Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Przeżyj to jeszcze raz

Intryguje Cię kwestia relacji między ludźmi? Zależności i stereotypów?

Przeżyj to jeszcze raz

Postautor: Bogusia » wt 12 paź, 2010 09:19

Były jakieś sytuacje w Waszym zyciu, które chcielibyście przeżyć jeszcze raz? Co to za sytuacje? Dużo ich było?
Awatar użytkownika
Bogusia
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Icannotfly. » pt 15 paź, 2010 11:34

Na pewno są takie sytuacje, które chciałabym powtórzyć i pewnie gdybym przysiadła i zaczęła się nad tym zastanawiać to palców u rąk by mi nie starczyło, aby wszystkie wymienić. Przede wszystkim, pierwsze co przychodzi mi na myśl, to to aby wrócić do cioci na wieś, do której jeździłam co roku na wakacje. Niby nic, a jednak było wspaniale, taka beztroska, pomaganie w najprostszych obowiązkach domowych. Do wakacji 2008 też chętnie bym wróciła. Takich wspaniałych ludzi jakich wtedy poznałam, pewnie już nie będę miała okazji, i takich przygód jakie wtedy przeżyłam, na pewno nie będę miała okazji powtórzyć. Chciałabym także wrócić do Wrocławia i Białegostoku - zakochałam się w tych miastach od pierwszego wejrzenia.

Niestety nie jest nam dana moc, która mogłaby cofać czas, można jedynie sobie wspominać. :)
- A ja lubię ten kawałek nieba...
- Ten kawałek nieba ma w du.pie, że go lubisz.
Icannotfly.
Newbie

Imię: Agnieszka
Medals: 2

Postautor: Laurelin » sob 16 paź, 2010 13:50

Takich sytuacji było bardzo wiele.
Bardzo chciałabym wrócić do dzieciństwa. Jak jeździłam na wieś i jednoczyłam się z naturą, chociaż to czasem bolało ;>
Albo jak wracając z podstawówki z dziewczynami chodziłyśmy, w zimę na górkę i zjeżdżałyśmy na siatkach, w których miałyśmy buty na zmianę.
Exstasowa muzyka

"Fuzzy Wuzzy was a bear. Fuzzy Wuzzy had no hair. Fuzzy Wuzzy wasn't very fuzzy was he."

Moje gg: 823139
Awatar użytkownika
Laurelin
Moderator

Has thanked: 3 times
Have thanks: 6 times
Marzenie: 1000cc
Medals: 1

Postautor: Concepcion » sob 16 paź, 2010 14:04

Oczywiście, ze są takie sytuacje. Chociażby jeszcze jeden obóz strażacki, na które niestety jestem już za duża.
Awatar użytkownika
Concepcion
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Sylvia

Postautor: Q » sob 16 paź, 2010 15:13

No pewnie, że są sytuacje, które chciałbym przeżyć kolejny raz - koncerty, wyjazdy, spotkania, święta, ciekawsze chwile z dzieciństwa... Mnóstwo się tego znajdzie. Ale cóż poradzić na to, że życie mija jak szalone? Pozostaje mieć nadzieję, że mam przed sobą równie udane wydarzenia, po których będzie co wspominać.
Reszta jest milczeniem.
Q
Spełniacz Marzeń

Have thanks: 1 time

Postautor: DexKanon » sob 16 paź, 2010 20:29

Hm... na pewno są momenty które chciałbym ponownie przeżyć. Że było ich tak wiele, a i dodatkowo pamięć już nie ta, to nie podzielę się żadnym z nich.
Swoją drogą, lubie wspominać czasem to co minęło - ale ważniejsze jest by każdą chwilę która nadejdzie, uczynić wyjątkową ;) .
[center]Ja jestem Cisza! Milcz dumny! Zabiorę Cię do trumny![/center]
DexKanon
Spełniacz Marzeń

Postautor: Obwarzanek » sob 16 paź, 2010 20:47

Totalną przepaśc z okresu gimnazjum...
Jeżeli oczywiście to miałaby byc tylko powtórka, taki replay tego, co minęło.

To chyba najbardziej.
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: Fantagiro » ndz 17 paź, 2010 11:16

Ja bym chciała np. jeszcze raz przeżyć pierwsze i ostatnie wakacje na wsi, w rodzinnym
domku mojej mamy. Te wycieczki do lasu, picie wody z czystego źródełka, codziennie
na śniadanie świeży chlebek i mleko prosto od krowy, do obiadu ziemniaczki z koperkiem,
popołudnia w cieniu rozłożystej pachnącej lipy mmmm

Byłabym szczęśliwa także móc ponownie doświadczyć tych dni w czasie których mieszkałam
z moją przyjaciółką. Wspólne obiadki, spacery, oglądanie filmów, świrowanie (;
But we're never gonna survive unless we get a little crazy.
Fantagiro
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 4 times

Postautor: Nomadin » ndz 24 paź, 2010 10:30

Ja bym chciał jeszcze raz przeżyć te dni kiedy byłem ze swoją aktualną byłą. To były jedyne momenty kiedy uśmiechałem się naprawde szczerze, wtedy kiedy czułem, iż jestem naprawdę szczęśliwy.
"Let us go inside, something's on THEIR mind
THEY are still alive, can You feel THEIR eyes
Can You feel THEIR eyes?
Now that You are stuck with me You
better be my friend."
Obrazek
Nomadin
Extra marzyciel

Postautor: słoneczko » wt 26 paź, 2010 19:36

Gdybym miała taką możliwoś chciałabym jeszcze raz przeżyć chwile spędzone w Hiszpanii. Ponownie znaleźć się w tej samej bajce...
Dla mnie te godziny, które spędzam z Tobą,to pachnący ogród, delikatne światło poranka i fontanna, która śpiewa dla niego...
Ty i tylko Ty sprawiasz, że żyję...
Awatar użytkownika
słoneczko
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: ajwenhou » wt 26 paź, 2010 19:40

pewnie, jest ich mnóstwo. i są to często bardzo zwyczajne sytuacje.
np. ostatni weekend, czas z kolegami.
dni z moją J., które wiem, że już nie wrócą.

chciałabym móc wrócić do czasów kiedy przytulałam bliskich mi ludzi, którzy teraz są albo znajomymi, albo nawet nie są już nimi.
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: Bum! » wt 26 paź, 2010 19:49

chciałabym móc wrócić do czasów kiedy przytulałam bliskich mi ludzi, którzy teraz są albo znajomymi, albo nawet nie są już nimi.

Dokładnie! chciała bym odzyskac jedną osobe z przed par lat z która kontakt mi sie bezndziejnie urwał. I odzyskać to co było w sumie wydaję się, ze niedawno, ale jednak mineło zbyt dużo czasu i zbyt wiele się wydarzyło.
"Sometimes I feel like there is no hope for me at all
But after while I am laughing loud because I love
So many things in my life I do appreciate
All of the moments I'm sure I won't ever forget"
Bum!
Newbie

Medals: 3

Postautor: Lucid » wt 26 paź, 2010 23:14

Jak nic studniówkę bo połowy z niej nie pamięta a to z powody upojenia alkoholowego :D Powiem szczerze że podobno odwalałem takie cyrki że ich nie pamiętam a szkoda.
11613817- Infolinia Gadu Sir Lucida-> Zadzwoń w razie problemów ;)
"Always one thought inside... LOLI!!!!!"
Widzę was i wszystko spisuje... W końcu i na was przyjdzie pora...- Redaktor Naczelny
Awatar użytkownika
Lucid
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Wierzbik103 » śr 02 lut, 2011 15:21

ja by chce jeszcze raz złożyć swoje przyrzeczenia harcerskie ;) bo to były najpiękniejszy momenty w moim życiu
Nieważne, dokąd w życiu zajdziesz, co osiągniesz,ile będziesz posiadał.Ważne, kogo będziesz miał u swego boku.
Wierzbik103
Marzyciel-Gaduła

Postautor: she » wt 22 lut, 2011 14:59

Jest tego dużooo.. Przede wszystkim chciałabym przeżyć od nowa wszystkie chwile które spędziłam ze swoimi dziadkami. Poza tym,powtórzyć lata szkoły średniej. Chciałabym jeszcze raz polecieć do NY i może zostać tam na dłużej? :P

A tak najbardziej,to chciałabym aby wróciły te chwile w których były osoby,których już nie ma między Nami ,żywymi. Wszystkie! I te dobre i te złe.. :dontgetit:
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja

Postautor: dreamy » wt 22 lut, 2011 15:07

Oj trochę by się tego nazbierało :D
Na pewno 100dniówkę chciałabym przeżyć jeszcze raz, wyjazd do Grecji :)
Jakieś fajne, śmieszne akcje, które do tej pory wywołują uśmiech na mojej twarzy.
dreamy
Extra marzyciel

Postautor: QueenDream » wt 22 lut, 2011 15:40

dreamy pisze:Na pewno 100dniówkę chciałabym przeżyć jeszcze raz

Też ostatnio myślałam o tym, ze chcialabym to przezyc jeszcze raz, po za tym chciałabym jeszcze raz leciec do Egiptu (moze kiedys sie to spelni).
No a z takich pomniejszych spraw, ktore odegrały w moim zyciu wieksza role pod wzgledem sentymentalnym, to chcialabym przezyc kazde spotkanie z moim chłopakiem jeszcze raz ;)
I tak sobie czasem mysle, ze chciałoby sie wrocic szczegolnie do tych pierwszych spotkań (no i wracam myslami) i porownac jego zachowanie (i moje) tak "naocznie"
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: Peggy_Brown » śr 23 lut, 2011 21:41

QD a nie lepiej przeżywać nowe chwile? Tylko wracać do tych starych? Przecież nowe mogą być również wspaniałym wspomnieniem.

Jedyne co chciałabym jeszcze raz przeżyć to maturalną klasę i początek studiów. Wtedy było luzackie życie. Nie chciałabym konkretnych sytuacji przeżywać a po prostu ten okres, bo dla mnie świetnie się skończył.
Wracanie do konkretnych sytuacji to nic innego jak nieoderwanie się od przeszłości. A ją muszę zostawić za sobą. Bo jeśli wrócę do maturalnej, czeka mnie też ostatni czas. A przeżyję sobie jeszcze tyle, by mieć chęć wracać jeszcze do tego.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times

Postautor: QueenDream » śr 23 lut, 2011 22:31

Peggy_Brown pisze:QD a nie lepiej przeżywać nowe chwile? Tylko wracać do tych starych? Przecież nowe mogą być również wspaniałym wspomnieniem.

Z jednej strony to podejście jest fajnie, ale z drugiej strony, skąd mogę mieć pewność, że chwile , ktore beda przede mną, beda tak piekne zebym mogla je zapamietac do konca zycia, takiej pewnosci nie mam. sumie czasem wiele rzeczy chcialabym powtorzyc, ale wiem, że życie toczy sie dalej i trzeba przyjmować te chwile co nam daje los z otwartymi rekoma, bo niewiadomo czy niedlugo nawet tych chwil nie bedzie
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: Peggy_Brown » śr 23 lut, 2011 22:40

Nie wiesz czy się powtórzą czy nie, bo mogą nigdy się nie powtórzyć. Ale właśnie to jest piękne, że nie da się wrócić do czegoś. Że musimy sobie sami kształtować to co nas spotka.
Może się odwrócić i już nie zaznamy czegoś podobnego. Wiem o tym, bo każda z chwil jest jedyna i niepowtarzalna. Ale każda zostawia ślad w sercu i w pamięci. To jest ważniejsze (przynajmniej dla mnie) od tego, by konkretnie to samo jeszcze raz przeżywać.
Ja sobie przeżyję to, chociaż inaczej jeszcze raz. Albo coś innego.
Takie właśnie życie, że nie wiadomo co nas spotka. To jest najpiękniejsze.
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: Saya » śr 02 mar, 2011 06:39

Chcieć to chciałbym kilka rzeczy przeżyc jeszcze raz, bo były wspaniałe. W kilka kusiłoby mnie aby ingerować. Ale cały czas żyje tak ze co ma być to bedzie a co sie stało to sie nie odstanie.
Chciałbym przeżyć jeszcze raz ostatnie kilka miesięcy poprzedniego roku szkolnego, gdy wreszcie poczułem sie akceptowany przez kogoś takim jakim jestem. Miałem dwóch swietnych kumpli. Brakuje mi ich.
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Medals: 5

Re: Przeżyj to jeszcze raz

Postautor: Guśka » pt 30 mar, 2012 23:58

Bogusia pisze:Były jakieś sytuacje w Waszym zyciu, które chcielibyście przeżyć jeszcze raz? Co to za sytuacje? Dużo ich było?

Raczej każdy ma takie sytuacje w swoim życiu, nie raczej, a nawet na pewno ;)
Oczywiście, że chciałabym przeżyć je jeszcze raz.
Co to za sytuację? Wyjazdy z rodzinami za granicę, były wtedy wspaniałe beztroskie czasy. Mogę też zaliczyć różne chwile spędzone z przyjaciółmi, znajomymi, rodziną. Wszelakie wycieczki. Wszelkie miłe chwile.

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Have thanks: 1 time
Imię: Dagmara

Postautor: powidlo » pt 27 kwie, 2012 21:14

Takie jedne wakacje nad morzem oraz swój pierwszy związek. To pierwsze,co mi przychodzi do głowy. Czasy KSMu oraz wyprawy w góry.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Ruta » pt 27 kwie, 2012 22:34

Bogusia pisze:Były jakieś sytuacje w Waszym zyciu, które chcielibyście przeżyć jeszcze raz?

Lata 14-17 bez kilku epizodów.

Ostatnio leżałam ze Swoim w łóżku i rozmawialiśmy przed zaśnięciem. Zapytałam go za czym tęskni. Bo ja tęsknię za tym samotnym włóczeniem się po lasach, za tym jak bywało na minusie a mi stopy marzły a mimo to stałam gdzieś oparta o drzewo i słuchałam sobie muzyki rozmyślając nad sensem życia. Tęsknię za samotnymi wieczorami w domu, gdzie tęskniło mi się do szczęścia. Tęsknię za nostalgią jaka we mnie wtedy rosła. Tęsknię za samotnością ducha, za dniami kiedy marznąć ubierałam na siebie 3 warstwy a przykrywałam się jeszcze dwoma, piłam kubeł herbaty i czytałam książki. Tęskni mi się gapić w gwiazdy i zastanawiać się kiedy się zakocham.

Dziś jakby to wszystko było niepotrzebne. Nie mam zbyt wiele czasu, życie się pozmieniało. Jestem w części zadowolona z tego jak jest. Ale jeśli miałabym przeżywać coś raz jeszcze, to chyba właśnie to co czułam/lubiłam w tamtym przedziale wiekowym. Poczułabym się bezpiecznie w swojej samotni.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: adelia » pt 29 cze, 2012 20:12

Jasne, że były - nawet mnóstwo. Niezapomniane, dające wielkie szczęście i niezwykłą satysfakcję, że się to przeżyło :).
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: StonedLife » sob 30 cze, 2012 11:29

Chciała bym jeszcze raz przeżyć całe dzieciństwo...
StonedLife
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 1 time
Imię: Ashley

Postautor: powidlo » sob 30 cze, 2012 12:02

Jeszcze dorzucę wakacje po maturze, piękny czas, który już niestety nigdy nie wróci.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Offline » śr 11 lip, 2012 14:36

Całe życie.
Extra marzyciel

Has thanked: 10 times
Have thanks: 11 times
Imię: Dominika
Medals: 5

Postautor: Peggy_Brown » śr 11 lip, 2012 16:54

Offline pisze:Całe życie.
przecież całe jest jeszcze przed tobą. Zamiast wracać to wykorzystaj je
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: Kyriake » czw 12 lip, 2012 16:46

Nie, sytuacji które chciałabym przeżyć powtórnie nie ma. Ale chciałabym przeżyć je inaczej. Na inny sposób. Zmienić przeszłość. Ale się nie da, i nie warto do tego wracać. Mamy wpływ na przyszłość, nie przeszłość.
z tęsknoty pisze się wiersze
z bolesnej
drążącej śpiewny owoc ciała
patrząc na samotne palce
mogę wysnuć pięć poematów
dotykając moich napiętych ust
szepczę
i słowa - rozkołysane rytmem wielkiej wody
plotą się w wiersze
mokre
Awatar użytkownika
Kyriake