Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Anime

Świat komiksu i animacji azjatyckiej jest niezwykle bogaty w emocje, tajemnice i w to wszystko o czym mozemy tylko pomarzyć. Zapraszamy do poszperania wśrod muzyki, dram i filmów azjatyckiech.
Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy. "Siedzisz" w tym? Zapraszamy do dyskusji.

Re: Anime

Postautor: _Magnolia_ » ndz 26 mar, 2017 13:23

Mangi nie czytam, jakoś też trudno trafić na odpowiedni tytuł, a też nie jestem przyzwyczajona czytać komiksów.

Do anime zbliżyłam się w ubiegłym roku, czy to oglądając czy to czytając o ich gatunkach, i zdziwiłam się ile tego jest, że nie ma tylko kretyńskiego humoru i dziewcząt skręcające się ze wstydu w miniówach czy wiecznie bijących się postaci drącymi się na całe gardło ze wściekłymi gębami. Polecono mi ileś tytułów spełniające pewne moje oczekiwania z czego kilka obejrzałam i powiem Wam, że ucieszyło mnie, że dało się spokojnie oglądać. Oczywiście pozostaje zawsze, że jest to inna mentalność, datego też bardzo dużo czytałam o życiu w Japonii by lepiej zrozumieć to, co widzę. Krótko mówiąc rozszerzyło mi obraz tego, co do tej pory miałam.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times
Medals: 1

Re: Anime

Postautor: Suicider » śr 29 mar, 2017 10:40

Z filmów widziałem kilka.
Księżniczka Mononoke (1997) -chyba nie do końca zrozumiałem, do obejrzenia ponownie
Grobowiec świetlików (1988) - najmocniejsze jakie widziałem, pamiętam jak mnie przygnębiło

Ulubione: Ruchomy zamek Hauru (2004) , Mój sąsiad Totoro (1988) ,Spirited Away: W krainie Bogów (2001)
Trudno coś więcej napisać, nie mam takiego rozeznania.
Wszystkie trzy filmy uwielbiam, ale największe wrażenie zrobiło na mnie Spirited Away, pamiętam jak za dzieciaka widziałem kawałek i tak fajnie było sobie to przypomnieć.

Na pewno na dniach obejrzę Ghost in the Shell (1995) , nie wiem czy oglądać drugą, zamierzam iść na kinową wersję w najbliższym czasie.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 23 times
Marzenie: spieprzyć do ekowioski

Poprzednia

Wróć do Manga & Anime