Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Schin Chan

Świat komiksu i animacji azjatyckiej jest niezwykle bogaty w emocje, tajemnice i w to wszystko o czym mozemy tylko pomarzyć. Zapraszamy do poszperania wśrod muzyki, dram i filmów azjatyckiech.
Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy. "Siedzisz" w tym? Zapraszamy do dyskusji.

Schin Chan

Postautor: Dafne » śr 02 maja, 2012 09:45

Obrazek

Shin-chan – manga i anime autorstwa Yoshito Usui, opowiadająca o przygodach pięcioletniego Shin-chana. Seria początkowo ukazywała się w japońskim tygodniku "Weekly Manga Action", później została zaadaptowana na serial animowany.

Anime uwielbiane jest przez japońskie dzieci i nastolatków, natomiast rodzice zarzucają mu: absurdalność, brak zdrowego rozsądku i poszanowania moralności oraz sprośny, nieodpowiedni język i zachowanie. Styl animacji charakteryzuje się drobną nienaturalnością twarzy postaci (najczęściej wydłużonych) oraz ruchami, które również odbiegają od normalności (co jest charakterystycznie dla wczesnego stylu anime). Jeden odcinek serialu zawiera trzy epizody trwające około pięciu minut najczęściej powiązane ze sobą (jeden epizod jest kontynuacją poprzedniego).

Pierwszy odcinek pokazano 13 kwietnia 2003 r. W Polsce był emitowany przez telewizję Jetix po godzinie 23:40, mimo iż w Japonii nadawano go w porze "dobranockowej". Stworzono do niego polską ścieżkę dubbingową. Pomimo późnej pory zyskał sobie sporą widownię i zaskarbił sympatię telewidzów, głównie młodzieży. W 2005 r. serial zniknął na pół roku. Wrócił, jednakże liczba epizodów w jednym odcinku zmalała do dwóch. Później tylko do jednego. Nadawanie zamieniło się z regularnego na nieregularny jako wypełniacz przerw między serialami. W 2007 r. anime, pomimo popularności, zostało zdjęte z anteny na rzecz nowych kreskówek.

W 2009 r. autor mangi, Yoshito Usui, zginął w górach, spadając z klifu.

Pamiętam, że gdy bajka była emitowana na Jetix, patrzyłam regularnie. Puszczali w godzinach późnych, a mimo tego lubiłam na to patrzeć. :)
Oglądaliście? Lubicie?

Oto przykładowy odcinek:
Kod: Zaznacz cały
http://www.smog.pl/wideo/7909/shin_chan_na_basenie/
dum spiro, spero
Marzyciel

Has thanked: 88 times
Have thanks: 129 times
Medals: 10

Re: Schin Chan

Postautor: Black_Pearl » śr 02 maja, 2012 19:58

Hahaha no ba, oglądałam tysiące razy i zawsze tak samo mnie to bawiło. Nie wiem czy teraz nadal bym się nad tym zaśmiewała, ale wtedy owszem i miło wspominam czekanie do 23, żeby obejrzeć te dwa odcinki ;)
Your Empty Walls,
Pretentious attention,
Dismissive apprehension,
Don't waste your time,
On coffins today,
When we decline,
From the confines of our mind
Black_Pearl
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time
Imię: Olga

Postautor: Melancthe » pt 01 cze, 2012 10:46

Niestety jakoś tego nie pokochałam :zdegustowany:
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Melancthe
Newbie

Has thanked: 21 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta
Medals: 1

Postautor: Dafne » pt 01 cze, 2012 20:31

Melancthe, głupie, nie?
dum spiro, spero
Marzyciel

Postautor: Pawian » śr 09 sty, 2013 08:50

Trzeba ten humor zrozumiec. Swiat chin chana przedstawiony w tym anime jest nieco groteskowy. Postacie sa lekko przerysowane, chociaz momentami prawdziwe. Kazdy odcinek opowiada o jednym lub paru dniach z zycia tego chlopca. To jest tak jakby opowiadal to sam dzieciak. Wszystko jest przerysowane, wyolbrzymione. Rozumiac to, anime powinno wydawac sie smieszne.
Moj ulubiony episod byl jak shin zgolil ojcu brwi :D
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Yume » pt 25 sty, 2013 21:36

To niestety nie przypadło mi do gustu. :znudzony:
``Ashita anata no kimochi ga hanarete mo
Kitto kawarazu ai shiteiru.
Ashita anata ni boku ga mienakute mo
Kitto kawarazu ai shiteiru. ``
Yume
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Ala.

Postautor: Dafne » wt 29 sty, 2013 23:33

Pawian pisze:Moj ulubiony episod byl jak shin zgolil ojcu brwi
Pamiętam, niezły.

Gdy po raz pierwszy trafiłam na tą kreskówkę, moja mina wyglądała tak: :zdziwko:. Po trosze się nawet jej bałam, te dziwne, groteskowe, robotowe ruchy. Zastanawiałam się, co to jest.

Potem się przyzwyczaiłam. Ale i tak jest to dla mnie ultra dziwna i nawet niesmaczna kreskówka.
dum spiro, spero
Marzyciel

Wróć do Manga & Anime