Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Homofobia

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Homofobia

Postautor: MarzycielDyzio » ndz 21 mar, 2010 16:28

Homofob to osoba która nie toleruje osób z orientacją homoseksualną.
Czy jesteście homofobami?
Dlaczego?
Awatar użytkownika
MarzycielDyzio

Postautor: Dreamer » ndz 21 mar, 2010 17:55

Nie jestem homofobem. Nie mam nic naprzeciw homoseksualistom, chyba że chodzi o tych, którzy wręcz agresywnie propagują swoją orientację. Ale wtedy jestem oburzony nie ze względu na ich orientację, a na czyny.
Awatar użytkownika
Dreamer
Łapacz chmur

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Medals: 1

Postautor: Portfolio » ndz 21 mar, 2010 18:48

Ci którzy dość mocno propagują swoją orientację metodami oczojebnymi są idealnym kąskiem dla moich żartów i docinek ale nie uważam się za homofoba, akceptuję wszelkie odmienności te seksualne też. Jednak szacunek jak w przypadku hetero nie należy się każdemu.
Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur

Postautor: Peggy_Brown » ndz 21 mar, 2010 22:39

Nie no nie jestem homofobem. Ludzie mają inną orientację. Ok. Przecież można kochać osobę innej płci. Dlaczego ich wtedy tępić i nienawidzić?
Oczywiście tak jak ludzie hetero, tak homoseksualni nie powinni jakoś szczególnie przedstawiać swoich poglądów. A robiąc to skazują siebie na większą nietolerancję. Tak wg mnie. Gdyby żyli spokojnie, bez manifestacji itp, to nie byliby częściowo odrzuceni przez innych. Chociaż mogę się mylić.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: Obwarzanek » ndz 21 mar, 2010 23:23

Byliby, ale nie nakręcaliby tak tej niechęci wokół siebie.
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: Q » ndz 28 mar, 2010 14:34

Nie uznaję "postępowej" definicji homofobii. Dla mnie homofobia to termin z zakresu psychiatrii, czyli paniczny lęk przed kontaktami homoseksualnymi, a nie, tak jak teraz to propagują - niechęć do osób innej orientacji. Nie podoba mi się to, że lobby homoseksualne operuje tym terminem po to, żeby ze swoich przeciwników zrobić osoby z zaburzeniami natury psychicznej. Każdy, kto korzystając z wolności słowa, ośmieli się powiedzieć złe słowo o homoseksualizmie, od razu zostanie zlinczowany i obrzucony błotem. Na szczęście w Polsce nie jest to tak widoczne jak na zachodzie Europy. Za przykład można podać Anglię, gdzie obecnie jest projekt sporządzenia listy osób, które posługują się "mową nienawiści".
Zajeżdża mi to Orwellem.

Osobiście nie mam nic do homoseksualistów, póki nie wyjeżdżają z łóżkami na ulicę.
Reszta jest milczeniem.
Q
Spełniacz Marzeń

Have thanks: 1 time

Postautor: Oyen » wt 08 cze, 2010 23:56

Niestety jestem homofobem, bo nie moge zdzierzyc tego co sie teraz dzieje.
Jakies wychodzenie cienia, pokazywanie jakim to sie jest gejorem. A co mnie to obchodzi? Staram sie nie zawracac sobie glowy takimi pierdolami ale czasem mnie to przeraza.
Nie mozna zwolnic takiego pracownika, bo sie odezwa jakies homo organizacje, ktore zniszcza wizerunek firmy. Nie jestem takim człowiekiem ktory by ich ponizal, bil, wyzywal czy Bog wie co, ale nie lezy mi ich sposob pokazywania kim to oni nie sa i jak sa ucisnieni. Ja nikomu w du** nie zagladam, w swoim zaciszu moze robic co chce z kim chce i jak chce.
Boli mnie tez sprawa adopcji przez pary homoseksualne. Dobra jak tak bardzo chcą to ok, ale nie wczesniej jak po 10letnim wziazku. Geje zmieniaja partnerow srednio 10 razy do roku. Nie chcialbym zeby jakiekolwiek dziecko wychowywalo sie u boku takiego rodzica.
I jeszcze to w jaki sposob sa urazeni gdy mowi sie o nich ze sa inni. Bo są. Nie jest to choroba tylko to wyplywa z czlowieka. Jakby wszyscy byli homo to bysmy zgineli dlatego heteroseksualni sa tymi ktorzy bylo nie bylo beda stanowic o tym ilu ludzi jeszcze bedzie na tej planecie.
Mój blog o wszystkim i o niczym.

http://kudelification.blogspot.com/
Oyen
Extra marzyciel

Imię: Kuba

Postautor: Obwarzanek » śr 09 cze, 2010 00:01

Nie jesteś homofobem ;) po prostu ich nie akceptujesz. Q ma rację. Fobia to przecież paniczny lęk, a nie sam brak akceptacji.
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Oyen » śr 09 cze, 2010 00:07

a znam jeszcze takiego co stał się męskim kuhwiarzem. za pieniadze daje wiadomo co a jak sie powie ze jest pedziem to od razu sie obraza :wstyd:

Oyen
Extra marzyciel

Postautor: Obwarzanek » śr 09 cze, 2010 00:16

Jakby nie patrzeć, "pedał" to raczej obraźliwe określenie, więc tutaj trudno mu się dziwić.
W ogóle szukałam sobie portek w sklepie i spojrzałam przypadkiem na manekina męskiego. Wyglądał dokładnie tak, jak kiedyś opisywała mi koleżanka jednego geja z jej szkoły :| Apaszka, spodnie w prawie damskim kroju (chyba prawie, bo na me niewprawne oko wyglądały jak damskie) i taka tam koszulka na szerokie ramiączka. Nie mam nic do homoseksualistów, ale jak spojrzałam na tego manekina, to jakoś tak automatycznie pojawiło mi się w głowie "pedał" :|
(Czyżby to było aż tak modne, że i na męskie ciuchy się rzuca? :P)
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Orion » śr 09 cze, 2010 13:59

(Czyżby to było aż tak modne, że i na męskie ciuchy się rzuca? )

Metroseksualizm w modzie...

Co do mnie - nie, nie jestem homofobem. Nie mam nic przeciwko homoseksualistom. Mimo, iż jestem heteroseksualistą, wcale nie odrzucają mnie ich upodobania. Ludzka sprawa, co się lubi, a co nie.
... OK, Just A Little Pin Prick ...

Obecnie: Naćpany chwilą.
Awatar użytkownika
Orion
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: feel_free » śr 09 cze, 2010 23:21

Też nic nie mam przeciwko homoseksualistom. Jeżeli nic do mnie nie mają, to dlaczego mam mieć coś do nich.

Poza tym, mam kolegę geja z którym czasem gadam, więc doskonale ich rozumiem. Nie czuję się skrępowany gdy przebywam w jego obecności, nawet gdybym mu się podobał, to przecież taka sama sytuacja jest gdyby na jego miejscu była dziewczyna,
której się podobam.
feel_free
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Fantagiro » czw 10 cze, 2010 16:12

Oyen pisze:Nie jest to choroba tylko to wyplywa z czlowieka

Moim zdaniem jest i powinni ich leczyć bo to nie jest normalne.

feel_free pisze:taka sama sytuacja jest gdyby na jego miejscu była dziewczyna,
której się podobam.

Oj no nie wiem. Ludzie zostali stworzeni do tego by ze sobą byli mężczyzna i kobieta, a więc pary tej samej płci to jest jakaś pomyłka. Poza tym przebywanie w towarzystwie kogoś kto kocha nas bez wzajemności jest krępujące dla jednej i drugiej osoby ;>
But we're never gonna survive unless we get a little crazy.
Fantagiro
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 4 times
Medals: 2

Postautor: Obwarzanek » czw 10 cze, 2010 18:48

Tu jest mowa o podobaniu się, a stąd do miłości daleka droga.

Czy choroba... Nie zgodzę się z tym z pewnością.
Freud twierdzi, że homoseksualizm jest efektem wewnętrznych frustracji; z drugiej strony, jeszcze przed Freudem panował powszechnie pogląd, że człowiek z natury jest biseksualny (obie płcie, a nie tylko kobiety, jak twierdzi gros ludzi). Ja bym była skłonna wierzyc w przenikanie się tych poglądów. Człowiek jest z natury bi, ale byc może to te frustracje (wynikłe z zaburzeń kolejnych faz rozwoju psychoseksualnego) mogą byc powodem, dla którego ktoś szuka raczej partnera wśród płci własnej.
Kiedyś twierdziłam, że homoseksualizm nie wybiera i albo się z tym rodzisz, albo nie. Wyciągając wnioski z materiału do kolokwium, które dziś przyszło mi pisac (właśnie sporo było o rozwoju seksualnym człowieka), dziecko takie się nie rodzi. Dowód? W wieku mniej więcej 3 - 5 lat mamy do czynienia z sytuacją, kiedy dla chłopca matka staje się obiektem pożądania, ojciec zaś traktowany jest jako rywal (analogicznie u dziewczynek).
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: JulyMoke » czw 10 cze, 2010 19:37

A mnie denerwuje plaga dzisiejszych wypicowanych, obcisłych, umalowanych i perfekcyjnie wystylizowanych hetero chłopaków. Co to za moda? Chciałabym częściej widzieć na ulicy niedogolonego, nie do końca doprasowanego, troszeczkę niechlujnego faceta, mmm... ;)

Nie mam nic do homoseksualistów, może dlatego że zbyt wcześnie czytałam te same materiały co perscecutoria ;)
od jutra podlegam tylko poprawnym emocjom
od jutra staję się lodowacie bezbłędna
ale od jutra.
Awatar użytkownika
JulyMoke
Początkujący marzyciel

Postautor: Oyen » pt 11 cze, 2010 18:21

takze nie zgadzam sie z tym ze to choroba. ale niektorzy chorobliwie okazują swoje uczucia. to ze ogol spoleczenstwa, ktory jest hetero nie bedzie w pelni akceptowac homoseksualistow, jest moim zdaniem normalne. ludzie z czasem zrozumieja, ze tak jest i juz.

Oyen
Extra marzyciel

Postautor: Obwarzanek » pt 11 cze, 2010 19:08

Będą akceptowac coraz bardziej, bo już teraz pozornie heteroseksualne dziewczyny pieprzą się między sobą jak nadarzy się okazja; podejrzewam, że chłopakami jest lub w niedalekiej przyszłości będzie podobnie.
Inna sprawa, że tutaj dużą "zasługę" ma akceptacja trójkątów, niezwykle lubianych ostatnio.
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Agnieszka » pt 11 cze, 2010 20:03

Nie jestem homofobem, lecz nie byłabym chętna oglądać dwóch dziewczyna albo dwóch chłopaków trzymających się za ręcę, lub całujących się. Wcale nie lubię na to patrzeć a tym bardziej na dwie osoby tej samej płci. Mogę bez problemu się z taką osobą zadawać, bylebym nie musiała jej oglądać w w/w sytuacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieszka
Marzyciel-Gaduła

Postautor: magdusia » pt 11 cze, 2010 20:06

Jestem "dość" tolerancyjnym człowiekiem. Każdy kieruje swoim życiem tak, jak uważa, że będzie najlepiej. Skoro ktoś wybiera drugą połówkę o tej samej płci - nie moja sprawa. Uszanuję owy wybór.
Znam kilka par homoseksualnych. Fajowi ludzie.
Zielonaa i Seqe - Uwaga!!!
Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń

Postautor: Riku » czw 19 maja, 2011 09:19

Czytając niektóre wypowiedzi doczytałam się takiej w której to homoseksualiści nie powinni „propagować” czy jak to woli „pokazywać” swej miłości.
Zacznijmy od tego, że nikt nie wychodzi na ulicę i się za przeproszeniem nie pi*p**y, więc co brać pod uwagę? Zaliczyć do tego „pokazywania” całowanie i branie za rękę? Ahh jeżeli tak to potem się nie dziwcie, że homoseksualiści uważają, że są dyskryminowani widząc jak para hetero liże się na przystanku wśród tłumu ludzi (sama uważam, że publiczne „dokładne” całowanie jest nienamiejscu).

No, ale dobrze. Zostańmy przy trzymaniu za rękę – czymś standardowym i „nieodrażającym”. Jakbyście się czuli gdybyście nie mogli złapać swej ukochanej osoby za rękę? O tak po prostu, bo chcecie tej małej bliskości? Bo akurat zobaczyliście kogoś lub coś, co przypomniało wam o czymś strasznym i akurat w tej chwili chcecie złapać za rękę partnera/kę? Myślicie, co to za problem? A taki, że zaraz mogą się zacząć wyzwiska, czcze gadanie, którego nie chce się wciąż wysłuchiwać – nie wspomnę już o pobiciu do którego mimo wszystko dochodzi.

Nie chcę tutaj nikomu nic narzucać, ale też warto spojrzeć na to z innej strony. Jeżeli nadal ktoś jest na „nie” to trudno. Każdy ma prawdo do swojego zdania i w tym momencie przedstawiłam swoje.

Co do homofonii – faktycznie do choroba psychiczna tak samo jak transfobia, bifobia i można tak wymieniać bez końca. Jeżeli już miałabym nazywać osoby, które nie akceptują homoseksualizmu to są po prostu „nietolerancyjni wobec osób nieheteronormatywnych.”
Riku
Bujający w obłokach

Postautor: InfernalTear » czw 19 maja, 2011 12:28

Nie jestem i nie będę. Nie mam nic do ludzi odmiennej orientacji, bo niby co miałabym mieć? Nie ma nic złego w zainteresowaniu tą samą płcią.
"I don't believe in fairy tales, but I believe in u and me..."
InfernalTear
Sponsor

Postautor: Crown » czw 19 maja, 2011 15:32

Ja nienawidzę wszelkich przejawów nietolerancji, a homofobia (zaraz koło rasizmu) drażni mnie najbardziej. Po prostu nie jestem w stanie tego zrozumieć. Na przykładzie mojej rodziny- mój chrzestny jest gejem i od 10 lat nie ma kontaktu z nikim poza swoją matką. No nie mogę sobie tego wyobrazić w ogóle.
ile to razy nawet nie wierząc spotkamy się w innym świecie
Crown
Extra marzyciel

Postautor: Vana » czw 19 maja, 2011 19:52

Crown pisze:Ja nienawidzę wszelkich przejawów nietolerancji, a homofobia (zaraz koło rasizmu) drażni mnie najbardziej. Po prostu nie jestem w stanie tego zrozumieć

Dokładnie.
Dla mnie to są normalni ludzie, którzy także zasługują na szacunek. Znam kilka osób homoseksualnych.
Vana
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 1 time

Postautor: she » czw 19 maja, 2011 20:06

Każdy ma prawo żyć tak jak chce i NIKT nie ma prawa nikogo w żaden sposób krytykować. Każdemu wolno oddychać i kochać. Jak kocha się to samą płeć, to też taka sama miłość jak miłość osób do płci przeciwnej. Nie chcemy aby włazili Nam w życie z buciorami, więc nie róbmy tego sami, proste.
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja

Postautor: tomala. » czw 19 maja, 2011 20:49

Peggy_Brown pisze:Ludzie mają inną orientację. Ok. Przecież można kochać osobę innej płci. Dlaczego ich wtedy tępić i nienawidzić?
TrisHka pisze:Każdy ma prawo żyć tak jak chce i NIKT nie ma prawa nikogo w żaden sposób krytykować. Każdemu wolno oddychać i kochać.
amen.
Znam osoby homoseksualne, również pary. I czy mi to w jakiś sposób wadzi? Nie. Super ludzie, na pierwszy rzut oka nawet nie stwierdzilibyście, że mają taką orientacje (na przykład nie są to wyperfumowane "pedalątka" ze sklepowej wystawy). Ale nie do tego zmierzam.
Każdy człowiek, każdy z nas ma prawo do miłości, do uczucia do kogoś, czy nawet choćby "tylko" zadurzenia się w kimś... Ludzie często boją się różnic, czegoś co jest im obce. Mnie homofobia nie dotyczy - ani ta psychologiczna odraza, ani też zwyczajna niechęć. Ludzie jak wszyscy inni, tylko często bojący się właśnie nietolerancji z zewnątrz.
Ale nie zaprzeczę, że mam też jakieś "ale".
Pierwszą są te manifestacje, tęczowe pochody i tak dalej. Nic do tego nie mam, ale zastanawiam się, czy nie lepiej (dla homoseksualistów) wywalczyć swoje w inny sposób? Rządowo chociażby. Bo, przyznam, te manifestacje bardzo często tylko drażnią, jeszcze bardziej podburzają do ataków od strony osób nietolerancyjnych.
Drugą sprawą jest adopcja - nie jestem pewna co do swojego zdania w tej kwestii...
Ale homofobia i niechęć do tych osób mnie nie dotyczy.
Masz taki komfort, jesteś disko. Mi ciągle bliżej do Sex Pistols.
Ja mam mieszkanie tam, gdzie nie trzeba, źle się odżywiam, źle się ubieram...

Reach out. Speak out. Keep out. Stand out.
The Out Campaign.
tomala.
Newbie

Imię: Paulina
Medals: 3

Postautor: DexKanon » czw 19 maja, 2011 21:05

Crown pisze:Ja nienawidzę wszelkich przejawów nietolerancji, a homofobia (zaraz koło rasizmu) drażni mnie najbardziej.

Podsumujmy: nie tolerujesz osób nietolerancyjnych, więc nie tolerujesz samej siebie? :P
TrisHka pisze:Każdy ma prawo żyć tak jak chce i NIKT nie ma prawa nikogo w żaden sposób krytykować.

Dlatego też, jeśli ktoś jest nietolerancyjny, nie mamy prawa go krytykować, bo ma prawo żyć jak chce :P .

Do homosiów nie mam nic, ale denerwują mnie ich parady... My gracze też jesteśmy nagabywani przez społeczeństwo, a jakoś nie paradujemy jak pajace... Równie dobrze można by było ich tam powystrzelać :P . Jak chcą być nam równi, niech się nie wychylają na odstrzał.
Ale oczywiście, wyjdę do nich z siekierą, jak jaden z nich będzie chciał wsadzić swoje intro w moje outro ^^ .

Jednak, co zapamiętałem, to to, jak homosie zażyczyli sobie wydzielonej strefy na stadionach piłkarskich - no sekundka, kto tu chce selekcjonować homosiów od normalnych ludzi? Czy ja, siedząc sobie na trybunach, zastanawiam się kto jest homo a kto nie?
[center]Ja jestem Cisza! Milcz dumny! Zabiorę Cię do trumny![/center]
DexKanon
Spełniacz Marzeń

Postautor: Riku » pt 20 maja, 2011 09:29

DexKanon rozumiem twe zażenowanie takimi sprawami jak parada czy też sam fakt rozdzielenia na stadionach. Tylko warto wziąć pod uwagę, że to nie wszyscy homoseksualiści tego chcą. Tak samo jest w polityce – nie wszystkie decyzje jakie zostaną tam podjęte muszą Ci się podobać.

Znam wiele homoseksualistów, którzy osobiście nie chodzą na parady uważając to za głupotę. Podobnie jest z tymi stadionami z których ja i moi znajomi śmialiśmy się w nieskończoność. Chcę tylko podkreślić, że nie każdemu homo podobają się takie decyzje, więc nie warto wrzucać wszystkich do jednego worka, bo w tym momencie i ja mogę poczuć się dotknięta, bo ktoś zadecydował tak a nie inaczej.
Riku
Bujający w obłokach

Postautor: sepän poika » pt 20 maja, 2011 09:46

Riku, no ale to jest najbardziej widoczne. Opozycja tych normalnych nie jest jakoś specjalnie obecna w szerokim przekazie. Więc co się dziwić wrzucaniu do jednego worka? Nie każdy Polak kradnie czy pije, a jednak stereotyp stereotypem pozostaje, bo niewiele się robi, by go zlikwidować.
- Życie nie jest ani dobre, ani złe.
- A jakie?
- Nieuniknione. Jeden ma wygrane, drugi ma przesrane.
sepän poika
Newbie

Has thanked: 55 times
Have thanks: 76 times
Medals: 7

Postautor: Crown » pt 20 maja, 2011 10:18

DexKanon, zawsze mi to wszyscy wypominają :P Wiadomo o co chodzi!
ile to razy nawet nie wierząc spotkamy się w innym świecie
Crown
Extra marzyciel

Postautor: she » pt 20 maja, 2011 10:58

sepän poika, tylko że ja uważam, że należy mieć swoje zdanie a nie kierować się głupimi stereotypami. Manifestacja, manifestacją. Z jeden strony ich rozumiem. Są wytykani palcami, jakby byli jacyś trędowaci więc może w ten sposób chcą Wam pokazać jak oni to widzą. Ze źle się ich odbiera?
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja

Następna

Wróć do Kontrowersje i tabu