Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Ocena forum

Masz jakiś pomysł? A może znalazłeś błąd? Możesz napisać o tym tutaj.

Ocena

1
6
6%
2
2
2%
3
2
2%
4
3
3%
5
2
2%
6
6
6%
7
11
10%
8
21
20%
9
17
16%
10!
37
35%

Liczba głosów : 107

Postautor: Bum! » śr 20 paź, 2010 13:01

Bum! pisze:Bum!- chodzi mi tutaj w dużej uwadze o nagłówek forum. Według mnie jest to nie dopracowany np. jedna z dłoni tej postaci. Jest on według mojej za duży i zmieniłbym go na układ prostokątny

A interesujesz się trochę grafiką? Moze podesłał byś jakies pomysły, zawsze można by było wziac je pod uwage i cos zmienić.
"Sometimes I feel like there is no hope for me at all
But after while I am laughing loud because I love
So many things in my life I do appreciate
All of the moments I'm sure I won't ever forget"
Bum!
Newbie

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Medals: 3

Postautor: Fantazja » śr 20 paź, 2010 15:22

Zaznaczyłam szosteczke. Nie ukrywam, ze to jedyne forum na którym przetrwałam tak długo.Darze je jakimś dziwnym sentymentem. :] No,ale niestety są tez rzeczy,które mi się niespecjalnie podobają, jak np. szata graficzna, dość częste problemy techniczne, czy tez garstka "stałych" wypowiadających się forumowiczów.
Głupotę to tu możesz kupić nawet jak chcesz w sklepie,
Sprzedawca Cię poklepie po ramieniu, bo ty płacisz,
Jak chcesz mamy w promocji tu kopa w dupę gratis
Fantazja
Spełniacz Marzeń

Medals: 1

Postautor: QueenDream » śr 20 paź, 2010 15:25

Co do szaty graficznej, to staram się znaleźć jakieś osoby, które zrobiłyby na forum jakiś inny, lepszy styl, a forumowicze-hmm próbuję szukać różnych form reklamy by ich jak najwięcej do nas ściągnąć, by na forum wypowiadało się coraz więcej osób z różnymi poglądami i by było z kim dyskutować, ale ściągnięcie userów to jedna sprawa, a drugą jest ich "zatrzymanie" czymś na forum, a z tym to już jest większy problem, większość się rejestruje a potem odchodzi i zazwyczaj nie wraca.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 39 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: Bum! » śr 20 paź, 2010 15:57

Może by zrobił jakiś konkurs, z nagrodami rzeczowymi typu doładowania to tel. tylko to jest kosztowne w większej ilosci i nie wiem czy by sie opłacało.

Na pewno potrzeba kontrowersyjnych tematów, bo te typu "czy wolisz kawę czy herbatę" to raczej zbyt wielkiego pola do popisu nie dają.
I potrzeba tez zarzartych ludzi, prawda tez jest taka, ze gdyby była na forum porządna ekipa stałych userów którzy się wypowiadają, to Ci którzy tutaj przybywają mieli by powód do tego żeby zostac.

Jesli tu jest 10osób które się regularnie udziela to wszystko. A ilu jest zarejestrowanych.
Bum!
Newbie

Postautor: QueenDream » śr 20 paź, 2010 16:01

Bum!, próbuję to zmienić, ale to nei jest takie łatwe, łatwo jest powiedzieć trudniej zrobić.

Co do konkursu, to już był parę razy konkurs na doładowanie telefonu za 30 zł , ale uczestników było może 4 a konkurs zeby miał miejsce musiało być 15 userów minimum.

Teraz będę prawdopodobnie zamawiała płatne mailingi, to może ściągnie trochę osób na forum
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Postautor: Bum! » śr 20 paź, 2010 16:09

BoginiMarzeń, a masz jakiś kontakt z użytkownikami którzy tu kiedyś byli? Cos wiecej niż tylko maile?
Bum!
Newbie

Postautor: QueenDream » śr 20 paź, 2010 16:18

Bum!, niestety nie mam żadnego kontaktu, do tych co miałam GG pisałam i przypominałam o forum ale nie wrócą ;)
A co do tego mailingu to chodziło mi o mailing na innych stronach by pozyskać nowych userów
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Postautor: Bum! » śr 20 paź, 2010 16:21

A może jakaś współpraca z innymi forami. Bo mimo wszystko jest wiele o podobnej tematyce, a niektóre nie sa az tak rozbudowane jak to, moze udało by się z kims połączyć.
Bum!
Newbie

Postautor: Lussi-M » śr 20 paź, 2010 16:26

Bum!, jak znasz takie to podeślij nam na PW adresy tych for.
Nie rozmawiam z użytkownikami poprzez Prywatną Wiadomość. Wszelkie wiadomości będą ignorowane.
Awatar użytkownika
Lussi-M
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 3 times
Marzenie: Jest ich za wiele, aby wybrać jedno!

Postautor: QueenDream » śr 20 paź, 2010 16:27

Bum!, w jakim sensie masz na myśli połączyć?
Żeby userzy z jakiegoś tam forum przeszli do nas i u nas sie udzielali? Czy jak?
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Postautor: Bum! » śr 20 paź, 2010 16:30

Żeby userzy z jakiegoś tam forum przeszli do nas i u nas sie udzielali? Czy jak?

Własnie o coś takiego, można by komuś zasłużonemu tak przydzielić moderatora. Myślę, ze ani im ani nam by to nie zaszkodziło.
Tylko trzeba by było kogoś znaleźć, ja trochę pograsuję i poprzypominam sobie stare fora moze by coś się znalazło.
Bum!
Newbie

Postautor: QueenDream » śr 20 paź, 2010 16:33

Bum!, dobrze możesz pograsować i po prostu składać propozycje adminom, że moglibyśmy niejako scalić fora w jedno a oni w zamian za to, że userzy od nich przeszliby do nas, dostaliby tu admina a w późniejszym czasie wyższą rangę.
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Postautor: Icannotfly. » śr 20 paź, 2010 19:26

BoginiMarzeń pisze:dostaliby tu admina a w późniejszym czasie wyższą rangę.

I ilu adminów by tu było? :zdziwko:
- A ja lubię ten kawałek nieba...
- Ten kawałek nieba ma w du.pie, że go lubisz.
Icannotfly.
Newbie

Imię: Agnieszka
Medals: 2

Postautor: QueenDream » śr 20 paź, 2010 19:31

Icannotfly., pomyliłam się nie admina, tylko moderatora, przejęzyczenie :P
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Postautor: Malbert » pt 22 paź, 2010 17:29

Fuzja, czyli połączenie for, to kijowa sprawa i radzę tego nie robić. Wątpię, żeby jakieś forum się zgodziło połączyć siły, a admin stamtąd w zamian dostałby moderatora... nie ma głupich :) Poza tym to jest kombinowanie nie w tę stronę co trzeba - jeśli nie ma aktywności, to wcale nie oznacza, że zaraz trzeba robić bałagan, wywracać wszystko do góry nogami, robić fuzję, masowe wymiany linkowo-bannerowe, zakładać portale itd. Naprawdę sytuacji na forum zaczyna się od samego forum. Należy uwzględnić co się podoba, a co nie, czego potrzebują użytkownicy, co powinno zostać tak jak jest, a co powinno zostać usunięte bądź zmienione.

Ja za momencik (bo po napisaniu tego posta) zaznaczę 8. Według mnie to dość wysoka ocena, szczególnie jak na forum o dość offtopowym schemacie działania, bo przecież większość topiców to luźne rozmowy i dyskusje na wszelkie tematy. I w sumie za to forum cenię, bo niewiele jest takowych ze świetną atmosferą. Co prawda nie zawsze ta atmosfera jest, czasem jakieś utarczki również się zdarzają, jednak jest tutaj dość miło - i to jest podstawowym elementem działalności naszemarzenia.eu. Klimat którego zatracić nie wolno, luźne podejście do działalności (offtopowa , luźna struktura). Co idzie w związku z tym? Skoro to forum o takim profilu, to czemu nie wprowadzić by punktów? Widzę, że jakieś są, ale niestety albo jestem ślepy, albo nie zostały one jeszcze dostatecznie zagospodarowane. Bowiem dzięki punktom można zrobić sklep, a wnim np. jakaś ranga vip do kupienia, jakiś kolor, jakaś ładna kolorowa ranga, jakiś ładny obrazek na zamówienie, stworzenie działu dla osób o danej liczbie punktów na jakieś pogaduchy, tworzenie rankingów i tak dalej. Z systemem punktowym związana jest masa rzeczy, również konkursów, które dzięki punktom można rozwijać.

To tak w sumie pokrótce, bo żeby omówić działalność każdego aspektu danego forum należy napisać prawdziwy referat. Jednak moja ocena to 8, mimo że ostatnio rzadko tu wpadam ;)
Awatar użytkownika
Malbert
Bujający w obłokach

Postautor: Bum! » pt 22 paź, 2010 17:42

Malbert, może i masz rację w tym co mówisz, ale weź pod uwagę to, że forum tworzą ludzie, zwłaszcza aktywni ludzie i takich tutaj głównie potrzeba, którzy rozkrecali by atmosferę.

Bo to co napisałeś ładnie wygląda, tylko jesli będziemy coś przyznawac to gdzies ok 10 osobom i tyle.
Bum!
Newbie

Postautor: Malbert » pt 22 paź, 2010 17:48

Cóż, jak zwykle chyba nie zawarłem myśli jak jak chciałem ^^
Właśnie poprzez pisanie o atmosferze miałem na myśli użytkowników ;) To, że pisałem o danych aspektach forum i jego naprawie, również dotyczy użytkowników. Tak samo aktywność - to jest słowo określające użytkowników.
Mówiąc o zorientowaniu się w tym co jest potrzebne co nie i tak dalej, rownież miałem na myśli aktywność, bo przecież foru ma ludzi przyciągać i zatrzymywać na dłużej - a na to ma wpływ parę ważnych czynników, oto niektóre z nich:

1. Przywitanie
2. Wygląd forum (wizualnie)
3. Rozmieszczenie działów i ich ilość
4. Aktywność użytkowników innych
5. Za pisanie postów - nagrody. Nagrody = marchewka, czyli coś co dostają userzy za pisanie postów, wiąże się to z szybkimi awansami na wyższe rangi, kolorki itp. oraz nowościami na forum, które powinny być co jakiś czas z umiarem wprowadzane.

To nie ma ładnie wyglądać, to ma o czymś traktować, czegoś dotyczyć. Bo przecież mówię o tym jak forum ruszyć, jak je rozkręcić właśnie, nie zaś nagradzać userów którzy tu jeszcze siedzą (tzw. weteranów), chociaż i to musi mieć miejsce.
Awatar użytkownika
Malbert
Bujający w obłokach

Postautor: Bum! » pt 22 paź, 2010 18:05

Malbert pisze:1. Przywitanie

Z tym myślę nie ma problemów.

2. Wygląd forum (wizualnie)

Tu akurat można by było coś zmienić, bo ten wygląd forum jaki jest teraz moze i nie jest zły ale tez nie zachwyca. Ale tu trzeba znaleźć kogoś kto się tym zajmie. Poszukać grafika, konkretnego grafika.

3. Rozmieszczenie działów i ich ilość

Tu chyba tez nie mam nic do zarzucenia, na forum panuje porzadek, tematy sa konkretne, a nie pytania o rozmiar buta i wszystko w koło macieju.

Malbert pisze:4. Aktywność użytkowników innych

Wiem, ze jak tutaj przyszłam, wyrazałam zdanie w konkretniejszych tematach, wtedy coś sie ruszyło, ale teraz znowu stop bo jeśli nie ma wielu głów, to nie da się niestety rozmawiać powtarzając ciagle te same słowa.

Wiem o co Ci chodzi i rozumiem to.
Ale mimo wszystko tutaj wszystko się kreci wokół aktywnych użytkowników. Bo wszystko inne jest tylko dodatkiem, jesli będa tutaj ciekawi ludzie to będzie chciało się wchodzić.
Bum!
Newbie

Postautor: QueenDream » pt 22 paź, 2010 18:15

Co do systemu punktowego, to niestety są jakieś małe problemy, na forum jest wprowadzony juz sklep, gdzie można kupić rózne "niespodzianki" oraz dział dostepny wyłacznie dla VIPów oraz tych osób, które kupiłyby sobie dostęp do działu za DreamCoinsy
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Postautor: Torreadorka » wt 16 lis, 2010 15:30

Dałam 10! Miłe forum, jest zawsze gdzie i na co odpisac :)
Awatar użytkownika
Torreadorka
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Różyczka » ndz 19 gru, 2010 19:32

Forum zasługuje na dziesiatkę ;) Jest to miejsce gdzie zawsze coś się dzieje, nie można się nudzic i dodatkowo ciekawa i miła atmosfera :)
Różyczka
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: iAm » czw 31 mar, 2011 19:36

[center] Jak dla mnie mieści się w granicy 3+. Powód. Dziwne administrowanie i zarządzanie. No bo nie wyobrażam sobie sytuacji np. Na "moim forum" żeby koleś, czy też typiara która przesiedziała tutaj tydzień bądź dwa - napisała kilka mało znaczących postów i została "modem testowym". Z tego wynika, że brakuje tutaj "kadry" która ma jakieś pojęcie nie tyle o temacie a o samych użytkownikach tego forum... No ale cóż, ja tutaj jestem tylko widzem i dlatego daje "3". Bo takie zachowanie mnie ogólnie śmieszy :) [/center]
[center]Jak czarna owca, odstaję od norm
I toczę własną bitwę, w batalii o tron
Oto on, cały czas mam apetyt wilka
To jak seria z karabinu, każda wypluta linijka
Minęło kilka lat, a ja robię to nadal
Dla nas to dużo więcej, cały chłam odpada
[/center]
iAm
Bujający w obłokach

Postautor: Melancthe » czw 31 mar, 2011 20:05

4... Czemu? Otóż na "dzień dobry" to forum wydawać się może całkiem pozytywne, niestety po kilku tygodniach, człowiek zaczyna się nudzić, wpada tu coraz częściej i w końcu zapomina o nim. Było tu kilka osób, które naprawdę szanowałam, ale teraz praktycznie nikogo z nich nie widzę, ewentualnie zaglądają niezmiernie rzadko, nic, albo prawie nic nie publikując.

Tak jak wspomniał Fx, forum brakuje kadry, jednak to nie najlepszy "motyw" do tego by na "testowego moda" dawać kogoś z tak krótkim "stażem".
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Melancthe
Newbie

Has thanked: 21 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta

Postautor: Itak » czw 31 mar, 2011 20:16

Daję 10.
Może z tego forum się odchodzi (z różnych przyczyn), ale zawsze się wraca. Czas spędzony na forum nie jest czasem straconym, ubogaca. Podoba mi się inicjatywa pomocy poprzez klikanie. Stronę http://www.pomoc.nasze-marzenia.eu/ mam ustawioną jako startową.
Cóż więcej.. Grafika. Podoba mi się. Adekwatna do tematyki, schludnie wykonana, bez niepotrzebnych rażących elementów. Kolejnym pozytywem będzie pani administrator - Bogini, która zawsze w stosunku do mnie zachowywała się w porządku i przyjaźnie. Cenię sobie, oj cenię. A może przede wszystkim lubię to forum ze względu na ludzi. Dość duża różnorodność tematów, opinii, ale jednocześnie kultura i szanowanie czyichś poglądów. Nie na każdym forum jest to utrzymane na wysokim poziomie.

Jeśli miałabym podsumować forum w jednym zdaniu - jest takie, o którym się myśli. Nawet jeżeli nie było się na nim przez kilka miesięcy. Brawo :).
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." - Jonathan Carroll
Itak
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Bum! » czw 31 mar, 2011 23:49

Kiedyś dałam 7 teraz zejdę trochę niżej. I nie chodzi o tych "testowych modów" bo akurat skoro się głosiły te osoby, a nie było innych chętnych? a jak widać, wiele osób odchodzi, kadra się zmienia i to jest normalne.

Ja bym powiedziała to, ze kiedyś wchodziłam tutaj częściej i pisałam więcej, miałam chęci. Teraz trochę mi ich ubyło, czasem wyłącznie coś przeczytam, ale nie mam nawet ochoty czegoś dodać, czasem napisze jedno zdanie i tyle. Odeszło kilka osób z którymi warto było dyskutować, atmosfera trochę się zmieniła i jednak odczuwam, ze czegoś tutaj brakuję. Wchodzę tu raczej z sentymentu, bo jednak trochę czasu tu spędziłam, zal odejść.
Bum!
Newbie

Postautor: QueenDream » pt 01 kwie, 2011 05:16

Bum! kogo dokladnie masz na myśli?
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Postautor: Bum! » pt 01 kwie, 2011 09:51

Bum! kogo dokladnie masz na myśli?

Nie ma sensu żeby nawet wymieniać poszczególne osoby, bo możliwe, ze nawet jak by wróciły, to nie było by tak samo. Bo tak jak pisałam jedno odchodzą inni przychodzą. A atmosfera tworzy się sama, dzięki tym którzy tu są.

I nie narzekam tu na tych którzy są. możliwe, ze to we mnie jak na ten czas, wypaliły się te chęci które były kiedyś :D tak bywa! :D
Bum!
Newbie

Postautor: ludek » pt 01 kwie, 2011 17:42

Z tym, że tu się miło wraca to ja się zgodzę, długo mnie tu nie było, dostałem maila i wszedłem i zostałem miło zaskoczony! Forum widzę kwitnie! Na dzień dzisiejszy ze względu na grafikę daje mu 10+, pozdrawiam
Awatar użytkownika
ludek

Postautor: Peggy_Brown » pt 01 kwie, 2011 20:00

Mam odczucia podobne jak Bum. Ludzie teraz są fajni. Nie można powiedzieć, że nie. Ale pamiętam początek. Tzn mój początek tutaj. Było inaczej. Brakuje kilka osób, z którymi to forum mi się kojarzy.
Chociaż "nowi" uzupełniają to wszystko. Jednak zarys tego, że forum tworzyli inni będzie zapamiętany.

Nie wypowiadałam się w tym temacie chyba nigdy więc już czas. Kiedyś dałabym spokojnie 9. Za wszystko. Później dałabym znacznie mniej i z tego powodu dość długo mnie tu nie było. Ale sentyment był i wróciłam po czasie:)
Dzisiaj ocenię na 6-7. Dlatego dam 7:)

Ale jak przypomnę sobie forum sprzed 1,5 roku to dużo się pozmieniało...
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: SweetDream » sob 02 kwie, 2011 10:45

Zauwazam ze na forum są bardziej rozwijane posty niz pewien czas temu, widze ze zwraca sie tu teraz uwage bardziej na jakosc a nie ilosc, mysle ze forum zasługuje na 10
SweetDream
Marzyciel-Gaduła+

PoprzedniaNastępna

Wróć do O forum