Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Świadkowie Jehowy

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".

Re: Świadkowie Jehowy

Postautor: Włóczykij » sob 10 sie, 2013 12:19

Obwarzanek pisze:Typowa wypowiedź człowieka, który o Radiu Maryja tylko słyszał i czytał w gazecie.

Tu jesteś w błędzie ponieważ bardzo często go słucham a szczególnie ,, rozmowy niedokończone,, i jeszcze innych kilka audycji
,, tylko tyle i aż tyle i tyle wystarczy,,
Włóczykij
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time
Imię: Narcyz

Postautor: Obwarzanek » sob 10 sie, 2013 12:29

W takim razie musisz być przygłuchy albo spaczony ideologicznie, jeżeli widzisz gdzieś tam obowiązkowe datki na "toruńskie imperium".
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: Włóczykij » sob 10 sie, 2013 12:44

Obwarzanek pisze:W takim razie musisz być przygłuchy albo spaczony ideologicznie, jeżeli widzisz gdzieś tam obowiązkowe datki na "toruńskie imperium".

Napisałem ,,prawie że obowiązkowe,, A to jest różnica.
Łatwo obrażasz a to jest takie typowe dla tego środowiska.
Mimo to cieszę się że Cię poznałem i wiesz co? Kocham Cię jako mojego brata na Matce Ziemi.
,, tylko tyle i aż tyle i tyle wystarczy,,
Włóczykij
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time
Imię: Narcyz

Postautor: Obwarzanek » sob 10 sie, 2013 13:10

Gucio wiesz, bracie, o moim środowisku.
"Prawie że obowiązkowe" też nie są, więc chyba jednak wielkiej różnicy nie ma.
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: Borcejn » sob 10 sie, 2013 14:08

Radio Maryja i Trwamka piecze w oczy najbardziej - oczywista sprawa. Tam dziennikarze nikomu nie przerywają. Dzwoni do studia profesor, powie swoje, minuta, dwie, koniec wypowiedzi. Zaraz potem dzwoni jakiś idiota, który pieprzy od rzeczy przez pół godziny. NIKT MU NIE PRZERWIE. I co? Jajco - słuchacz sam wyciąga wnioski. Tam, żeby na kogoś wpłynąć, trzeba mieć na dany temat konkretne zdanie. W PO nie ma samobójców (oczywiście serwuje się kit, że nikt ich nie zaprasza - o, biedni), a nawet, gdy już kogoś wypuszczą ze stajni (np. Niesiołowskiego) to się w takiej "egzotycznej atmosferze" zwyczajnie skompromituje. PO to partia, która opiera swoją potęgę tylko i wyłącznie na posłuszeństwie mediów. Ona nie ma żadnego zdania w żadnej sprawie. Potulni dziennikarze, typu Lis, Olejnik, nie dopuszczą w "debatach" do głosu drugiej strony, a dzienniki telewizyjne wytną z półtoragodzinnego przemówienia prezesa Kaczyńskiego jakiś fragment w rodzaju "Jesteśmy siłą, potęgą, musimy walczyć(...)", co Niesiołowski skwituje zdaniem "Ten mały, nikczemny, chory z nienawiści, gorszy niż Adolf Hitler(...)" - cała filozofia.
Zgodzę się z Obwarzankiem - osoby, które obrzucają błotem, nie słuchają albo nie słuchają uważnie. Stacja dla "moherów"? Owszem! Ale obok wielogodzinnych modlitw i audycji dla dzieci, które BTW są na sto razy wyższym poziomie niż popularne, kolorowe "papki" (moja córka słucha często, chociaż nigdy jej jakoś do tego specjalnie nie zachęcałem, bo "Pani ma miły głos". Ostatnio sobie coś tam słuchała, przyszła i się pochwaliła, że, cytuję: "Powstanie Warszawa było w 1944 roku i była BURZA" :D), są merytoryczne dyskusje. A dyskusji się boją, bo jeszcze ktoś zacznie myśleć samodzielnie. Dlatego tak zwlekają z multipleksem dla Trwamki, a nie, że nie mają pieniędzy. W ogóle, jakie to są jaja - najpierw mówili "imperium Rydzyka", że taki bogaty, że Maybachem jeździ, a potem, że fundacja taka biedna i same ma pozaciągane kredyty - haha.
OK, tyle mojej dygresji. Temat jest o Świadkach Jehowy, a nie o burakach z Ciemnogrodu, co słuchają Radia Maryja - fuj, jak tak można, nie? :cenzura: Kulturalni ludzie oglądają tylko Polsat, TVN i modlą się do Bartoszewskiego! Ja im wierzę - oni mają takie fajne, polskie nazwiska (np. Konstanty Gebert - polski dziennikarz. W Discovery był, musi mówić prawdę!)... :rotfl:

Dafne pisze:Borcejn, wiesz, tak całkowicie przypadkiem rozwinięcie nazwy tej "sekty" brzmi Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy, ale dalszego słowotoku nie chce mi się skomentować. Porozmawiamy, jak trochę doczytasz.
No i cóż z tego, że mają taką czy inną nazwę? Są sektą, bo metody mają sekciarskie - proste, o tym pisałem. Jak Ci się nie chce czytać, to nie czytaj, ale i nie odpisuj - po cholerę? Że słowo "sekta" ma taki pejoratywny wydźwięk - już nic nie poradzę. Osobiście nie uważam "Świadków" za jakiekolwiek zagrożenie.
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Has thanked: 83 times
Have thanks: 39 times

Postautor: Pro » wt 19 lis, 2013 15:17

Dziś miałem bliskie spotkanie pierwszego stopnia. Przywędrowały do mnie dwie panie i starały się mnie przekonać, że zmartwychwstanie jest możliwe, podparły to oczywiście dowodami. Pierwszym były wersy z Biblii, które być może nie dla każdego są przekonujące, ale drugi dowód wszystko wyjaśnił. Bo przecież, pomimo że Mieczysław Fogg nie żyje, nadal możemy go słuchać i oglądać za pośrednictwem mediów. Jeśli technologia jest w stanie uczynić kogoś w pewnym sensie nieśmiertelnym, to Bóg również nie będzie miał z tym problemów.

Rozumiem, że ktoś może mieć takie, a nie inne przekonania i rozumiem, że wiara nakazuje tym ludziom przekonywanie innych do swoich wierzeń. Szanuję ich wytrwałość, bo przecież ludzie nie zawsze obchodzą się z nimi kulturalnie, więc staram się być uprzejmy, kiedy do mnie pukają, ale ta gadka o Mieczysławie Foggu sprawiła, że poczułem się potraktowany jak kretyn i straciłem ochotę do dyskutowania ze świadkami. Przynajmniej na jakiś czas.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: Patorek » wt 19 lis, 2013 17:24

Pro, powiem Ci, że ja też staram się być kulturalny w takich przypadkach,
ale obawiam się, że chcąc nie chcąc słysząc drugi 'dowód' parsknąłbym śmiechem. :rotfl:
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Iluminacja » wt 19 lis, 2013 19:08

Pro pisze:Bo przecież, pomimo że Mieczysław Fogg nie żyje, nadal możemy go słuchać i oglądać za pośrednictwem mediów. Jeśli technologia jest w stanie uczynić kogoś w pewnym sensie nieśmiertelnym, to Bóg również nie będzie miał z tym problemów
xD zareagowałabym podobnie jak Patorek :rotfl:
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 58 times
Have thanks: 43 times
Medals: 7

Postautor: Mix-1 » ndz 09 mar, 2014 16:21

Odnośnie transplantacji organów to tego typu decyzję ŚJ pozostawiają w gestii sumienia każdego człowieka. Gdyby kogoś zainteresował wątek "dlaczego ŚJ ale również wiele innych religii o korzeniach chrześcijańskich nie wierzy w Trójcę Świętą?" - to zapraszam na :cenzura:
Awatar użytkownika
Mix-1

Poprzednia

Wróć do Zbiór tematów archiwalnych