Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Pocałunek na pierwszym spotkaniu?

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".

Re: Pocałunek na pierwszym spotkaniu?

Postautor: Pawian » śr 24 lip, 2013 21:51

Ja zrozumialam to w ten sposob, ze po prostu w tych czasach nie powinno to nikogo dziwic. Oczywiscie, ze ktos, kto zna siebie i wyznacza swoje granice swiadczy o dojrzalosci. Jednak nie podoba mi sie czasem to, ze takie osoby patrza na innych z gory. To, ze ktos woli inny tryb zycia, nie jest gorszy.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 56 times
Have thanks: 70 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: poly » śr 24 lip, 2013 21:59

Pawian pisze:To, ze ktos woli inny tryb zycia, nie jest gorszy.

Jest, wedle osoby, która ma inne przekonania. Jeśli - zakładając - ja uważam, że tak bym nie zrobiła i to dla mnie strasznie dziwne i niemoralne, to naturalne, że uważam Cię za kogoś gorszego, bo nie spełniasz "moich wymogów". Ale co w tym złego? Każdy osobno ma swoje moralne wartości i od nich wychodzi. Dla jednego możesz być gorsza dla innego lepsza. Jesteśmy równi tylko przed hm, Bogiem, tak? A tak, niestety nie. I takie jest życie ;)
Świat cię nie kocha.
poly
Newbie

Has thanked: 61 times
Have thanks: 51 times
Imię: Iwona
Medals: 4

Postautor: Pawian » czw 25 lip, 2013 02:22

Ja akurat mam inne wartosci, ale nie posuwam sie do takich wnioskow, ze ktos moze byc gorszy odemnie. Dla mnie "gorsza" osoba bylaby ta, co nie ma ani pasji, ani celow w zyciu i ogranicza sie do tematow "dziecko, dom, praca, zakupy". Moglabym miec kolezanke prostytutke byleby byla ciekawym i pasjonujacym czlowiekiem.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: ANIOŁ » czw 25 lip, 2013 07:25

Pawian pisze:Ja zrozumialam to w ten sposob, ze po prostu w tych czasach nie powinno to nikogo dziwic.

No wreszcie ktoś się nie bawi w nadinterpretacje i szukanie drugiego dna :]
„Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów” -Stanisław Lem
ANIOŁ
Sponsor

Has thanked: 36 times
Have thanks: 13 times
Imię: Jerzy
Medals: 3

Postautor: poly » czw 25 lip, 2013 08:12

Pawian pisze:Ja akurat mam inne wartosci, ale nie posuwam sie do takich wnioskow, ze ktos moze byc gorszy odemnie. Dla mnie "gorsza" osoba bylaby ta, co nie ma ani pasji, ani celow w zyciu i ogranicza sie do tematow "dziecko, dom, praca, zakupy". Moglabym miec kolezanke prostytutke byleby byla ciekawym i pasjonujacym czlowiekiem.

Nie widzisz, że właśnie sobie zaprzeczasz?
Świat cię nie kocha.
poly
Newbie

Has thanked: 61 times
Have thanks: 51 times
Imię: Iwona
Medals: 4

Postautor: Pro » czw 25 lip, 2013 09:19

ANIOŁ pisze:
Pawian pisze:Ja zrozumialam to w ten sposob, ze po prostu w tych czasach nie powinno to nikogo dziwic.

No wreszcie ktoś się nie bawi w nadinterpretacje i szukanie drugiego dna :]

No to źle to zrozumiałem :wstyd: Jednak nie uważam też, że jeżeli kogoś to dziwi, to ma mentalność jedenastolatka. Wg czyjegoś systemu wartości to może być po prostu dziwne. I sam fakt, że w "tych czasach" jakiś procent ludzi ma inny pogląd na to, nie oznacza, że ja muszę mieć taki sam, bo inaczej jestem zacofany. Nie mogę tak po prostu inaczej patrzeć na sprawę i się dziwić? Natomiast oczywiście nie nazwałbym nikogo gorszym przez takie postępowanie i nie potępiałbym za to, ale to inna rzecz niż dziwić się, rozwodzić nad tym i rozmawiać o rzeczach, których się nie rozumie, pomimo, że wielcy oświeceni mówią, że są one dobre ;)
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: Pawian » pt 26 lip, 2013 13:30

poly, zle napisalam. Powinnam dodac "wyjatkami sa".
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Poprzednia

Wróć do Zbiór tematów archiwalnych