Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Seks na pierwszym spotkaniu

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".

Re: Seks na pierwszym spotkaniu

Postautor: ms » pn 26 gru, 2011 00:40

Moralność jest umowna, tak samo jak granice dobrego smaku. Ale godność? Zasady? Przecież to są wartości, za które każdy odpowiada osobiście sam przed sobą. I ocenianie kogokolwiek pod tym względem przez pryzmat stosunku do seksu na pierwszej randce czy też jakiegokolwiek innego pojedynczego czynnika jest przejawem ignorancji. Nie mówię, że takie zachowania to jakieś dobre uczynki i nie ma w nich nic nieodpowiedniego. Ale niekoniecznie ich powodem jest wada charakteru, czy brak zasad. Czy jeżeli ktoś nie szuka związku, bo jest na takim etapie życia to ma sobie odmówić seksu? Występować przeciwko sobie, bo tak jest przyjęte? A może powinien umawiać się z tą osobą na kilka randek, potem uprawiać z nią seks i dopiero wtedy stwierdzić, że nie szuka związku? To dopiero był by brak godności i zasad. Jeżeli ktoś stawia sprawę jasno i druga osoba się na to godzi to nie widzę tu braku szacunku ani dla siebie, ani dla tego przygodnego partnera czy partnerki. A, tak jak już wspomniałem na początku postu, moralność i tym podobne, zależą tylko i wyłącznie od kultury, która kształtuje dane społeczeństwo.
Troglodyci każą stawiać sobie ołtarz za pastisz
Bóg już był na blokach i się nie sprawdził...
ms
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 00:44

ms pisze: jest przejawem ignorancji.
Nie ignorancji tylko własnej zasady i zdania.

Nie rozumiem rzeczy typu, nie kochałabym się na pierwszej randce, ale popieram to? Cholera przecież jedno wyklucza drugie. A więc skoro np. ja nie uznaje czegoś takiego to jak mam oceniać ludzi obiektywnie pod tym kątem? Sory, ale to nie w moim stylu.
Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca..
Muszol
Extra marzyciel

Medals: 1

Postautor: Dafne » pn 26 gru, 2011 00:47

Muszol pisze:Nie ignorancji tylko własnej zasady i zdania.
Ale warto do wiadomości przyjąć też zdanie drugiej osoby.
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: Ruta » pn 26 gru, 2011 00:48

A tak jak już wspomniałem na początku moralność i tym podobne, zależy tylko i wyłącznie od kultury, która kształtuje dane społeczeństwo.

Dlatego sporo osob przyjmuje cos za pewnik, zapominajc, ze sfera intymnosci jest jedna z tych bardzo osobistych sfer, najbardzej indywidualna, relatywna i subiektywna.
A więc skoro np. ja nie uznaje czegoś takiego to jak mam oceniać ludzi obiektywnie pod tym kątem? Sory, ale to nie w moim stylu.

Moze Ci sie to nie podobac, ale poki to nie dotyczy Cie osobicie powinnas umiec sie przymknac i nie nazywac kogos 'puszczalska' czy 'kur.wiarzem'. Nie to, ze uwazam, ze komus to mowisz, ale tolerancja czyjegos stylu zycia nie musi laczyc sie z jego aprobata.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: ms » pn 26 gru, 2011 00:50

Przecież ja nie odmawiam nikomu prawa do własnego zdania. Tylko trochę dziwne dla mnie jest to, że ktoś ocenia ogół przez pryzmat szczegółu. To tak jak mówienie, że jeśli dziewczyna usunęła ciążę to nie szanuje życia. Ignorancja i uogólnianie.

Eteryczna pisze:sporo osob przyjmuje cos za pewnik, zapominajc, ze sfera intymnosci jest jedna z tych bardzo osobistych sfer, najbardzej indywidualna, relatywna i subiektywna.

No właśnie.
ms
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 00:53

Robe-Rose pisze:Ale warto do wiadomości przyjąć też zdanie drugiej osoby.
Przyjmuję, ale nie w taki sposób by od razu zmieniać zdanie bo tak mówi ta druga osoba. Na każdy temat JA mam swoje odmienne zdanie i będę przy nim tkwić.

Eteryczna pisze:Moze Ci sie to nie podobac, ale poki to nie dotyczy Cie osobicie powinnas umiec sie przymknac i nie nazywac kogos 'puszczalska' czy 'kur.wiarzem'. Nie to, ze uwazam
Skoro tak nie mówię/piszę to po co sugerujesz że powinnam się zamknąć i tak nie mówić :orany:

Eteryczna pisze:ale tolerancja czyjegos stylu zycia nie musi laczyc sie z jego aprobata.

Ja wyłącznie wypowiadam swoje zdanie na ten temat, a takie prawo ma każdy, i ten co się z tym zgadza, ale również ten który ma odmienne zdanie na ten temat. Nie jestem z osób tych które uważają, że LUDZIOM POWINNO SIĘ MÓWIĆ TO CO CHCĄ USŁYSZEĆ. o nie.
Muszol
Extra marzyciel

Postautor: Icannotfly. » pn 26 gru, 2011 01:00

ms pisze:I ocenianie kogokolwiek pod tym względem przez pryzmat stosunku do seksu na pierwszej randce czy też jakiegokolwiek innego pojedynczego czynnika jest przejawem ignorancji.

Nie oceniamy, tylko mówimy jakie my mamy do tego podejście, że my byśmy tak nie postąpili, tyle. Napisałam przecież, że jeśli komuś to odpowiada, to ich sprawa. :] Bo ich sprawa, ale mam prawo ich ocenić po swojemu. Pewnie, gdyby dla mnie było normalne uprawiać seks na pierwszym spotkaniu, to i zdanie miałabym na temat takich ludzi inne. Tak już jest.
- A ja lubię ten kawałek nieba...
- Ten kawałek nieba ma w du.pie, że go lubisz.
Icannotfly.
Newbie

Imię: Agnieszka
Medals: 2

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 01:03

Icannotfly. pisze:Bo ich sprawa, ale mam prawo ich ocenić po swojemu.
Oczywiście, że tak i dla mnie to nie jest równoznaczne z NIETOLERANCJĄ.

Icannotfly. pisze:Pewnie, gdyby dla mnie było normalne uprawiać seks na pierwszym spotkaniu, to i zdanie miałabym na temat takich ludzi inne.
I znów dokładnie o to samo mi chodzi :padam:
Muszol
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » pn 26 gru, 2011 01:07

Muszol, chyba nie zrozumialas. Po prostu Twoja wypowiedz brzmi tak jakbys miala prawo oceniac kazdego czlowieka na ziemi za jego 'prowadzenie sie'. A kim Ty jestes by ocenic np. moja du**? Nikim. Mozesz oceniac zachowanie, sposob postepowania, ale nie czlowieka. Moze Ci sie to nie podobac i masz do tego prawo, ale to nie znczy, ze masz prawo nazwac kogos kur.wa tylko dlatego, ze Tobie nie pasuje to jaki styl zycia ktos preferuje. Powiem prosto - nie Twoja dupa, nie interesuj sie.

Co innego mowic ogolnie o zachowaniu, a co innego wytykac bezposrednio kogos palcem.

Bardziej lopatologicznie - to, ze 'mam swoj styl, nie znaczy, ze musze od razu negowac styl kogos innego, tylko dlatego, ze jest on inny od mojego, nie musi mi sie podobac i NIE MUSZE GO POPIERAC, ale nie zamierzam tez oceniac'. Czemu? Bo nie chcialabym aby ktos ponizal mnie za cos co jest 'moje'.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 01:10

Eteryczna pisze: Po prostu Twoja wypowiedz brzmi tak jakbys miala prawo oceniac kazdego czlowieka na ziemi za jego 'prowadzenie sie'.
Skoro tak twierdzisz to okej :) twoja sprawa, ale odpowiadając na to powiem tak: A CZEMU MAM NIE MIEĆ TAKIEGO PRAWA? BO CO? BO TY TAK MÓWISZ?

Eteryczna pisze:Mozesz oceniac zachowanie, sposob postepowania, ale nie czlowieka.
Dlaczego nie mam prawa oceniać człowieka? Przecież jest wolność słowa, mam prawo do wypowiadania się na jaki chce temat i czy to osoby czy też zachowania.

Eteryczna pisze: Moze Ci sie to nie podobac i masz do tego prawo, ale to nie znczy, ze masz prawo nazwac kogos kur.wa tylko dlatego
Daj już z tym spokój, bo to jest kiepskie i po raz kolejny odpowiem Ci tym samym, że nigdy nikogo tak nie wyzwałam.

Eteryczna pisze:Czemu? Bo nie chcialabym aby ktos ponizal mnie za cos co jest 'moje'.
Czemu odbierasz to jakie poniżanie :/
To tak jakbyś np. nie potrafiła przyjąć krytycznej uwagi na swój temat.

W ogóle kim Ty jesteś żeby mówić mi co mogę, a co nie? Do czego mam prawo a do czego nie?
Muszol
Extra marzyciel

Postautor: Icannotfly. » pn 26 gru, 2011 01:16

Robe-Rose pisze:
Muszol pisze:Nie ignorancji tylko własnej zasady i zdania.
Ale warto do wiadomości przyjąć też zdanie drugiej osoby.[/quote
Niech ta druga strona też przyjmuje do wiadomości zdanie pierwszej strony.

Eteryczna pisze:'mam swoj styl, nie znaczy, ze musze od razu negowac styl kogos innego, tylko dlatego, ze jest on inny od mojego, nie musi mi sie podobac i NIE MUSZE GO POPIERAC, ale nie zamierzam tez oceniac'. Czemu? Bo nie chcialabym aby ktos ponizal mnie za cos co jest 'moje'.

A czy stwierdzenie ''nie podoba mi się/nie popieram tego'' nie jest już oceną? Stwierdzenie, że coś się mi nie podoba nie jest poniżające.
Icannotfly.
Newbie

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 01:18

Icannotfly. pisze:A czy stwierdzenie ''nie podoba mi się/nie popieram tego'' nie jest już oceną? Stwierdzenie, że coś się mi nie podoba nie jest poniżające.

Jak dla mnie z wcześniejszych postów pewnych osób wynika, że jeśli masz odmienne zdanie na pewien temat tzn że jesteś nietolerancyjna, obrażasz innych itp itd ;)
Muszol
Extra marzyciel

Postautor: ms » pn 26 gru, 2011 01:23

Muszol pisze:
ms pisze:Czyli ktoś kto uprawia seks na pierwszym spotkaniu nie ceni siebie, nie ma zasad i godności oraz nie myśli racjonalnie?

według mnie tak :)

Myślę, że to może być dla kogoś obraźliwe :)

Z mojej strony to koniec tematu, bo nie chcę się z nikim kłócić. Fajnie, że jest dyskusja, wymiana argumentów itd., ale zauważam tu taką tendencję jak w programach typu "kawa na ławę", czy "rozmowa bardzo polityczna" - jak się nie zgadzamy to zaczynamy się przekrzykiwać i powstaje tylko hałas, z którego nic nie wynika :)
ms
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Icannotfly. » pn 26 gru, 2011 01:27

Muszol pisze:
Icannotfly. pisze:A czy stwierdzenie ''nie podoba mi się/nie popieram tego'' nie jest już oceną? Stwierdzenie, że coś się mi nie podoba nie jest poniżające.

Jak dla mnie z wcześniejszych postów pewnych osób wynika, że jeśli masz odmienne zdanie na pewien temat tzn że jesteś nietolerancyjna, obrażasz innych itp itd ;)

No ja rozumiem, że obrazą jest kogoś ZWYZYWAĆ, OBRAZIĆ, CHAMSKO skrytykować za to jaki jest i co robi. Ale powiedzieć, że na coś patrzymy tak a nie inaczej, że coś się nam nie podoba i nie odpowiada naszym zasadom to chyba nic złego.
Icannotfly.
Newbie

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 01:30

ms pisze:Myślę, że to może być dla kogoś obraźliwe :)
tysięczny raz mówię i pytam. Czy to że mam odmienne zdanie to tylko i wyłącznie dla Ciebie obraza ? :znudzony:

ms pisze:bo nie chcę się z nikim kłócić. Fajnie, że jest dyskusja, wymiana argumentów
ale ja się z nikim również nie kłócę i nie chcę, po to jest forum by dyskutować i wymieniać swoje zdania/poglądy.

ms pisze: jak się nie zgadzamy to zaczynamy się przekrzykiwać

Fakt mówisz dobrze, ale wydaje mi się że Ty stosujesz taka taktykę bo ja podchodzę do tego ze stoickim spokojem :)
Muszol
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » pn 26 gru, 2011 01:34

ale odpowiadając na to powiem tak: A CZEMU MAM NIE MIEĆ TAKIEGO PRAWA? BO CO? BO TY TAK MÓWISZ?

Nie, dlatego, bo ponoc nie uwazasz tego za ignorancje, a oceniajac ludzi wlasnie nia jestes. Jezeli wiec lubisz byc ignoranka - prosze bardzo - oceniaj.
Dlaczego nie mam prawa oceniać człowieka? Przecież jest wolność słowa, mam prawo do wypowiadania się na jaki chce temat i czy to osoby czy też zachowania.

I to jest dla mnie ignorowanie czyjejs wolnosci kosztem swojej. Nadal uwazasz, ze to fair?
Daj już z tym spokój, bo to jest kiepskie i po raz kolejny odpowiem Ci tym samym, że nigdy nikogo tak nie wyzwałam.

A ja nie pislam, ze to powiedzialas, nawet przeciwnie...
Czemu odbierasz to jakie poniżanie
To tak jakbyś np. nie potrafiła przyjąć krytycznej uwagi na swój temat.

A czemu nie mialabym tego odebrac jako ponizenie, jezeli zle sie 'mnie' ocenia tylko dlatego, ze prowadze inne zycie seksualne?
Skoro uwazasz to tylko za krytyke, to czemu nie mowisz takim panna, ze sa puszczalskimi? Boisz sie czegos?
W ogóle kim Ty jesteś żeby mówić mi co mogę, a co nie? Do czego mam prawo a do czego nie?

I w ten oto sposob udowodnilam Ci, ze jestes ignorantka, bo wywyzszasz swoje wlasne mniemanie nad czyjas indysiwualnosc. Tobie wolno, a komus juz nie? Mniej samolubnosci.

Zeby nie bylo watpliosci - tez nie jestem za seksem z doskoku, z byle jakiego powodu -a to o czym tu do Ciebie pisze mialo tylko udowodnic Ci jak bezmylnie uzywasz slow.

No ja rozumiem, że obrazą jest kogoś ZWYZYWAĆ, OBRAZIĆ, CHAMSKO skrytykować za to jaki jest i co robi. Ale powiedzieć, że na coś patrzymy tak a nie inaczej, że coś się nam nie podoba i nie odpowiada naszym zasadom to chyba nic złego.

Dlatego pisze, ze ocenianie kogos to co innego niz ocenianie zachowania. W pierwszym przypadku brzmi to tak: 'patrz ona sie puszcza z kazdym', w drugim tak: 'uwazam, ze sypianie z kazdym jest zle'. W pierwszym obrazam kogos, w drugim oceniam sytuacje, nie obrazajac nikogo. :)
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 01:38

Eteryczna pisze:I to jest dla mnie ignorowanie czyjejs wolnosci kosztem swojej. Nadal uwazasz, ze to fair?
Dla Ciebie to ignorowanie czyjejś wolności itp itd dla mnie nie. A więc fair :)

Eteryczna pisze:A czemu nie mialabym tego odebrac jako ponizenie, jezeli zle sie 'mnie' ocenia tylko dlatego, ze prowadze inne zycie seksualne?
Obieraj jak chcesz, ale skoro wyraźnie piszę że wypowiadam jedynie swoje zdanie to nie uważam tego za świadomą krytykę.

Eteryczna pisze:Skoro uwazasz to tylko za krytyke, to czemu nie mowisz takim panna, ze sa puszczalskimi? Boisz sie czegos?
yy.. bo nie czuję takiej potrzeby? Chociażby dla tego.

Eteryczna pisze:I w ten oto sposob udowodnilam Ci, ze jestes ignorantka, bo wywyzszasz swoje wlasne mniemanie nad czyjas indysiwualnosc. Tobie wolno, a komus juz nie? Mniej samolubnosci.
a pokaż mi cytat w którym powiadam zdanie pisząc POWINNAŚ.. MUSISZ.. NIE MOŻESZ? Raczej nie znajdziesz. Więc udowadniam Ci to że nie jestem ignorantką.

Eteryczna pisze:a to o czym tu do Ciebie pisze mialo tylko udowodnic Ci jak bezmylnie uzywasz slow.
Pewnie, dla Ciebie mogą być bezmyślne. To Twoje zdanie przecież.. ale kurczę chyba mnie obraziłaś nie? :dobani: haha
Muszol
Extra marzyciel

Postautor: V » pn 26 gru, 2011 01:48

Muszol pisze:
ms pisze:Myślę, że to może być dla kogoś obraźliwe :)
tysięczny raz mówię i pytam. Czy to że mam odmienne zdanie to tylko i wyłącznie dla Ciebie obraza ? :znudzony:

Jak powiem, że wszystkie blondynki to naprawdę idiotki, to nie uznasz tego za obrazę?
Dlaczego nie w moim łóżku palisz tej nocy papierosa za papierosem?
V
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 33 times
Imię: Eljot
Medals: 3

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 01:50

Eljot pisze:Jak powiem, że wszystkie blondynki to naprawdę idiotki, to nie uznasz tego za obrazę?
wiesz co? nie wpasowałeś się temat.. bo tu nie o to chodzi to po pierwsze bo nie chodzi o obrazę itp. ale skoro już chcesz to okej. Odpowiem Ci tak, że ja nie pisze niczego w stylu WSZYSTKIE DZIEWCZYNY KTÓRE KOCHAJA SIĘ NA PIERWSZYM SPOTKANIU TO DZI*WKI CZY PUSZCZALSKIE LASKI.. więc z czym Ty mi tu człowieku wyskakujesz? :/
Muszol
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » pn 26 gru, 2011 01:54

a pokaż mi cytat w którym powiadam zdanie pisząc POWINNAŚ.. MUSISZ.. NIE MOŻESZ? Raczej nie znajdziesz. Więc udowadniam Ci to że nie jestem ignorantką.

Wystarczylo, ze napisalas to: W ogóle kim Ty jesteś żeby mówić mi co mogę, a co nie? jednoczesnie oceniajac kogos z powodu jego zycia intymnego, ktore nie powinno Cie obchodzic. Inaczej: sama chcesz moc mowic i robic wszystko i jest 'dobrze', a jak juz ktos inny chce robic cos po swojemu to jest 'zle'. Chcesz wolnosci? Szanuj innych.
Dla Ciebie to ignorowanie czyjejś wolności itp itd dla mnie nie. A więc fair

Wystarczy, ze naruszylam Twoja.. i chyba Ci sie to nie spodobalo. Wiec jak z tym jest? Kiedy Ty naruszasz okej, kiedy ktos Tobie to jest 'bee'? :rotfl:

Zeby nie bylo, stazy userzy pewnie wiedza, bo mnie znaja... czepiam sie konkretnie o slowo.. a raczej zdanie: A więc skoro np. ja nie uznaje czegoś takiego to jak mam oceniać ludzi obiektywnie pod tym kątem?
Jezeli dalej nie kumasz: wojna jest o to, ze Ty chcesz krytykowac sytuacje, ale piszesz, ze oceniasz ludzi... a o mi sie juz nie podoba, zwlasza jezeli mowa o seksualnosci.

Odpowiem Ci tak, że ja nie pisze niczego w stylu WSZYSTKIE DZIEWCZYNY KTÓRE KOCHAJA SIĘ NA PIERWSZYM SPOTKANIU TO DZI*WKI CZY PUSZCZALSKIE LASKI.. więc z czym Ty mi tu człowieku wyskakujesz?

A to takie rzerzy trzeba pisac wprost by bylo wiadomo co autor mial na mysli? :zdziwko:
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: V » pn 26 gru, 2011 01:59

Muszol pisze:wiesz co? nie wpasowałeś się temat.. bo tu nie o to chodzi to po pierwsze bo nie chodzi o obrazę itp. ale skoro już chcesz to okej. Odpowiem Ci tak, że ja nie pisze niczego w stylu WSZYSTKIE DZIEWCZYNY KTÓRE KOCHAJA SIĘ NA PIERWSZYM SPOTKANIU TO DZI*WKI CZY PUSZCZALSKIE LASKI.. więc z czym Ty mi tu człowieku wyskakujesz?
Nie piszesz, ale tak myślisz.
V
Newbie

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 01:59

Eljot pisze:Jak powiem, że wszystkie blondynki to naprawdę idiotki, to nie uznasz tego za obrazę?
Poza tym to twoje zdanie :) I masz do niego prawo. A ja się za to nie obrażę.

Eteryczna pisze:Wystarczylo, ze napisalas to: W ogóle kim Ty jesteś żeby mówić mi co mogę, a co nie? jednoczesnie oceniajac kogos z powodu jego zycia intymnego, ktore nie powinno Cie obchodzic. Inaczej: sama chcesz moc mowic i robic wszystko i jest 'dobrze', a jak juz ktos inny chce robic cos po swojemu to jest 'zle'. Chcesz wolnosci? Szanuj innych.
Tylko tu nie rozróżniach dwóch spraw; po pierwsze tej że ja nie pisałam Ci co masz robić, że musisz i że powinnaś. A ja nie mówię CI co musisz co powinnaś tylko piszę co ja myślę. Eh znów muszę się powtarzać..

Eteryczna pisze:Wystarczy, ze naruszylam Twoja.. i chyba Ci sie to nie spodobalo. Wiec jak z tym jest? Kiedy Ty naruszasz okej, kiedy ktos Tobie to jest 'bee'? :rotfl:
masz odpowiedź wyżej. powtarzasz się naprawdę. Wypowiadam swoje zdanie Ty swoje, ja nie staram się przekonać Ciebie do mojego zdania, bo szczerze mówiąc mam to gdzieś jakie masz zdanie, a Ty narzucasz mi co muszę i powinnam? Hellloł :/

Eteryczna pisze:a o mi sie juz nie podoba, zwlasza jezeli mowa o seksualnosci.
sory, ale nie musi Ci się to podobać. Też wiele rzeczy mi się nie podoba :)

Eteryczna pisze:A to takie rzerzy trzeba pisac wprost by bylo wiadomo co autor mial na mysli? :zdziwko:
Rozumiem, że czytasz w moich myślach i wiesz jak się wypowiadam skoro tak piszesz. W życiu tak nie powiedziałam do żadnej osoby, i nie powiedziałabym nawet gdybym tak myślała.

Eljot pisze:Nie piszesz, ale tak myślisz.
skoro tak nie piszę to skąd Ty to wnioskujesz człowieku? Siedzisz w mojej głowie? Daj spokój.
Muszol
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » pn 26 gru, 2011 02:07

Muszol, omatko. Widze NADAL nie rozumiesz mojego przeslania. Napisze Ci tak:
wylozylas sie na tekscie, ze oceniasz ludzi w tym zagadnieniu i masz do tego prawo... ale z drugiej strony kiedy ja oceniam Ciebie (nie dlatego, ze chce, a bardziej po to, zeby pokazac jak glupio to wyglada) wkurzasz sie i piszesz, ze nie mam prawa Ci pisac co masz robic. Wychodzi na to, ze jestes hipoktytka, skoro sobie pozwalasz, a innym juz nie. I nie trzeba Ci czytac w myslach, skoro sama piszesz 'mam do tego prawo' i, ze oceniasz takich ludzi.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 02:10

Ale ja nadal nie rozumiem jaki związek ma wyrażanie mojej opinii do obrażania ludzi? Nigdzie nie napisałam że ich obrażam itp itd mimo że nie zgadzam się z ich poglądami, a wy ciągle wałkujecie ten temat że oceniam innych i ich obrażam.

A co do oceniania? Co pod tym słowem rozumiesz? Wyzywanie kogoś od dzi*ki czy też może małe ciche myśli na ten temat?
Muszol
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » pn 26 gru, 2011 02:17

Muszol, bo wyrznie napisalas, ze nie umiesz nie oceniac ludzi, skoro Tobie sie to nie podoba... :luka: Ludzi, zywych ludzi, ktorzy potrafia sie obrazac, a nie sytuacji. Tak jak pisalam Icannot - co innego powiedziec: 'ona sypia z kim popadnie, jest puszczalska', co innego 'sypianie z kim popadnie jest zle', bo w drugim przypadku ktos moze jedynie wywnioskowac, ze to co robi jest zle, a nie, ze on/ona sama jest zla. To dla mnie wielka roznica. Podobnie jak z tekstem 'jestes swinia', a 'zachowujesz sie jak swinia'.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 02:23

Eteryczna, kurczę ja rozumiem Cię doskonale.. ale nie odpowiedziałaś mi na moje pytanie co do oceniania ludzi, skoro mówię że nie wypowiadam głośno właśnie takich zdań JESTEŚ PUSZCZALSKA itp.. to w jaki sposób on ma się obrazić. Jeśli oceniam kogoś to tylko i wyłącznie dla siebie, według siebie.. ale nie w taki sposób by wypowiedzieć to głośno i by ta osoba poczuła się urażona.

dla strostowanie nie napisałam
Eteryczna pisze: ze nie umiesz
że nie umiem.

Każdy ma prawo do oceniania sytuacji oraz ludzi, ale nie każdy tak samo rozumie pojęcie oceniania. może to być w myślach tak że NIKT SIĘ nie dowiem że oceniasz człowieka, albo powiedzieć w prosto..

Nie wiem czy czytałaś post jak opisalam sytuację z dyskoteki o panience która kochała się z kolesiem w toalecie. Fakt oceniłam ją że jest mało inteligentna.. ale myślisz że podeszłam do niej i powiedziałam jej że JEST PUSZCZALSKĄ DZI*WKĄ?
Muszol
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » pn 26 gru, 2011 02:31

Nie wiem czy czytałaś post jak opisalam sytuację z dyskoteki o panience która kochała się z kolesiem w toalecie. Fakt oceniłam ją że jest mało inteligentna.. ale myślisz że podeszłam do niej i powiedziałam jej że JEST PUSZCZALSKĄ DZI*WKĄ?

A czy pisemna ocena nie wystarczy? A co jesli ja bym cos takiero robila i bym przeczytala Twoje slowa? I juz wiedziala jakie masz mniemanie na ten temat? Jezeli myslisz sobie cos i TYLKO to myslisz, to nie wypisuj takich rzeczy, bo ktos serio moze sie obrazic. Myslisz, ze jak ktos tu wyzywa homoseksualistow, to nikt sie nie obraza z homoseksualistow? Pewnych ludzi nie powinno sie krytykowac, wg mnie, skoro sami chcemy byc szanowani. Jak Eljot pisal, nawet glupi tekst o blondynkach moze kogos urazic.
Nie to, ze zabraniac Ci kogos obrazac... ale skoro nie chcesz by ktos wytykal za cos Ciebie, to Ty tez tego nie rob... :suchy:
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: V » pn 26 gru, 2011 02:36

Muszol pisze:Nie wiem czy czytałaś post jak opisalam sytuację z dyskoteki o panience która kochała się z kolesiem w toalecie. Fakt oceniłam ją że jest mało inteligentna.. ale myślisz że podeszłam do niej i powiedziałam jej że JEST PUSZCZALSKĄ DZI*WKĄ?

Zapewne nie, ponieważ:
Muszol pisze:yy.. bo nie czuję takiej potrzeby? Chociażby dla tego.

Ale na forum czujesz taką potrzebę. Jak nazwiesz dziewczynę, która uprawia seks na pierwszej randce, która nie ceni siebie, nie ma zasad i godności oraz nie myśli racjonalnie?
V
Newbie

Postautor: Muszol » pn 26 gru, 2011 02:39

Eteryczna pisze:A czy pisemna ocena nie wystarczy?
W przypadku forum wystarczy, wiadomo- jedyna forma rozmowy to pisanie tutaj a nie mówienie. Logiczne.

Ale ja nikomu nie powiedziałam że jest puszczalski czy jest głupią blondynką. nikogo świadomie nie uraziłam i nie zamierzam, a pisząc że nie jestem za tym albo za tym nie oceniam kogoś. Wydaje mi się że to może być podsumowaniem wszystkich moich wypowiedzi.

Eteryczna pisze:ale skoro nie chcesz by ktos wytykal za cos Ciebie, to Ty tez tego nie rob... :suchy:
Tu źle trafiłaś, ja nie boje się krytyki, głupich stwierdzeń czy chociażby stereotypów o blondynkach. Mnie osobiście mnie to nie rusza, ponieważ nie jestem osobą która przejmuje się/ obraża przez opinię innych, gdyby tak było to bym sfiksowała.
Eteryczna pisze:ale skoro nie chcesz by ktos wytykal za cos Ciebie
a więc to stwierdzenie jest błędne, bo jeśli ktoś chce to niech wytyka :) Chociażby to że jestem głupią blondynkom ponieważ spływa to akurat po mnie. :)

Dziękuję, amen.

Jak nazwiesz dziewczynę, która uprawia seks na pierwszej randce, która nie ceni siebie, nie ma zasad i godności oraz nie myśli racjonalnie?

a po co mam ją nazywać? bo Ty masz taką ochotę?
Muszol
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » pn 26 gru, 2011 03:12

Tu źle trafiłaś, ja nie boje się krytyki, głupich stwierdzeń czy chociażby stereotypów o blondynkach.

Co innego krytyka, co innego obrazanie. :P
a więc to stwierdzenie jest błędne, bo jeśli ktoś chce to niech wytyka Chociażby to że jestem głupią blondynkom ponieważ spływa to akurat po mnie.

Gdyby krytyka po Tobie splywla bys sie w kolko nie tlumaczyla...
Jak nazwiesz dziewczynę, która uprawia seks na pierwszej randce, która nie ceni siebie, nie ma zasad i godności oraz nie myśli racjonalnie?

a po co mam ją nazywać? bo Ty masz taką ochotę?

To skad wiedzialas, ze laske z toalety mozna by nazwac puszczalska dziw**, jezeli bys tak nie pomyslala = nie nazwala jej w myslach?
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zbiór tematów archiwalnych