Eurowizja

Bądź na bieżąco, dowiedz się jaką nowiną aktualnie żyje świat. Co nowego w polityce, gospodarce, wśród gwiazd. Miejsce na gorące ploteczki, ale także rzeczowe dyskusje!
Usunięty 5226

Re: Eurowizja

Post autor: Usunięty 5226 » 07 mar 2016, 12:02

Nie oglądam tego szajsu już od lat.
I dziwi mnie fakt że Polska prawie wszystko małpuje.
Jak wygrał kraj co odniósł się do ludyzmu to dali Cleo, była Conchita - teraz Szpak. Można znaleźć więce takich przykładów, kiedyś jak oglądałem ten cyrk to bardzie mi się to rzucało w oczy.
Nie mam nic do niego, ale ta piosenka jest zlepkiem takich bardziej popularnych piosenek.

Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel
Posty: 1010
Rejestracja: 18 sty 2014, 20:44
Imię: Fabian
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Eurowizja

Post autor: Hinaru » 07 mar 2016, 12:40

cayman pisze:polske będzie reprezentowął -szpak..
Nie będę oceniać Szpaka, ale co do piosenki i jej tekstu... jest naprawdę dobra.
Co prawda kibicowałem Margaret, ale też jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Eurowizja

Post autor: aspołeczne.kurczę » 07 mar 2016, 13:11

Nie oglądam Eurowizji, bo to szajs, jak to trafinie ujął Suicider. I choć lubię Szpaka, ma naprawdę dobre warunki wokalne, to żal, że się marnuje w takim kiczowatym repertuarze. Nie pasuje mi on do Eurowizji. Jest za dobry.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Usunięty 5938

Re: Eurowizja

Post autor: Usunięty 5938 » 07 mar 2016, 13:19

Eurowizja to rzeczywiście ociekający komercją szajs. W sam raz dla miernot pokroju Piaska czy Margaret.
Szpaka nigdy nie słuchałem, ale pewnie doskonale wpasowuje się w kiczowaty charakter tej muzycznej,,imprezy"

Usunięty 2094

Re: Eurowizja

Post autor: Usunięty 2094 » 07 mar 2016, 16:29

Zauważyłam coś innego. Eurowizja kiedyś była tylko i wyłącznie kiczowata, jednak od czasu Conchity mam wrażenie, ze tu chodzi o coś więcej. Wygrana Conchity była dla mnie dowodem, ze Europa konkretnie skręca na lewo, propaguje tolerancję i poszanowanie do drugiej osoby. W tym roku pewnie wygra osoba ciemnoskora, zapewne muzulmanka, żeby wpasować się w trendy polityczne i to o czym jest najgłośniej - uchodźcy. Nasz Szpaczek nie ma szans i pewnie będzie żałował ze tam pojechał po fakcie. Jesteśmy na Eurowizji chłopcem do bicia, podobnie jak Francja, która ostatnio co roku zamyka tabelę. To kto wygra jest z góry ustalone a Szpak ma zbyt wielki talent na ten cyrk. Musiałby wymyślić coś kontrowersyjnego, żeby go zapamiętali, typu przebranie za Hitlera albo coś w ten deseń. Odwołanie do historii Polski i niezły performance. Będę mu kibicować, bo jest miły i ma głos torpede.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Eurowizja

Post autor: Pawian » 08 mar 2016, 6:17

Dafne, tak jak piszesz, ten show jest tylko po to. Szkoda tylko ludzi, ktorzy placa za smsy- bo od samego poczatku dyrekcja wie kto wygra.

Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach
Posty: 410
Rejestracja: 06 lip 2012, 11:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Eurowizja

Post autor: cvku » 09 mar 2016, 0:27

Jaki kraj taka Conhita Wurst xD Ja nie lubię jurowiżyn, ale przyznam że hejtuję ale mimo to jeśli nadarzy się taka okazja to oglądam. To znaczy bardziej leci w tle niż oglądam. Dla mnie mimo wszystko to ciekawe przeżycie doświadczyć takich przerażających meandrów muzyki rozrywkowej.

nieznany
Początkujący marzyciel
Posty: 48
Rejestracja: 01 lis 2015, 15:07
Płeć: Kobieta

Re: Eurowizja

Post autor: nieznany » 19 mar 2016, 12:29

Suicider pisze:była Conchita - teraz Szpak.
Nie widzę związku.
Dafne pisze: jednak od czasu Conchity mam wrażenie, ze tu chodzi o coś więcej. Wygrana Conchity była dla mnie dowodem, ze Europa konkretnie skręca na lewo, propaguje tolerancję i poszanowanie do drugiej osoby.
Czyli typowe odwracanie uwagi ludzi od spraw ważnych.

Usunięty 5938

Re: Eurowizja

Post autor: Usunięty 5938 » 19 mar 2016, 13:59

W Eurowizji nie chodzi wcale o prezentacje wartościowej muzyki , cała ta impreza ocieka kiczem.
O zwycięstwie nie decyduje też poziom artystyczny prezentowanych utworów. Eurowizja ewoluuje w kierunku promowania pewnych postaw światopoglądowych czy trendów kulturowych.
Jak słusznie zauważyła Dafne, obecnie promuje postawy lewicowe, propaguje tolerancje , poszanowanie dla drugiego człowieka.
Eurowizja to dziś po prostu tuba propagandowa pewnej opcji polityczno-światopoglądowej. Muzyka w tym konkursie odgrywa jedynie drugorzędną rolę.

Usunięty 5226

Re: Eurowizja

Post autor: Usunięty 5226 » 19 mar 2016, 15:31

nieznany pisze:
Suicider pisze:była Conchita - teraz Szpak.
Nie widzę związku.
Długie włosy, broda, kobieca budowa ciała jak to kiedyś sam ujął.
Nie mam nic do jego wyglądu, ale nie dostrzegać różnicy to trzeba być po prostu... ślepcem chyba.
Podobny repertuar, wysokie partie.

Usunięty 2094

Re: Eurowizja

Post autor: Usunięty 2094 » 15 maja 2016, 7:42

Oglądałam w tym roku całą Eurowizje. Emocji było sporo, choć nic nie przebije w moim odczuciu tego konkursu sprzed dwóch lat i wygranej Conchity- poplakalam się ze złości, ze wygrała :rotfl: pamiętam to jaka byłam oburzona.

W tym roku mysle, ze zwyciezyl najlepszy, wystep Ukrainki byl swietny. Patrzyłam dla Szpaka, bo go uwielbiam, strasznie podoba mi sie jego głos i wygląd (mój typ :3). Mam mieszane uczucia - jurorzy chyba specjalnie nas pomijaja i odbieram to jako dyskryminację. W glosowaniu smsowym mieliśmy 3 miejsce, a wg sędziów drugie od końca. Sądzę, ze spokojnie moglibyśmy zająć te trzecie miejsce, na drugim mogłaby być Rosja. Co do detali - Justin Timberlake za krótko występował, ale i tak nie rozpala zmysłów jak kiedyś :cry: to już nie ta energia. Nie zgadzam się z tym, ze dużo Polonii głosowało i stąd wysokie miejsce, widziałam wpisy Hoziera czy Rowling by głosować na Szpaka. Ciekawa jestem jak będzie wyglądać Eurowizja na Ukrainie, o. A kto był moim faworytem? Gruzja, Ukraina (ale nie liczyłam, ze wygra), ciekawie Austria się zaprezentowała i też Rosja. Co do Australii - brzydka wokalistka, ale występ też spoko.

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 735
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Eurowizja

Post autor: Borcejn » 15 maja 2016, 13:32

rytygier pisze:O zwycięstwie nie decyduje też poziom artystyczny prezentowanych utworów. Eurowizja ewoluuje w kierunku promowania pewnych postaw światopoglądowych czy trendów kulturowych.
Wszystko w temacie. Poza tym - o jakim poziomie artystycznym mówimy... w większości przypadków moja teściowa spod prysznica wydobywa lepsze dźwięki. Eurowizja już dawno szura dup ą po mieliźnie.

Awatar użytkownika
Jolene
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 15 maja 2016, 13:45
Płeć: Kobieta

Re: Eurowizja

Post autor: Jolene » 15 maja 2016, 15:36

Suicider pisze:Nie oglądam tego szajsu już od lat.
Ja nigdy tego nie oglądałam. Chyba rok, czy dwa lata temu dowiedziałam się co to takiego jest. Kiedyś zobaczyłam fragment, a właściwie siedziałam u babci i słuchałam, jak śpiewają.
Suicider pisze:Jak wygrał kraj co odniósł się do ludyzmu to dali Cleo, była Conchita - teraz Szpak.
Właśnie tak pomyślałam, kiedy wybrali Szpaka.
Dafne pisze:Zauważyłam coś innego. Eurowizja kiedyś była tylko i wyłącznie kiczowata, jednak od czasu Conchity mam wrażenie, ze tu chodzi o coś więcej. Wygrana Conchity była dla mnie dowodem, ze Europa konkretnie skręca na lewo, propaguje tolerancję i poszanowanie do drugiej osoby.
Coś w tym jest. Nasza kochana Europa najwidoczniej chce pokazać zachodowi, że też potrafi być tolerancyjna.
Dafne pisze:To kto wygra jest z góry ustalone a Szpak ma zbyt wielki talent na ten cyrk. Musiałby wymyślić coś kontrowersyjnego, żeby go zapamiętali, typu przebranie za Hitlera albo coś w ten deseń. Odwołanie do historii Polski i niezły performance. Będę mu kibicować, bo jest miły i ma głos torpede.
Zgadzam się. Facet ma talent, jednakże przebranie się za Hitlera nie było by dobrą decyzją. Odwołanie się do kata Polski, tylko dla tak zwanego performance - głupota. Na pewno zapamiętalibyśmy to do końca życia. :oczami:
Pawian pisze:Szkoda tylko ludzi, ktorzy placa za smsy- bo od samego poczatku dyrekcja wie kto wygra.
Dokładnie. Taki jest show biznes.
nieznany pisze:Nie widzę związku.
Moim zdaniem jest związek. :swirus:
Borcejn pisze:Wszystko w temacie. Poza tym - o jakim poziomie artystycznym mówimy... w większości przypadków moja teściowa spod prysznica wydobywa lepsze dźwięki.
Musimy, kiedyś na forum zrobić własną Eurowizje. Teściowa zgodzi się wziąć udział? :hehe:

Usunięty 2094

Re: Eurowizja

Post autor: Usunięty 2094 » 15 maja 2016, 15:40

Tak sobie głośno myślę... skoro wygrała Ukraina ze względu na swoją sytuację polityczną, wyslijmy za rok jakiegoś artystę, który zaśpiewa np.o powstaniu warszawskim albo Katyniu. Serio, nie rozumiem zasad jakimi kierują się jurorzy.

Awatar użytkownika
Jolene
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 15 maja 2016, 13:45
Płeć: Kobieta

Re: Eurowizja

Post autor: Jolene » 15 maja 2016, 15:45

To dobry pomysł. Ja też nie ma pojęcia, jakie to zasady. Jak świat będzie nadal istniał i żadna kosmiczna dziura nas nie wciągnie, zobaczymy za rok co będzie.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Eurowizja

Post autor: Jaśmin » 15 maja 2016, 22:30

Dafne pisze:W tym roku pewnie wygra osoba ciemnoskora, zapewne muzulmanka, żeby wpasować się w trendy polityczne i to o czym jest najgłośniej - uchodźcy.
Cóż, przewidziałaś. Mi się występ Ukrainy najbardziej podobał, tylko wycięłabym część po angielsku a zostawiła tylko ten cudowny, lekko folkowy, orientalny refren, był genialny. Właściwie to oprócz Ukrainy i Michała Szpaka to nikt więcej tam mnie nie zainteresował, reszta utworów jakby wszystkie na jedno kopyto, wiele występów przekombinowanych (np. Rosja). Akurat jedliśmy kolację z przyjaciółmi i włączyliśmy sobie Eurowizję, aby niby leciała w tle, i tak obejrzeliśmy całą... To wciągający spektakl, i czasem zdarzają się nawet ciekawe piosenki i wykonawcy których można poznać, jednak są to niestety wyjątki. W mojej opinii :) Swoją drogą to wczoraj oglądając razem z kolegą stwierdziliśmy, że każdy powinien śpiewać w swoim ojczystym języku, to byłaby naprawdę ciekawa wymiana kulturowa. Byłoby bardziej różnorodnie.

Usunięty 2094

Re: Eurowizja

Post autor: Usunięty 2094 » 15 maja 2016, 22:53

Generalnie, to nie mam absolutnie nic do występu Ukrainki. W kwestii walorów estetyczno-artystycznych, była najlepsza. Bez dwóch zdań. Czepiam się jedynie głosowania szanownego żiri. Bo kwestia jest tego typu: czy wygrała, bo była dobra, czy wygrała przez sytuację polityczną. Zazwyczaj wygrywały piosenki popowe, z pominięciem Lordi. Ale na ogół, da się rozpoznać typową piosenkę eurowizyjną. A Ukraina takiej prezentacji nie posiadała, a mimo to wygrała. Nie dawałam jej żadnych szans, oceniając to na chłodno i czysto rozsądnie.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Eurowizja

Post autor: Leah P » 06 wrz 2016, 13:30

Nie ogladam. Chyba raz widzialam wszystkie wystepy - wiekszosc nudna jak flaki z olejem. Nie ma w ogole sensu zgadywanie kto wygra, bo tu nie o talent ani pomysl chodzi, ale o aktualne wydarzenia polityczne i to sie chyba nie zmieni.

Awatar użytkownika
19ewa77
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2017, 7:22

Re: Eurowizja

Post autor: 19ewa77 » 04 maja 2017, 13:54

Eurowizją rządzi też niestety polityka. Piosenki bardzo fajne Jest na co popatrzeć i posłuchać ale werdykt końcowy tragedia. Wygrywa Kraj w którym coś ciekawego politycznie się dzieje. Przykre.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Eurowizja

Post autor: Leah P » 08 cze 2017, 19:57

Ej, akurat w tym roku obejrzalam, bo nic nie bylo ciekawego w TV. Jedyny moment, ktory przegapilam to kiedy ten typ gacie na scenie sciagal, akurat na papierosa poszlam, tyle przegrac :rozpacz:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości