Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Jak to mówią ''w zdrowym ciele, zdrowy duch'', a wy jak dbacie o siebie aby utrzymać dobrą kondycję ciała? Nie tylko zdrowie to droga do sukcesu, kobietom pomagają też w tym makijaż, ciuchy. Tutaj dowiecie się o nowinkach kosmetycznych oraz modowych.
Awatar użytkownika
CirrS
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 19 cze 2009, 12:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Mielec

Post autor: CirrS » 27 paź 2009, 16:41

Nie narzekam. Chyba, że na pogo dostanę po zadzie.

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 09 lut 2011, 15:25

mnie osobiście nie, ale moja mama ma straszne bóle kręgosłupa, babcia natomiast kolan.
z tym nie ma żartów, czasem to objaw jakiejś poważniejszej choroby, jak w przypadku mojej babci. do tego otyłość robi swoje, i kręgosłup wysiada.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 09 lut 2011, 21:05

ajwenhou pisze: czasem to objaw jakiejś poważniejszej choroby
Dokładnie. Nie wiedziałam,że ból kręgosłupa może Nas informować o tym,że z Naszym sercem dzieję się coś nie tak :niepewny:
Sama nie mam takich bóli i dzięki Bogu,bo ja jestem strasznie słaba jeżeli chodzi o silny ból.

Mój dobry kolega miał kiedyś wysunięty dysk. Niby już wszystko z Nim jest ok,ale kiedyś jak szliśmy to "uklęknął" na ulicy w kałuży :niepewny: Złapał go taki ból,że nie był w stanie utrzymać się w pionie :|

babka cukrowa
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 194
Rejestracja: 13 lis 2010, 11:03

Post autor: babka cukrowa » 15 lut 2011, 15:46

Większość uczestników tego Forum to ludzie młodzi i oni już mają problemy z kręgosłupem,to co ja mam powiedzieć?Jak będziecie mieli już te -dziesiąt lat to wtedy porozmawiamy?Nie siedźcie cągle przy kompie,ruszajcie się,chodźcie na basen,umiejętnie rozkladajcie ciężary ,które nosicie ;a zobaczycie ,że znikną bóle kręgoslupa,mięśni

Comboo
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2011, 12:11

ból

Post autor: Comboo » 22 lut 2011, 11:12

Mnie mięśnie kręgosłupa nie bolą, za to odczuwam mocny ból głowy z tyłu (dokładnie tak jak tu) , szczególnie zaraz po przebudzeniu. Później głowa robi się lżejsza trochę i ból ustępuje po mocnej kawie.
Nie wiem czy mam z tym gdzieś iść czy to normalne...
Ktoś ma podobnie?

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Post autor: she » 22 lut 2011, 11:25

Comboo, nie mam tak,ale uważam,że z głową nie ma żartów. :niepewny: Według mnie powinno się to skonsultować z lekarzem. I to jak najszybciej!

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 22 lut 2011, 14:07

Bóle w kolanie. Jak mi robili USG to stwierdzili, że to "typowa przypadłość sportowców". Problem polega na tym, że nie jestem sportowcem :PPP cóż, musiało się pojawić coś, co mnie zdyskwalifikuje jako jeźdźca, skoro już wpadło więcej pieniędzy na lekcje jazdy...
Normalnie mnie nie boli, tylko po większym wysiłku, ewentualnie spacerze na zimnie.

Lord_Klopek
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 119
Rejestracja: 30 lis 2010, 15:40
Lokalizacja: Peron 6 karton 2

Post autor: Lord_Klopek » 23 lut 2011, 22:54

Bóle stawów i mieśni to zawsze mam po meczu a do tego pare siniaków :D poza tym nie przypominam sobie abym miał jakieś z tym większe przypadłości.Jedynym wyjątkiem to jest kręgosłup,który często mnie boli jeszcze tym bardziej po ciężkim wysiłku ale to jest pozostałość po urazie z dzieciństwa i chorobie.

Grizi
Marzyciel-Gaduła
Posty: 59
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:33

Post autor: Grizi » 24 lut 2011, 6:36

Mnie cały czas bolą plecy. ;/ Co do jakiego lekarza zajdę to nie, nic się nie dzieje ;/

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: powidlo » 12 kwie 2012, 22:17

Tak, niestety dotyczy mnie to. Jednak ja generalnie większość tego, co mnie boli i co mi szwankuje mam w nosie i próbuję się rozruszać, co na dłuższą metę wychodzi mi na dobre.

Usunięty 2094

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Usunięty 2094 » 04 maja 2012, 22:40

Gdy nadchodzi zmiana pogody, to mnie czasem pobolewa wzdłuż kręgosłupa... Przeklęte uczucie, ruszyć się nie da. Przy chodzeniu boli trochę. Mięśnie mnie bolą, ale w czasie @.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: adelia » 25 cze 2012, 13:35

Miewałam problemy z kręgosłupem, miałam okropne bóle, najczęściej między łopatkami, ale byłam u rehabilitanta, który kazał mi robić jakieś ćwiczenia, no i pomogły. Jak na razie - nie powtarzały się bóle. ;>

Paulyna
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 134
Rejestracja: 24 cze 2012, 11:02
Imię: Paulina
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Fukushima

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Paulyna » 30 cze 2012, 20:15

Ja mam wadę kręgosłupa i borykam się z bólem co dnia, miałam rehabilitacje, jakieś ćwiczenia, czasami nie moge wstać z łóżka, a czasami jak się położe to odczuwam taki ból,że głowa mała, najgorsze jest to,że nic mi nie pomogło,a lekarze mówią,że ta wada tak ma i nic się z tym nie da zrobić. ;x

Awatar użytkownika
marina_80
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2012, 15:40

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: marina_80 » 04 lip 2012, 15:11

Ja wiem z doświadczenia, że w bólach kręgosłupa lepiej nie zwlekać z wizytą u lekarza. mnie kręgosłup bolał głównie po bokach w odcinku lędźwiowym. Cały czas bolało i odczuwałam jakby taki ucisk. Najgorzej było jak stałam w kościele, w kolejce gdzieś dłużej, to wtedy mocno dawało się we znaki. żałuję trochę, że tyle się męczyłam i zwlekałam zanim poszłam na rehabilitację (mieszkam w warszawie i wybrałam pat medik, rehabilitację mobilną), ćwiczę cały czas i już widze poprawę :)

Bum!
Newbie
Posty: 3992
Rejestracja: 13 paź 2010, 15:53

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Bum! » 08 lip 2012, 20:43

Czasem boli mnie kręgosłup, ale to z przemęczenia i noszenia ciężkich rzeczy. Jednak od ewnego czasu ból mięśni bardzo mi dokucza, często mam skurcze i problemy z opuchlizna, ale to przez prace i równiez przemęczenie, jednak w końcu pewnie pójde do lekarza po jakieś maści i na kontrole żeby mieć pewność, że to wina ciągłego bycia w ruchu.

maleficent
Początkujący marzyciel
Posty: 45
Rejestracja: 22 lis 2015, 14:53
Płeć: Kobieta

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: maleficent » 04 sty 2016, 13:01

Mnie kręgosłup bolał bez przerwy, raz mniej raz bardziej. Ale znalazłam bardzo fajne rozwiązanie. Pojechałam do KręgosłupCenter na ostrzyknięcie kręgosłupa. Dostałam sterydy prosto w miejsce bólu i jest git. Ponoć ma nigdy nie wrócić. Jeśli to prawda to warto było płacić :)

Usunięty 2886

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Usunięty 2886 » 09 lut 2016, 2:11

Narzekam cały czas.
W genach mam bóle stawów. Ostatnio w wakacje, przez bite dwa tygodnie - dzień w dzień - grałem w kosza. Musiałem tydzień spędzić w domu, chodząc z wyprostowanymi kolanami. Bóle kostek - po skręceniach, bóle łokci - po wybiciach, do dzisiaj ból wybitej szczęki - stało się to 5-6 lat temu. Poza tym, palce... Pianista, gitarzysta a ma problemy z nimi, czasami, istna katorga.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Leah P » 25 lut 2016, 15:23

Bez przerwy mam problemy z plecami i ramionami. W sumie obwiniam o to pracę, w której przez większość czasu stoję i chodzę (siedzę przez około 15 min na 10 godzin chodzenia), noszę czasami ciężkie rzeczy. Przechodzi po masażach, które do pewnego czasu robił mi mój partner, ale w końcu stwierdziłam, że nie będę go zamęczać i poszłam do specjalistki, która ma gabinet tuż obok mojego domu. 55 funtów za wizytę, ale dwa dni po masażu czuję się jak nowo narodzona przez następne 3 tygodnie, więc zdecydowanie się opłaca. Ostatnio próbuję też poprawić kondycję mięśni, robiąc różne ćwiczenia na górne partie ciała na siłowni, może trochę pomoże.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: marigot » 26 lut 2016, 8:18

Poczułam na sobie, że zdecydowanie regularne ćwiczenia potrafią znacznie odciążyć kręgosłup i sprawić że nie będzie bolał...

Awatar użytkownika
kokoszka
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2016, 17:07

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: kokoszka » 23 maja 2016, 17:10

na kręgosłup ruch jest wskazany ale już przy bolących stawach nie bedzie on taki łatwy i przyjemny. Lekarzem nie jestem fizjoterapeutka tymbardziej, ale z tego co wiem, warto suplementacją zacząć regenerować stawy, na przykład xxxx, ból powinien ustąpić w stawach, zapewne jest spowodowany brakiem kolagenu w stawach to najczęstszy powód bólu.

nieznajoma_ja
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2016, 13:44
Płeć: Kobieta

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: nieznajoma_ja » 08 cze 2016, 8:29

Mnie często łapie rwa kulszowa.. Czasami jest to nie do zniesienia. Spędzam wtedy cały czas w łóżku nie mogąc się ruszyć. Przeszkadza mi to zarówno w moim studiowaniu jak i życiu towarzyskim. Czytałam, że pomocny w tej sytuacji jest sport i zaczęłam go uprawiać. Poza tym wykonuję też ćwiczenia znalezione [na pewnej stronie] i naprawdę jest coraz lepiej. Nie spodziewałam się, że aktywność fizyczna może tak złagodzić tę dolegliwość. Oczywiście biorę też leki, więc w jakimś stopniu one też na pewno uśmierzają ból.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2017, 19:39 przez Kero, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Spam

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: _Magnolia_ » 09 cze 2016, 13:28

QueenDream pisze:Czy to Was dotyczy czy nie?
Nie, odbieram ten fakt jako sygnał, że jeszcze proces starzenia się nie rozpoczął :swirus: .

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Jaśmin » 21 lip 2016, 22:41

powidlo pisze:Tak, niestety dotyczy mnie to. Jednak ja generalnie większość tego, co mnie boli i co mi szwankuje mam w nosie i próbuję się rozruszać, co na dłuższą metę wychodzi mi na dobre.
Robię podobnie.

Nie wiem czy to dobrze no ale...

Z kręgosłupem było zawsze tak, że mój tata miał z tym problemy. Nieraz mama musiała dzwonić po pogotowie, żeby mógł wstać z łóżka.

Ja się przekonałam co to za uczucie, kiedy pisałam pracę magisterską, było to w zimie, więc, żeby nie marznąć to pisałam w łóżku, siedząc pod kołdrą, zgarbiona. Tak po kilka godzin codziennie. Po jakimś czasie złapał mnie taki ból kręgosłupa, że DOSŁOWNIE nie mogłam się obrócić na drugi bok leżąc. Nie potrafiłam ubrać sobie skarpetek, nie potrafiłam usiąść na toalecie... Ciężkie to jest do wyobrażenia jeśli się nigdy czegoś takiego nie przeżyło :oczami: Przez chyba dwa dni przeleżałam centralnie w łóżku, starając się ruszać, siadać, trochę chodzić ale z trudem. Z dnia na dzień ruszałam się coraz bardziej aż w końcu przeszło ale trzymało mnie to naprawdę bardzo długo, kilka tygodni. Teraz bardzo dbam o prawidłową postawę w każdym momencie.

Awatar użytkownika
kokoszka
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2016, 17:07

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: kokoszka » 23 sie 2016, 21:23

dokładnie zła dieta, niedobory witaminowe powodują bóle stawów, jest też taka przypadłość jak ścieranie mazi stawowej, staw ociera się i sprawia ból, nie ma po czym się ślizgać. Warto uzupełniać sobie kolagen w stawach, suplementy są na rynku od tego na przykład arthroblock forte, do tego trochę regularnego ruchu i stawy będą zdrowe.

Serduszko
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:22
Płeć: Kobieta

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Serduszko » 31 sie 2017, 17:36

Witam, warto spróbować masaży i zabiegów rehabilitacyjnych, myślę, że łagodne masaże i odpowiednio dobrane zabiegi mogą zmniejszyć dolegliwości. Szpital specjalistyczny w Komorowicach oferują takie właśnie zabiegi prowadzone w czasie turnusów. Mi mocno dokuczały bóle pleców, od pracy przez komputerem ale od roku chodzę na fitness i jest trochę lepiej, wiadomo dolegliwości nie ustąpiły od razu ale jest inaczej.

-- czw 31 sie, 2017 17:37 --

Teraz koleżanka namawia mnie na jogę, zastanawiam się nad tym, bo nie tylko mogłoby pomóc na kręgosłup ale też podobno na samopoczucie, zobaczymy jak będzie :)

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Patorek » 31 sie 2017, 19:43

Bóle stawów w 99% przypadkach wynikają ze złej diety, a w większości z jej braku.
Natomiast bóle kręgosłupa wynikają z braku umocnienia pewnych mięśni pleców oraz przez brak odpowiednich wzorców ruchowych przy np. podnoszeniu czegoś ciężkiego z podłogi. :)

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Melancthe » 31 sie 2017, 20:30

oj tak ;( kregoslup, stawy i wszystkie kosteczki, ktore kiedykolwiek mialam zlamane :wstyd:

Patorek pisze:Bóle stawów w 99% przypadkach wynikają ze złej diety
Zla dieta czyli? Jaka bys polecilby sie tego pozbyc?

Bo np. bol kregoslupa jest u mnie spowodowany kobieca przypadloscia raz w miesiacu i masaz tajski jest najlepszym co do tej pory udalo mi sie znalezc by ten bol zniwelowac.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Patorek » 31 sie 2017, 21:35

Melancthe pisze:Zla dieta czyli? Jaka bys polecilby sie tego pozbyc?
Zgłosić się do specjalisty. Polecam chłopaków z barbell brothers.

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Melancthe » 31 sie 2017, 21:43

Jesli przez specjaliste masz na mysli ortopedelub cos w tym stylu to bylam i oficjalnie wszystkie wyniki w normie. Czy chodzi ci o dietetyka? Myslalam, ze sa poprostu jakies rzeczy, ktorych nalezy unikac jak np w wypadku zlej cery czekolada i alkohol.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Bóle stawów, mięśni, kręgosłupa

Post autor: Patorek » 01 wrz 2017, 8:04

Melancthe, mówiliśmy o diecie, chodzi o dietę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości