Nagła zmiana ważnych marzeń

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
Oyen
Extra marzyciel
Posty: 670
Rejestracja: 02 cze 2010, 22:39
Imię: Kuba

Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: Oyen » 06 cze 2010, 13:13

Chcę coś zmienić w swoim życiu. Zawsze chciałem robić X dlatego robiłem coś w tym kierunku, uczyłem się, zapoznawałem. Teraz odkrylem, że to nie to, poświęciłem już rok na poznawanie X a chcę zmienić na Y. Jak sądzicie, opłaca się zmieniać marzenia gdy już jest się w trakcie realizacji jednych?
Ostatnio zmieniony 18 cze 2011, 17:16 przez Oyen, łącznie zmieniany 1 raz.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 06 cze 2010, 13:16

Ja bym się zastanowiła i poczekała. Jak za rok będziesz dalej chciał Y, no to zmieniaj.

Oyen
Extra marzyciel
Posty: 670
Rejestracja: 02 cze 2010, 22:39
Imię: Kuba

Post autor: Oyen » 06 cze 2010, 13:21

tylko, że za rok chyba nie będzie już sensu zmieniać. lepiej wtedy skończyć już coś co się zaczęło.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 06 cze 2010, 13:30

Jeśli za rok bardziej będzie Ci zależało na tamtym, to nie wiem, czy tak do końca jest sens. Ewentualnie możesz zawsze skończyć jedno i zacząć za jakiś czas drugie. Ja zamierzam tak zrobić.

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Post autor: Fantagiro » 06 cze 2010, 18:23

A ja bym zmieniła jedno na drugie. Czasem bywa tak że zainteresuje Nas coś innego i nie ma sensu odwlekać chęci poznawania tego. Chcesz to rób!

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 06 cze 2010, 19:13

A potem zawsze można żałowac :D

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Post autor: Fantagiro » 06 cze 2010, 19:29

Podobno lepiej żałować że się coś zrobiło niż nie zrobiło ;)
No risk no fun ;)

Oyen
Extra marzyciel
Posty: 670
Rejestracja: 02 cze 2010, 22:39
Imię: Kuba

Post autor: Oyen » 06 cze 2010, 19:44

Atena, już Cię lubiłem ale za tekst: Chcesz to rób :|

chyba zmienie. no bo to jednak nie jest to czego oczekiwałem, poczekam jeszcze z ostateczną decyzją.

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Post autor: Fantagiro » 06 cze 2010, 19:52

Ojoj jak mi przykro :P
Ale ja tam nie widzę nic złego w takim stwierdzeniu. Ważne jest to co Ty chcesz czy to co powiedzą Ci inni? Wbrew sobie postąpisz bo tak Ci będą radzić?

Oyen
Extra marzyciel
Posty: 670
Rejestracja: 02 cze 2010, 22:39
Imię: Kuba

Post autor: Oyen » 06 cze 2010, 19:54

jeżeli sam bym nie wpadł na dane rozwiąznie i czyjeś by mi odopowiadało to tak, postąpie jak radzą.

gdybym byl pewien swego to bym nie pytal ;)

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Post autor: Fantagiro » 06 cze 2010, 20:04

Napisałeś że chcesz zmienić coś w swym życiu. No tak najlepiej to zrobisz dalej tkwiąc dalej w X ;) Czasem trzeba coś postawić na jedną kartę. Jak tak przeszło rok temu uczyniłam i jestem bardzo zadowolona!

Kleo
Marzyciel-Gaduła
Posty: 86
Rejestracja: 09 gru 2010, 20:40

Post autor: Kleo » 09 sty 2011, 18:33

Parę razy zdarzyło mi się zmienic marzenie badź podejśc do danego marzenia z całkowicie innej strony, po prostu priorytety ludzkie się zmieniaja z biegiem czasu, więc marzenia także maja takie prawo.

Zorza
Extra marzyciel
Posty: 603
Rejestracja: 03 wrz 2010, 0:35
Lokalizacja: wawa

Post autor: Zorza » 09 sty 2011, 19:00

Wszystko zależy od tego jaki masz typ osobowości. Jesli często zdarza Ci się zmieniać zdanie, to wstrzymaj się, ale jeśli jesteś zazwyczaj osobą, która ma długo jeden cel, to wtedy kieruj się swoją intuicją i jeśli ona podpowiada Ci inną drogę, to nią podąż. Czasem zmiany są bardzo potrzebne i jeśli jest chęć i odwaga by je wprowadzić w życie, to już połowa sukcesu :)

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 09 sty 2011, 19:08

A ja miałem w swoim życiu jeden gwałtowny zwrot i ani trochę nie żałuję, że się na niego zdecydowałem, mimo że wszyscy mi mówili, "zastanów się jeszcze" albo "nie rezygnuj z pewnego zawodu na rzecz czegoś abstrakcyjnego". Owszem, to było ryzykowne - zabranie papierów z uczelni medycznej przed wynikami rekrutacji uniwersytetu muzycznego - ale ja dobrze wiedziałem, że skoro kierunek lekarski nie daje mi satysfakcji, to zmarnuję tam kolejny rok i oszaleję do końca.

Czasem zmiany są nieuniknione - nawet te gwałtowne i ryzykowne.

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: Guśka » 01 kwie 2012, 13:18

Oyen pisze:Chcę coś zmienić w swoim życiu. Zawsze chciałem robić X dlatego robiłem coś w tym kierunku, uczyłem się, zapoznawałem. Teraz odkrylem, że to nie to, poświęciłem już rok na poznawanie X a chcę zmienić na Y. Jak sądzicie, opłaca się zmieniać marzenia gdy już jest się w trakcie realizacji jednych?
Jeśli to marzenie o które walczyłeś straciło sens, z tego powodu, że się wypaliło to raczej nie ma sensu ciągnięcia go dalej. Z wiekiem czasu marzenia nam się spełniają, to co marzyliśmy 10 lat temu teraz jest niczym dla nas.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: she » 01 kwie 2012, 15:58

Oyen pisze:Chcę coś zmienić w swoim życiu. Zawsze chciałem robić X dlatego robiłem coś w tym kierunku, uczyłem się, zapoznawałem. Teraz odkrylem, że to nie to, poświęciłem już rok na poznawanie X a chcę zmienić na Y. Jak sądzicie, opłaca się zmieniać marzenia gdy już jest się w trakcie realizacji jednych?
Mimo, że Cię tu nie ma, to wiem że zmieniłeś i chyba nie żałujesz. :P

Dokładnie zrobiłabym tak samo. Nie trzymam się ścisło tego, co przestaje mi odpowiadać. Nie siedziałabym w jednym, tylko po to, że straciłam jakiś swój własny wkład w to, ale odważnie bym chwyciła to, co jeszcze przede mną. To co mnie zainteresowało. Całe życie się uczymy i szukamy, więc dla mnie to normalna kolej rzeczy. Tym bardziej jeżeli jest jakiś konkretny czas na to.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: Peggy_Brown » 01 kwie 2012, 20:59

TrisHka pisze:Nie siedziałabym w jednym, tylko po to, że straciłam jakiś swój własny wkład w to, ale odważnie bym chwyciła to, co jeszcze przede mną. To co mnie zainteresowało.
ja tak zrobiłam i każdemu z osobna musiałam tłumaczyć, że nie szkoda mi było straconego roku na studiach. Bo przecież w oczach wszystkich straciłam.
A co zyskałam, to już nikt nie zauważył.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: she » 01 kwie 2012, 21:24

Peggy_Brown pisze:A co zyskałam, to już nikt nie zauważył.
Bo taka jest mentalność ludzi. Niektórzy wszystko przeżywają jak mrówka orgazm i jakby to ich tyczyło w jakimś stopniu. Widzą tylko to co jest wygodnie im widzieć.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: Peggy_Brown » 01 kwie 2012, 21:52

TrisHka, I do tego nie dają sobie przepowiedzieć, że ktoś widzi coś inaczej. W zupełnie innym świetle. Jak choćby nie marnowanie kolejnego czasu.
ALe niektórym nie da się tego wytłumaczyć.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: she » 01 kwie 2012, 22:16

Peggy_Brown pisze:Jak choćby nie marnowanie kolejnego czasu.
I o to chodzi, że to Twój czas. A inni podchodzą do tego, jakby to oni mieli cokolwiek tracić.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: powidlo » 01 kwie 2012, 22:25

Zmieniłam parę razy, nagle swoje marzenia. Jest to moja prywatna sprawa, ponieważ nikt chociażby miał nie jest wiadome jak ogromne chęci nie przeżyje mojego życia za mnie. Wiele moich wyborów nie podoba się ludziom, którzy mnie otaczają, ale ja czuję w głębi siebie, że są one dobre. W pewnym momencie trzeba odróżnić chęć bycia idealnym dla świata od realizowania samego siebie. Czasem jest mi tylko przykro, kiedy ktoś niesłusznie mi coś zarzuca, np. inne pobudki co do moich wyborów, ale na niektóre sprawy potrzeba sporo czasu.
ja tak zrobiłam i każdemu z osobna musiałam tłumaczyć, że nie szkoda mi było straconego roku na studiach. Bo przecież w oczach wszystkich straciłam.A co zyskałam, to już nikt nie zauważył.
Nie martw się. Mój Luby stracił w ten sposób trzy lata, jeden rok powtarzając i zmienił studia. I dobrze, bo na tamtych się tylko męczył, a na obecnych idzie mu bardzo dobrze i jest pasjonatem swojego kierunku. Nie wspomnę o różnych innych sprawach, które dzięki temu ogarnął. Z biegiem czasu w końcu ludzie to zaczęli zauważać i, uwaga, doceniać. Życzę Ci, aby w Twoim przypadku też się to sprawdziło, bo wprawdzie nie jest nam może aż tak konieczne do życia wsparcie średnio znajomych osób, jednak zawsze to jakaś otucha.

To jest ryzyko, ale przecież dla siebie czy innych warto je podjąć.

limonka302
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 165
Rejestracja: 20 sie 2010, 8:22
Imię: Anetaa < 3
Lokalizacja: nieee ważnee .

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: limonka302 » 03 sty 2013, 14:49

Wydaaje mi się żee zmiana zawsze polega na tym żee coś zmieni się w naszym życiu i z tego powodu zmieni się wszystko . Czasem dobrze na tym wychodzimy a czasem gorzej . Wszystko zależy od nastawienia do życia. Lepiej pogodzić się z tym jak jest a nie na siłe zmieniać coś .

periyeta
Początkujący marzyciel
Posty: 36
Rejestracja: 09 wrz 2011, 15:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Jarocin

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: periyeta » 07 sty 2013, 12:51

limonka, takie zachowawcze podejście często powoduje frustracje: ludzie, którzy boją się zmian, uczą się rzeczy, których nie lubią, później idą do pracy, której nienawidzą, są złośliwi, smutni i nieszczęśliwi - dlatego właśnie, bo nic nie zmieniaj,ą...

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: powidlo » 17 mar 2013, 21:22

Może to banalne i oczywiste, ale właśnie mnie w łeb rąbnęło faktem, iż ta nagła zmiana marzeń wynika ze zmiany hierarchii wartości bardzo często. Takiej no, codziennej, tej takiej życiowej.

W sumie mało ważne.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: Ruta » 17 mar 2013, 21:37

dż. pisze:nagła zmiana marzeń wynika ze zmiany hierarchii wartości
Rozwiniesz? Jakiś przykład?

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: powidlo » 18 mar 2013, 9:17

Ruta, no.. właśnie tak najbanalniej na świecie. Na przykład w końcu przejrzysz na oczy i stwierdzisz, że relacji z rodziną nie da się naprawić, więc w pewnym momencie skreślasz marzenie o tym, że chcesz tych dobrych relacji, atrakcyjniejszym staje się samodzielne zycie, przeprowadzka. Albo na przykład spotykać kogoś, z kim chcesz prowadzić wspólne życie mimo, że wcześniej nie zakładasz, że tak się stanie kiedykolwiek.. no i Twoje samotne marzenia i plany też ulegają zmianie, zostają obrócone o ten kąt, w którym zmieści się ta osoba. W ten sposób. Ale nie wiem :niepewny:

inanna
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2013, 9:21
Imię: ...

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: inanna » 02 sie 2013, 23:48

dż. pisze:Ruta, no.. właśnie tak najbanalniej na świecie. Na przykład w końcu przejrzysz na oczy i stwierdzisz, że relacji z rodziną nie da się naprawić, więc w pewnym momencie skreślasz marzenie o tym, że chcesz tych dobrych relacji, atrakcyjniejszym staje się samodzielne zycie, przeprowadzka. Albo na przykład spotykać kogoś, z kim chcesz prowadzić wspólne życie mimo, że wcześniej nie zakładasz, że tak się stanie kiedykolwiek.. no i Twoje samotne marzenia i plany też ulegają zmianie, zostają obrócone o ten kąt, w którym zmieści się ta osoba. W ten sposób. Ale nie wiem :niepewny:
Podoba mi się to, chociaż zmiana hierarchii wartości nie musi mieć nic wspólnego z rezygnacją, a jedynie przesunięciem pewnych rzeczy na czas późniejszy. Nie do końca pasuje mi tu stwierdzenie, że jest to nagła zmiana, bo ona postępuję z czasem, zależna od przeróżnych okoliczności. Taki nagły zwrot w myśleniu, to albo skrywane potrzeby, których już dłużej nie możemy skrywać lub narwany charakter, któremu wiecznie mało urozmaiceń.

Usunięty 2094

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: Usunięty 2094 » 06 wrz 2013, 15:07

Zmieniałam nie raz i nie dwa cele czy marzenia w życiu. Brało się to z tego, że inne wartości wyznawałam w danym czasie, a inne w późniejszym. Nie chodzi mi o kwestie związane z moralnością, a raczej to, co by z sobą zrobić. Brak pomysłu na siebie oraz brak określonych zainteresowań, się na mnie odbił. Możliwe, że wcześniej nie chciałam ryzykować, poszłam więc na łatwiznę. Obecnie odkryłam swoją ścieżkę, która, mam nadzieję, że zaprowadzi mnie do jej końca.

Awatar użytkownika
gregory1
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2014, 14:19

Re: Nagła zmiana ważnych marzeń

Post autor: gregory1 » 01 sty 2014, 14:31

Zdarza się ..........

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości