Vala&Krecik-a

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, kot chodzi własnymi drogami, chomik staje się aktywny dopiero nocą. A jaki jest Twój pupil? Pływający, biegający, skaczący czy latający?
Szaga
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2011, 0:03
Imię: Justeine

Vala&Krecik-a

Post autor: Szaga » 21 wrz 2011, 23:10

to ja się pochwalę moimi gryzoniami. ♥

Krecik(a)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Vala.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: ajwenhou » 22 wrz 2011, 8:40

jakie świetniutkie! świnek morskich nie lubię, ale szczurka cudna! jak się 'dogadują'? :>

Szaga
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2011, 0:03
Imię: Justeine

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Szaga » 22 wrz 2011, 9:04

Z racji,że Vala wychowuje się samotnie, bez żadnych innych szczurków postanowiła się zaprzyjaźnić ze świnką. :P Niestety świnka nie podziela jej entuzjazmu, i wszystkie jej zabawy odbiera jako atak i ją pogryza. :( Ostatnio jak ją zobaczyła leżącą na dywanie to wyskoczyła z klatki, podleciała do świnki, położyła się na plecach i przytulała się do niej. :D a ta tylko fuknęła, uderzyła ją łapkami i uciekła. :( Chyba trzeba pomyśleć o drugim szczurku..
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2011, 9:10 przez Szaga, łącznie zmieniany 1 raz.

Szaga
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2011, 0:03
Imię: Justeine

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Szaga » 22 wrz 2011, 9:09

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Obwarzanek » 22 wrz 2011, 11:40

Szaga, Twoje zwierzaki są śliczne (mam szczurze trio i marzą mi się świnki), ale myślę, że powinnaś trochę o nich poczytać. Pomijając fakt, że zarówno świnki, jak i szczury muszą mieć towarzysza swojego gatunku i tej samej płci - prosiak jest roślinożerny, a szczur to drapieżnik, który prędzej czy później zaatakuje i w najlepszym przypadku mocno świnkę poturbuje.
Zatem nie "chyba trzeba pomyśleć o 2 szczurku", ale na pewno. O drugiej śwince też.

Jeżeli chcesz, mogę Ci dać adresy dobrych for, na których można o wszystkim doczytać.

Poza tym - świnek jest bezbłędny, zwłaszcza na 2 zdjęciu. "Yes, jestem boska."

Numer
Newbie
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2011, 11:08
Imię: Tomasz
Płeć: Mężczyzna

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Numer » 22 wrz 2011, 18:11

No piękne zwierzątka Justynka :)

Szaga
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2011, 0:03
Imię: Justeine

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Szaga » 22 wrz 2011, 18:51

Ale właśnie problem w tym, że to świnka atakuje. Vala jest najspokojniejszą szczurką jaką znam. :) Nigdy nikogo nie ugryzła, jak jest zdenerwowana to zaczyna natarczywie lizać. :D. Nawet gdy pewnego dnia poznała się z innymi, bardzo agresywnymi szczurkami, to zamiast się bronić zwyczajnie zwiała mi na ramię i schowała się w kołnierzu, że jej tylko ogon wystawał.

Niestety opcja kupienia drugiej świnki jest niemożliwa.. Zbyt agresywna jest, ona jest takim.. hmm.. typem samotnika. Już z nie jedną świnką chciałam ją zapoznać, a nawet z panem świnkiem. Jak jeszcze była mała, to akceptowała swoje dwie siostry, z którymi przychodziła sąsiadka do mnie czasami. Ale to też nie bardzo, ponieważ zawsze trzymała dystans, pomimo, że było widać między nimi więź.. Pewnego dnia wyznaczyła granice swojej stabilności i koniec, żadnych futrzaków znać nie chce. Na partnera to ona sobie wybrała moją mamę.:) wystarczy, że wyczuje jej obecność (np. na klatce schodowej gdy wraca z pracy) to już w całym mieszkaniu kwiki radości, mama podchodzi do klatki, a ta na dwóch łapkach przy drzwiach wejściowych czeka. :) No, a jak mama wyjedzie na kilka dni, to świnki jakby w domu w ogóle nie było.. nawet sałata ją nie cieszy. :(

Tak więc myślę, że prędzej to będzie nowa szczurka. :)

Szaga
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2011, 0:03
Imię: Justeine

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Szaga » 22 wrz 2011, 19:17

Wiem, że są stadne i potrzebują towarzystwa, ale zwyczajnie nie ma się kto nimi teraz zajmować.. :( Dlatego napisałam 'chyba'
Ja znam się trochę na gryzoniach.:) Od 12 lat się nimi zajmuję Tak właściwie to moja przygoda z ogryzkami zaczęła się od tych dwóch myszoskoczkowych szkrabów:
Szarka
Obrazek
i Mycholki,
Obrazek
przygarniętych ze sklepu zoologicznego. Dzięki nim również, razem z siostrą, miałam okazję wychować ich potomstwo - 9 maluchów od pierwszego dnia porodu.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Obwarzanek » 22 wrz 2011, 19:22

Początki zawsze są trudne, zwłaszcza jak zwierzak długo mieszkał sam i nie miał kontaktu ze swoim gatunkiem :) ja bym próbowała, dla dobra świnki.
(miałam szczura, który za nic nie chciał akceptowac obcych w swojej obecności, a jednak udało mi się ją połączyc - trwało to w sumie 3 tygodnie).
Świnka może atakuje teraz, ale w przyszłości prawdopodobnie pojawi się problem ataku ze strony szczura. Świnka tylko się broni, szczur będzie chciał zabic. Niestety.

Cieszę się za to, że chcesz wziąc drugą szczurzynkę. Dwie szczurze baby to niezłe rodeo w domu : :) : i naprawdę będą czuły się lepiej.

Szaga
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2011, 0:03
Imię: Justeine

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Szaga » 22 wrz 2011, 19:30

Oj mam nadzieję, że nie będą psocić.. bo wystarczy, że Vala na moment zniknie i już wszyscy dostają ataku serca żeby tylko czegoś nie zbroiła.. :D

A pokażesz mi te 3 swoje ogonki.? :)

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Obwarzanek » 22 wrz 2011, 19:37

Będą psocic, bo to kobiety :PPP szczurze chłopy są leniwe i psocic im się nie chce ;)

Pokażę moje 3 ogonki:
topic3416-100.html
jak się cofniesz do 1 i 2 strony, to jeszcze zobaczysz 4 i 5 ogonek.

Szaga
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2011, 0:03
Imię: Justeine

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Szaga » 22 wrz 2011, 20:36

Zakochałam się w Kalince. ♥

Szaga
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2011, 0:03
Imię: Justeine

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Szaga » 22 wrz 2011, 20:40

No nie mogę.! :D Przeboskaaa.! Reszta ogonków również, ale ahhh.. Obrazek

Szaga
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2011, 0:03
Imię: Justeine

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: Szaga » 22 wrz 2011, 20:54

Tutaj jeszcze śpiocha mam Obrazek
i Obrazek Kombinatorka obmyśla plan kolejnej szczurzej przygody. :)

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: ajwenhou » 23 wrz 2011, 15:56

Szaga, edytuj proszę swoje posty jeśli dodajesz je tego samego dnia :)

to pierwsze zdjęcie z postu nade mną jest śliiiiiczne!
tylko szczurkę i świnkę masz? ja mam jeszcze psa przez co moje szczurze zainteresowanie jest nieco ograniczone.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Vala&Krecik-a

Post autor: QueenDream » 23 wrz 2011, 21:43

Cuudne masz te zwierzaki, naprawdę ;))

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości