Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Patriotyzm- wasze nastawienie

Intryguje Cię kwestia relacji między ludźmi? Zależności i stereotypów?

Re: Patriotyzm- wasze nastawienie

Postautor: Makaron » pn 19 sie, 2013 20:17

Pro pisze:Moje nastawienie dość mocno się zmieniło. Nie wiem czy stałem się patriotą, ale mogę śmiało powiedzieć, źe stałem się lepszym Polakiem. Przestałem jedynie poznawać historię, a zacząłem ją doceniać i szanować. Powoli zaczynam odczuwać tę dumę z faktu, że jestem Polakiem i wydaje się, że zaczyna mi zależeć na tym żeby nasz kraj był lepiej postrzegany na świecie. Nie wiem czy byłbym gotów walczyć z narażeniem życia za ojczyznę jako ideę, ale za wolność narodu już raczej tak.

Ja zostałem wychowany w idei patriotyzmu przez ojca, dziadka.
Historię naszego kraju ciągle poznaję, ale nie podoba mi się to co się aktualnie dzieje u Nas. Pomijając fakt rodzących się podziałów i braku tolerancji w różnych sferach, bo dzieje się to na całym świecie. W Polsce jest trudniej wyżywić rodzinę, trudniej o rozwój szeroko pojętej kariery. Nie będę wspominał o podatkach, a raczej okradaniu człowieka przez państwo.
Chcę również zwrócić uwagę na dość niedawną sprawę ACTA - zjednoczyło to Polaków, na demonstracjach można było zobaczyć narodowców trzymających się pod rękę z homoseksualistami i skandującymi przeciw ustawie zagrabiającą wolność w internecie.
Siła Polski, Polaków jest w grupie, ale jak już wspomniałem wcześniej następuje coraz więcej podziałów i kraj robi się słaby.
Potrzeba nam rewolucji! :) Tak jak Pro, jestem dumny z dorobku naszych przodków, wspaniałej historii, honoru, ale to co się dzieje teraz to nie Polska, a zabawa w "Kto da więcej".
Pragniesz mych ust - jeszcze drgają
Od bluźnierstw słów krwawiących, bezsilnych protestów
Choć niewidoczna jesteś, ponad wszelką wątpliwość
Czuję Cię każdym włóknem napiętego ciała.
Jesteś...
Twe delikatne dłonie osaczają mnie coraz bezwstydniej...
Makaron
Łapacz chmur

Has thanked: 91 times
Have thanks: 13 times
Imię: Berkano
Medals: 4

Postautor: Acid » pn 19 sie, 2013 20:19

markos1995 pisze:Potrzeba nam rewolucji!

Po co? I co ta rzekoma "rewolucja" miałaby zmienić?
Awatar użytkownika
Acid
Newbie

Has thanked: 15 times
Have thanks: 35 times
Medals: 1

Postautor: Makaron » pn 19 sie, 2013 20:22

Acid pisze:
markos1995 pisze:Potrzeba nam rewolucji!

Po co? I co ta rzekoma "rewolucja" miałaby zmienić?

Chodziło mi o ideę zjednoczenia, trochę brzmi to dziwnie z ust samotnika, ale patrząc wstecz historii żyło nam się lepiej w kupie, jak i sam fakt zmiany na coś innego jest bardziej obiecujący niż stanie w miejscu i czekanie na cud.
Pragniesz mych ust - jeszcze drgają
Od bluźnierstw słów krwawiących, bezsilnych protestów
Choć niewidoczna jesteś, ponad wszelką wątpliwość
Czuję Cię każdym włóknem napiętego ciała.
Jesteś...
Twe delikatne dłonie osaczają mnie coraz bezwstydniej...
Makaron
Łapacz chmur

Has thanked: 91 times
Have thanks: 13 times
Imię: Berkano

Postautor: HELLBRINGER » pn 19 sie, 2013 20:25

Acid, na pewno nie będzie gorzej jak jest :ermm:

Po co? Te mordy co są już się wystarczająco nachapały i zniszczyły ten kraj. Jednak tu nawet rewolucja nie wystarczy :ermm: Trzeba zmieni myślenie ludzi. Im się udało mieli na to ponad 60 lat.
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani

Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 30 times
Have thanks: 25 times
Marzenie: A co to jest marzenie?

Postautor: Patorek » wt 20 sie, 2013 16:54

Pro, co spowodowało zmianę Twojego nastawienia?
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Pro » wt 20 sie, 2013 17:31

Patorek pisze:Pro, co spowodowało zmianę Twojego nastawienia?

Mój przyjaciel jest nauczycielem historii o dość mocno prawicowych poglądach, bardzo wczutym patriotą. W te wakacje spędziliśmy razem sporo czasu(jego żona to moja siostra cioteczna, z którą od zawsze się trzymałem) i spędziliśmy sporo wieczorów na balkonie przy jakimś alkoholu rozmawiając na różne tematy. Między innymi o Polsce, o historii, o miłości do ojczyzny. Na początku trochę się kłóciliśmy, ale po jakimś czasie zacząłem mu nawet przyznawać rację. Zacząłęm więcej czasu poświęcać tego typu tematom i zaczynam naprawdę to czuć. Mniej więcej tak to wyglądało.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: Jaśmin » czw 09 mar, 2017 23:30

Szczerze. Brzydzę się patriotyzmem bo w imię czegoś tak trywialnego jak jakieś miejsce ludzie są w stanie bić się, zabijać, nienawidzić, niszczyć sobie nawzajem życie. To mnie przeraża i smuci. Cała idea obrony ojczyzny to dla mnie bzdura na kółkach i przykro mi bardzo, że człowiek potrafi poświęcić swoje życie, być może wartościowe za coś takiego jak kraj A już szczególnie, że potrafi zamordować, odebrać komuś życie, zabić dzieci, niewinne kobiety, niewinnych ludzi...
Dla mnie zabijanie w imieniu kraju czy religii jest na tym samym poziomie mniej więcej. Nie dociera to do mnie i nie pojmuję tego.
Ktoś kto zabija w imię religii jest terrorystą a jak zabija w imię "ojczyzny" to jest bohaterem, nie, sorry ale NIE.

Także nie, nie jestem patriotką żadnego kraju. I zmieniłabym obywatelstwo na jakiekolwiek które byłoby mi bardziej przydatne, prawdopodobnie zmienię na hiszpańskie wkrótce ponieważ jeśli tutaj wyjdę za mąż i będę miała dzieci to wygodniej mi będzie być Hiszpanką, i tylko dlatego.
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia

For this message the author Jaśmin has received thanks:
Leah P(czw 09 mar, 2017 23:35)
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Poprzednia

Wróć do Relacje międzyludzkie