Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Filmy ze zwierzętami w roli głównej.

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!

Filmy ze zwierzętami w roli głównej.

Postautor: ajwenhou » sob 05 mar, 2011 11:55

co sądzicie o takich filmach familijnych? lubicie? oglądacie? jakie tytuły zapadły wam w pamięć?

osobiście nie lubię z jednego powodu: takie filmy zawsze kończą się moim płaczem.
bywają zabawne, zwierzaki są słodkie.
"Monsters are real, ghost are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
~ Stephen King
Awatar użytkownika
ajwenhou
V.I.P

Has thanked: 2 times
Have thanks: 9 times
Cash on hand: 34,229.05
Bank: 373,744.00
Imię: Ania
Medals: 4
Zwycięzca Konkursu (2) User Roku (2)

Postautor: Bum! » sob 05 mar, 2011 14:29

Mi tez zazwyczaj na takich filmach chce się płakać, zresztą ja bardzo szybko się wzruszam. A już gdy widzę zagubione zwierzątko tulące się do dziecka. I zawsze szczęśliwe zakończenie, to mimo, ze fabuła nie jest jakaś dobitna ale chwyta za serce.
"Sometimes I feel like there is no hope for me at all
But after while I am laughing loud because I love
So many things in my life I do appreciate
All of the moments I'm sure I won't ever forget"
Awatar użytkownika
Bum!
V.I.P

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Cash on hand: 257,900.40
Bank: 0.00
Medals: 3
Rozmarzony (1) Gaduła (1) User Roku (1)

Postautor: Peggy_Brown » sob 05 mar, 2011 20:13

A już myslałam, że tylko ja na każdym z tego rodzaju filmów płaczę.
Najprędzej kojarzy mi się "uwolnić orkę" tyle razy ile widziałam, to zawsze ciekły łzy.
Później było dużo filmów z lwami, gdzieś widziałam o słoniku, który się zagubił. W jakąś niedzielę w tv był kiedy obiad robiłam to lubiłam pooglądać je sobie.
" Ej Mała- nie płacz.
Rób wszystko- pij, pal, klnij ile wlezie, wal pięścią o ścianę, gryź wargi z bólu- ale nie płacz.
Nie pozwól zaszklić się oczom, pokaż że potrafisz być silna".
Awatar użytkownika
Peggy_Brown
Opiekun

Has thanked: 19 times
Have thanks: 36 times
Cash on hand: 885,895.35
Rozmarzony (1) Gaduła (1) Chatowicz (1)

Postautor: Kate » sob 05 mar, 2011 22:42

Ja, tak jak poprzedniczki - zawsze się wzruszam na takich filmach. Nawet na tych animowanych i z nich właśnie uwielbiam najbardziej "Króla Lwa". Chętnie bym teraz obejrzała :) Oprócz animowanych to bardzo miło wspominam "Beethoven", ale tylko pierwsze części (aktorzy byli świetni). Jeszcze "Marley i Ja", choć bardziej popłakałam się czytając książkę :) Jednak nie obejrzałabym jeszcze raz tego filmu, ponieważ rok temu przeżyłam to samo co w filmie i chyba znowu bym się zdołowała oglądając go. Kilka miesięcy temu obejrzałam wspaniały, wzruszający film również (jak Marley i Ja) oparty na faktach "Hachiko". Polecam wszystkim. Coś cudownego. Płakałam chyba półtorej godziny!
Awatar użytkownika
Kate
Marzyciel-Gaduła+

Cash on hand: 0.00
Imię: Kasia

Postautor: Obwarzanek » ndz 06 mar, 2011 13:49

Ojej, a ja jestem podła i nic mnie nie wzrusza. Może poza Psim tropem do domu, ale tu nie chodzi po prostu o psa.
Świetnym filmem jest nowa wersja Lassie, bardzo mi się podoba. Historia historią, bo to znane (książkę się czytało), ale widok tak pięknego szkota w tych górach czy na wrzosowiskach jest przewspaniały.
Beethovena trudno nie znać, przy czym dla mnie każda kolejna część jest mimo wszystko gorsza. Dwójkę jeszcze połykam, ale za następne dziękuję.
Jak ktoś lubi sobie pobeczeć - bardzo fajny jest Pies z mostu Shiloh. Opowiada o małym psie myśliwskim (beagle), źle traktowanym przez właściciela, który ucieka podczas polowania. Na moście Shiloh poznaje chłopca, który postanawia się nim oczywiście zaopiekować ;) dawny właściciel psiaka chce go odzyskać, dzieciak ciężko pracuje, by go wykupić, trochę taka szarpanina pomiędzy nimi. Końcówka potrafi wycisnąć łzy, nawet ja za którymś razem miałam szklankę w oczach. Jeśli chodzi o filmy ze zwierzętami - jeden z najlepszych.
Mamy jeszcze Niewiarygodną podróż (chyba taki tytuł) i jej 2 część Zagubieni w San Francisco. Oba świetne, chociaż jak zwykle jedynka lepsza :] Można się uśmiać, można się wzruszyć, innymi słowy dla każdego coś dobrego :P
Uwolnić orkę to już w ogóle klasyka. Ten film spowodował, że minęła faza na Króla Lwa, przestałam ryczeć, zaczęłam pływać i wyskakiwać z wody w jeziorze, w wannie spędzałam średnio 2 godziny, twierdziłam, że ważę 3 i pół tony i jestem orką, ye.

Jeden z najsympatyczniejszych, nie tylko dla dzieci - Babe, świnka z klasą i Babe, świnka w mieście. Uroczy prosiak, kochane psy, głupawa, przezabawna kaczka i śpiewające szczury :rotfl: Świetna i pouczająca historia pokazująca, że w świecie nie trzeba być agresywnym burakiem, by coś osiągnąć. Obowiązkowa videolektura dla moich dzieci, mam nadzieję, że pokochają świnkę jak ja :]

Przy okazji świnek, trochę mocniejsze i drastyczne kino. Folwark zwierzęcy na podstawie książki G.Orwell'a o tym samym tytule. Satyra na rewolucję rosyjską, z jednej strony świetnie zamaskowana gospodarstwem i zwierzakami, z drugiej każdy, komu choć trochę mówią nazwiska takie jak Stalin, od razu będzie wiedział, o co chodzi. Również mogę polecić.

To na razie tyle, perse jak odkurzy pamięć to jeszcze coś zapoda :D
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Awatar użytkownika
Obwarzanek
V.I.P

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Cash on hand: 482,858.35
Imię: Ignac.
Medals: 6
Zwycięzca Konkursu (1) Rozmarzony (1) Gaduła (1)

Postautor: she » ndz 06 mar, 2011 19:36

persecutoria pisze:Jak ktoś lubi sobie pobeczeć - bardzo fajny jest Pies z mostu Shiloh.

Bardzo,bardzoo fajny film.

Płakać nie płaczę,ale zdarza mi się,że moje oko zrobi się szklane. Jednak najpiękniejsze w tych filmach jest to,że zazwyczaj mają dobre zakończenie.
Nie była również głupia komedia "Śnieżne Psy" :P
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
Awatar użytkownika
she
V.I.P

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Cash on hand: 456,373.60
Imię: Patrycja
Medals: 2
Miss Forum (1) Partia Zboczuchów (1)

Postautor: Fantazja » pt 11 mar, 2011 13:11

Teraz raczej nie oglądam, ale w dzieciństwie uwielbiałam tego typu filmy. Z takich które najbardziej utkwiły mi w pamięci to na pewno; Lassie wróć, strasznie mnie wzruszał i marzyłam wtedy o takim psie jak Lassie :]
Uwolnić orkę tez bardzo mi się podobał i niesamowicie przeżywałam wszystko co tam się działo, no i oczywiscie Bethoven ! Najlepsza była jedynka,ale generalnie wszystkie części podobały mi się w mniejszym, lub większym stopniu.

Perypetie świnki Babe tez oglądałam, jakoś niedawno to leciało w Polsacie. sam film średnio mi się podobał, ale główna bohaterka była przeurocza. :)
Głupotę to tu możesz kupić nawet jak chcesz w sklepie,
Sprzedawca Cię poklepie po ramieniu, bo ty płacisz,
Jak chcesz mamy w promocji tu kopa w dupę gratis
Awatar użytkownika
Fantazja
Spełniacz Marzeń

Cash on hand: 22,842.00
Medals: 1
Rozmarzony (1)

Postautor: speedcat007 » pn 14 mar, 2011 22:32

ogladalam takie filmy jako dziecko i zawsze bardzo je lubilam, teraz bardzo rzadko, bo ciezko znaleźć jakas nowa i dobra pozycje
Ostatnio zmieniony pn 14 mar, 2011 22:41 przez speedcat007, łącznie zmieniany 1 raz
koperty na marzenia
Awatar użytkownika
speedcat007

Cash on hand: 0.00

Postautor: ajwenhou » pn 14 mar, 2011 22:46

takie filmy mają to do siebie, że są po prostu banalne i poprawiają humor. dzieci mogą się wiele nauczyć oglądając taki, można napisać, badziew.

ja ostatnio widziałam w tv Kudłaty zaprzęg o pięciu psiakach, które poleciały na Alaskę. w zeszłym roku przypadkiem (czyt. z nudów), widziałam film z tej samej serii o tych samych psiakach Gwiezdny zaprzęg, z tym że tym razem psy udają się w kosmos...
"Monsters are real, ghost are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
~ Stephen King
Awatar użytkownika
ajwenhou
V.I.P

Has thanked: 2 times
Have thanks: 9 times
Cash on hand: 34,229.05
Bank: 373,744.00
Imię: Ania
Zwycięzca Konkursu (2) User Roku (2)

Wróć do Film