Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Nieśmiertelnośc

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Re: Nieśmiertelnośc

Postautor: Cytruskowa » czw 23 sie, 2012 09:58

Po prostu nie chciałabym żyć wiecznie, zdecydowanie wystarczy mi żywot zwykłego, szarego człowieka ;)
Awatar użytkownika
Cytruskowa
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Magda

Postautor: KITT » pt 24 sie, 2012 12:19

Tak - ale wiecznie młodym :)
Pika Pika Pika Knight ;)
KITT
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Imię: Krzysiek
Medals: 1

Postautor: Oriflamme » śr 29 sie, 2012 11:20

QueenDream pisze:Czy chcieli byście być nieśmiertelni?

Oczywiście, że bym chciał i jest to nawet możliwe, żeby człowiek był nieśmiertelny.
"Ograniczeń [w nauce] nie znamy, a możliwości zapierają dech w piersiach." - C. Venter
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 2 times
Have thanks: 3 times
Imię: Merc

Postautor: QueenDream » śr 29 sie, 2012 11:22

Oriflamme pisze:żeby człowiek był nieśmiertelny.

Jak to jest mozliwe? Bo mnie to ciekawi.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 37 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Postautor: Dafne » śr 29 sie, 2012 11:41

Ja jego wypowiedź rozumiem tak, że można sobie przedłużyć pamięć o sobie nawet po śmierci, zostawiając po sobie jakieś dzieła literackie, budowle czy różne drobiazgi, które nas za życia charakteryzowały.

Czy tak?
dum spiro, spero
Marzyciel

Has thanked: 88 times
Have thanks: 130 times
Medals: 10

Postautor: powidlo » śr 29 sie, 2012 11:52

Oriflamme pisze:Oczywiście, że bym chciał

Dlaczego?
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga

Postautor: Oriflamme » śr 29 sie, 2012 12:36

Dafne pisze:Czy tak?

No nie do końca. To jest oczywiście sposób na metafizyczną nieśmiertelność, którą serdecznie życzę każdemu człowiekowi mającemu ambicje, lecz jest też możliwość biologicznej nieśmiertelności.
QueenDream pisze:Jak to jest mozliwe?

Są dwie potencjalne możliwości: biologiczna i technologiczna.
Biologicznie póki co bierzemy pod uwagę dwie rzeczy i obie - przy obecnym poziomie nauki - są w stanie dać nam o wiele dłuższe życie. Otóż proces starzenia jest determinowany przez pewne geny, które występują u każdego zwierzęcia i rośliny. Gdy naukowcy zablokowali te geny u pewnych szczepów bakterii, wydłużyli ich życie 20-krotnie. Komórki myszy z kolei żyły 3-krotnie dłużej. Co jeszcze jest ciekawe, nasze geny w pewnym momencie ograniczają możliwości podziałowe komórki. Co to znaczy? Komórki stare są coraz to wolniej zastępowane przez nowe, aż w końcu się nie wymieniają i mamy do czynienia z typowymi objawami starości - zmarszczki, szybsze męczenie, szorstkość skóry. Dotyka to szczególnie naszych organów wewnętrznych, w których z racji na starość komórek, tworzą się ogniska nowotworów, zaś same organy tracą przez to swą pierwotną wydajność. Możliwość zatem zablokowania tych genów pozwoliłaby nie tylko wydłużyć nasze życie do chociażby średnio 150-180 lat, ale także zapobiec procesowi starzenia (czyli że starczego wyglądu doświadczalibyśmy o wiele później).
Dodatkowo badania na komórkach macierzystych dają możliwość wyhodowania dowolnego organu o 100% zgodności z biorcą. W ten oto sposób moglibyśmy wszystkie zużyte organy wymieniać na nowe, niczym wymiana części w komputerze na bardziej zaawansowane.

Drugą możliwość w przyszłości może dać nam rozwój bioinformatyki i biofizyki. Otóż część informacji w naszym mózgu to impuls elektryczny, część z kolei to impuls chemiczny. Są jednak pewne struktury, które potrafią przekładać impulsy chemiczne na elektryczne. Fajnie, ale gdzie tu niby co miałoby nam pomóc? Cóż, już dziś przesyłamy impulsy elektryczne w różnoraki sposób - chociażby ten post po wysłaniu stanie się impulsem elektrycznym przesłanym na serwer. Zdjęcia, muzyka, filmy - to wszystko przesyłane z jednego komputera na drugi zamienia się w impuls elektryczny. Szansą dla nas by było, gdyby udało się stworzyć bioinformatyczną strukturę pozwalającą "zgrać" dane z mózgu na nośnik pamięci, np komputer. W ten sposób potrafilibyśmy "zgrać" całą osobowość na komputer - uczucia, wspomnienia, plany, marzenia, całą pamięć. Następnie moglibyśmy "wgrać" osobowość danego człowieka w nowe, wyhodowane wcześniej ciało. W ten sposób tak naprawdę nigdy byśmy nie umarli, tylko zmieniali co ileśdziesiąt lat ciało, które by już było zbyt stare, bo go używać.

To są dwie możliwości dążenia do nieśmiertelności przez człowieka. Jest jeszcze możliwość cybernetyki i robotyki, lecz tym tematem nigdy się szczególnie nie zajmowałem i trudno mi się tutaj wypowiedzieć bardziej.
dż. pisze:Dlaczego?

Byłoby dla mnie czymś wspaniałym móc rozwijać naukę przez całą wieczność i patrzeć jak daleko ludzie są w stanie się rozwinąć, dojść, jak bardzo jeszcze się zmienić. Chciałbym asystować naszemu gatunkowi w podróży przez wieki historii, szczególnie wtedy, gdy zaczniemy kolonizować planety naszego Układu, a już tym bardziej, gdy wylecimy poza niego. Nie przywiązuje się do ludzi, przez co nie miałbym wyrzutów z powodu tego, że niektórzy z nich by przeminęli. Chciałbym żyć dla ludzi i nauki.
"Ograniczeń [w nauce] nie znamy, a możliwości zapierają dech w piersiach." - C. Venter
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: powidlo » śr 29 sie, 2012 12:37

Oriflamme, ja jednak będę nachalna i spytam: dlaczego chciałbyś być nieśmiertelny, co Cię w tym kusi?
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Dafne » śr 29 sie, 2012 12:46

Władza nad światem :zabawa: .

Oriflamme, jesteś moim guru.
dum spiro, spero
Marzyciel

Postautor: powidlo » śr 29 sie, 2012 12:54

Oriflamme pisze:Nie przywiązuje się do ludzi, przez co nie miałbym wyrzutów z powodu tego, że niektórzy z nich by przeminęli.

Już rozumiem. W takim razie to logiczne.

Odstąpię Ci, jak będę mieć kiedyś możliwość :P
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Dafne » czw 30 sie, 2012 09:48

Nieśmiertelność miałaby swoje plusy, o ile bylibyśmy wiecznie młodzi. Co prawda, ciężko jest rozstać się z osobami, które nam towarzyszyć nie będą- z tego względu nie chciałabym być nieśmiertelna. Szybko się przywiązuję do ludzi. Tak jak powiedziałam- władza nad światem jest czymś "za".
dum spiro, spero
Marzyciel

Postautor: powidlo » czw 30 sie, 2012 10:20

Nie jestem pewna, ale mam wrażenie, że ludzie muszą przemijać. I to mnie razi w nieśmiertelności. Bo jednak nie wiem jak traktowano by osobę nieśmiertelną, a gdyby cała ludzkość w tym momencie stała się nieśmiertelna, to kiedyś chyba wyczerpałoby się wszystko, co można nazwać z ich punktu widzenia i z ich punktu widzenia przebadać. Nie wiem na ile to nie jest idealistyczne, bo w końcu ludzie są różni, ale tak mi wpadło do głowy :niepewny:
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Oriflamme » czw 30 sie, 2012 17:03

dż. pisze:Nie jestem pewna, ale mam wrażenie, że ludzie muszą przemijać.

Nikogo nie można zmusić do tego, by żył wiecznie, tak samo jak nikogo nie można zmusić do śmierci. Dla mnie nieśmiertelność to wspaniała opcja, która pozwoli mi przez o wiele dłuższy niż dany mi obecnie czas spełniać swe marzenie.
Ludzie przemijają, znajomi i bliscy przemijają, fakt. Lecz to nigdy dla mnie nie był powód, by nie dążyć do czegoś lepszego. Umrą? Fajnie, ale dlaczego ja mam umierać?
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: powidlo » czw 30 sie, 2012 17:20

Oriflamme, chodzi mi o ten kontekst. Wydaje mi się, że ludzie muszą się doskonalić, aby więcej osiągnąć.. Co za tym idzie sama ludzkość musi się doskonalić i zastanawiam się, na ile by się doskonaliła, gdyby nie przemijała.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Oriflamme » czw 30 sie, 2012 18:01

dż. pisze: Co za tym idzie sama ludzkość musi się doskonalić i zastanawiam się, na ile by się doskonaliła, gdyby nie przemijała.

Ludzie to idioci. Zwykli, szarzy ludzie mogą spokojnie umierać. Ale są ludzie, którzy dla nauki są w stanie poświęcić całe swoje życie. Naukowcy, czy też lekarze niekiedy ryzykują własnym zdrowiem, by móc wykonywać swój zawód. Idee takich ludzi mogą trwać przez całe wieki, oni zawsze będą się doskonalić i rozwijać.
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: powidlo » czw 30 sie, 2012 18:32

Oriflamme, rozumiem. Jednak Ty mówisz o jednostkach, a ja mówię o ogólnym rozwoju ludzkości.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Oriflamme » czw 30 sie, 2012 18:50

Owszem, mówię o jednostkach, ponieważ to jednostki tworzą historię, to jednostki rozwijają naukę, politykę. Jak to powiedział wujek Dżugaszwili: "śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć milionów to statystyka".
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: powidlo » pt 31 sie, 2012 08:45

Tak, a mi chodzi o to, że ogół ludzkości dostosowuje się, zmienia, wprawdzie nie trwa to dekadę, ale jednak. Rozumiem co masz na myśli, jednak mi chodzi o coś całkowicie innego. Z takiej rozwijającej się powolutku ludzkości też wychodzą jednostki, być może kiedyś o wiele bardziej wybitne, niż dziś.

No chyba, że się zatrzymaliśmy? :niepewny:
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Oriflamme » pt 31 sie, 2012 14:30

dż. pisze:No chyba, że się zatrzymaliśmy? :niepewny:

Zależy jak na to spojrzeć. Nauka się faktycznie rozwija ciągle do przodu, lecz religijny fundamentalizm podkopuje do niej zaufanie. Tacy chociażby kreacjoniści, którzy przekonują do siebie coraz to większą ilość niewyedukowanych ludzi. Tak więc sama nauka idzie do przodu, lecz system edukacji kuleje niesamowicie.
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Kordian » sob 01 wrz, 2012 16:16

oczywiście, że chciałbym. I nie przeszkadzałoby mi to, że byłbym sam nieśmiertelny. Teoretycznie nieśmiertelność dawałaby co około 100 lat całkowicie nowe życie, ponieważ wszyscy znajomi w tym czasie by zmarli.
Awatar użytkownika
Kordian

Postautor: Pro » sob 01 wrz, 2012 17:29

A tak teoretycznie, gdybyśmy mieli jednego nieśmiertelnego, to prędzej stałby się on jakimś celebrytą, niż geniuszem. Coś w stylu "never-ending reality show".
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: Oriflamme » sob 01 wrz, 2012 17:32

Pro pisze:A tak teoretycznie, gdybyśmy mieli jednego nieśmiertelnego, to prędzej stałby się on jakimś celebrytą, niż geniuszem. Coś w stylu "never-ending reality show".

Z czego to by wynikało?
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Pro » sob 01 wrz, 2012 17:52

Nie wiem jakby miała wyglądać ta nieśmiertelność, ale załóżmy, że 70 letni mężczyzna wygląda na 35 latka i jest zdrowy, przystojny, bez żadnych operacji plastycznych. Zaraz zainteresowałyby się nim media, zostałby wynajęty do reklamowania jakichś produktów, pracowałby jako prezenter w telewizji śniadaniowej. Po kilku(nastu, dziesięciu?) latach odszedłby na emeryturę. Ludzie na pewno chcieliby go dalej oglądać, jakaś telewizja zaproponowałaby mu taki reality show(co równa się kolejnymi latami tej kariery). Reklamodawców by znaleziono bez problemu. Poza tym możliwa jest nieskończona liczba comebacków. Scenariuszy takiej kariery można napisać wiele, ale każdy sprowadza się do jednego: ŁATWEJ KASY. O wiele łatwiej mi uwierzyć, że nieśmiertelny poszedłby w stronę takiej medialnej papki, niż że zagłębiłby się w książkach i poszerzał swoje horyzonty w nieskończoność. Wydaje mi się, że to kwestia natury ludzkiej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy by tak skończył.
Pro
Newbie

Postautor: Oriflamme » sob 01 wrz, 2012 18:24

Pro pisze:Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy by tak skończył.

A to tak brzmi, jak gdybyś sugerował, że - fakt, propozycje takiego czegoś na pewno by napływały - by się zgodził na występowanie w telewizji. Mi np. by to nie było potrzebne w żaden sposób, wolałbym jakąś oddaloną od ludzi samotnię. Bylebym miał tylko dostęp do internetu, piwa, czipsów i mogę pracować całą wieczność.
Wiadomym jest, że taki aktorzyna by mógł grać sobie w filmach i reklamach i na tym zarabiać. Mądrzejszy człowiek by zaczął zarabiać i otworzył jakąś firmę. Miałby potencjalną nieśmiertelność, by zostać światowym hegemonem. Mógłby być też politykiem.
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Pro » sob 01 wrz, 2012 18:33

Nie, podałem tylko przykład. Bardzo chciałbym wierzyć, że większość ludzi, zajęłaby się polityką, biznesem, czy pracą naukową. Obawiam się jednak, że tych mądrzejszych ludzi jest mniej niż głupszych. A poza karierą medialną są jeszcze inne negatywne możliwości. Na przykład półbóg-guru w jakiejś sekcie. Nie chodzi mi oto, że taka osoba na pewno stałaby się ofiarą mediów. Po prostu wydaje mi się, że raczej źle wykorzystałaby swój gigantyczny potencjał. Chyba nie mam wiary w przeciętnego człowieka.

W sumie dochodzę do wniosku, że po setkach lat różnych doświadczeń, ten nieśmiertelny zawsze mógłby zacząć działać na rzecz ludzkości. Przecież nie miałby żadnych ograniczeń czasowych. To taka nutka optymizmu na koniec.
Pro
Newbie

Postautor: Oriflamme » sob 01 wrz, 2012 18:43

Pro pisze: Chyba nie mam wiary w przeciętnego człowieka.

Trudno mieć, gdy patrzy się na dzisiejsze społeczeństwa.
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: fikumiku » pn 03 wrz, 2012 11:57

wydaje mi się ,że nasza wiara opiera się na życiu wiecznym - nie tu na ziemi ,ale w niebie ... ciekawe czy można mieć niebo po dziurki w nosie :P osobiście gdybym miała żyć wiecznie tu na ziemi ...to pewnie byłabym bardzo nieszczęśliwa ...
Awatar użytkownika
fikumiku
Początkujący marzyciel

Imię: Andrea

Postautor: Oriflamme » pn 03 wrz, 2012 14:58

fikumiku pisze:to pewnie byłabym bardzo nieszczęśliwa ...

Dlaczemu?
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Luck316 » pn 10 wrz, 2012 16:01

Nieśmiertelność zazwyczaj kojarzona jest z wieczną tułaczką po świecie... poza tym gdybyśmy wszycy byli nieśmiertelni, naszej planecie groziłoby straszne przeludnienie.
Na­wet naj­dal­szą podróż zaczy­na się od pier­wsze­go kroku- Siddharda Gautama Budda
Luck316
Extra marzyciel

Have thanks: 7 times
Imię: Łukasz
Medals: 2

Postautor: Excavadora » pn 10 wrz, 2012 16:20

Nie. Teoretycznie mogłabym umrzeć nawet już. Co za dużo to niezdrowo. Nie biorąc pod uwagę przypadków nagłej śmierci te 80-100 lat życia na naszej planecie to wystarczająco dużo.
Facet to świnia, ale mam słabość do wieprzowiny.
Your body is my drug ♥
Excavadora
Marzyciel-Gaduła

Imię: Weronika

PoprzedniaNastępna

Wróć do Strefa tajemnic