Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Nasza społeczność jest wyjątkowa! Ten dział zapewnia pełną swobodę. Rozmowy o wszystkim i o niczym... bo przecież życie to nie tylko poważne sprawy, ale także mnóstwo zabawy.
Jajku
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań

Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: Jajku » 10 cze 2011, 15:48

Witam.
Dostałem pracę w Poczcie Polskiej, zgodnie ze swoim zawodem.
Niekoniecznie tam chciałem pracować, ale gwarantują mi umowę o pracę,
jazdę na autach z taśmy Citroen Berlingo, i Jumper.
Chcę być kierowcą zawodowym jak mój ojciec, choć mnie do tego nie namawiał.
Zacznę więc od podróży za kółkiem w swoim zawodzie...

Chcę wiedzieć co myślicie o Poczcie Polskiej.
Czy zalazła wam za skórę, albo czy ją doceniacie.
Każda opinia będzie dla mnie ciekawa :)
Pozdrawiam.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 30 cze 2011, 23:47

Długo się czeka na przesyłki czasem, ale ogólnie jako firma dla pracownika podobno w porządku; podejrzewam, że dużo zależy od oddziału. Mój tata wiele, wiele lat pracuje na poczcie i jakkolwiek ma krytyczny stosunek do wielu rzeczy, tak na pocztę nie narzeka i jej często dzielnie broni ;) gdybym ja miała wykonywać jakąś pracę za nieduże pieniądze, która nie byłaby związana z moim wyuczonym zawodem - mogłabym i chciałabym być listonoszem :)

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 02 lip 2011, 11:27

Nie mam na tyle zaufania do Poczty Polskiej, żeby wysyłać paczki za jej pośrednictwem. Wystarczy, że raz dostarczyli mi połamaną płytę winylową :kwasny: Wolę zapłacić nieco więcej prywatnej firmie kurierskiej, ale mieć pewność, że paczka dojdzie na czas i w nienaruszonym stanie.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Post autor: sepän poika » 02 lip 2011, 11:30

Q pisze:Wystarczy, że raz dostarczyli mi połamaną płytę winylową
No, to raczej wina pakującego, nie? Teraz już rzadko się zdarza, żeby w sortowni grali paczkami w dwa ognie i jakość usług jest porównywalna do tych kurierskich. A przy tym dużo tańsza, spróbuj kurierem wysłać paczkę za granicę ;)

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 02 lip 2011, 11:36

Z tym nienaruszonym stanem u kuriera też różnie bywa. Raz miałam taką sytuację, że mnie kurier nie mógł zastać w domu (ach, ten mój cudowny plan zajęć). Musiałam jechać po moją paczke specjalnie do Włocławka, a na miejscu okazało się, że paczka jest uszkodzona, bo spadła na nią inna, dużo większa :| na szczęście nic się nie stało, bo mój sklep świetnie zabezpieczają zawrtość ^^
Znajomej wysłałam pocztą kartkę znad morza, to doszła nieco porwana - nie wiem, jak oni to zrobili. Poczcie można niestety dużo zarzucić, ale w moim przypadku tylko był problem z tą kartką, pozostałe paczki czy listy dochodziły w dobrym stanie.

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 02 lip 2011, 11:38

sepän poika pisze:
Q pisze:Wystarczy, że raz dostarczyli mi połamaną płytę winylową
No, to raczej wina pakującego, nie?
Nie. Facet wysyłał mi już kilka płyt i każda była dobrze zabezpieczona. Tylko ta jedna, nieszczęsna była połamana. Podejrzewam, że ktoś na niej stanął, w sumie cienka paczka, mogła gdzieś się zawieruszyć i takie tam.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Post autor: sepän poika » 02 lip 2011, 11:54

Q pisze:Podejrzewam, że ktoś na niej stanął
Nie no, jeżeli ktoś na niej stanął i od tego pękła to znaczy, że była źle zapakowana, a w pozostałych wypadkach było sporo szczęścia.

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 02 lip 2011, 12:02

Co nie zmienia faktu, że pracownik poczty jednak nie powinien deptać po paczkach <:

arcoiris
Extra marzyciel
Posty: 774
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: arcoiris » 02 lip 2011, 12:04

jest straszna. zawsze długie kolejki oraz zdarzyło mi się zaginięcie przesyłek na poczcie.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 02 lip 2011, 12:05

Czasem na pocztach jest tyle paczek, że żeby sięgnąć jedną, trzeba przejść po innych.
Oczywiście to tak czy inaczej świadczy w tym wypadku na niekorzyść takiego oddziału, który ma taki bajzel. U mojego taty tego nie ma ^^

dlapolski

Post autor: dlapolski » 02 lip 2011, 12:38

persecutoria pisze:Czasem na pocztach jest tyle paczek, że żeby sięgnąć jedną, trzeba przejść po innych.
a może pomyliło ci się z kraina świetego mikołaja heheh

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Post autor: Bum! » 02 lip 2011, 15:44

W czwartek otrzymałam swoja paczuszkę, po godzinnych poszukiwaniach przez Panie z poczty, troszkę zmięta, na szczęście nie było tam nic co mogło by się uszkodzić.
Uwielbiam Pocztę Polską ;)

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 04 lip 2011, 15:46

Nic do niej nie mam. Kilka razy zdarzyło się wysyłać paczki czy też je dostawać. Akurat miałam to szczęście, że wszystko było okej.
Sama jednak teraz korzystam z usług kurierskich, bo zależy mi na czasie.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Post autor: sepän poika » 04 lip 2011, 15:48

Główna rzecz, której nienawidzę, to takie sytuacje jak dzisiaj: siedzę cały dzień w domu, a w skrzynce i tak znajduję awizo, że niby listonosz był, ale nikogo nie zastał...

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 05 lip 2011, 18:58

sepän poika pisze:siedzę cały dzień w domu, a w skrzynce i tak znajduję awizo, że niby listonosz był, ale nikogo nie zastał...
o to to! chyba najbardziej mnie złości, na szczęście nie zdarza się często.

ogólnie nic do naszej poczty polskiej nie mam, jak poczekam kilka dni na paczkę to nic mi się nie stanie ;]

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 08 wrz 2011, 14:11

Do mnie listonosz zadzwoni raz i zanim dobiegnę do drzwi, to już go nie ma, też mnie to denerwuje. Jednak poza tym to nie mam zastrzeżeń, zawsze wszystkie paczki, listy dostawałam o czasie, a i moje wysyłki trafiały do nabywców dość szybko. ;)

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 08 wrz 2011, 19:38

Icannotfly. pisze:Do mnie listonosz zadzwoni raz i zanim dobiegnę do drzwi, to już go nie ma
z tym się nie spotkałam, może dlatego, że mieszkam w bloku i zawsze do kogoś ten listonosz wchodzi, a jeśli nie do kogoś to chociaż do skrzynki. denerwuje mnie bardziej to, że dzwonią do mnie, a nic mi nie przynoszą i tylko muszę łazić do domofonu. wiem, lenistwo :oczami:

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Post autor: Bum! » 09 wrz 2011, 15:38

Icannotfly. pisze:Do mnie listonosz zadzwoni raz i zanim dobiegnę do drzwi, to już go nie ma,
Też tego nie lubię. Heh a sami sobie szkodzą, zostawiają awizo i później mają więcej pracy i zamieszania.

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Re: Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: Fantagiro » 13 wrz 2011, 10:50

Ahhh temat o kochanej naszej poczcie...
Ja to bym chciała by panie w okienkach nie kłóciły się o nominał znaczka wysyłanego np. za granicę.
Już ja dobrze wiem jaki kupić do Australii czy Tajwanu.
persecutoria pisze: Znajomej wysłałam pocztą kartkę znad morza, to doszła nieco porwana - nie wiem, jak oni to zrobili. Poczcie można niestety dużo zarzucić, ale w moim przypadku tylko był problem z tą kartką, pozostałe paczki czy listy dochodziły w dobrym stanie.
Tak się składa że ostatnio często bawię się w wysyłanie pocztówek i już nie raz, nie dwa słyszałam o potarganych kartkach.
Pewnego nieszczęsnego dnia ja osobiście dostałam ich z kilkanaście i te w większym formacie zostały bezczelnie zgięte w pół i wciśnietę do skrzynki. Kilka minut mi zajęło wyciąganie tego wszystkiego, bo wiele aż bałam się wyjąć, nie chcąc uszkodzić. Normalnie, jakby ktoś z buta je tam wcisnął -.-
sepän poika pisze:Główna rzecz, której nienawidzę, to takie sytuacje jak dzisiaj: siedzę cały dzień w domu, a w skrzynce i tak znajduję awizo, że niby listonosz był, ale nikogo nie zastał...
To jeszcze nic. W piątek sprawdzam skrzynkę, awizo do mnie nie ma. Sprawdzam w poniedziałek i co? O awizo z piątkową datą! :zdziwko: No ale te dwa przypadki tłumaczę durną listonoszką która była na zastępstwo. Stałego listonosza już sobie wychowałam i jak ma coś większego to dzwoni na domofon, mówiąc że ma przesyłkę która się nie zmieści do skrzynki :)

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: poly » 13 wrz 2011, 11:14

U mnie najlepsza jest listonoszka. Dostawałam czasami kartki, to zostawiała wszystkie listy w pierwszym domu na ulicy i listy powoli przechodziły z domu do domu, aż doszły tam gdzie trzeba. Także moje kartki czytało pół wsi. I o dziwo, nikt się nie skarżył. Teraz moja mama zgłosiła to i już dowozi do domów, do skrzynek.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Re: Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: Obwarzanek » 13 wrz 2011, 11:50

To u nas jest grzeczny listonosz, nie odstawia takich numerów. Jedno, co mnie w nim wkurza: ma jak wół napisane moje nazwisko na tym, co doręcza, a i tak je przekręca -.-

dookie.nim
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 196
Rejestracja: 10 sie 2010, 19:56
Lokalizacja: Z.....

Re: Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: dookie.nim » 13 wrz 2011, 15:50

Kiedyś czekałam na ważną przesyłkę taty. Nawet muzyki nie słuchałam, żeby słyszeć dzwonek. I co? Awizo! Albo uszkodzone przesyłki. No żeś :cenzura: .

Ink
Extra marzyciel
Posty: 612
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:28

Re: Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: Ink » 13 wrz 2011, 15:52

Do poczty nie mam żadnych zastrzeżeń. Raz na ruski rok wyślę jakąś kartkę, listów nie wysyłam w ogóle. Ostatnio zamawiałam książki przez internet, wszystko pięknie zostało dostarczone, bez opóźnień. Na listonosza też nie mogę narzekać.

negra
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 102
Rejestracja: 27 lis 2011, 19:47

Re: Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: negra » 29 lis 2011, 13:21

hehe ubawił mnie ten temat :D Co ja sądzę o Poczcie Polskiej? W sumie nie powinnam się wypowiadać, bo tymczasowo tam pracuję. Ale nie dziwcie się kiedy dostaniecie zgniecione paczki, przerzucane są one z worka do worka, a to że dojdzie do uszkodzenia, to rzeczywiście bardzo często jest to wina osoby, która niewłaściwie zapakowała daną rzecz. ;)
A tak ogółem o poczcie? nie lubię. zero zorganizowania.

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Re: Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: Bum! » 30 lis 2011, 0:42

Gorzej jeśli na paczce jest nalepka "ostrożnie", a ona dalej jest przerzucana :D no ale cóż Sajgon macie tam straszny, jednak trochę zorganizowania by sie przydało :rotfl:

negra
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 102
Rejestracja: 27 lis 2011, 19:47

Re: Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: negra » 30 lis 2011, 8:08

Nie spotkałam się z tym. Jeżeli jest napis ostrożnie, przeważnie paczka nie jest wrzucana do żadnego wora tylko przenoszona z rąk do rąk. Ale wiadomo, nie wszyscy się z tym liczą. :]

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: Jaśmin » 21 mar 2017, 20:41

Poczta Polska o wiele lepiej działa niż hiszpańska. Widzę to po szybkości w jakiej dochodzą do mnie pocztówki, którymi się wymieniam, kiedy mieszkałam w Polsce to kartki z Europy dochodziły do tygodnia, natomiast te do Hiszpanii idą o wiele dłużej... czekam i czekam i czekam :swirus: Zawsze trafi się po drodze sto świąt, a niestety w Hiszpanii świąt i wolnego jest od groma, w każdym miesiącu po kilka dni niepracujących...

Natomiast paczki idą firmami kurierskimi głównie ze względu na cenę, wychodzą bardziej ekonomicznie z tego co się orientowałam. Ostatnio wysyłałam dość hardkorową paczkę bo były tam dwa kartony piw w szklanych butelkach ze szklankami do piwa w zestawie, rum również w szkle, oliwa w szkle. Do tego trochę jedzenia w puszkach i powiem wam, że nawet pomimo, iż zapomniałam podpisać, że to FRAGILE to paczka doszła w miarę, jedynie jedno piwo doszło stłuczone, reszta w stanie nienaruszonym, co mnie niesamowicie zdziwiło.

Usunięty 6862

Re: Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: Usunięty 6862 » 04 sty 2018, 22:36

:cenzura: i już.

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 735
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: Borcejn » 10 kwie 2018, 21:03

O, i to jest bardzo ciekawy temat, na który się mogę krótko wypowiedzieć. Poczta Polska jest super - jeśli chodzi o strukturę, liczbę placówek, to jest naprawdę OK. Europejskie standardy, można powiedzieć. Ale jeśli chodzi o nowoczesne technologie, to jest głęboka komuna. Czym poczta ma konkurować chociażby z Inpostem? Bo na pewno nie ceną. Paczkomaty - drukujesz (albo nie) etykietę, idziesz, zamykasz, odbiorca wpisuje kod i ma paczkę. Poczta Polska - musisz zapakować w taki i taki karton, idziesz, wypełniasz blankiecik, potem stoisz w kolejce, nigdy nie wiesz, czy się do czegoś nie przypierdolą, potwierdzenie SMS to tak zaawansowana usługa, że musisz 50 groszy dopłacić. Potem odbiorca dostaję paczkę do domu... GÓWNO, bo listonosze chodzą w godzinach pracy. Dostaje awizo, musi iść na pocztę, czekać w kolejce... no nie ma szans takie coś konkurować z Paczkomatem. Jedynie cenę można zbijać - a ta jest wysoka.

Awatar użytkownika
marzanna
Extra marzyciel
Posty: 592
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:45
Płeć: Kobieta

Co sądzisz o Poczcie Polskiej :)

Post autor: marzanna » 14 kwie 2018, 9:22

Wszędzie dobrze,gdzie nas nie ma,ale takie czasy,że dzisiaj każdy jest zadowolony jeśli dostanie pracę,a praca na Poczcie wcale aż taka zła nie jest,tym bardziej , że są wspomniane wyżej Paczkomaty ,gdzie można odebrać np paczkę,gorzej jeśli listonosz wrzuca do skrzynki listy nie adresowane do nas - a tak bywa i to często.Jedyne co drażni to kiedy listonosz przynosi np. emeryturę i bez pytania nie wydaje końcówki,taki zwyczaj i to od dawna,nie ma komu tego przerwać. I może jedyny minus pracy w takim Urzędzie,to klientela,która bywa bardzo różna,ale i do tego można się przyzwyczaić.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości