Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Woda, Ziemia, Ogień Powietrze!

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Woda, Ziemia, Ogień Powietrze!

Postautor: Milosz460 » pn 14 lut, 2011 18:39

Siemka . Chciałbym się dowiedzieć czy zwykły człowiek może kontrolować żywioły albo czy może trwoży kule Energi . Może to wyglądać jak bym się dragon bala za dużo naoglądał czy Avatara : legenda Anga ale tak nie jest naprawdę jestem ciekawy
Milosz460
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Miłosz

Postautor: tomala. » wt 15 lut, 2011 03:01

Jakby się tak zastanowić, to człowiek już zapanował nad żywiołami wykorzystując np. wodę, czy ogień dla potrzeby energii. Oczywiście nie zapanował nad nimi do końca, żywioły nie mogą być nigdy tak naprawdę ujarzmione, czy wywoływane "ot tak"...
Ale wracając do pytania, bo jak sądzę nie chodziło Ci do końca o to. "Małe" pokłady energii dla jakiegoś celu mogą być wytwarzane w ludzkich rękach cały czas - chociażby zwykłe potarcie dłoni wytworzy ciepło... Jednakże to przecież nie to samo co tzw. fire blast, czy tym podobne, machnięciem dłonią nie rzucę ogniem, nawet jeżeli ogromnie bym chciała;)
Masz taki komfort, jesteś disko. Mi ciągle bliżej do Sex Pistols.
Ja mam mieszkanie tam, gdzie nie trzeba, źle się odżywiam, źle się ubieram...

Reach out. Speak out. Keep out. Stand out.
The Out Campaign.
tomala.
Newbie

Imię: Paulina
Medals: 3

Postautor: she » czw 26 maja, 2011 17:58

Kontrolować nie, ale wykorzystywać owszem.
Możemy np. rozniecać ogień, a później go ugasić za pomocą innego żywiołu, jakim jest woda, ale tylko do jakiegoś czasu. Kiedy staje się on przewagą nad Nami nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Jest silniejsze od jednostek jak i całych skupisk. Najlepszym dowodem na to są pożary, powodzie, tornada, trzęsienia ziemi.W przeciągu kilku chwil potrafią zniszczyć, zabrać cały dorobek życia. A ludziom pozostaje tylko na to patrzeć, o ile sami nie zostaną poszkodowani.
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja
Medals: 2

Postautor: InfernalTear » czw 26 maja, 2011 19:37

Myślę, że gdyby człowiek był w stanie korzystać ze swojego mózgu w całości, na świecie mogłaby pojawić się nawet magia.
Na ziemi aktualnie występują ludzie z różnymi darami, także kto wie, może kiedyś pojawią się osoby z taką władzą? Póki co nie ma na to co liczyć.
"I don't believe in fairy tales, but I believe in u and me..."
InfernalTear
Sponsor

Medals: 1

Postautor: Tristezza » sob 30 lip, 2011 14:11

Zgadzam się. Możliwe, że ludzie kiedys będą mieli takie zdolności
Przeszywa mnie chłodny dreszcz. Nie wywołuje go zimno, lecz to czego nie wiem.
I co boję się odkryć.

Oczy zapiekły mnie od łez. Bez chwili namysłu rzuciłam się w dół.

- A ty dokąd?
- Idę... idę... idę...
- Na razie stoisz - mruknął Radek.

http://www.miastomgly.blogspot.com
Tristezza
Bujający w obłokach

Postautor: arcoiris » sob 30 lip, 2011 15:47

nie można kontrolować żywiołów to jest natura, której człowiek nie zmieni. Można pomóc je wywołać lub np ogień zgasić. Ale nie możemy nad tym całkowicie zapanować.
"Jeśli chcesz ujrzeć coś wartościowego, nie podnoś głowy, nie szukaj tego na piedestałach. Prawdziwe perełki ukryte są wśród kurzu i spowite mgłą zapomnienia"
arcoiris
Extra marzyciel

Re: Woda, Ziemia, Ogień Powietrze!

Postautor: powidlo » czw 29 mar, 2012 03:28

Oby do tego nie doszło. Ludziom już w tym momencie brakuje pokory, a co dopiero by się stało, gdyby mieli w małym palcu całą naturę..
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Ruta » wt 26 sie, 2014 21:37

Że ja wcześniej na ten temat nie trafiłam...

Od razu powiem, że nie wierzę, że możemy kontrolować żywioły. Żywioły są czymś poza naszym zasięgiem kontroli.
Sądzę jednak, że możemy i warto byśmy wykorzystywali energię żywiołów. Po co? Uważam, że taki kontakt, nie tylko fizyczny w senie materialny (pozbawiony duchowości), ale metafizyczny może przynieść naszemu życiu bardzo dużo pozytywnej energii, co przyczyni się do pozytywnych zmian.
Nazwałam to ścieżką żywiołów i składa się ona z kilku elementów. M.in. na odnalezieniu w sobie dominującego żywiołu i poznaniu go. Możecie się dziwić, ale często mamy w sobie wiele cech i nawet się nie zastanawiamy co one tak naprawdę z nas robią. Co powodują w naszym życiu. Jeśli dobrze poznamy nasz żywioł, będziemy w stanie odszukać źródło naszych wielu zachowań, w tym niepożądanych. I potem można rozpocząć nad tym pracę. Znaleźć przeciwwagę. I powoli ją dominować, przyciągać dla siebie. Są wg mnie dwie wersje, "filozoficzna", czyli bardziej teoretyczna, polegająca wyłącznie na analizie i "suchym" wprowadzaniu zmian, i wersja dla tych, którzy potrzebują bardziej religijnego, metafizycznego doznania. Wtedy, jeśli ktoś uważa, że jest gotów - może sięgnąć do rytuałów magicznych. Ale ta wersja nie jest dla każdego. No i przede wszystkim wiąże się z ryzykiem większym, jak w zwykłej analizie.
Bo analizę można przerwać, odrzucić. Jeśli jednak wejdziemy na ścieżkę magii... sądzę, że odwrót nie jest taki łatwy. No bo to trochę takie zobowiązanie. Ty wykorzystasz w magii żywioł, to trzeba będzie coś z siebie dać. Bo w magii nie ma nic za darmo. Filozofia nic nie kosztuje.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: Śniąca » śr 27 sie, 2014 18:22

InfernalTear pisze:Myślę, że gdyby człowiek był w stanie korzystać ze swojego mózgu w całości

Wydaje mi się, że próbujesz tu nawiązać do twierdzenia, jakoby człowiek nie wykorzystywał całego potencjału swojego mózgu, a zaledwie jego cześć... Niektórzy twierdzą, że wykorzystujemy zaledwie 10% możliwości mózgu- to wierutna bzdura obalona już dawno temu.

Edit: Aj widzę, że to bardzo stary temat odświeżony, ale niech już będzie :D
Bezsenność
Śniąca
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 2 times

Postautor: Borderline » sob 21 mar, 2015 09:24

Milosz460 pisze:Trwoży kule Energi . Może to wyglądać jak bym się dragon bala za dużo naoglądał czy Avatara : legenda Anga

Może. Znaczy oglądałam film dokumentalny o ludziach, którzy ćwiczą sztuki walki... kung fu? Czy coś. Jednym palcem mogą cię powalić. Nawet zabić. Wysyłając do twoich nerwów skumulowaną energię, jednakże nie widać tego. No, jakaś może mgiełka czy coś. Tak to raczej nie zobaczysz. :popcorn:
Awatar użytkownika
Borderline

Postautor: Hinaru » sob 21 mar, 2015 14:27

Ktoś za dużo bajek się na oglądał.
Pamiętam w podstawówce jak była, jak kolega się przechwalał, że potrafi zrobić kulę ognia. Ale śmiechu było :D
Co do tego co pisała Ruta to bardzo ciekawa hipoteza. Może czas nad takim czymś pomyśleć. Określić swój żywioł i podążać jego ścieżkami.
Co do tego, że nie wykorzystujemy swojego mózgu w 100% to zgadzam się. Może i nie jestem jakimś naukowcem, ale Gdy byśmy potrafili w 100% kontrolować czy wykorzystywać mózg, może możliwe było by przechodzenie przez ściany, bo to przecież tylko skupisko atomów, między którymi są przerwy.
Piękna jest miłość,która nie boli
Która spokojny daje sen
Nie zgadniesz : "komu?","kto?" i "dlaczego?"
Miłość potrzebna jest jak tlen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Has thanked: 16 times
Have thanks: 25 times
Imię: Fabian
Marzenie: Nie mam konkretnego

Postautor: Borderline » sob 21 mar, 2015 17:17

Z tą skupioną energią to na poważnie. Film dokumentalny. Lata ćwiczeń i treningów... :looka:
Awatar użytkownika
Borderline

Postautor: Hinaru » sob 21 mar, 2015 17:18

Borderline, Chodiło mi bardziej o kule ognia czy odpychające powietrze na 100 m ;D
Piękna jest miłość,która nie boli
Która spokojny daje sen
Nie zgadniesz : "komu?","kto?" i "dlaczego?"
Miłość potrzebna jest jak tlen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Has thanked: 16 times
Have thanks: 25 times
Imię: Fabian
Marzenie: Nie mam konkretnego