Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Duchy

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Postautor: babka cukrowa » czw 25 lis, 2010 10:54

Po śmierci męża 2 a może 3 razy przychodził do domu Pierwszy raz kiedy uporzątkowałam jego ubrania i pozostawiłam w przedpokoju aby jego brat je zabrał. Usłyszałam najpierw jęk taki jaki słyszałam od roku kiedy chorował. Nie zwracała na to uwagi bo myślałam że to mi się przesłyszało. Gdy drugi raz przechodziłam z przedpokoju do kuchni usłyszałam Aniu pomóż mi i mój pies zaczął warczeć i dziwnie patrzył na przedpokój. Ja tylko szybko wzięłam kurtkę i wyszłam z domu. 2 raz kiedy wzięłam pieniądze z PZU i położyłam książeczkę do szuflady a w tym czasie musiałam zmienić mamie pieluchę bo była <pełna>i ktoś zapukał do drzwi ze trzy razy ja zdenerwowana w rękawiczkach podeszłam do drzwi mówiąc kogo tu przynosi w takim momencie Gdy otworzyłam nikogo nie było Jeszcze poczekałam bo myślałam że to ktoś dobija się do drzwi sąsiadów lub na następnym piętrze i niestety nikogo nie słyszałam. No i 3 raz gdy spałam ktoś odkrył moją kołdrę i dotknął zimną ręką mojego ramienia mówiąc OBUDŹ SIĘ I to zrobiłam ale do rana bałam się odwrócić
Awatar użytkownika
babka cukrowa
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Lussi-M » pt 03 gru, 2010 01:17

Jeszcze w swoim życiu się z nimi nie spotkałem, więc nie ma takiej mocy, abym uwierzył w ich istnienie.
Nie rozmawiam z użytkownikami poprzez Prywatną Wiadomość. Wszelkie wiadomości będą ignorowane.
Awatar użytkownika
Lussi-M
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 3 times
Marzenie: Jest ich za wiele, aby wybrać jedno!
Medals: 1

Postautor: ajwenhou » pt 03 gru, 2010 10:15

wierzę, chociaż nigdy nie 'spotkałam'. słyszałam za to kilka takich historii, jedna miała miejsce u moich sąsiadów. w miejscu gdzie było ich mieszkanie powiesił się kiedyś na drzewie mężczyzna, chyba ich nawiedzał bo zgłoszono sprawę aż do telewizji,do 'nie do wiary'.

i też chociaż nigdy nie miałam styczności, to wierzę w te złe duchy, a raczej zagubione. czytałam któregoś razu, że wystarczy kilka świeczek i zły duch opuszcza mieszkanie, ono podobno szukają światła. dobrze wiedzieć takie rzeczy, nawet jeśli się jest sceptycznie nastawionym.
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: HELLBRINGER » pt 03 gru, 2010 11:51

Wierzę choć nigdy takiego nie spotkałem, choć czasem wyczułem coś dziwnego i nie do końca wiedziałem jak to określić.
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani

Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 31 times
Have thanks: 25 times
Marzenie: A co to jest marzenie?

Postautor: Lyssa » czw 06 sty, 2011 13:41

Nie wierzę w duchy, ale czasami mam dziwne uczucie, którego nie potrafię nazwać. Może jestem chora psychicznie? :D
Awatar użytkownika
Lyssa

Postautor: Q » czw 06 sty, 2011 13:45

Może jestem chora psychicznie? :D

A może to zwykła niestrawność? :looka:

Nigdy nie miałem żadnych kontaktów z duchami, więc trudno mi w nie uwierzyć. Niemniej jednak, kiedy trafię na kogoś, kto bardzo przekonująco o nich opowiada, to nie powiem, żebym był wobec tego do końca obojętny.
Reszta jest milczeniem.
Q
Spełniacz Marzeń

Have thanks: 1 time

Postautor: Lyssa » czw 06 sty, 2011 14:05

A może to zwykła niestrawność? :looka:

Nie, wątpię. -.-
Awatar użytkownika
Lyssa

Postautor: Peggy_Brown » czw 06 sty, 2011 16:34

W duchy wierzę. Chociażby z przypadku, który spotkał nas. Ja w sumie wtedy byłam zbyt mała jeszcze by wiedzieć o co chodzi, ale po śmierci dziadka słychać było takie dziwne odgłosy w piwnicy, jakby stukanie młotkiem (a piwnica to takie miejsce dziadka było). No więc przestraszeni domownicy po kilku dniach sprawdzili, co się tam dzieje. Okazało się, że było okno otwarte. Po zamknięciu jego nie słychać już było żadnych niepokojących odgłosów.
Mówią, że dziadek dbał o piwnicę nawet jak go już nie było, a tym chciał pokazać, że coś tam jest niedokończone.
Wiec wierzę, że przychodzą w dobrej myśli:)
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 38 times
Have thanks: 55 times

Postautor: ballada » pt 07 sty, 2011 10:32

wierzę w świętych obcowanie :)

wierzę w to ze dusza może przyjść do człowieka i prosić o modlitwe

wierzę w ingerencje dusz w naszym życiu
Kochaj , poczuj :)
ballada
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Namida. » sob 26 mar, 2011 09:37

Wierzę w duchy. Sama się o tym przekonałam, może nie widziałam, ale po prostu czułam obecność bliskiej mi osoby po czym drzwi się zamknęły, było to we Wszystkich Świętych o północy.
Awatar użytkownika
Namida.

Postautor: V » ndz 10 kwie, 2011 21:14

Wierzę w duchy. Nigdy żaden mi się nie ukazał, ale myślę, że po naszym świecie lubią błądzić dusze zmarłych.
Dlaczego nie w moim łóżku palisz tej nocy papierosa za papierosem?
V
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 33 times
Imię: Eljot
Medals: 3

Postautor: tomala. » wt 19 lip, 2011 07:59

Nie wierzę w duchy. Ani też w demony, czy dusze. Dla mnie to niedorzeczne, wierzę w siłę ludzkiego umysłu, dla mnie to on, a nie dusze, jest niepoznany i niezrozumiany do końca...

Ciekawi mnie tylko co myślą różny ludzie oglądając np. takie zdjęcia: http://gadzetomania.pl/2011/07/12/najba ... lmy-top-10
Masz taki komfort, jesteś disko. Mi ciągle bliżej do Sex Pistols.
Ja mam mieszkanie tam, gdzie nie trzeba, źle się odżywiam, źle się ubieram...

Reach out. Speak out. Keep out. Stand out.
The Out Campaign.
tomala.
Newbie

Imię: Paulina

Postautor: Tristezza » sob 30 lip, 2011 14:56

Wierzę w duchy, jako dusze zmarłych po prostu :)
Przeszywa mnie chłodny dreszcz. Nie wywołuje go zimno, lecz to czego nie wiem.
I co boję się odkryć.

Oczy zapiekły mnie od łez. Bez chwili namysłu rzuciłam się w dół.

- A ty dokąd?
- Idę... idę... idę...
- Na razie stoisz - mruknął Radek.

http://www.miastomgly.blogspot.com
Tristezza
Bujający w obłokach

Postautor: Puśka » sob 30 lip, 2011 15:06

Chyba wierzę, chociaż nigdy żadnego nie widziałam i chyba nie chcę zobaczyć. Zbyt dużo wrażeń ;o

A to co zostało wrzucone przez TomalaRamone... Super! :D
let yourself move to the
next chapter in life when the time comes.
Don't remain stuck on the same page
Awatar użytkownika
Puśka
Newbie

Has thanked: 6 times
Have thanks: 8 times

Postautor: tomala. » pn 01 sie, 2011 09:48

Puśka, warte zobaczenia. Często mnie zastanawiają takie efekty na filmach, czy zdjęciach (głównie tych drugich) jako, że jestem dość negatywnie nastawiona do istnienia duchów.. Głównie to pewnie prześwietlenie lub "klatka na klatce".. Wystarczy zauważyć, że odkąd codzienną jest fotografia cyfrowa to raczej już nie spotykane są takie efekty :P
Ciekawi mnie tylko co myślą inni widząc takie ekhem "dowody" (;
Masz taki komfort, jesteś disko. Mi ciągle bliżej do Sex Pistols.
Ja mam mieszkanie tam, gdzie nie trzeba, źle się odżywiam, źle się ubieram...

Reach out. Speak out. Keep out. Stand out.
The Out Campaign.
tomala.
Newbie

Imię: Paulina

Postautor: Obwarzanek » pn 01 sie, 2011 10:08

Gdzieś czytałam artykuł, że da się "dorwać" ducha na zdjęciu, nawet na filmie (oglądałam... cholera wie, czy prawdziwe, a jednak włos się jeży). Właśnie w formie jakichś przejaśnień, plam etc., tylko trudno jest stwierdzić autentyczność takiego zdjęcia. Ja gdzieś miałam zdjęcie "ducha" ;) - robiłam zdjęcie szczurowi, szczur ruchliwy i... zostało takie coś, co rzeczywiście wyglądało jak szczurzy duch. Ach, uchwyciłam jej duszę :]
szkoda, że nie mogę znaleźć tego zdjęcia.

Ja bym nie chciała zrobić takiego zdjęcia, na pewno nie. Chyba do końca życia nie tknęłabym aparatu; już i tak mam szajbę na podobnym punkcie i nie lubię patrzeć w lustro jak jestem sama w domu.
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: teshi » pn 01 sie, 2011 12:27

Ja akurat w duchy wierze... Pare razy mogłam poczuć jakby bliskość ducha...
Co do zdjeć, to jedna moja koleżanka pokazała mi takie zdjęcie, jej zdjęcie. Nie było widać oczywiście bardo wyraźnie tak jak na tych z internetu bo tam połowa jest przerobionych -.- nawet więcej niż połowa także.. Trzeba było się po prostu mocno przyjrzeć i można było wtedy zobaczyć.
TomalaRamone pisze:Wystarczy zauważyć, że odkąd codzienną jest fotografia cyfrowa to raczej już nie spotykane są takie efekty

Zgadza się ;P
Sometimes I scared myself I just can't let it go
teshi
Extra marzyciel

Postautor: Marcinox » czw 01 wrz, 2011 16:48

Wierzyć wierzę, ale nigdy na własne oczy i skórze tego nie doświadczyłem. Szczerze? Nigdy nie chciałbym i nie chce tego doświadczyć, serce chyba przez gardło by mi wyszło..
Marcinox
Bujający w obłokach

Postautor: Awake » czw 01 wrz, 2011 18:08

Tak,wierze w duchy i bardzo sie ich boje,ale na szczęście słyszałam ze jak sie ich boi to nie przyjdą.Chociaż powiedziala mi to moja babcia jak byłam mała pewnie dlatego zeby mi ulżyc :)
Jak dotąd żadnego nie widziałam i mam nadzieje ze tak pozostanie :)
Awake
Początkujący marzyciel

Re: Duchy

Postautor: Cheyenne » ndz 25 wrz, 2011 14:08

Mój tata miał dwa spotkania, jedno w dzieciństwie, drugie w starszym wieku, babcia również, podobnie jak dziadek i dalsze pokolenia. Opowiadano mi, jak przywoływali duchy, jak przesuwały się przedmioty, jak czuli chłód (podobny do tego z marketowych lodówek) i widzieli mdłe zarysy, ledwie dostrzegalne ślady. Podejrzewam, że takie "plątanie" się po ziemi nie jest niczym przyjemnym, wręcz przeciwnie. Jedno jest pewne: dowiemy się po śmierci.
Obrazek

"Może masz w sobie niechęć do wojny i brudnych spraw
Może masz litość, a może uczuć już w tobie brak..."
Cheyenne
Początkujący marzyciel

Postautor: kamila1201 » wt 27 wrz, 2011 13:49

Wierzę i doświadczyłam na własnej skórze. po tym zdarzeniu przez bardzo długi okres czasu cierpiałam na bezsenność i bałam sie sama spać. teraz jest już ok mogę sama spać i nawet się nie boję, ale do dziś pozostaje zagadką, kto odwiedził mnie tamtej nocy brr...
"Życie nie jest samo z siebie podłe, dopóki sam go nie upodlę"
(Gal)
Awatar użytkownika
kamila1201
Początkujący marzyciel

Imię: Kamila

Postautor: Anaru » wt 27 wrz, 2011 18:01

Wierzę w duchy. Osobiście nie spotkałam... może też dlatego, że nikt bliski mi nie umarł. Jak już pisałam w jednym z tematów, po śmierci mojego dziadka moja babcia jeszcze widywała go, chociaż to mogło być spowodowane tęsknotą itp. nie wiem dokładnie, kilka razy pytałam o to, ale nie zawsze chce o tym rozmawiać. Mój brat jak był mały także 'spotkał' dziadka.
Chcę szukać w starych miastach i starych krajach zapachu dawnych czasów, który się tam jeszcze unosi.
~ Przeminęło z wiatrem - M. Mitchell
Anaru
Bujający w obłokach

Imię: Anna
Marzenie: Zwiedzić całą Polskę, a potem resztę świata

Postautor: powidlo » czw 29 mar, 2012 03:27

Wierzę.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Patorek » czw 29 mar, 2012 12:36

ho pisze:Wierzę.

Dlaczego? Możesz coś więcej na ten temat powiedzieć?
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: powidlo » czw 29 mar, 2012 12:44

Patorek pisze:Dlaczego? Możesz coś więcej na ten temat powiedzieć?

Ciężko w sumie, to bo intuicyjne. Intuicyjnie wyczuwasz, że jest coś takiego jak świat duchowy, że jesteś w jakimś stopniu jego cząstką. Zresztą dla mnie przenikanie się świata duchowego z materialnym wyraża się chociażby w siłach, w energiach (choć energie to już bardziej duchowo,niż materialnie), choć pewnie racjonalni fizycy powiedzą coś innego. (: Chcę wierzyć, że jest coś więcej. I że człowiek nie jest najwyższą formą. Że jest doskonałość, która ułomnie wyraża się w świecie materialnym.
Skoro Wszechświat powstał sam z siebie, Ziemia, życie na ziemi, my, już tak abstrahując od stworzenia świata przez Boga, to musi być to potężna siła, musi być ten ogrom. Przyczyna musiała być silna, mocna, niewyobrażalnie dla nas wręcz.
I właśnie te siły mnie zastanawiają, jak pisałam przedtem w poście, jako połączenie ducha z materią.
A jeśli jest choć lekki przejaw ducha i już panuje nad światem materialnym, to dlaczego nie miało by być szerokiego świata bytów duchowych?

To trochę pomieszane, ale ostrzegałam na początku, że intuicyjne. :P
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Guśka » czw 29 mar, 2012 15:20

Nie, nie wierzę w duchy. Nie jest to dla mnie realne ani prawdopodobne. Dla mnie po prostu duchy nie istnieją, dusza tak, nie duchy.

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Imię: Dagmara

Postautor: Puma1718 » sob 31 mar, 2012 15:00

Wierzę w duchy. Po śmierci niektóre dusze są zbłąkane i odwiedzają swoje stare, poprzednie miejsca w których mieszkały przed śmiercią.
"Seks z żywymi ludźmi nie jest zbyt dobry, bo zawsze mogą wstać i sobie pójść." -J.D

"Kiedy widzę piękną dziewczynę , myślę o dwóch rzeczach. Pierwsza myśl: być miłym , Druga myśl: "Ciekawe, jak jej głowa wyglądałaby nabita na kij"
- E.G
Puma1718
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Robert

Postautor: Melancthe » sob 31 mar, 2012 15:06

Duchy hmm... wierzę w ufo, anioły, demony, więc w "moim świecie" znalazło się miejsce i dla nich.
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta

Postautor: Pami » śr 18 kwie, 2012 14:37

W jakimś stopniu wierzę w duchy. Kiedyś nawet mama koleżanki opowiadała nam, że podczas jazdy samochodem ominęła właśnie ducha. Jest to osoba poważna i jestem w to w stanie uwierzyć, ponieważ było to miejscy w którym kiedyś ktoś zginął. Są też w mojej okolicy miejsca w których ponoć straszy. W nie wszystkie opowieści o nich wierzę, ale może coś w tym jest. Sama jednak z duchem się nie spotkałam i spotkać się nie chce.
Wehikuł czasu to byłby cud
- R. Riedel
Obrazek
Pami
Marzyciel-Gaduła

Postautor: styksu » ndz 22 kwie, 2012 22:48

Również wierzę. A swoją drogą swego czasu na AXN był dość ciekawy program o polowaniu na duchy. Coś w stylu Nie do wiary, ale w lepszej amerykańskiej wersji(chyba się to nazywało Łowcy Duchów). Jeździli po różnych nawiedzonych miejscach i kręcili całą noc obiekt, nagrywali audio, kamera termowizyjna i inne bajery. Później przedstawiali fakty czy rzeczywiście coś znaleźli czy nie. Powiem wam w niektórych odcinkach na prawdę coś "łapali". Warto poszukać i pooglądać . http://www.youtube.com/watch?v=ciHf4WXKY4E <- top 10 duchów z tego serialu :)
Obrazek
Najważniejsze jednak zalecenie brzmi: kobiecie pod żadnym pozorem nie wolno iść za mężczyzną do jaskini. Tę, która tam wejdzie, pochłonie zionący ogniem smok.
Awatar użytkownika
styksu
Marzyciel-Gaduła

PoprzedniaNastępna

Wróć do Strefa tajemnic