Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Cytaty z książek

Świat książek. Potrafisz 'pożreć' książkę w jedną noc? Podaj tytuł, niech inni też nie mogą zasnąć bez dowiedzenia się co będzie w następnym rozdziale.

Cytaty z książek

Postautor: TypowoNegatywny » wt 29 maja, 2012 21:47

Każdy na pewno ma jakieś Swoje ulubione cytaty z książek. Dzielcie się.
Garść ode mnie na początek:

"Ciasnota umysłowa, brak wyobraźni i nietolerancja są jak pasożyty. Zmieniają właściciela, zmieniają kształt i żyją wiecznie. Nie ma przed nimi ratunku.
"Kafka nad morzem" H. Murakami

"Żyjemy w zaawansowanym kapitalizmie. Marnotrawstwo uznaje się za jego największą zaletę. Politycy nazywają to wyrafinowaniem popytu na rynku wewnętrznym, a ja bezsensownym marnotrawstwem. Różnica zdań. Lecz choć istnieją także różnice zdań, żyjemy w takim a nie innym społeczeństwie. Jeżeli się to komuś nie podoba, musi się przenieść do Bangladeszu albo Sudanu." Murakami - "Tańcz, tańcz, tańcz"

"Prawie nikt na świecie nie pragnie wolności. Ludzie tylko myślą, że jej pragną. To wszystko iluzja. Gdyby naprawdę dano im wolność, większość nie wiedziałaby, co począć.(...) Ludzie w rzeczywistości lubią niewolę."
Murakami - "Kafka nad morzem"

W mroku świat się zmienia. W mroku, a zwłaszcza w samotności. Pękają wówczas zamki klatki, w której mieszka wyobraźnia, i wszystko może się wyrwać na wolność – absolutnie wszystko.
S. King - Gra Geralda

„Pewnego dnia, kiedy pan Królik był niegrzeczny, spojrzał przez płot na pole farmera Freda. Pole pełne było świeżej, zielonej sałaty. A pan królik nie był pełen sałaty. Czuł, że to nie jest w porządku”

"Świat należy do silnych, przyjacielu! Nasza egzystencja oparta jest na zasadzie, że silni rosną w siłę, pożerając słabszych. Musimy się z tym pogodzić. To zupełnie normalne. Poniekąd prawo przyrody. Króliki je akceptują i wiedzą, że rola silnych przypada wilkom. Same zaś są sprytne, płochliwe i zwinne, kopią nory i kryją się, gdy wilk jest w pobliżu. Jeśli przetrwają, gra toczy się dalej. Znają swoje miejsce. Na pewno żaden nie rzuci się an wilka. Bo to nie byłoby rozsądne, prawda?"
Lot nad kukułczym gniazdem

"Z miastami jest tak jak z ludźmi, panie Vandemar – zauważył pan Croup z afektacją. – Najważniejszy jest stan ich wnętrzności."

Życie to syf. Każdy kawałek mógłby pasować do układanki, każde słowo mogłoby być miłe, a każde wydarzenie radosne, tyle że tak nie jest. Życie to syf. Ludzie ogólnie rzecz biorąc są do du**. - Najgłupszy anioł

Lwy powinny być silne, ale łagodne, jak w kreskówce Disneya. One jednak takie nie są, a kiedy zachowują się jak lwy, masz im za złe, że nie są bajkowymi zwierzątkami z twojej wyobraźni. Rosyjskie niedźwiedzie nie wkładają kapeluszy i nie jeżdżą na rowerach. Ani nie śpią razem ze Złotowłosą. To ludzie zmuszają je, żeby odstawiały tę błazenadę w cyrkach, filmach i bajkach dla dzieci. Oczywiście, jedne są bardziej potulne czy dzikie, a inne mniej, ale wszystkie zawsze pozostaną niedźwiedziami. Więc nie odwracaj się do nich tyłem. A nawet nie podchodź. To proste. Nie one cię okłamują – to ty je kłamliwie postrzegasz.
Jonathan Carroll - "Białe Jabłka"

Ciekawość wyciąga z ukrycia odwagę i budzi ją. Ale w większości przypadków ciekawość od razu znika i odwaga musi dalej iść sama. Ciekawość przypomina wesołego kolegę, któremu nie można zaufać. Podpuści cię, ile może, potem w odpowiednim momencie się zmyje. A człowiek sam musi dalej sobie radzić, próbując zebrać się na odwagę. - Murakami

Nigdy nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem, którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień. — Jonathan Carroll
Perfekcyjnie opanowane udawanie obojętności.
Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
 
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 12 times
Have thanks: 27 times
Płeć: Mężczyzna
Posty: 406

Re: cytaty

Postautor: piagizela » wt 29 maja, 2012 22:00

NighttimeBird pisze:„Pewnego dnia, kiedy pan Królik był niegrzeczny, spojrzał przez płot na pole farmera Freda. Pole pełne było świeżej, zielonej sałaty. A pan królik nie był pełen sałaty. Czuł, że to nie jest w porządku”

:serce:
Skąd on jest?

U mnie to są gry słów, cytaty których wartość jest mocno sytuacyjna, których nie doceni się bez przeczytania książki.
Z takich mniej:

Byłem już wtedy na tyle dużym chłopcem, koło trzydziestki, że mniej więcej wiedziałem, co chciałbym robić, kiedy dorosnę.
Jerzy Pilch - Bezpowrotnie utracona leworęczność
:lick:
piagizela
Newbie
 
Rejestracja: czw 11 sie, 2011 00:39
Lokalizacja: sweet home, Alabama
Has thanked: 47 times
Have thanks: 44 times
Płeć: Kobieta
Medals: 2
Posty: 1948

Re: cytaty

Postautor: Ruta » wt 29 maja, 2012 22:02

Jako, że ukochałam sobie K-PAX, to...

" Wszechświat się rozszerza, ale tylko do pewnego momentu. Potem zaczyna się kurczyć, żeby jeszcze później znowu zacząć się rozszerzać. Ten cykl powtarzać się będzie całą wieczność. Nie wiesz jedynie czy podczas kolejnego takiego cyklu wszystko będzie takie jak wcześniej. Cokolwiek zrobiłeś w swoim życiu źle, wszystkie twoje błędy powtórzą się podczas kolejnego cyklu. Każdy popełniony przez ciebie błąd będzie się za każdym razem powtarzał jeszcze raz, i znowu... I tak przez całą wieczność. Moja rada jest taka, żebyś tym razem zrobił to dobrze ponieważ teraźniejszość, jest wszystkim co masz. "

" – Dlaczego miałbym wpaść w tarapaty?
– No, na przykład mógłbyś napotkać jakieś niebezpieczne zwierzęta.
– I napotkałem.
– Napotkałeś?
– Tak. Gatunek homo sapiens. "" – Może na razie to ja będę zadawał pytania, a pan będzie na nie odpowiadał, dobrze?
– Czasami pytanie jest najlepszą formą odpowiedzi. "

No i muszę wspomnieć o kilku cytatach Zafóna:

" Czasami to, co najbardziej prawdziwe, dzieje się tylko w wyobraźni. Wspominamy tylko to, co nigdy się nie wydarzyło. " (Marina)

" Do sal wykładowych przychodzą małpy. Darwin by idealistą i marzycielem (...). Jaka tam ewolucja. Zanim trafię na jednego myślącego, muszę stoczyć bitwę z dziewięcioma orangutanami. "

" Jedna z pułapek dzieciństwa polega na tym, że nie trzeba rozumieć, by czuć. Kiedy rozum zdolny jest pojąć, co się wydarzyło, rany w sercu są już zbyt głębokie. "

" Ludzie będą gadać i wszystko rozgrzebywać. Człowiek nie pochodzi od małpy, tylko od kury. "

" Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę. "

" Nie wierz temu, kto ufa wszystkim. "

" Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć. "

" W chwili, kiedy zaczynasz zastanawiać się, czy kochasz kogoś, przestałeś go już kochać na zawsze. "
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
 
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 17:57
Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Płeć: Kobieta
Medals: 13
Posty: 12065

Re: cytaty

Postautor: poly » wt 29 maja, 2012 22:05

Lubię Cię Edgar. Masz styl i klasę, zostań moim przydupasem. - Ręka Mistrza

Lubię siedzieć nisko [...] upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny.
Idzie o to, że człowiek, który w głębi siebie nie kryje niespodzianki, z reguły nie bywa interesujący. - Mistrz i Małgorzata

Jes­tem zmęczo­ny sze­fie. Zmęczo­ny wędrówką, sa­mot­nie jak jaskółka w deszczu. Zmęczo­ny tym, że nig­dy nie miałem przy­jaciela, żeby po­wie­dział mi skąd, gdzie i dlacze­go idziemy. Głównie zmęczo­ny tym, ja­cy ludzie są dla siebie. Zmęczo­ny jes­tem bólem na świecie, który czuję i słyszę... Codzien­nie... Za dużo te­go. To tak jak­bym miał w głowie ka­wałki szkła. Przez cały czas. - Zielona mila
Świat cię nie kocha.
poly
Newbie
 
Rejestracja: ndz 13 lut, 2011 11:44
Has thanked: 61 times
Have thanks: 51 times
Imię: Iwona
Medals: 4
Posty: 2656

Re: cytaty

Postautor: TypowoNegatywny » wt 29 maja, 2012 22:14

piagizela pisze:Skąd on jest?

"Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury" Pratchetta
Perfekcyjnie opanowane udawanie obojętności.
Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
 
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 12 times
Have thanks: 27 times
Płeć: Mężczyzna
Posty: 406

Re: Cytaty z książek

Postautor: Icannotfly. » śr 30 maja, 2012 00:03

''Kiedyś, jeszcze jako dziecko zapytałem ją, jak jest w piekle. Matka odpowiedziała mi wtedy zadziwiająco pewnie, jakby już tam była, jakby to była autopsja, a nie wyobrażenie:
- Synku, w piekle na powitanie pokazują ci wszystkie twoje niewykorzystane szanse, pokazują, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś we właściwym czasie wybrał właściwe wyjście. A potem pokazują ci wszystkie te chwile szczęścia, które straciłeś (...) pokazuje się w piekle, co mogliby w życiu osiągnąć...
- A potem? Mamusiu, co się dzieje potem, kiedy już to wszystko pokażą?
- Potem, synku, zostawiają cię samego z twoimi wyrzutami sumienia. Na całą wieczność. Nie ma już nic ani nikogo. Tylko ty i twoje wyrzuty sumienia.''

-Wojciech Kuczok - Gnój

''Milczenie jest najcięższą bronią.''
-Barbara Rosiek - Pamiętnik narkomanki

''W mojej duszy rosła straszna melancholia z pewnego powodu, który już nieskończenie mnie przerasta: mianowicie - ugodziło we mnie przekonanie o tym, że na świecie wszędzie jest wszystko jedno.''
-Fiodor Dostojewski - Sen śmiesznego człowieka

''Nauczyłem się, że niektórzy ludzie są na zawsze, a niektórzy tylko sporadycznie, i że nie mam żadnego wpływu na to, kto będzie na zawsze, a kto od czasu do czasu.''
-Ignacy Karpowicz - Gesty
- A ja lubię ten kawałek nieba...
- Ten kawałek nieba ma w du.pie, że go lubisz.
Icannotfly.
Newbie
 
Rejestracja: sob 12 cze, 2010 13:48
Lokalizacja: Stamtąd.
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Agnieszka
Medals: 2
Posty: 4411

Re: Cytaty z książek

Postautor: powidlo » śr 30 maja, 2012 14:39

NighttimeBird pisze:"Z miastami jest tak jak z ludźmi, panie Vandemar – zauważył pan Croup z afektacją. – Najważniejszy jest stan ich wnętrzności."

Nigdziebądź..?
arytmia uczuć
powidlo
Newbie
 
Rejestracja: wt 27 mar, 2012 14:39
Lokalizacja: Dębica/Kleve
Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Medals: 10
Posty: 4396

Re: Cytaty z książek

Postautor: Lily. » śr 30 maja, 2012 17:16

Anioł. Jak książka do mnie wróci, to dopisze autora.

- Mimo wszystko zawsze pozostaje się tym, kim się jest - stwierdza on enigmatycznie, kto wie dlaczego.
- Albo kim się nie jest - dodaję kwaśno.
- No cóż, ty jesteś aniołem.

Zdejmuję bluzę.
Kładę ją na brzegu łóżka, wstaję, odwracam się do niego plecami i podciągam koszulkę, żeby odsłonić łopatki.
- Co widzisz? - pytam.
- Widzę twoje plecy - odpowiada lekko zażenowany.
- No właśnie.
Opuszczam koszulkę, która zsuwa się na plecy, wkładam bluzę i poprawiam rozczochrane włosy.
Siadam na łóżku i czekam.
- Nie masz skrzydeł - mówi on, ale takim tonem, jakby sam siebie chciał przekonać do jakiegoś absurdu.

(...)

- Po prostu tak mam - wyjaśniam z prostotą. - Więc te wszystkie stwierdzenia, kim się jest i kim się nie jest, w moim przypadku nie mają zastosowania. Bo niby kim jestem?

(...)

- Anioł bez skrzydeł. - mówi, przerywając milczenie.
- Słucham?
- Spytałaś mnie, kim jesteś. Odpowiedziałem. To nic trudnego.
- Ale anioł powinien mieć skrzydła.
- A dlaczego to dla ciebie taki problem?
- To nie jest problem dla mnie. To jest problem dla innych, tych, którzy widzą we mnie tylko.. kogoś wybrakowanego.
- To normalne, że ludzie starają się każdemu przylepić etykietkę. Robią to ze strachu. Boją się ciebie, bo nie potrafią cię zdefiniować.

no i:
Słyszę westchnienia, szuranie i szepty; są wymieszane, nie rozróżniam ich. Wszystkie z wyjątkiem jednego, najbliższego.
Słyszę bicie jego...
Tuż przy swoim lewym uchu.
...serca.
Słyszę bicie jego serca.
Kiedy niesie mnie na rękach, skuloną jak szczeniaka, przytuloną do piersi.
Puk... puk... puk.
Rytm jest regularny. Miękki. Jak oddech.
Puk... puk... puk.
Dźwięk delikatny, jakby bał się zakłócać mi wypoczynek.
Pierwszy dźwięk wydawany przez człowieka: rytm życia. Pierwszy hałas i pierwsza muzyka.
Przyciskam głowę mocniej do jego piersi.
Znów biję.
Więc ma serce, myślę.
On, taki piękny i chłodny jak lodowiec, taki dziwny i fascynujący, chwilami tak przerażający, ma serce, które biję, które żyje.
Ma serce.
Serce, by móc czuć emocje, serce które ktoś mógłby kiedyś zranić.
Serce, które mogłoby krwawić.
- Co robisz ? - pyta mnie.
- Nic, słucham.
- Słuchasz mnie ?
- Tak, słucham ciebie.
Słucham muzyki twojego życia.
Dowodu że nie jesteś posągiem, obrazem, snem czy koszmarem.
- I podoba ci się ?
Kiwam głową.
Awatar użytkownika
Lily.
Extra marzyciel
 
Rejestracja: pn 07 maja, 2012 20:52
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 22 times
Have thanks: 14 times
Medals: 5
Posty: 708

Re: Cytaty z książek

Postautor: TypowoNegatywny » śr 30 maja, 2012 19:51

ho pisze:Nigdziebądź..?

Tak, tak, tak :serce:
Perfekcyjnie opanowane udawanie obojętności.
Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
 
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 12 times
Have thanks: 27 times
Płeć: Mężczyzna
Posty: 406

Re: Cytaty z książek

Postautor: Dafne » czw 31 maja, 2012 12:24

"Płakać trzeba w spokoju, tylko wtedy ma się z tego radość" - S@motność w sieci.

"W nocy, gdy cały dom już śpi
Stukostrachy, Stukostrachy
pukają do drzwi.
Chciałbym stąd uciec, lecz boję się,
że Stukostrach zabierze mnie."

- Stukostrachy S.Kinga

"Nie ma kar ani nagród, są jedynie konsekwencje" - Zdrada szwedzkiej pisarki Karen Alvtegen
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń
 
Rejestracja: wt 23 sie, 2011 16:21
Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Płeć: Kobieta
Medals: 10
Posty: 8730

Re: Cytaty z książek

Postautor: farfalla » czw 31 maja, 2012 16:30

"Znam przyczynę swego kaca. Kaca totalnego. Zdarza mi się co pewien czas. Co pewien zły czas. A wtedy gram w kości z losem o życie". - Mała apokalipsa
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
farfalla
Marzyciel-Gaduła+
 
Rejestracja: ndz 13 maja, 2012 00:22
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Aśka
Posty: 115

Re: Cytaty z książek

Postautor: kissanpentu » pt 01 cze, 2012 10:26

"-Jesteś gliną?
-Nie.
-Ochroniarzem? Jak ci w hotelu?
-Nie.
-No to kim jesteś?
Światła lamp przesunęły się po jego twarzy. Wydawał się zastanawiać nad tym pytaniem.
-Wioślarzem na morzu gówna. Bez wioseł." - William Gibson - Światło wirtualne

"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi." - S@motność w sieci

"Uważam, że zdrowo jest być samemu przez większość czasu. Przebywanie w towarzystwie, nawet najlepszym, szybko staje się nużące i wyczerpujące. Uwielbiam być sam. Nigdy nie spotkałem przyjaciela, który byłby równie przyjazny jak samotność. Jesteśmy zwykle bardziej samotni, kiedy wychodzimy między ludzi, niż kiedy zostajemy w domu." - Henry David Thoreau - Walden, czyli życie w lesie

"Pluń na wszystko, co minęło: na własną boleść i na cudzą nikczemność... Wybierz sobie jakiś cel, jakikolwiek i zacznij nowe życie." - Bolesław Prus - Lalka

"Może, pomyślał, nie ma czegoś takiego jak dobrzy i źli przyjaciele. Może są po prostu tylko przyjaciele, ludzie, którzy będą przy tobie, kiedy ci coś dolega, i pomogą ci, byś nie czuł się zbyt samotny. Może to ludzie, dla których warto przeżywać strach, mieć nadzieję... i żyć. Być może są to ludzie, za których warto umrzeć, kiedy trzeba. Nie ma dobrych przyjaciół. Nie ma złych przyjaciół. Są jedynie ludzie, których pragniesz i z którymi chciałbyś być - ludzie, którzy mają swoje miejsca w twoim sercu." - Stephen King - To

"Liczy się każda chwila, którą można spędzić z bliskimi - póki jeszcze są tutaj. Za chwilę będzie za późno. Tak mało czasu zostało. Za mało, za mało czasu, żeby z każdym porozmawiać, żeby odpowiedzieć na całą tę miłość, żeby ogarnąć wszystkie te potrzeby, żeby zadbać o każdego, kto tego potrzebuje..." - Małgorzata Musierowicz - Sprężyna

"Człowiek bardzo potrzebuje kogoś, kto go bardzo potrzebuje." - Tomek Tryzna - Panna Nikt

"Jeśli ktoś Ci zarzuca apatię i ignorancję, odpowiedz: "Może... Nie wiem... G*wno mnie to obchodzi." - Winston Groom - Forrest Gump
remember to forget me
cover the silence in your eyes
i am just an explanation away
lose me before i lose myself
kissanpentu
Początkujący marzyciel
 
Rejestracja: sob 12 maja, 2012 18:43
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Kasia
Posty: 33

Re: Cytaty z książek

Postautor: Annie » pt 01 cze, 2012 15:24

"Słowami świadczyć miłość - to nie miłość." Antygona - Sofokles

"Miałem wrażenie, że serce zaraz rozsypie się na kawałki. Przytuliłem ją. Tuliłem ją i zastanawiałem się, czy kiedyś odważę się ją puścić." Nie mów nikomu - H.Coben

Takie dwa lubione ;]
Annie
 
Rejestracja: czw 24 maja, 2012 19:11
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Posty: 14

Re: Cytaty z książek

Postautor: Lily. » sob 02 cze, 2012 14:40

Jej, waśnie mi się przypomniała miłość do innych książek, z powodu cytatów, więc piszę.
Pamiętnik Narkomanki:
Bo jaki jesteś ty, mój świecie? Niby wszystko takie proste, wszystko ma swoje określone miejsce. Tylko, że ja nic z tego nie rozumiem albo rozumiem, kiedy jest już za późno.

Budzę się i zasypiam z nowym pomysłem samobójstwa.

Żyję ot tak sobie, jak przelotny ptak ze złamanym skrzydłem. Nie mogę pofrunąć dalej.

Nadal nakładam nowe szaleństwa na każdą świeża myśl. Nasłuchuję świata z głową położoną na torach.

Nie chcę być normalną w waszym nienormalnym świecie.

Chciałabym sobie odciąć język. Wtedy nie trzeba odpowiadać na pytania, tłumaczyć się, mówić tylu zbędnych słów, porozumiewać się.

Po prostu jestem. Zaistniałam. To jest takie niesamowite jak spełniona miłość. Otwieram się na życie jak rozkwitający kwiat.

Weronika postanawia umrzeć:

Była dumna z samej siebie, że w końcu zdobyła się na odwagę, by pożegnać się z życiem.

Gdy osiągnęła już wszystko, czego oczekiwała od życia, doszła do wniosku, że nie ma ono sensu, bo wszystkie dni były takie same. I postanowiła umrzeć.

Jeśli wszyscy marzą, a tylko nieliczni wprowadzają te marzenia w czyn, to reszta czuje się tchórzami

Ludzie zawsze starają się pomóc innym po to, by poczuć, że są lepsi niż są.

Nigdy nie popadałam w depresję w dni takie jak ten, zachmurzone, szare, zimne. Wtedy czułam, że natura współgra ze mną i odzwierciedla moją duszę. Lecz kiedy pokazywało się słońce, kiedy dzieci zaczynały się bawić na podwórkach i wszyscy cieszyli się piękną pogodą, ja czułam się fatalnie. Jakby mnie spotkała jakaś niesprawiedliwość, że nie uczestniczę w tym wszystkim.

Harry Potter:

Blizny mogą się przydać. Sam mam jedną nad lewym kolanem, jest doskonałym planem londyńskiego metra.

Chciałem go zamienić w prosiaka, ale chyba jest już taką świnią, że bardziej się nie dało.

Ach, muzyka. To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!

Są takie wydarzenia, które – przeżyte wspólnie – muszą się zakończyć przyjaźnią, a znokautowanie trzymetrowego trolla górskiego na pewno jest jednym z nich.

Naprawdę niczego nie daje pogrążanie się w marzeniach i zapominanie o życiu.


Ostatecznie, dla należycie zorganizowanego umysłu, śmierć to tylko początek nowej wielkiej przygody.

– Cała moja rodzina była w Slytherinie – powiedział.
– Jasny gwint! A ja myślałem że z tobą wszystko w porządku!

To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce od herbaty, nie świadczy o tym, że wszyscy są tak upośledzeni.

Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć.
Awatar użytkownika
Lily.
Extra marzyciel
 
Rejestracja: pn 07 maja, 2012 20:52
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 22 times
Have thanks: 14 times
Medals: 5
Posty: 708

Re: Cytaty z książek

Postautor: Dafne » ndz 03 cze, 2012 13:24

Psalm u kresu podróży

"Jest. Mogli go obserwować z okna przedziału, podczas gdy pociąg toczył się przez teren portu ku budynkowi dworca. Wyglądał jak wielki czarno- biały bajkowy stwór, jak dymiący parą smok uwiązany na cumach. Okrętowano pasażerów, pakowano ładunki. Wysoko w górze, na dekach, widać było ludzi mrowiących się jak robactwo na potęznym cielsku statku. Promień porannego słońca trafił weń i sprawił, że wszystek metal i całe szkło rozjarzyły się i rozedrgały. Kiedy więc Dawid zobaczył go przez okno, zrozumiał, że grubo przesadził twierdząc, że kiedykolwiek przebywał na jakimś statku. Prom pływający między Calais i Dover nie był nawet nędzną tratwą w porównaniu z tym tu potworem, gotowym na wyruszenia na swoją transoceaniczną wyprawę. Z okna uchwycili błysk wygiętej rufy. Złotymi, świecącymi nowością literami na czarnym tle wypisano:

TITANIC

L i v e r p o o l

To była odpowiednia nazwa. Widok potężnej sylwetki, dźwigów, masztów, śrób i czterech ogromnych żółtych kominów sprawił, że Dawidowi zakręciło się w głowie. Statek stanowił zgrabną, smukłą i elegancką całość o nadludzkich rozmiarach, kierującą jego myśli ku muzyce, ku Bachowi, ku szeregom tonów, roz-ciągających i roz-rastających się, a potem na powrót z-rastających w wielką budowlę."
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń
 
Rejestracja: wt 23 sie, 2011 16:21
Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Płeć: Kobieta
Medals: 10
Posty: 8730

Re: Cytaty z książek

Postautor: Ahnes » wt 05 cze, 2012 13:57

Dla takich ludzi jak ty czy ja życie jest podróżą, w której nigdy nie da się przewidzieć, dokąd się trafi po drodze. Idąc, dostrzegasz przed sobą coraz to nowy, lepszy cel, aż w końcu zapominasz do reszty, dokąd zmierzałeś na początku podróży - Lewa ręka Boga

Spróbuj zaufać mojej duszy, zobaczymy, dokąd cię to zaprowadzi - Lewa ręka Boga

Towarzyskość to niebezpieczna rzecz, a może się okazać nawet zgubna w skutkach, ponieważ oznacza kontakt z ludźmi, z których większość jest ciemna, pusta i przewrotna i pragnie twojego towarzystwa tylko dlatego, że nie znosi swego własnego. Nudzi się ze sobą śmiertelnie i wcale nie widzi w tobie przyjaciela, tylko rozrywkę w rodzaju tańczącego psa albo przygłupiego aktorzyny z repertuarem zabawnych opowiastek - Lewa ręka Boga

Każdy filozof potrafi znieść ból zęba poza tym, który go boli - Lewa ręka Boga

Grzechem jest dawać posłuch plotkom, a jeszcze większym je przekazywać - Lewa ręka Boga

Z prochu jesteś i w proch się obrócisz. Ale pamiętaj też, że choć grzechy twe sa jak szkarłat, zbieleją jak śnieg, a choćby czerwone były jak karmin, będą jak wełna - Lewa ręka Boga

Im mniej słów zostanie wypowiedzianych, tym szybciej zagoją się rany - Lewa ręka Boga

Nie możeszy być pewny, że nie jesteś jedyną myślącą i czującą istotą, a wszyscy inni zaledwie maszynami udającymi uczucia i rozum - Lewa ręka Boga

Segregacja sprzyja niewiedzy, a niewiedza sprzyja rozprzestrzenianiu się lęku - Naznaczona

Wielokrotnie musiałam sama przecierać sobie szlaki i kiedy trzeba, biorę maczetę i ruguję chwasty czy inne przeszkody - Naznaczona

Później nie było już nic. Jedynie jej głos. Rozkaz, który trzeba wypełnić. I syk wydobywający się z ust zamiast słów - Wampir z przypadku
D.
Ahnes
Początkujący marzyciel
 
Rejestracja: wt 05 cze, 2012 12:03
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Patrycja
Posty: 23

Re: Cytaty z książek

Postautor: powidlo » wt 05 cze, 2012 14:17

Ahnes pisze:Nie możeszy być pewny, że nie jesteś jedyną myślącą i czującą istotą, a wszyscy inni zaledwie maszynami udającymi uczucia i rozum - Lewa ręka Boga

o, to to własnie.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie
 
Rejestracja: wt 27 mar, 2012 14:39
Lokalizacja: Dębica/Kleve
Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Medals: 10
Posty: 4396

Re: Cytaty z książek

Postautor: TypowoNegatywny » wt 05 cze, 2012 20:19

to ja też coś z Lewej ręki, ale nie Boga, a ciemności.

"Czy nienawidzę Orgoreynu? Nie, dlaczego? Jak można nienawidzić albo kochać kraj? Tibe o niczym innym nie mówi, ale ja tego nie rozumiem. Znam ludzi, znam miasta, wioski, wzgórza, rzeki i skały, wiem, jak jesienią słońce zachodzi za pewnym polem w górach, ale jaki sens ma przecinanie tego wszystkiego granicą i nadawanie temu nazwy po to, żeby przestać to kochać od linii, gdzie nazwa przestaje obowiązywać? Co to jest miłość do swojego kraju? Czy to oznacza nienawiść do innych krajów? W takim razie to nic dobrego. Może to po prostu miłość własna? W takim razie to nic złego, ale nie należy z tego robić cnoty ani profesji... Kocham wzgórza domeny Estre, tak jak kocham życie, ale taka miłość nie zna granicy, za którą zaczyna się nienawiść. A poza tym jestem, mam nadzieję, ignorantem."
Perfekcyjnie opanowane udawanie obojętności.
Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
 
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 12 times
Have thanks: 27 times
Płeć: Mężczyzna
Posty: 406

Re: Cytaty z książek

Postautor: Lily. » wt 05 cze, 2012 20:22

Ahnes pisze:Segregacja sprzyja niewiedzy, a niewiedza sprzyja rozprzestrzenianiu się lęku - Naznaczona

Naznaczona.. ta pisana przez matkę i córkę?
Awatar użytkownika
Lily.
Extra marzyciel
 
Rejestracja: pn 07 maja, 2012 20:52
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 22 times
Have thanks: 14 times
Medals: 5
Posty: 708

Re: Cytaty z książek

Postautor: Ahnes » wt 05 cze, 2012 21:58

Tak, dokładnie ta sama. Napisałam Naznaczona, ale to była któraś z dalszych części. A ja nie mogę sobie przypomnieć która...
D.
Ahnes
Początkujący marzyciel
 
Rejestracja: wt 05 cze, 2012 12:03
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Patrycja
Posty: 23

Re: Cytaty z książek

Postautor: Lily. » śr 06 cze, 2012 06:35

czytałaś wszystkie?
Awatar użytkownika
Lily.
Extra marzyciel
 
Rejestracja: pn 07 maja, 2012 20:52
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 22 times
Have thanks: 14 times
Medals: 5
Posty: 708

Re: Cytaty z książek

Postautor: Ahnes » śr 06 cze, 2012 07:22

Jak na razie tylko cztery. Nie mam na razie pieniędzy na zakup kolejnych części.
D.
Ahnes
Początkujący marzyciel
 
Rejestracja: wt 05 cze, 2012 12:03
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Patrycja
Posty: 23

Re: Cytaty z książek

Postautor: Sophie » pt 22 cze, 2012 13:53

„- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.”
- Alan Alexander Milne (z książki Kubuś Puchatek)

„Mówisz, że kochasz deszcz, a rozkładasz parasolkę, gdy zaczyna padać. Mówisz, że kochasz słońce, a chowasz się w cieniu, gdy zaczyna świecić. Mówisz, że kochasz wiatr, a zamykasz okno, gdy zaczyna wiać. Właśnie dlatego boję się, kiedy mówisz, że mnie kochasz.''
William Szekspir

„Zapomnieć o przeszłości i patrzeć juz tylko w przyszłość . Gdyby to jeszcze było takie łatwe..."
Alyson Noël - Błękitna godzina

„Wiem, że jedyny wybór, jaki teraz mam, to patrzeć w przyszłość - i na tym powinnam się skoncentrować."
Alyson Noël - Błękitna godzina

„Jednak gdy otwieram oczy, jestem sama.I juz wiem, że czekałam za długo."
Alyson Noël - Ever

„Każdy ma swoje przeznaczenie; jedyne co musi zrbić, to za nim podążąć i je zaakceptować , bez wzglęu na to, dokąd prowadzi."
Alyson Noël - Błękitna godzina


„Pewnie teraz powinnam wiedzieć wystarczająco dużo o stacie bliskich, by zdać sobie sprawę, że nie można przesać za kimś tęsknić - można tylko nauczyć się żyć z tą wielką, niekończącą się pustką w sercu."
Alyson Noël - Błękitna godzina

"Bóg umieścił na niebie księżyc, byśmy pamiętali, że najczarniejsze chwile prowadzą ku najjaśniejszym"
"Córki księżyca"
"Nie można przestać za kimś tęsknić - można tylko nauczyć się żyć z tą wielką, niekończącą się pustką w sercu."
"Błękitna godzina"
Sophie
Początkujący marzyciel
 
Rejestracja: sob 03 wrz, 2011 20:56
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Posty: 30

Re: Cytaty z książek

Postautor: Offline » sob 23 cze, 2012 15:44

„Tak to już bywa, że tylko czasami odczuwa się, jakby się miało żyć zawsze, zawsze. Opanowuje owo czucie niekiedy, gdy człowiek się ze snu zbudzi o jutrzence, znajdzie się sam wobec natury i głowę w tył odrzuciwszy spojrzy ku niebu, ujrzy, jak jego blady seledyn z wolna się rozjaśnia, gdy tymczasem na wschodzie dzieją się cudowne rzeczy, aż wszystko narasta jakby w jeden okrzyk triumfu. Wtedy to serce bić przestaje wobec onego niezmiennego, potężnego majestatu wschodzącego słońca, chociaż zjawisko powtarza się każdego ranka od tylu milionów lat. Wtedy - na chwilkę - zapomina się o wszystkim. Czasem znów opanowuje owo uczucie, gdy się człowiek znajdzie sam w lesie o zachodzie słońca, a tajemnicza, przesycona złotymi promieniami cisza przenika poprzez konary drzew, jak gdyby z wolna opowiadała o rzeczach jakichś dawnych a cudnych. Nieraz poczucie ogromu ciszy nocnej z miliardami gwiazd mrugających i patrzących na nas daje nam pewność, że żyć będziemy zawsze, czasem utwierdzają nas w tej wierze dźwięki pięknej muzyki, czasem spojrzenie drogich nam oczu.”
- Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród"


Mój ulubiony.
Offline
Extra marzyciel
 
Rejestracja: sob 23 cze, 2012 15:32
Has thanked: 10 times
Have thanks: 11 times
Imię: Dominika
Płeć: Kobieta
Medals: 5
Posty: 754

Re: Cytaty z książek

Postautor: TypowoNegatywny » wt 03 lip, 2012 18:55

‎"zbyt często słyszał, jak ludzie powtarzają, by nie tłumić uczuć, wyrażać emocje, uwolnić ból. On sam uważał, że tłumienie uczuć ma wiele zalet. Jeśli robi się to dostatecznie długo i dostatecznie głęboko, wkrótce przestaje się cokolwiek czuć." Gaiman - "Amerykańscy bogowie"
Perfekcyjnie opanowane udawanie obojętności.
Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
 
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 12 times
Have thanks: 27 times
Płeć: Mężczyzna
Posty: 406

Re: Cytaty z książek

Postautor: TypowoNegatywny » ndz 22 lip, 2012 21:05

"-Lubisz samotność? [...]
- Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźnić. To prowadzi do rozczarowań. " Murakami - Norwegian Wood :serce:

"- Nie odzywaj się nie pytana! - przerwała jej ostro Królowa.
- Ale gdyby wszyscy byli posłuszni tej zasadzie - powiedziała Alicja, która zawsze była gotowa posprzeczać się nieco - i gdybyśmy odzywali się tylko wtedy, kiedy ktoś się do nas odezwie, a te inne osoby czekałyby także, aż my się odezwiemy, wtedy, rozumie pani, nikt nie mógłby się odezwać i...
- Śmieszne! - zawołała Królowa." Tytułu chyba nie trzeba podawać

"Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie." Pratchett

‎"Być może w świecie ślepców wszystko będzie wreszcie prawdziwe (...), Ludzie zaczną wreszcie być sobą, ponieważ nikt nie będzie się im przyglądał." Saramago - "Miasto ślepców"
Perfekcyjnie opanowane udawanie obojętności.
Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
 
Rejestracja: ndz 22 kwie, 2012 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 12 times
Have thanks: 27 times
Płeć: Mężczyzna
Posty: 406

Re: Cytaty z książek

Postautor: Markotka » ndz 22 lip, 2012 21:42

Morderca wiedział, co to ból. Ponieważ w bólu się zrodził. On sam był bólem. I nie było udręki, której nie zdołałby pokochać. Ponieważ jego ból był dobry. Ponieważ teraz ból jego nędznego ciała stał się jednocześnie jego triumfem i świętem, środkiem wybranym przez los, by dać mu drugie życie. Życie w chwale.
Cytat z "Drabiny Dionizosa".
AVE.
Markotka
 
Rejestracja: ndz 22 lip, 2012 20:46
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Olimpia
Posty: 12

Re: Cytaty z książek

Postautor: LEGREZZ » czw 26 lip, 2012 13:21

"Kocham Crack"

"Jagger. Buntownik, rockman, włóczęga, drań"
LEGREZZ
Marzyciel-Gaduła
 
Rejestracja: czw 02 wrz, 2010 23:03
Lokalizacja: Be'er Sheva /Izrael
Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Posty: 73

Re: Cytaty z książek

Postautor: piagizela » czw 26 lip, 2012 13:53

"Nazwaliście mnie humanistą; sprawdziłem znaczenie tego słowa i odkryłem, że humanista to osoba, którą wielce zajmują ludzie. Mój pies jest humanistą, nazywa się Sandy."
Kurt Vonnegut, Przemówienie do Amerykańskiego Stowarzyszenia Fizycznego ze zbioru Wampetery, foma i granfalony
:lick:
piagizela
Newbie
 
Rejestracja: czw 11 sie, 2011 00:39
Lokalizacja: sweet home, Alabama
Has thanked: 47 times
Have thanks: 44 times
Płeć: Kobieta
Medals: 2
Posty: 1948

Re: Cytaty z książek

Postautor: Lily. » pt 27 lip, 2012 09:42

Dostałam w swoje łapki w końcu mojego Anioła, którego napisała Dorotea De Spirito, więc mogę was zasypać cytatami z tej cudownej książki. :serce:

"Dlaczego? Pytam, dlaczego?
Dlaczego życie nie jest łatwe i spokojne?
Dlaczego zawsze musi się tak strasznie zaplątać?
Nie rozumiem tego, przysięgam. To silniejsze ode mnie."

"Widzieliście kiedyś, jak słońce rodzi się z wody?
To przepiękny spektakl, każdy promień zaprasza cię,
by gapić się jeszcze chwile w to światło czerwone jak krew.
Ale zbyt długie patrzenie może być niebezpieczne:
choć oczy chcą podziwiać przepiękny widok, rozum podpowiada,
że blask może Ci uszkodzić wzrok.
Właśnie taki jest on."

"Uciekaj.
Wewnętrzny nakaz brzmi w mojej głowie, jakbym znalazła się twarzą w twarz z najokrutniejszym z morderców przystawiającym mi nóż do gardła, a nie z najpiękniejszym chłopakiem, jakiego widziałam w życiu.
Uciekaj. Szybko!"

"Muzyka, lekarstwo i trucizna, ale przede wszystkim wierna towarzyszka życia"

Czasami myślenie sprawia mi ból. A dzisiaj jest jeden z mich dni na "nie".."

"To po prostu jeden z tych dni, kiedy świat kręci się nie tak jak trzeba a przynajmniej mój świat, a ja obserwuję go z boku i czuję się jak kosmitka."

"Obca w świecie, gdzie wszyscy są jednakowi. Wszystko, co robię, wszystko, co mnie spotyka, przypomina mi, że jestem inna. Każdy epizod, każde słowo jest krzykiem, który rozdziera ciszę i który podkreśla moją inność. Brutalnym krzykiem, który wciąż mi przypomina: zawsze będzie ci czegoś brakować. I nigdy nie będziesz taka jak oni."

"Pieką mnie oczy.
I dłonie.
I głowa.
I usta.
I myśli.
Nie zrozumiałabym. Nie mogę zrozumieć. Ile razy słyszałam to zdanie?"

"Śmiejemy się beztrosko; dzisiaj naszym największym problemem jest świadomość, że jutro budzik zadzwoni o siódmej."

"Róże mają upajający zapach, ale i ostre kolce, gotowe zranić cię do krwi. Słońce daje życie, ale jeśli z nim przesadzisz, poparzysz się. Woda gasi pragnienie i topi, tworzy i niszczy.
Piękne rzeczy robią krzywdę, ale kiedy ich nie ma, odczuwasz ich brak. Ich przeklęty brak."

"Przeklęte emocje, gdybym była kawałkiem lodu, nie miałabym tych wszystkich problemów."

"Kiedy czytasz, świat przestaje istnieć, możesz udawać, że to, co jest w książce, jest rzeczywistością, albo że rzeczywistość po prostu znika. Możesz być tym, kim chcesz, dowolnym bohaterem książki..."


"Koszmar wciąż tu jest.
Siedzi obok mnie, przerażający i cierpliwy, kiedy zmykam oczy, rzuca się na mnie ze swoimi szponami."

"Jedyna istota, która może zabić anioła, to demon."

"Ile osób w tej właśnie chwili nie może spać?
Ile osób czuje się, jakby spadało bez asekuracji w przepaść, której dna nie widać?"

I mogłabym tu tak pisać i pisać, ale zajęłoby mi to wieczność, pewnie za jakiś czas, znowu coś dodam. :oczami:
Awatar użytkownika
Lily.
Extra marzyciel
 
Rejestracja: pn 07 maja, 2012 20:52
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 22 times
Have thanks: 14 times
Medals: 5
Posty: 708

Następna

Wróć do Literatura

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość