Co przeczytałeś?

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Co przeczytałeś?

Post autor: Fantagiro » 10 maja 2010, 14:25

Tutaj zdradzajmy innym jaka książka jest aktualnie przez nas czytana.
Czekam na wasze mini recenzje. O czym ona i czy polecacie ją.
Jak masz podać tylko tytuł to lepiej w ogóle nic nie pisz ;]


Obecnie kończę jedną z mych ulubionych książek "Buszujący W Zbożu" Sallingera.
Książka jest o nastolatku Holdenie który ucieka ze szkoły i błądzi po ulicach Nowego Jorku.
Opisane w niej są jego odczucia, jego bunt przeciwko świecie dorosłych w którym króluje
tylko zakłamanie.
Już po raz kolejny ją czytam . I co rusz wynajduje nowe ciekawe cytaty przemawiające do
mnie w danym momencie.

Wzięłam się także za "Rio Anaconda" Cejrowskiego. Ciekawa jestem czy jego książki są
równie świetne co programy. Na razie zapowiada się ciekawie, humorystycznie i nawet groźnie (;

Awatar użytkownika
Irma
Bujający w obłokach
Posty: 250
Rejestracja: 23 maja 2009, 13:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Z fabryki samotności

Post autor: Irma » 11 maja 2010, 19:30

Ja, Franciszek Carlo Caretto. W książce można zapoznać się z żywotem św. Franciszka z Asyżu, który przedstawia zakonnik. Można dzięki niej poznać zachowanie Franciszka przed jego nawróceniem, jak i wiele złotych myśli.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 12 maja 2010, 19:04

Tylko powieści, poematy, ogólnie coś wymyślonego czy niekoniecznie?

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Post autor: Fantagiro » 12 maja 2010, 21:41

Jeśli jest to ogólne dostępne to możesz spróbować zachęcić do tego co tam czytasz.

Nuva
Marzyciel-Gaduła
Posty: 82
Rejestracja: 05 maja 2009, 18:54
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Nuva » 16 maja 2010, 16:06

Skończyłam Szekspirowskiego Makbeta, zabieram się za Potop Sienkiewicza. To niestety z przymusu, na książki "dla przyjemności" nie mam aktualnie czasu.

Awatar użytkownika
Lana
Bujający w obłokach
Posty: 450
Rejestracja: 13 maja 2010, 14:05
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Lana » 19 maja 2010, 14:03

Oskar i pani Róża. ^^ Piękne.

akiram
Extra marzyciel
Posty: 699
Rejestracja: 09 lip 2009, 11:32

Post autor: akiram » 20 maja 2010, 16:04

" Złodziejka książek" M. Zusaka
Mimo trudnej tematyki - narratorem jest śmierć, tematem - Holokaust, przyjaźń, życie w czasach Hitlera - czyta się ją ( kurczę, nie wiem, czy przy tej książce można użyć takiego stwierdzenia) z przyjemności?. Warte przeczytania.
Lana pisze:Oskar i pani Róża. ^^ Piękne.
Tak, Schmitt jest jednym z moich ulubionych autorów. Polecam inne utwory tego autora.

A jeśli spodobał Ci się "Oskar", to możesz przeczytać jeszcze "Oliviera i zeszyt z marzeniami". Sally Nichols to napisała, jeśli dobrze pamiętam ;)

Mitsu
Spełniacz Marzeń
Posty: 2190
Rejestracja: 14 cze 2009, 9:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Downland

Post autor: Mitsu » 20 maja 2010, 16:47

obecnie wałkuje "literatura i sztuka czasów nowożytnych" więc mało ciekawe to jest, ale bardzo pożyteczne w moim przypadku :P

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 20 maja 2010, 21:52

Cóż, moje to raczej dla ludzi chcących chociaż trochę poznać bliżej zawiłe dzieje polskiej historii ;) Obecnie czytam "Rzeczpospolita Obojga Narodów. Srebrny wiek" Pawła Jasienicy. Przewałkowałam już "Polskę Piastów" i "Polskę Jagiellonów".
Warto. Nawet ja, po tylu latach siedzenia w książkach i podręcznikach typowo historycznych, czytając to co chwila zdaję sobie sprawę, że moja wcześniejsza wiedza była... niczym.

feel_free
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 23 lis 2009, 23:28
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: feel_free » 22 maja 2010, 13:39

Wczoraj zacząłem, a dzisiaj pewnie skończę.
Czytam "Gringo wśród dzikich plemion" Wojciecha Cejrowskiego.

Uśmiech z twarzy mi nie znika. :P

Polecam, sympatyczna książka oraz autor.

Awatar użytkownika
Zielonaa
Spełniacz Marzeń
Posty: 1086
Rejestracja: 11 kwie 2009, 12:52

Post autor: Zielonaa » 22 maja 2010, 20:34

Tess Gerritsen - "Autopsja" . Prawdę powiedziawszy książka póki, co jakoś mnie nie ujęła. W porównaniu do innych thrillerów medycznych tego autorstwa np. do "Chirurga" to ... no rewelacji nie ma. Ale zobaczy się dalej, może jeszcze coś zaintryguje, zaskoczy. :)

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 05 cze 2010, 17:45

Aleksander Dumas - "Czarny tulipan"

Awatar użytkownika
Orion
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 193
Rejestracja: 05 cze 2010, 16:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Orion » 05 cze 2010, 17:46

"W kręgu Erosa i Psyche".

Awatar użytkownika
tatia7
Marzyciel-Gaduła
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2010, 15:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B-B

Post autor: tatia7 » 23 lip 2010, 15:56

Hitchcocka w języku niemieckim :)

Miharunia
Bujający w obłokach
Posty: 369
Rejestracja: 06 wrz 2009, 18:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szprotawa/Nowa Sól

Post autor: Miharunia » 30 lip 2010, 18:10

"Gorzka czekolada" Charlotte Armstrong
Romans kryminalny. Opowieść o przejściu od obojętności do miłości na tle kryminalnych zdarzeń: morderstwa, zawiści, próby kolejnego morderstwa.
Polecam wszystkim miłośniczkom/miłośnikom romansów.

Awatar użytkownika
K'Ehleyr
Marzyciel-Gaduła
Posty: 52
Rejestracja: 03 sie 2010, 15:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Ostrowiec ?w.

Post autor: K'Ehleyr » 03 sie 2010, 17:52

"Inne słońca, inne światy" Mammana , Cormac McCarthy

Właściwie dopiero zaczęłam, ale jak na razie uważam za bardzo przystępną. Nie jest ciężka w odbiorze i zrozumieniu, ciekawa, gdy dojdę do kolejnych rozdziałów mam nadzieję, że określę ją jako "Bardzo ciekawa".

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 03 sie 2010, 17:54

Aktualnie czytam druga część Sagi Zmierzchu ;)
Księżyc w nowiu, bardzo mnie ta ksiązka wciągnęła i już prawie ją kończę ;)

Awatar użytkownika
MJ
Extra marzyciel
Posty: 501
Rejestracja: 30 mar 2009, 17:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: BDG baby ;)

Post autor: MJ » 03 sie 2010, 21:13

Na Krawędzi Cienia Brent Weeks
Jestem na ok setnej stronie i nawet mi się podoba 2t - jak na razie. Po pierwszym nie byłem zawiedziony, tutaj też myślę, że tak nie będzie.

ChocolateMousse
Bujający w obłokach
Posty: 297
Rejestracja: 27 lip 2010, 13:38
Płeć: Kobieta

Post autor: ChocolateMousse » 04 sie 2010, 11:46

Najnowszy numer JOY! ;) a tak na poważnie to czytam po raz kolejny pamiętnik narkomanki :)

Miharunia
Bujający w obłokach
Posty: 369
Rejestracja: 06 wrz 2009, 18:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Szprotawa/Nowa Sól

Post autor: Miharunia » 04 sie 2010, 11:52

Peter V. Brett "Malowany człowiek"
Fantastyczno-przygodowa opowieść. Dzieli się na kilka części, kilka wątków - każdy dotyczy innej osoby, ale w jakiś sposób się łączą. Już się nie mogę doczekać drugiego tomu. Chyba polecę do księgarni... :)

Awatar użytkownika
Zielonaa
Spełniacz Marzeń
Posty: 1086
Rejestracja: 11 kwie 2009, 12:52

Post autor: Zielonaa » 06 sie 2010, 13:06

Miłosz Borowski - "Prawo geodezyjne"

Litości ! Koszmar, nic, tylko usnąć :zdziwko:

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 06 sie 2010, 13:08

Teraz czytam "Zacmienie" jak skończę juz z Sagą Zmierzchu, może wezmę się za jakies lektury szkolne ;)

Awatar użytkownika
Irma
Bujający w obłokach
Posty: 250
Rejestracja: 23 maja 2009, 13:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Z fabryki samotności

Post autor: Irma » 06 sie 2010, 16:00

Michał Kuziak Jak mówić, jak przemawiać?

Fantagiro
Newbie
Posty: 1649
Rejestracja: 23 sty 2010, 17:11

Post autor: Fantagiro » 06 sie 2010, 16:07

Prosiłam byście opisywali swoje wrażenia związane z lekturą książki.
Jak Wam tak trudno to chociaż napiszcie o czym jest!

Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 15 lip 2009, 21:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kioketsuke » 07 sie 2010, 23:01

Ryuu Murakami "Dzieci ze schowka" ^^. Czytam to już któryś raz i nie nudzi mi się ta lektura.
O czym jest? Opowiada o Kiku i Hashim, chłopcach, którzy poznali się w sierocińcu po tym jak ich matki porzuciły ich w dworcowych schowkach. Chłopcy zaprzyjaźnili się i byli niczym bracia. Kiku był silny i sprawny fizycznie, za to małomówny, natomiast wygadany Hashi był niesamowicie słaby i chorowity. Dlatego Kiku zawsze bronił Hashiego. Obaj chłopcy zaczęli dorastać i popadli w pewnego rodzaju autyzm. Kiku zaczął widzieć coś wielkiego i błyszczącego co startowało obok niego z ogromną prędkością, nie mógł tego znieść, dlatego nie chciał pozostawać w bezruchu. Zaczął bez celu jeździć autobusami czy taksówką. Hashi natomiast zamknął się w sobie, zaczął tworzyć makiety, a gdy ktoś je zniszczył wpadał w furię. Siostry zakonne, które opiekowały się dziećmi zabrały je do psychiatry. Tam dzieci zostały poddane terapi. Chłopcy oglądali obrazy kojarzone ze spokojem i słuchali odgłosu bicia serca, takiego jaki słyszy płód w łonie matki. Lekarz twierdził, że choroba chłopców jest spowodowana wczesnym oddzieleniem ich od matek. Terapia przyniosła skutki. Po jakimś czasie Kiku i Hashi zostali adoptowani przez Kazuyo i pana Kuwayamę mieszkających na wyspie niedaleko Kiushiu. Tam na wyspie było opuszczone osiedle górnicze, na które wstęp był zabroniony. Z kopalni wydobywał się jakiś trujący gaz. Chłopcy w czasie gonienia cykad poszli na to osiedle. Było opuszczone, a wielkie betonowe bloki siały grozę. Spotkali tam dziwnego mężczyznę z motocyklem, którego później nazwali Gazel. Odwiedzali to miejsce jeszcze wiele razy. Gazel pokazał im filmy w kinie, w którym mieszkał. Powiedział też Kiku o 'daturze'. Kiku miał wypowiedzieć słowo 'datura' kiedy miał ochotę wszystko zniszczyć. Filmy pokazywane przez Gazela natchnęły Kiku do skoków o tyczce. Zaczął trenować biegi, a później skoki. W liceum startował w mistrzostwach międzyszkolnych i prawie wygrał. Zajął drugie miejsce, bo zahaczył poprzeczkę na wysokości 4m75cm. Dlaczego przegrał? Bo zauważył, że Hashi zniknął z widowni. Jego brat zostawił Kazuyo kartkę, w której oświadczył, że ucieka do Tokio, bo musi coś odnaleźć. Wcześniej Hashi znów zaczął popadać w chorobę psychiczną. Siedział całymi dniami przed telewizorem i radiem szukając pewnego dźwięku. Kiku i Kazuyo dostali od niego pocztówkę z Tokio. Postanowili pojechać go poszukać. Już w Tokio Kazuyo zmarła, Kiku szukał dalej. Poznał tam ekscentryczną dziewczynę Anemonę, która hodowała w domu krokodyla imieniem Guliwer. Chciała zobaczyć jak Kiku przeskakuje płot do Trujmiasta. Tak, Trujmiasto celowo przez 'u', ponieważ nazwa pochodziła od trucizny. Każdy kto próbował tam wejść albo wyjść był spalany miotaczami ognia przez Siły Samoobrony. Kiku dostał się tam, to tam właśnie spotkał Hashiego, który jak się okazało był męską dziwką. Hashi poznał Mistera D, który obiecał mu, że pomoże mu zostać wokalistą. Sławę Hashiego zbudował głównie na historii jego porzucenia. Zorganizował nawet spotkanie z jego matką. Po pewnych wydarzeniach związanych z tym spotkaniem Kiku trafił do więzienia, potem pracował na statku wraz z innymi więźniami. Planował ucieczkę, która w końcu doszła do skutku. Hashi ożenił się w Nivą, kobietą, którą pokochał za zniszczone, pomarszczone dłonie nie pasujące do jej młodej twarzy i za brak piersi spowodowany rakiem. Niva zaszła w ciążę, Hashi coraz bardziej popadał w chorobę, szukał dźwięku. Kiku natomiast uciekł i wraz z Anemoną oraz paroma więźniami pojechał na wyspę znajdującą się na morzu, w którym została zakopana i zabetonowana owa datura. Czy Kiku odnalazł daturę? Czy Hashi dowiedział się co to za dźwięk, którego tak szukał? Co się stało z bohaterami i jak zakończyła się książka? Musicie przeczytać sami ^^.

Książka jest bardzo ciekawa, wzbudza mieszane emocje, trzyma w napięciu i lekko się ją czyta. Od razu widać, że jej autor jest nieco psychiczny. Bardzo mi się podoba, właśnie dlatego, że lubię takie klimaty.

Awatar użytkownika
Prugna
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 120
Rejestracja: 04 sie 2010, 11:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Prugna » 08 sie 2010, 12:39

ja jestem akurat w trakcie Sagi o Ludziach Lodu. Właśnie skończyłam część 16, czyli jeszcze trochę do końca :D ogólnie bardzo mi się podoba, ani przez chwilę książki mnie nie nudzą.

Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 15 lip 2009, 21:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kioketsuke » 08 sie 2010, 12:50

a możesz trochę opisać tą sagę? i autora podać?

Awatar użytkownika
Prugna
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 120
Rejestracja: 04 sie 2010, 11:40
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Prugna » 08 sie 2010, 13:21

autorem jest Margit Sandemo.

Saga opowiada o rodzie Ludzi Lodu, potomkach Tengela Złego. Według legendy zawarł on pakt z Szatanem, dzięki któremu miał być nieśmiertelny. W zamian za to w każdym pokoleniu miało rodzić się przynajmniej jedno dziecko obciążone złym dziedzictwem, posiadające nadprzyrodzone zdolności i mające służyć złu.

polecam. 47 tomów :)

Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 15 lip 2009, 21:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kioketsuke » 08 sie 2010, 22:26

47 tomów? nie dziękuję, zbankrutowałabym na książkach i nie miałabym gdzie tego trzymać xD" brzmi ciekawie, ale nie wydaje mi się żeby taka tematyka nie nudziła przez 47 tomów O.o

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 10 sie 2010, 13:11

Te wszystkie wielotomowe sagi mają to do siebie, że pod względem fabuły bardzo przypominają serial. Lekko się to czyta, w sam raz na wakacje.

A ja obecnie delektuję się Lolitą Nabokova.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości