Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Nasze forum dyskusyjne zrzesza ludzi w różnym wieku. Część z nas uprawia różne sporty. Inni - kochają podróżować. Lubimy aktywny tryb życia. Opowiedz nam o tym!
Lily.
Extra marzyciel
Posty: 708
Rejestracja: 07 maja 2012, 20:52
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Lily. » 23 gru 2012, 12:56

Niestety nie było tego dużo. Paryż, małe miasteczko w Wielkiej Brytanii i tak samo małe miasteczko w Niemczech.
Jak będę już pełnoletnia i będę miała więcej pieniędzy, to wtedy zaczną się moje podróże.

Awatar użytkownika
panczas
Posty: 18
Rejestracja: 19 lip 2012, 9:57
Imię: Darek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Scotland

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: panczas » 12 sty 2013, 23:05

Póki co zwiedzam głównie Wielką Brytanię wzdłuż, od Londynu po daleką Szkocję. Do tego Dublin, Wiedeń, Praga i chyba jeszcze na Słowacji byłem.

Nanya
Extra marzyciel
Posty: 792
Rejestracja: 22 gru 2012, 23:04
Imię: Cysia
Płeć: Kobieta

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Nanya » 13 sty 2013, 9:33

Niemcy, Ukraina i Słowacja (na rowerze) ;) Byłam też na francuskiej plantacji winorośli, ale tylko tam, tuż przy granicy z Niemcami, więc się chyba nie liczy... w Szwajcarii też "byłam" tuż przy granicy.
Po Polsce sporo się najeździłam, ale nie mogę powiedzieć, że byłam wszędzie.
Marzy mi się podróż do krajów skandynawskich, Rio i... Japonii :oczami:

ANIOŁ
Sponsor
Posty: 952
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:26
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: ANIOŁ » 24 sty 2013, 15:28

Niemcy praktycznie całe ( przez 3 lata pomieszkiwałem w Dusseldorfie skad robiłem wypady do innych miast),Berlin znam jak własną kieszeń zaliczyłem tam już z kilkanascie wizyt od 3 dniowych po 6 tygodniowe ;) , poza Germanią to jeszcze Szwecja,Finlandia,Ukraina,Czechy,Belgia,Holandia,Monaco, Holandia,Francja ,a w maju szykuje mi się wyjazd kilkudniowy wo Włoch , dokładniej Wenecja :ok:

Co do tego co mi się podobało... wiec w Niemczech ogólnie ludzie ich podejscie do życia i to że wiedzą jak się bawić bez względu na wiek....brak mi tego w Polsce własnie że czasem spotykam zramolałych 22 latków co czują się i zachowują jakby mieli 72 lata :/ W Belgii urzekła mnie architektura Brukseli :) W Holandii w sumie nic extra jak dla mnie nie było ot dziwki i trawka, normalka :super: We Francji urzekła mnie kuchnia szczególnie na południu, ale i stolica zrobiła na mnie niemałe wrażenie szczególnie nocne życie w Paryżu :hurra: , na Ukrainie bardzo poruszyła mnie bieda i widok setek bezpańskich psów, Szwecję i Finlandię postrzegam jako spokojny kraj zrównoważonych psychicznie ludzi :)

Makaron
Łapacz chmur
Posty: 835
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:46
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Astral

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Makaron » 01 maja 2013, 19:24

W wakacje między 6 klasą podstawówki, a 1-wszą klasą gimbazjum dobyłem lot samolotem do Manchesteru w Wielkiej Brytanii - bardzo dobre jedzenie, ale dresów tyle co w Polsce albo nawet więcej :3

Parę wycieczek do Czech - najlepiej wspominam Pragę, magic city :>

Słowacja - TATRALANDIA - niesamowity, wodny park rozrywki - cały dzień nieprzerywalnej zabawy :)

Księżyc - ale to już tylko w mojej głowie :3

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Pawian » 01 maja 2013, 20:45

Bulgaria, Sunny Beach. Jezeli ktos ma jakies pytania, to pytajcie.

Saya
Newbie
Posty: 5897
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Saya » 06 maja 2013, 16:19

Niewiele tego było, zwykle kręciłem się w pobliżu granicy więc tylko Czechy i NIemcy

Usunięty 2094

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 07 maja 2013, 10:19

markos1995 pisze:Słowacja - TATRALANDIA - niesamowity, wodny park rozrywki - cały dzień nieprzerywalnej zabawy
Zgodzę się, fajnie tam jest.


Mało krajów zwiedziłam, bo nigdy nie starczało kasy na jakieś wycieczki, ale też się o tym specjalnie nie myślało. Z krajów, które udało mi się zwiedzić jakimś cudem nie mam żadnych zdjęć, no, tylko jedną pamiątkę, obrazek za 20 euro. Więc czy to było zwiedzanie? Takie prawdziwe dopiero przede mną, ale tak najbardziej to chciałabym pojechać oczywiście do Norwegii lub na Maltę i jeszcze do Tajlandii, która jest stosunkowo tania. Europejskie kraje mnie w zasadzie mniej ciekawią od tych za siódmą górą, za siódmym lasem. Albo jeszcze Indie! Chciałabym jednak uniknąć Indonezji, ponieważ w telewizji oglądałam program przyrodniczy, który mówił o nielegalnym handlu zagrożonymi gatunkami, a że wycieczka do kraju, gdzie nie szanuje się zwierząt się nie godzi ze mną, to siłą rzeczy, nie zdecyduję się nigdy na podróż w tamtą stronę.

Razem z moim chłopakiem chciałabym jeszcze pojechać do St Petersburga.

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Luck316 » 07 maja 2013, 16:12

Dafne pisze:Chciałabym jednak uniknąć Indonezji, ponieważ w telewizji oglądałam program przyrodniczy, który mówił o nielegalnym handlu zagrożonymi gatunkami, a że wycieczka do kraju, gdzie nie szanuje się zwierząt się nie godzi ze mną, to siłą rzeczy, nie zdecyduję się nigdy na podróż w tamtą stronę.
To musiałabyś wykluczyć wszystkie kraje, bo praktycznie wszędzie na świecie można spotkać miejsca gdzie taki nie legalny handel ma miejsce. A jeżeli mówisz o krajach gdzie w europejskim rozumieniu "nie szanuje się zwierząt", to Tajlandie którą wymieniłaś tez musisz odrzucić, bo tamtejsza kuchnia zawiera wiele potraw do przygotowania których uśmierca się zwierzęta w dość brutalny sposób.

Usunięty 2094

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Usunięty 2094 » 07 maja 2013, 21:26

Luck316, co innego widzieć "na własne oczy", acz za pośrednictwem telewizora, jak katują zwierzęta na takich targach, a co innego się domyślać, że we wszystkich to robią. Bo ja słyszałam tylko o jednym.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Pawian » 07 maja 2013, 21:36

Ja bardzo bym chciala zobaczyc takie kraje jak Indie, czy Tajlandie. Co mnie odpycha, to ludzie i brudne ulice i te dziwne uliczki. Nie podoba mi sie to, co pokazuja w telewizjii. W Holandii jest taki program "undercover", gdzie koles ostatnim razem pojechal do Indii. Okropny narod. Najlepiej sie nie oddalac od hotelu, a zwiedzjajac artrakcje turystyczne nie gadajac z nikim. Cala siec taksowkarska, policja, knajpki sa pod panowaniem mafii. Malo tego. Sa zmuszeni mamic turystow i ich oszukiwac.

Thea
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:01
Imię: Thea
Płeć: Kobieta

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Thea » 07 maja 2013, 22:02

Jak jest bieda to sie niestety kombinuje.

Ja zwiedzilam Europe od Portugali po Bulgarie, z wyjatkiem Norwegii i Irlandii. I kilka razy bylam w Maroku, tam bym chetnie jeszcze wrocila.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: sepän poika » 07 maja 2013, 22:19

Dafne pisze:Z krajów, które udało mi się zwiedzić jakimś cudem nie mam żadnych zdjęć, no, tylko jedną pamiątkę, obrazek za 20 euro. Więc czy to było zwiedzanie?
A to zwiedzanie mierzy się liczbą pamiątek? :eek:

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Luck316 » 08 maja 2013, 7:48

Dafne pisze:Luck316, co innego widzieć "na własne oczy", acz za pośrednictwem telewizora, jak katują zwierzęta na takich targach, a co innego się domyślać, że we wszystkich to robią. Bo ja słyszałam tylko o jednym.
Tak, ale praktycznie na całym świecie można się z tym spotkać.
Pawian pisze:Ja bardzo bym chciala zobaczyc takie kraje jak Indie, czy Tajlandie. Co mnie odpycha, to ludzie i brudne ulice i te dziwne uliczki. Nie podoba mi sie to, co pokazuja w telewizjii. W Holandii jest taki program "undercover", gdzie koles ostatnim razem pojechal do Indii. Okropny narod. Najlepiej sie nie oddalac od hotelu, a zwiedzjajac artrakcje turystyczne nie gadajac z nikim. Cala siec taksowkarska, policja, knajpki sa pod panowaniem mafii. Malo tego. Sa zmuszeni mamic turystow i ich oszukiwac.
To już zależy od punktu widzenia. Każdy patrzy inaczej. Bo ja zawsze czytałem, że hindusi to bardzo przyjaźni i pozytywnie nastawieni ludzie, a Indie to bardzo bezpieczny kraj. Owszem ulice są brudne, ludzie załatwiają się na stacjach kolejowych, ale mnie to wcale nie odstrasza. Zresztą to też nie jest reguła, bo społeczeństwo Indii jest bardzo podzielone. Jest spora przepaść pomiędzy bogatymi a biednymi. Biedni żyją w slumsach gdzie nieczystości wylewa się na ulice, a pożywienie często zbiera z wysypiska, a bogaci mieszkają w willach i mają prywatne samoloty. Slumsy stanowią przedmieścia, a centra miast to ogromne nowoczesne metropolie.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Pawian » 08 maja 2013, 10:33

Ogolnie zostalismy zaproszeni do Londynu, (gdziestam) do Norwegii i Szwecjii. Byl ktos? Gdzie warto pojsc i jakie danie zjesc?

matthew
Początkujący marzyciel
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2013, 17:30
Imię: Mateusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: matthew » 07 paź 2013, 18:23

Pobieżnie zwiedziłem Austrię, Włochy, Czechy i Słowację - chociaż Słowację bardziej, ale jak jeszcze byłem dzieckiem.
Znacznie więcej czasu spędziłem na południu Francji - Nicea i właściwie większość południowego wybrzeża w okolicy + Monako. :serce: W sumie spędziłem tam ze 4 miesiące na zwiedzaniu i miałem też okazję być w okolicy na nartach.
No i jeszcze Anglia - dokładniej Londyn i małe miasteczko morskie na wschodnim wybrzeżu - ale nazwy nie pamiętam.

Awatar użytkownika
ważka
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2013, 17:40

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: ważka » 21 gru 2013, 17:46

Jak do tej pory byłam w Toskanii, Chorwacji i Paryżu, ale na kolejne lata planuję dalsze wyprawy :)

Nanami
Marzyciel-Gaduła
Posty: 84
Rejestracja: 15 gru 2013, 16:49
Imię: Natalia
Płeć: Kobieta

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Nanami » 22 gru 2013, 11:09

Póki co byłam we Francji w Cannes, w Hiszpanii w Blanes, w Chorwacji i we Francji w Paryżu. Przejazdem byłam w Austrii, Czechach, Słowacji, Niemczech, Włoszech i w Słowenii. Na pewno chcę wrócić do Paryża, tak co najmniej na miesiąc :)

bokik
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2012, 9:24

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: bokik » 21 mar 2014, 21:08

Przyznam, że u mnie słabo z tym podróżowaniem ale idzie ku lepszemu :) W zeszłym roku byłem we Francji a dokładnie to w Lyonie. Trochę pozwiedzałem ale bardziej to były odwiedziny rodziny niż wycieczka krajoznawcza. Zainspirowany tym miastem we wrześniu lecę na trip "Foto Francja". Ten kraj jest pełen takich ciekawych zakątków, które warto odwiedzić.

Awatar użytkownika
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 131
Rejestracja: 05 kwie 2011, 23:00

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: veryAnka » 23 mar 2014, 13:52

Ja od jakichś trzech lat odkrywam Skandynawię i jestem w niej po prostu zakochana. Zaczęło się od imprezy na promie połączonej ze zwiedzaniem Kopenhagi. Wypad był weekendowy, spontaniczny i świetnie podładował nam akumulatory. Od tamtej pory wyskakuję na weekend skandynawski jak tylko mam taką możliwość. Gdyby ktoś szukał inspiracji na szybki wypoczynek - służę pomocą. Podpowiem gdzie, jak i z kim, żeby nie wydać za dużo. ;) Opróćz Skandynawii staram się poznać bliżej Europę. Chciałabym poznać Toskanię i Sycylię, a także zajrzeć kiedyś do Barcelony. :)

vanilia
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2014, 12:26
Imię: ola
Płeć: Kobieta

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: vanilia » 30 mar 2014, 20:36

Veryanka a co polecasz? Szwecja czy Dania? No i z kim tam płyniesz? Sprawdziłaś jakieś biuro?

Awatar użytkownika
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 131
Rejestracja: 05 kwie 2011, 23:00

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: veryAnka » 31 mar 2014, 9:40

Ja tam polecam...wszystko! A już najbardziej moje ukochane Bornholm i Kopenhagę nocą. A co do organizatora to od lat już Unity Line, bo nigdy się nimi nie rozczarowałam. A co? Wybierasz się?

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Maciek » 19 sie 2014, 16:31

Ostatnio(w zeszłym miesiącu) byłem w Amsterdamie :)

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Pawian » 19 sie 2014, 17:34

A ja bym chciala jeszcze do A'damu wrocic :D mam do niego tylko dwie godzinki, ale komunikacja w Holandii jest mega droga.

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Maciek » 20 sie 2014, 9:30

Pawian, ja mam godzinkę, ale samolotem :)

Śniąca
Marzyciel-Gaduła
Posty: 99
Rejestracja: 05 lip 2014, 2:01
Płeć: Kobieta

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Śniąca » 20 sie 2014, 12:08

Z tego, co czytam, to chyba każdy był gdzieś za granicą, przynajmniej w Czechach czy Niemczech, czy tylko ja jestem taka mało światowa, że nigdy nie byłam poza granicami naszej pięknej ojczyzny? ;_;

Ale Polska to też nie taki zły kawałek świata. Zwiedziłam mnóstwo malowniczych miejscowości w moim województwie, pomorze, a poza tym kocham Podlasie i Podkarpacie- dzika natura, wspaniała kresowa zabudowa wiejska, ma to swój niepowtarzalny urok (zresztą ja jestem jakaś dziwna, że pasjonują mnie poza tymi bardziej reprezentatywnymi miejscami także nawet i te "zabite dechami" wioseczki, w których dla innych nie ma niemal żadnych atrakcji, a dla mnie atrakcją jest niepowtarzalny urok tych miejsc... A w mieście przenoszę to upodobanie na różne rudery, opuszczone fabryki i zrupieciałe okolice, takie moje małe zboczenie :D ) i ta unikalna już mentalność- myślałam, że ludzie tam są "gburowaci", a tak bardzo się myliłam! Są to bardzo gościnni, "swojscy" ludzie. Przynajmniej ci, u których zdarzyło mi się noclegować, poznać na miejscu itd. I na dodatek to wschodnie bogactwo ludowych kultur.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: Pawian » 20 sie 2014, 12:13

Tak jak mowisz, Polska jest niesamowicie piekna. Jezeli beda na to fundusze, to zabiore swojego partnera po najpiekniejszych zakatkach ojczyzny.

Awatar użytkownika
marzanna
Extra marzyciel
Posty: 592
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:45
Płeć: Kobieta

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: marzanna » 30 paź 2014, 12:39

Było tego trrochę : Niemcy, Francja, Szwajcaria, Chorwacja, Bośnia, Austria , Węgry,Słowacja, Czechy

iverna
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2014, 16:10
Imię: Daria
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: W-wa

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: iverna » 04 lis 2014, 16:43

Węgry, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Irlandia, Włochy.

hello_kitty7
Początkujący marzyciel
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2015, 11:41
Imię: Basia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie zakatki świata zwiedziliście?

Post autor: hello_kitty7 » 23 lut 2015, 10:53

Kocham podróże, po Europie już sporo pojeździłam, moim marzeniem są Stany, ale to w przyszłości. W tym roku chciałabym wybrać się na którąś z greckich wysp - Kreta, może Rodos...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości