Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Człowiek mało inteligentny= mniejsze szanse na związek?

Intryguje Cię kwestia relacji między ludźmi? Zależności i stereotypów?

Re: Człowiek mało inteligentny= mniejsze szanse na związek?

Postautor: Ruta » wt 17 mar, 2015 00:25

Pawian, nie odnosiłam się przecież do przykładu Twojej mamy, tylko ogólnej sytuacji o której pisałaś. Że ktoś z kimś jest choć są diametralnie różni.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 72 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Amethis » wt 17 mar, 2015 23:28

Wydaje mi się, że jest wręcz przeciwnie. Osoby inteligentniejsze bardziej wszystko roztrząsają, biorą pod uwagę milion różnych możliwości (w końcu rezygnując ze wszystkich), szukają drugiego dna, którego nie ma, szukają plusów i minusów związku etc. Tym mniej inteligentnym idzie to bardziej naturalnie i spontanicznie. ;)
Pewnie nie jest to żadna zasada, ale takie odnoszę wrażenie.
ObrazekObrazekObrazek
Warriors don't show their heart, until the axe reveals it.

For this message the author Amethis has received thanks:
Bawarczyk(wt 17 mar, 2015 23:39)
Amethis
Początkujący marzyciel

Has thanked: 2 times
Have thanks: 3 times
Marzenie: Zobaczyć zorzę polarną.

Postautor: Patorek » śr 18 mar, 2015 00:00

Amethis, zgadzam się z Tobą, ale tylko do pewnego stopnia. Bo wraz z inteligencją często idzie świadomość. Świadomość świata, siebie, życia itd, a każda świadoma osoba, wie, że liczy się tylko to, co mamy teraz, więc nie ma sensu zamartwiać się rzeczami, które mogą, ale nie muszą się wydarzyć.
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: aspołeczne.kurczę » śr 18 mar, 2015 10:18

Patorek pisze:... każda świadoma osoba, wie, że liczy się tylko to, co mamy teraz, więc nie ma sensu zamartwiać się rzeczami, które mogą, ale nie muszą się wydarzyć.

Wiedzieć, że coś nie ma sensu, a nie robić tego, co nie ma sensu - to dwie różne rzeczy.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Has thanked: 29 times
Have thanks: 41 times
Medals: 1

Postautor: Ruta » śr 18 mar, 2015 10:20

Patorek pisze:każda świadoma osoba, wie, że liczy się tylko to, co mamy teraz

Czemu? Znam sporo świadomych osób i nie ograniczają się TYLKO do tego co tu i teraz. Oczywiście mocno opierają swoje życie na tym, nawet duchowe, ale nie TYLKO.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 72 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Patorek » śr 18 mar, 2015 15:09

Ruta pisze:Czemu? Znam sporo świadomych osób i nie ograniczają się TYLKO do tego co tu i teraz. Oczywiście mocno opierają swoje życie na tym, nawet duchowe, ale nie TYLKO.

Nie chodziło mi o to, że nie można planować przyszłości, czy o niej rozmyślać tylko o to, że nie ma sensu się nią zamartwiać.
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Amethis » śr 18 mar, 2015 18:18

Patorek, takie myślenie występuje oczywiście, sama często się z nim zetknęłam, ale nie wydaje mi się w żaden sposób uniwersalne. Podejście do życia jak ich wiele. I osobiście nie widzę związku z inteligencją lub jej brakiem. :)
ObrazekObrazekObrazek
Warriors don't show their heart, until the axe reveals it.

For this message the author Amethis has received thanks:
Ruta(śr 18 mar, 2015 22:34)
Amethis
Początkujący marzyciel

Has thanked: 2 times
Have thanks: 3 times
Marzenie: Zobaczyć zorzę polarną.

Postautor: Pawian » śr 18 mar, 2015 19:00

Ja ogolnie nie widze zwiazku z tym, ze trzeba byc inteligentnym by stworzyc zwiazek. Wedlug mnie nie jest to koniecznoscia, a raczej cecha ktora ktos moze szukac u swojego przyszlego partnera.
nie, nie mam polskich znakow.

For this message the author Pawian has received thanks:
Dafne(śr 18 mar, 2015 19:01)
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 67 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: _Magnolia_ » pn 25 kwie, 2016 17:06

Wszystko zależy dokąd ta jego "małointeligencja" i jego serce go poprowadzi, to samo tyczy i inteligentnych ludzi.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times

Postautor: stark » śr 27 kwie, 2016 14:28

Odwrotnie. Z badań wynika chyba, że ludzie z niskim IQ mają najwięcej dzieci a skądś one się biorą (w końcu nie mamy milionów samotnych matek), a często osoby w pewien sposób inteligentne właśnie nie posiadają np, zdolności społecznych.
Awatar użytkownika
stark

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Miro
Marzenie: szczęście

Postautor: aspołeczne.kurczę » śr 27 kwie, 2016 16:24

Ludzie nieprzeciętni mają mniejsze szanse na związek niż przeciętni. I tu nie musi chodzić tylko o inteligencję, ale o pewne cechy osobowościowe i fizyczne. W czym nie ma nic dziwnego, trudniej zbudować społeczną więź, jeśli się odstaje.
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Postautor: rytygier » śr 27 kwie, 2016 17:18

aspołeczne.kurczę, za to jeśli już dojdzie do związku dwóch ,,odstających" osób to jest on z reguły bardziej trwały niż związek łączący tych ,,nie-odstających".
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 67 times
Medals: 2

Postautor: aspołeczne.kurczę » śr 27 kwie, 2016 21:30

Coś w tym jest rytygierze, jak ktoś ma małe powodzenie to jest mniej wybredny i bardziej docenia, to co ma. Łatwiej wtedy o prawdziwą miłość.
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Postautor: Leah P » wt 06 gru, 2016 23:33

Z moich obserwacji wynika raczej, ze prawie kazdy ma szanse na zwiazek udany we wlasnych oczach. Ludzie wiaza sie najczesciej z tymi o podobnych cechach, inteligencja tez pod to podchodzi, a przeciez rzadko sie zdarza w calym spoleczenstwie jedna osoba mniej inteligentna, a reszta o inteligencji wybitnej. Dodatkowo powiedzialabym, ze osoby inteligentne czesto wybieraja osoby o mniejszej inteligencji, co pomaga im dominowac w zwiazku na rozne sposoby (glownie tyczy sie to mezczyzn), ale czy sa w tych zwiazkach szczesliwi - pewnie zalezy od innych relacji w zyciu. Gdybym dobrala sobie partnera o mniejszej inteligencji niz moja pewnie bylabym pelna frustracji z braku rownosci w zwiazku, ale widze, ze inni sobie swietnie z takimi sytuacjami radza, wiec krzyzyk na droge :rotfl:
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 36 times
Imię: Leah

Postautor: Ogień » pn 02 sty, 2017 12:59

Tak mi się przypomniało, gdy zobaczyłem ten wątek, że ostatnio jacyś naukowcy z Londynu (!) robili badania i z tychże badań wyszło im, że inteligentni mają mniej znajomych czy cuś.

O: http://centrumschumpetera.pl/2016/03/in ... znajomych/

Kanazawa i Li zastanawiali się jednak bardziej nad czymś innym. Jest jasne dla większości z nas, że to rodzina i przyjaciele tworzą nam fundament naszego szczęścia i samopoczucia. Nie działa to w przypadku osób z wysoką inteligencją. Dlaczego? Carol Graham z Brookings Institution nie dziwią wcale takie wyniki, a tłumaczy je w taki oto sposób. Osoby, które spędzają dużo mniej czasu na rozrywce i wśród przyjaciół, robią tak dlatego, że w tym samym czasie poświęcają się zagadnieniom i aktywnościom, które maja przynieść im długoterminowe efekty tj. w pełni wykorzystać ich inteligencję i zdolności. Proszę sobie wyobrazić, że ważny lekarz czy pisarz, który pracuje na tekstem życia oraz prawnik szeroko zaangażowany w prawa człowieka spotykają się często na drinka, żeby poplotkować zamiast skupić się na ich właściwej pracy. Takie spotkania nie tylko nie wpłynęłyby pozytywnie na ich pracę, ale powodowałby frustracje, ponieważ ci ludzie mieliby wrażenie, że tracą cenny czas na rzeczy banalne, a mogliby go wykorzystać bardziej produktywnie.

No, ja też czas, który mógłbym poświęcić innym, poświęcam na własny rozwój, np. na internetowych forumkach :wstyd:
Awatar użytkownika
Ogień

Have thanks: 0 time
Marzenie: Ład

Postautor: Śniący » pn 02 sty, 2017 14:26

Ja myślę, że z tym bywa różnie. Tego nie można jednoznacznie stwierdzić.

Jest sporo takich osób, które, nie patrzą na inteligencję, na czyjąś mądrość, tylko na odpowiedni wygląd, na to, żeby się z kimś zabawić.
Przecież jest wielu takich facetów i kobiet? Jest takie, mądre powiedzenie: "Swój do swojego ciągnie" i to jest prawda.
To oczywiste, że ktoś inteligentny, mądry, myślący nie będzie się zadawał z osobą na niskim poziomie intelektualnym, bo tej osobie to nie będzie odpowiadało i to jest słuszna rzecz.

Normalne związki partnerskie powinny się opierać na równości intelektualnej, na podobnych wartościach, bo w innym przypadku, takie związki nie przetrwają długo i może w nich nie być normalnych relacji.
Ja bym nie chciał być z kobietą, która nie pasowałaby do mnie pod względem intelektualnym.
Ja, żebym był z jakąś kobietą ( o ile miałbym do takiej szczęście ), musiałbym mieć z nią wspólny język, podobne myślenie i postrzeganie życia i wzajemne, dobre relacje.
Nie jest to łatwe, żeby trafić na kogoś takiego, ale ja też mam swoje zasady i tego się trzymam.
Być z byle kim, z pierwszą, lepszą kobietą, to nie jest żaden problem.
Problem jest wtedy, gdy taka kobieta do mnie nie pasuje, i to nie tylko pod jednym względem.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: Leah P » pn 02 sty, 2017 15:14

Ogień pisze:No, ja też czas, który mógłbym poświęcić innym, poświęcam na własny rozwój, np. na internetowych forumkach :wstyd:

:rotfl: Moze to jest jakis rozwoj osobisty, moze czas zrobic badania na temat tego, czy ludzie spedzajacy czas na forach maja wyzszy iloraz inteligencji niz ci, ktorzy spedzaja czas na facebooku, bo byla tu taka teoria :D
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 36 times
Imię: Leah

Poprzednia

Wróć do Relacje międzyludzkie