Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Negatywny wpływ marzeń

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia, ale czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia?

Re: Negatywny wpływ marzeń

Postautor: piagizela » wt 07 lut, 2012 21:27

Bravurka pisze:Takie jest moje zdanie. Ty, rzecz jasna, masz prawo do swojego. Pozdrawiam.

Och, doprawdy. Złotko, bez takich, bo Twoje notowania lecą na łeb, na szyję.

W każdym razie - może to sprawka tego, że po mnie wszystko może spłynąć, jak po kaczce woda. W tych przypadkach u Ciebie problem jest w belce startowej, która kształtuje pragnienia/marzenia, może i po części możliwości, ale człowiek może znieść naprawdę wiele i z niemal wszystkim sobie poradzić. Kwestia tego, gdzie sobie stawia poprzeczkę i jak bardzo się mu chce.
Dla mnie nie ma sytuacji beznadziejnych.
:lick:
piagizela
Newbie

Has thanked: 47 times
Have thanks: 44 times
Medals: 2

Postautor: Bravurka » wt 07 lut, 2012 23:25

piagizela pisze:człowiek może znieść naprawdę wiele i z niemal wszystkim sobie poradzić. Kwestia tego, gdzie sobie stawia poprzeczkę i jak bardzo się mu chce.
Dla mnie nie ma sytuacji beznadziejnych.

No przecież temu nie przeczę. Dodaję tylko, że w moim worku, zwanym 'zdarzeniami losowymi', znajduje się więcej przedmiotów niż w twoim. I tyle. To wcale nie wyklucza możności poradzenia sobie niemal ze wszystkim.

piagizela pisze:Och, doprawdy. Złotko, bez takich, bo Twoje notowania lecą na łeb, na szyję.

Trudno, najwyżej usiądę w kąciku i będę płakać. A muszę przyznać, że wyglądam wtedy uroczo.
Masz jednak rację, zbyt skrótowo ujęłam myśl, więc ją rozwijam: Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Moja racja jest mojsza, twoja - twojsza. Ponieważ mam przeczucie, że w tej dyskusji nie dojdziemy już do żadnego konsensusu, tym zdaniem, przez które moje notowania spadły, chciałam zasygnalizować odejście od stołu. Żadnej z nas nie uda się, jak wnioskuję, przekonać drugiej strony, po co więc nabijać posty? Jestem już na to za stara, wybacz.

Dziękuję za uwagę.
Cukier, słodkości i różne śliczności...
Bravurka

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Raito » ndz 12 lut, 2012 20:49

sepän poika pisze:A może przeciwnie, uważacie, że to bzdura i nie ma takich rzeczy?

Osoba, która tak sądzi, nie powinna dostać klawiatury w ręce, bo nie wiedziałaby, jak składać zdania. Żadne z moich marzeń nigdy się nie spełniło. Marzenie jest, jak dym - nigdy go nie złapiesz.
Awatar użytkownika
Raito

Postautor: Melancthe » pn 13 lut, 2012 09:36

sepän poika pisze:1) Ktoś o czymś bardzo marzy, ale w drodze do realizacji tego okazuje się w pewnym momencie, że osiągnięcie tego jest obiektywnie dla niego niemożliwe. Załamuje się i nie wie co ze sobą zrobić, w dodatku ma poczucie straconego czasu.

Coś takiego może przydarzyć się każdemu, ważnym jest jednak umieć odnaleźć nowy cel. Niekiedy taki "upadek" nie jest spowodowany samymi marzeniami, ale ogólną sytuacją w życiu danego człowieka. Trzeba również wziąć pod uwagę charakter - optymista pójdzie dalej z uśmiechem, a pesymista i tak będzie wątpił w sens swoich marzeń.

2) Ktoś o czymś marzy i to osiągnął, ale po osiągnięciu okazuje się, że nie smakuje to, że oczekiwania były zupełnie inne. Czuje się rozczarowany życiem i sobą.

Hah "powiało" mi tutaj schopenhaueryzmem.

3) Ktoś osiągnął jakieś marzenie, ale okazuje się, że w wyniku tego ucierpieli ludzie, na którym mu zależało.
itd.

Przed podjęciem decyzji o spełnianiu marzenia należy rozważyć co jest dla Ciebie ważniejsze. I dopiero wówczas wybrać drogę, Ci którzy tego nie robią są głupcami.

Zdarzyło się to wam? Obawiacie się tego? A może przeciwnie, uważacie, że to bzdura i nie ma takich rzeczy?

Zdarzyła mi się sytuacja nr. 3, ale mimo wszystko nie żałuję podjętych decyzji. Byłam świadoma tego co robię. Czy się obawiam? Nie, staram się mieć jak największą kontrolę nad biegiem wydarzeń, a gdy coś ode mnie nie zależy, dlaczego miałabym się tym przejmować? Mogę jedynie ciężko pracować by osiągnąć wyznaczone cele, które zrodziły się z moich marzeń.
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta
Medals: 1

Postautor: UmiUmi » wt 28 lut, 2012 18:36

moje marzenia czynią ze mnie "forever alone" i chyba to jest najgorsze co sią z nimi wiąże ;p
You can't live without the fire
It's the heat that makes you strong
'Cause you're born to live and fight it all the way
~Within Temptation - Iron
UmiUmi
Marzyciel-Gaduła

Imię: Umi

Postautor: Guśka » czw 22 mar, 2012 22:19

Marzenia na pewno są negatywne, przyćmiewają rzeczywistość ( jaka ona jest okrutna dla nas ). Poprzez marzenia wyobrażamy sobie czasem za dużo, myśli "o jak będzie fajnie! Musi się udać!", a jak przychodzi co do czego, wychodzi wszystko na odwrót i "wracamy" rozczarowani. Więc trzeba znać umiar sięgania po marzeń.

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Have thanks: 1 time
Imię: Dagmara

Postautor: powidlo » czw 29 mar, 2012 04:09

To bardzo banalne - po prostu możemy zatracić się w fikcyjnej "rzeczywistości" (co to za pomysł, żeby coś fikcyjnego nazywać rzeczywistym :zdziwko: ), odrywając się od świata realnego. Tak naprawdę to nie jest wcale trudne, tak się w czymś zatracić.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Guśka » czw 29 mar, 2012 14:53

Jasne, że marzenia mogą mieć negatywny wpływ na nas jak i na nasze otoczenie. Możemy całkiem stracić poczucie realności i ciągle marzyć o nierealnych rzeczach myśląc, że to się stanie. Marzenia też potrafią być zabójcze więc trzeba na nie uważać i "używać" ich w miarę rozsądku.

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Have thanks: 1 time
Imię: Dagmara

Postautor: Kyuji » śr 19 mar, 2014 21:15

Najbardziej negatywnym skutkiem jest stanie się niewolnikiem swoich marzeń. Na przykład jak chce się zostać pisarzem. Już zanim napiszesz pierwsze zdanie, zanim nawet pojawi się pierwszy pomysł na książkę to już w głowie pojawia Ci się wizja jak dostajesz pozytywną odpowiedź od wydawcy, Twój tytuł staje się bestselerem, a przed Tobą jest ogromna kolejka fanów proszących o autograf. Niby ten obraz strasznie motywuje, ale podczas pisania czujesz wszystkie swoje niedoskonałości, a samo zadanie wydaje się przerastać Twoje możliwości. Jeśli masz dobrą samodyscyplinę to jesteś w stanie pisać dzień w dzień zmuszając się za każdym razem do napisania chociaż jednej strony. Ale za każdym razem czujesz, że to za mało... budzą się wątpliwości, bo nadal dzieli Cie ogromna odległość do spełnienia swojego marzenia, które ma stać się źródłem Twojego szczęścia. Takie podejście może sprawić, że spełnianie marzeń staje się źródłem frustracji i nieszczęścia. Jeśli zrezygnujesz to potem rodzą się kolejne negatywne stany, wyrzuty sumienia "Gdzie bym teraz był/była gdybym jednak nie zrezygnował?","Gdybym tylko zaczął wcześniej?". To jest właśnie to co czuje się będąc niewolnikiem swoich marzeń. : )

Na szczęście są sposoby by to uniknąć, ale pewnie większość się zgodzi, że spełnianie marzeń jest bardzo delikatną sprawą, w której nie trudno o narobieniu sobie szkód psychicznych. : )
Kyuji
Marzyciel-Gaduła

Imię: Jednorożec

Postautor: Saya » śr 02 kwie, 2014 18:56

Marzenia mają negatywny wpływ jeśli ślepo brniemy do ich spełnienia. Nie zważamy ani na swoje możliwości ani na innych ludzi, bo przecież ja o tym marze i musze to coś osiągnąć choćby nie wiem ile mnie to kosztowało, a czasem lepiej odpuścić coś
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Medals: 5

Postautor: WładcaPodziemia » czw 24 lip, 2014 09:18

Marzenia trzeba powoli spełniać ;) nie wolno się z nimi niepotrzebnie spieszyć :)
WładcaPodziemia
Marzyciel-Gaduła

Imię: Damian

Postautor: steppingstone » czw 24 lip, 2014 13:03

Tylko niespełnione marzenia zasmucają. Takie, których nie da się zrealizować.
Awatar użytkownika
steppingstone
Marzyciel-Gaduła

Postautor: devrgila » pt 31 paź, 2014 15:14

Saya pisze:Marzenia mają negatywny wpływ jeśli ślepo brniemy do ich spełnienia.

Po trupach do celu...
I read, therefore, I matter.
devrgila

Imię: Emilia

Postautor: E_Love » pt 24 kwie, 2015 09:06

Marzenia powodują nadziej na lepszą przyszłość, ale tez często nakładają okulary optymizmu, które zakrywają wszystkie przeciwności jakie musimy przejść żeby dosięgnąc swoich marzeć... Według mnie marzenia dzielą sie na realne i nierealne. Realne powinny być stawiane jako cel, a nie realne po prostu być marzeniem :)
Awatar użytkownika
E_Love

Imię: Eliza
Marzenie: Znaleźć miłość swojego życia

Poprzednia

Wróć do Strefa Marzeń