkretnej przyszłości, bardziej chodzi tutaj o warunki, predyspozycje bądź ich brak do danego czynu/sytuacji w danej chwili, choć to też powierzchownie napisane. Wiele zależy od miejsca urodzenia i godziny - układu gwiazd w danej chwili i ich działaniu na dane miejsce. To nie takie proste, jak się zdaje w sumie.
Z ogólnych charakterystyk znaków zodiaków można wiele wyciągnąć, ale obliczony, indywidualny horoskop daje na to wszystko totalnie inne światło.

Dlaczego miałabym nie wierzyć w to, że tak potężna siła jak Wszechświat nie ma nic do powiedzenia w kwestii takiej banalnej, jak ludzkie życie? Każdy wierzy w siłę przyrody, Kosmos jest tu jak widzę cholernie abstrakcyjny.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Guśka » czw 29 mar, 2012 14:13

Nie wierzę w horoskopy, gdziekolwiek znajdziesz w internecie każdy będzie się wiele różnił od siebie. Z ciekawości czasem czytam je i potem sprawdzam czy to jest prawda i co tam okazuje się? Nie, nie sprawdza się. Dla mnie nie ma czegoś takiego jak wyczytanie z gwiazd i tym podobne, pełna bzdura.

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Imię: Dagmara

Postautor: powidlo » czw 29 mar, 2012 14:17

Guśka pisze:pełna bzdura.

Z całym szacunkiem, ale pełna bzdura to jest to, co Ty czytasz a nazywasz horoskopami. Nie jest to przytyk osobisty i nie traktuj tego jako obrazę swojej osoby, tłumaczenie - patrz mój post wyżej.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Guśka » czw 29 mar, 2012 15:47

ho, to jest po prostu mój temat na te właśnie wszystkie horoskopy, dla mnie to bzdura, chcesz masz prawo w to wierzyć, ja nie muszę.

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Imię: Dagmara

Postautor: Dafne » wt 01 maja, 2012 08:51

Nie wierzę, to jakaś bujda. Nigdy mi się nic nie zgadza.
dum spiro, spero
Marzyciel

Has thanked: 88 times
Have thanks: 130 times

Postautor: Pami » pt 04 maja, 2012 20:46

Nie wierzę. Raz na ruski rok przeczytam, gdy natknę się w gazecie i zazwyczaj po kilku minutach już zapominam co w tym było.
Wehikuł czasu to byłby cud
- R. Riedel
Obrazek
Pami
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Serpensia » pt 04 maja, 2012 21:16

Och, ja od czasu do czasu czytam horoskopy, ale... Dla śmiechu. Tylko i wyłącznie. Nie wierzę w nie, ale czasami owszem, pasują, i to nadzwyczaj trafnie. Jednak to czysty przypadek :)
Life is brutal and full of zasadzkas, and sometimes kopas w dupas.
Serpensia
Początkujący marzyciel

Imię: Martyna

Postautor: mariolka » czw 20 wrz, 2012 13:41

Czytam czasami horoskopy w gazetach ale nie wierzę, bo są pisane taśmowi i praktycznie każdy może je do siebie dopasować :P
Z kolei zawsze interesował mnie tarot i lubię co pół roku pójść do doświadczonego tarocisty\. Generalnie ważne jest znalezienie osoby która umie go dobrze postawić i co najważniejsze odpowiednio zinterpretować. Początkowo podchodziłem do tego typu przepowiadania przyszłości sceptycznie ale bardzo wiele rzeczy mi się spełniło tak więc czasami warto zasięgnąć opinii.
Awatar użytkownika
mariolka

Postautor: Effy » pt 21 wrz, 2012 19:42

Nie wierzę w horoskopy. Kiedyś czytałam w gazetach, a również na jakiś stronach były jakieś indywidualne na podstawie znaku zodiaku, roku urodzenia, płci i czegoś tam jeszcze. A tak z ciekawości czytałam co tam wypisują. W gazetach jest totalną bzdurą, wszystkie opisy są pisane ogólnie, tak aby wiekszość osób mogła dopasować do obecnej sytuacji. Pisanie pod mase.
Effy
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 13 times
Have thanks: 20 times
Medals: 4

Postautor: Kastelix » wt 25 wrz, 2012 11:22

Dokładnie, Horoskopy są pisane bardzo ogólnym językiem, tak żeby prosty człowiek łatwo do siebie je dopasował. Dlatego też w to nie wierzę...
Kastelix

Imię: Stelix

Postautor: powidlo » wt 02 paź, 2012 21:25

Kastelix pisze:Horoskopy są pisane bardzo ogólnym językiem

No tak, skoro są kierowane do mas, w masowych czasopismach, to jakim mają być pisane językiem? Mają wymieniać każdą osobę kolejno i opisywać gdzie,co i jak? A jak ktoś sobie nie życzy? Mają wprowadzać zgody, robić spisy, wyróżniać?
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Iluminacja » wt 02 paź, 2012 21:54

dż. pisze:Wiele zależy od miejsca urodzenia i godziny - układu gwiazd w danej chwili i ich działaniu na dane miejsce. To nie takie proste, jak się zdaje w sumie
To dość...dziwne? I wydaje mi się jedynie, że fakt iż urodziłam się dajmy na to w Bydgoszczy daje tylko tyle, że poznam takich a nie innych ludzi itd. , godziny nie potrafię wyjaśnić w żaden racjonalny sposób. Bo czy to oznacza, że np. ktoś urodzony o 5 będzie lepszy niż ten, który urodził się 30 min później, i tylko dlatego, że ,,wybrał" sobie tę godzinę?

dż. pisze: potężna siła jak Wszechświat nie ma nic do powiedzenia w kwestii takiej banalnej, jak ludzkie życie
ja się chyba nigdy do tego nie przekonam, to jest za.

Kastelix pisze:tak żeby prosty człowiek łatwo do siebie je dopasował. Dlatego też w to nie wierzę...
chłyt marketingowy. Najśmieszniejsze jest to, że według horoskopu wszystkie np. Bliźnięta są takie same i wyjeżdżają w podróż :oczami:
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 53 times
Have thanks: 41 times
Medals: 7

Postautor: powidlo » wt 02 paź, 2012 22:04

Iluminacja pisze: Bo czy to oznacza, że np. ktoś urodzony o 5 będzie lepszy niż ten, który urodził się 30 min później, i tylko dlatego, że ,,wybrał" sobie tę godzinę?

Nie lepszy. Ale fakt, że kompilacja gwiazd w danym momencie i miejscu może mieć znaczenie. Zresztą nie tylko tutaj to ma znaczenie, jest też szereg innych rzeczy, czasem liczy się także pokoleniowo, etc.
Ponadto jaki podział na lepsze i gorsze? To nie to. Może są predyspozycje, charaktery, poziomy różnych cech, ale nie jest to podział na gorsze i lepsze.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Iluminacja » wt 02 paź, 2012 22:08

dż. pisze:Nie lepszy
To miał być przykład, może powinnam użyć słowa różny.

dż. pisze: czasem liczy się także pokoleniowo, etc.
:O czyli to, że ktoś z moich przodków urodził się tego i tego dnia lub something ma znaczenie dla mnie? (vel może)
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 53 times
Have thanks: 41 times
Medals: 7

Postautor: powidlo » śr 03 paź, 2012 12:58

Vel może.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Hersus » pt 19 paź, 2012 15:17

Należy najpierw się zastanowić co się rozumie przez horoskopy. To co jest drukowane w kolorowych tygodnikach to moim zdaniem parodia horoskopu jak można wierzyć w taki horoskop jak napiszą "ktoś się w tobie zakocha" to wszystkie wodniki na całym świecie będą miały takiego fuksa? To nie możliwe. Ja wierze w prawdziwe horoskopy czyli cechy charakteru przypisywane do osób urodzonych pod konkretnym znakiem. Posiadam książkę Andrzeja Sieradzkiego "Horoskopy z czterech stron świata" i tak każdy znak zodiaku dzieli się na dwie albo trzy dekady dzięki czemu dwie osoby spod tego samego znaku nie muszą być takie same. To jest pewne że nigdy nie będzie w takiej książce napisane jak mamy żyć oraz jacy jesteśmy, każdy człowiek jest inny i nie ma dwóch takich samych osób. Ale to co wyczytałem w tej książce zgadza się ze mną w 75% więc polecam ja każdemu kto chce zobaczyć co to są prawdziwe horoskopy.
Zapraszam serdecznie do polubienia mojego bloga, gdzie znaleźć można wiele ciekawych recenzji filmów, książek i nie tylko.
www.comysleo.cba.pl
Hersus
Marzyciel-Gaduła

Imię: Paweł

Postautor: Patorek » wt 25 gru, 2012 16:56

Zależy jak dana osoba rozumie 'horoskop', jeśli chodzi o te z gazet to wiadomo, że są te brednie.
Pisząc je masowo, oczywistym staje się fakt, że do części z tych osób, będą one pasować, a nawet jeśli nie
to cześć czytelników będzie i tak uważać, że pasują do nich, ale nie o tym.

Mam podejście dokładnie takie samo jak dż., z tymże, ja nie wierzę w ich moc,
jedynie nie przekreślam możliwości, że może coś w tym być - moja wiedza w tej tematyce jest zbyt mała, by móc to zrobić.
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Lisek » ndz 30 gru, 2012 12:22

Ja sobie czasami czytam. Te horoskopy są tak układane, że zawsze, chociaż część będzie pasować. Zależy jak wszystko zinterpretujesz. Zależy od naszego nastawienia.
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Imię: Piotr
Medals: 3

PoprzedniaNastępna

Wróć do Strefa tajemnic