Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Ufo na starych obrazach?

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Ufo na starych obrazach?

Postautor: Icannotfly. » czw 19 sty, 2012 14:22

XV-wieczna Madonna z dzieciątkiem i Janem Chrzcicielem.
Nad lewym ramieniem Marii Panny widnieje na niebie żarzący się obiekt w kształcie dysku. Widać też w oddali postać mężczyzny z psem, którzy obserwują tajemniczy obiekt. Pasterz nie spuszcza z lecącego dysku wzroku, a pies najwyraźniej obszczekuje nieznany przedmiot.

Obrazek
Obrazek

Glorification of the Eucharist.
Obraz ten został namalowany w 1600 roku. Widzimy na nim Jezusa. Obiekt po środku zdumiewająco podobny jest do sondy kosmicznej (np. do sputnika). Co zainspirowało Salimbeniego do namalowania zagadkowej kuli? Czy mógł znać przyszłość?

Obrazek

XVII-wieczny fresk znajdujący się w Svetishoveli Cathedral w Mtskheta w Georgii. Ukazuje Jezusa ukrzyżowanego. W tle znowu można dostrzec tajemnicze latające obiekty.

Obrazek

The Baptism of Christ.
Obraz namalowany w 1710 roku. Widać wyraźnie unoszący się obiekt w kształcie dysku, który kieruje wiązkę promieni światła.

Obrazek

Inne:
Obrazek

Obrazek

Źródła: czasopismo 'Enigma', paranormalne.pl

Co o tym sądzicie?
Niezwykłe przesłanie czy zwykły przypadek?
Co było wzorem dla dawnych mistrzów?
Skąd nieznane obiekty na malowidłach?
Czy to tylko wizja artysty? Jeśli tak to bardzo śmiała dla kogoś kto żył w tamtych latach.
- A ja lubię ten kawałek nieba...
- Ten kawałek nieba ma w du.pie, że go lubisz.
Icannotfly.
Newbie

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Agnieszka
Medals: 2

Re: Ufo na starych obrazach?

Postautor: Luck316 » czw 19 sty, 2012 14:40

Jeżeli obrazy są prawdziwe to pewnie twórca faktycznie ujżal obcych. Już w starożytności można dopatrzyć się rzeźb, lub malowideł przedstawiających kosmitów. W piramidzie Cheopsa w Gizie odnaleziono tajemnicze rzeźby z twarzami o zniekształconych rysach. Podobnie mają sie czaszki odnajdywane w majańskich grobach ktore mają wydłurzony tył głowy, poprzez miejscową tradycję która mówiła iż taki kształt nadawał urody. Myśle, że było by tego nawet więcej, ale narazie tyle przypadków pamiętam.
Na­wet naj­dal­szą podróż zaczy­na się od pier­wsze­go kroku- Siddharda Gautama Budda
Luck316
Extra marzyciel

Has thanked: 2 times
Have thanks: 7 times
Imię: Łukasz

Postautor: Patorek » czw 19 sty, 2012 14:49

Widziałem już dawno te obrazy, jest ich cała masa.
W różnych świątyniach, czy w piramidach(nie jestem pewny), też widnieją podobne malowidła,
co ciekawe, występowały one w różnych kulturach, które nie mały ze sobą nic wspólnego.

Icannotfly. pisze:Niezwykłe przesłanie czy zwykły przypadek?

Nic nie dzieje się bez przyczyny.

Niektórzy uważają, że człowiek jest wynikiem badań genetycznych obcej cywilizacji,
która jest z nami obecna na Ziemi po dzień dzisiejszy(Elita która 'kontroluje' świat).
Inni sądzą, że 'Bracia z Kosmosu', odwiedzają nas regularnie i pomagają nam się rozwijać.
(Stąd te nagłe zmiany w rozwoju technicznym na przestrzeni lat)

Osobiście uważam, że 'UFO' można podzielić na kilka kategorii(ras).
Zastanawia mnie tylko, czy pewne organizacje/rząd(czy jakkolwiek inaczej to nazwać) współpracuje z pozaziemską cywilizacją i na jaką skalę ta współpraca przebiega.
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: V » czw 19 sty, 2012 14:50

Pierwszy raz widzę te obrazy. Bardzo ciekawe. Co do pierwszego obrazu, byłem sceptycznie nastawiony. Pan z psem (to na pewno pies?) równie dobrze może patrzeć na gwiazdę. Ale to coś nad lewym ramieniem Madonny... Ciężko przewidzieć, co to mogłoby być.
Drugi obraz również mnie zadziwił. Fakt, wygląda jak sonda. Ale może to też być np. jajo - symbol narodzin, życia.
Na trzecim są meduzy. Ale, kurdę, latające? :D
Na czwartym i piątym zdjęciu bardziej byłbym przychylny tzw. Oku Opatrzności... Ale ono znowu było w trójkącie.
Na szóstym to po prostu kapelusz. Choć w tamtych czasach kapeluszy nie było. Więc...

Bardzo ciekawe te obrazy, bardzo ciekawy temat. Może w tamych czasach UFO też istniało. I artyści chcieli nam to przekazać.
Dlaczego nie w moim łóżku palisz tej nocy papierosa za papierosem?
V
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 33 times
Imię: Eljot
Medals: 3

Postautor: Patorek » czw 19 sty, 2012 14:58

Eljot pisze:Bardzo ciekawe te obrazy, bardzo ciekawy temat. Może w tamych czasach UFO też istniało. I artyści chcieli nam to przekazać.

A może wiedza na temat Bogów + wychwalanie Bogów itp,
to wychwalanie UFO? I ich pozaziemskich technologii, które czyniły
'cuda' i sprawiały, że nawet zmarli ożywali?

Opisane w taki sposób w jaki wtedy mogli to zrobić.
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: Luck316 » czw 19 sty, 2012 15:13

Z tych obrazów można by zakładać, że w latach 1400- 1800 obcy nie pomagali już ludziom a jedynie kontrolowali ich rozwój. Jedyne ich osobiste odwiedziny mogly mieć miejsce w starożytności bo w sztuce starożytnej zawarte są próby przedstawienia postaci obcych a na obrazach widnieją jedynie ich statki.
Na­wet naj­dal­szą podróż zaczy­na się od pier­wsze­go kroku- Siddharda Gautama Budda
Luck316
Extra marzyciel

Has thanked: 2 times
Imię: Łukasz

Postautor: Puma1718 » sob 31 mar, 2012 15:34

Sam jestem ciekaw co mieli namyśl autorzy tych malowideł. Według mnie istoty poza ziemskie odwiedzały nas od początku naszych dziejów.
"Seks z żywymi ludźmi nie jest zbyt dobry, bo zawsze mogą wstać i sobie pójść." -J.D

"Kiedy widzę piękną dziewczynę , myślę o dwóch rzeczach. Pierwsza myśl: być miłym , Druga myśl: "Ciekawe, jak jej głowa wyglądałaby nabita na kij"
- E.G
Puma1718
Marzyciel-Gaduła+

Have thanks: 1 time
Imię: Robert

Postautor: Melancthe » sob 31 mar, 2012 15:37

Ocenić będę mogła dopiero wówczas gdy zobaczę oryginał - szczerze wątpię w 'uczciwość' i 'nieomylność' internetu
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie

Has thanked: 22 times
Imię: Wioletta
Medals: 1

Postautor: styksu » ndz 22 kwie, 2012 22:33

Ciekawe obrazy. Tak jak napisał Patorek, nic nie dzieje się bez przyczyny i na pewno autor chciał coś nam przekazać. Osobiście wierzę w UFO choć nie wykluczam możliwości, że już nie istnieją. Możliwe, że spotkał ich jakiś kataklizm, uderzenie asteroidy, albo sami się wytłukli.. w końcu skoro my prowadzimy wojny to oni też mogą/mogli. Więc albo kiedyś nas odwiedzali i już nie istnieją, albo cofnęli się w rozwoju do kilku epok wstecz.
Obrazek
Najważniejsze jednak zalecenie brzmi: kobiecie pod żadnym pozorem nie wolno iść za mężczyzną do jaskini. Tę, która tam wejdzie, pochłonie zionący ogniem smok.
Awatar użytkownika
styksu
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Patorek » ndz 22 kwie, 2012 22:35

styksu pisze:Więc albo kiedyś nas odwiedzali i już nie istnieją, albo cofnęli się w rozwoju do kilku epok wstecz.

No tak to mogło spotkać którąś z pozaziemskich cywilizacji, ale co z resztą?
Galaktyk jest miliardy..
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: styksu » pn 23 kwie, 2012 07:04

Patorek pisze:
styksu pisze:Więc albo kiedyś nas odwiedzali i już nie istnieją, albo cofnęli się w rozwoju do kilku epok wstecz.

No tak to mogło spotkać którąś z pozaziemskich cywilizacji, ale co z resztą?
Galaktyk jest miliardy..

No tak, ale też trzeba brać pod uwagę, że nie każda cywilizacja jest rozwinięta, aż tak by się z nami skontaktować. O ile to jest cywilizacja a nie jakieś jednokomórkowce :D
Obrazek
Najważniejsze jednak zalecenie brzmi: kobiecie pod żadnym pozorem nie wolno iść za mężczyzną do jaskini. Tę, która tam wejdzie, pochłonie zionący ogniem smok.
Awatar użytkownika
styksu
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Ruta » śr 10 cze, 2015 21:50

Wątek ten też jest poruszany tutaj:

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: _Magnolia_ » wt 07 cze, 2016 12:02

Byłam w Palazzo Vecchio we Florencji gdzie jest ten obraz "Madonna con Bambino e San Giovannini", znany z pewnego namalowanego przedmiotu pozaziemskiego, jest po prawej stronie na niebie. Oglądałam go osobiście na pół metra odległości i potwierdzam, że to nie jest tylko plama jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Według Was co to może być?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times
Medals: 1

Wróć do Strefa tajemnic