Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Aborcja

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".

Re: Aborcja

Postautor: Pro » sob 21 gru, 2013 13:56

W programie "Tak czy nie" na antenie Polsat News feministka Katarzyna Bratkowska oświadczyła, że jest w ciąży i ma zamiar ją usunąć. Później, w rozmowie z portalem natemat.pl przyznała, że nie był to blef i naprawdę ma zamiar usunąć swoje dziecko. Co więcej, ma zamiar uczynić to w wigilię Bożego Narodzenia, jak przyznała "żeby było weselej". Więcej na ten temat tutaj:
Kod: Zaznacz cały
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/katarzyna-bratkowska-zamierza-w-wigilie-usunac-ciaze/8yepg

Co sądzicie na ten temat? Czy ktokolwiek może na takiej wypowiedzi zyskać? Uważacie, że takie zachowanie jest w porządku? Może ono zwrócić uwagę na problem aborcji w Polsce? Czy rzeczywiście komukolwiek będzie weselej ze względu na wybór daty?
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: Patorek » sob 21 gru, 2013 14:42

Pro, a miałem stworzyć osobny temat w tej sprawie, bo to ciekawe zjawisko. A Ty Pro, co o tym myślisz?
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie

Postautor: Dafne » sob 21 gru, 2013 14:57

Gdyby chciała to zrobić, to by nie szła z tym do mediów... W naszej kulturze raczej robi się to po cichu i bez zbędnego szumu, tak samo nie mówi się: "Właśnie zrobiłem kupę", tak o zamiarze aborcji również nie. Taki lans, może... "och jaka jestem fajna, zrobię to w Wigilię". Ale już ten argument:
- Żeby było weselej
wydaje mi się takim głupim gadaniem, które raczej pozostanie bez efektów. ;P
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: Pawian » sob 21 gru, 2013 14:59

Wyglada mi to na blaganie o uwage.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 56 times
Have thanks: 70 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Pro » sob 21 gru, 2013 15:05

Patorek pisze:A Ty Pro, co o tym myślisz?

Myślę, że to bardzo marna prowokacja, która może najwyżej zaszkodzić "sprawie", którą reprezentuje ta pani. Zabawne, że osoba, która tak bardzo popiera tolerancję, stara się w tak bzdurny sposób atakować czyjąś religię. No, chyba że ta tolerancja dotyczy tylko wybranych grup. Nie rozumiem co czyjakolwiek aborcja może mieć wspólnego z wigilią i komu miałoby być weselej z tego powodu, więc odbieram to po prostu jak próbę zwrócenia uwagi na swoją osobę. Bardzo głupio rozegrane, ale ostatecznie nie gadalibyśmy teraz o niej, gdyby się tak nie zachowała. Jeśli to miała być forma happeningu, to można było to zrobić na milion innych sposobów, ukazując prawdziwy problem. Na pewno wizerunkowo dla wszelkich organizacji feministycznych to jest cios.
Pro
Newbie

Postautor: Ruta » sob 21 gru, 2013 15:29

Pro pisze:Co sądzicie na ten temat? Czy ktokolwiek może na takiej wypowiedzi zyskać? Uważacie, że takie zachowanie jest w porządku? Może ono zwrócić uwagę na problem aborcji w Polsce? Czy rzeczywiście komukolwiek będzie weselej ze względu na wybór daty?

Szczerze to nie wiem co komu do tego czy ona usunie czy nie, bo to prywatna sprawa. Więc nie rozumiem po co informuje o tym cały świat. Czy jak będzie miała hemoroidy, to też powie w wywiadzie, że idzie z tym problemem do lekarza?
A wyznaczona data, to kolejna prowokacja.

Nie rozumiem takich ludzi.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: Patorek » sob 21 gru, 2013 15:48

Ogólnie mam mieszane uczucie co do tej sytuacji. Uważam, że jej pobudki, dlaczego to robi są słuszne,
ale droga ich realizacji to kompletnie nieporozumienie. Ciekawy jestem dalszego rozwoju sytuacji.
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: Pro » sob 21 gru, 2013 15:51

Patorek pisze:Uważam, że jej pobudki, dlaczego to robi są słuszne,

A jakie są jej pobudki? Bo o tym chyba zapomniała powiedzieć :P
Pro
Newbie

Postautor: Ruta » sob 21 gru, 2013 15:53

Patorek, ale problemem nie jest sam fakt tego co ona chce zrobić. Mi to rybka. Chodzi o to, że mieszanie do jej prywatnej decyzji całego świata, ma się nijak do tego wszystkiego. Jej du.pa jej sprawa, ale po co angażować media? To na pewno nie przyniesie żadnej korzyści w walce o aborcję legalną. Pokaże tylko, że kobiety dokonujące aborcji są głupie i smarkate.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Patorek » sob 21 gru, 2013 15:57

Ruta pisze:Patorek, ale problemem nie jest sam fakt tego co ona chce zrobić. Mi to rybka. Chodzi o to, że mieszanie do jej prywatnej decyzji całego świata, ma się nijak do tego wszystkiego. Jej du.pa jej sprawa, ale po co angażować media? To na pewno nie przyniesie żadnej korzyści w walce o aborcję legalną. Pokaże tylko, że kobiety dokonujące aborcji są głupie i smarkate.

Mówiąc:
Patorek pisze:droga ich realizacji to kompletnie nieporozumienie.

miałem dokładnie na myśli to co napisałaś. Z tymże wydaje mi się, że tutaj tak naprawdę w ogóle nie chodzi o aborcję.

Pro pisze:A jakie są jej pobudki? Bo o tym chyba zapomniała powiedzieć :P

Ustalmy, gdzie są granice. Teraz nakażemy rodzić dzieci z gwałtów, dzieci ciężko upośledzone, a to jest często krótkie życie, pełne cierpienia dla tych dzieci. Czym innym jest przerwanie ciąży w odpowiednim momencie, a czym innym jest urodzenie, patrzenie, cierpienie itd. Ale mnie interesuje ten rzekomo kompromisowy nakaz rodzenia - czy to jest skuteczne, czy chodzi tylko o prześladowanie kobiet - wyjaśniła znana feministka.
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: Ruta » sob 21 gru, 2013 16:05

Patorek, tylko, że ja nie rozumiem jakim sposobem ona chce połączyć swoje zachowanie, z postulatami o jakich mówi. Jedno przeczy drugiemu.

Jej postulaty są ok, ale zachowanie mówi "zachowuję się jak gówniara, która aborcję traktuje jak wyjście do pubu".
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Pro » sob 21 gru, 2013 16:09

Patorek pisze:Ustalmy, gdzie są granice. Teraz nakażemy rodzić dzieci z gwałtów, dzieci ciężko upośledzone, a to jest często krótkie życie, pełne cierpienia dla tych dzieci. Czym innym jest przerwanie ciąży w odpowiednim momencie, a czym innym jest urodzenie, patrzenie, cierpienie itd. Ale mnie interesuje ten rzekomo kompromisowy nakaz rodzenia - czy to jest skuteczne, czy chodzi tylko o prześladowanie kobie

Nie, nie, nie. Nie sądzę, żeby to była głupia osoba. A jeśli tak, to doskonale wiedziała, że te słowa mogą wywołać co najwyżej kłótnię, a nie jakąś debatę na ten temat. I moim zdaniem, obok zwrócenia na siebie uwagi, właśnie wywołanie kłótni było głównym celem tej wypowiedzi. Ktoś, kto chciałby w jakikolwiek sposób działać na rzecz aborcji nie strzelałby sobie takiego samobója :)
Pro
Newbie

Postautor: Patorek » sob 21 gru, 2013 21:47

Pro, ale co ma na celu wywołanie kłótni?
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: Ruta » sob 21 gru, 2013 22:23

Patorek, no właśnie....
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Pro » ndz 22 gru, 2013 01:07

Patorek pisze:Pro, ale co ma na celu wywołanie kłótni?

Kłótnię? Można się na siłę doszukiwać w tym jakiegoś głębszego sensu, ale moim zdaniem go nie ma.
Pro
Newbie

Postautor: Dafne » ndz 22 gru, 2013 10:26

Patorek pisze:droga ich realizacji to kompletnie nieporozumienie.
Niech sobie wsadzi palec do kontaktu, nim się wypowie na jakikolwiek temat w mediach. :ok:
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Postautor: powidlo » ndz 22 gru, 2013 13:02

Dla mnie to było jakieś takie desperackie poparcie "przykładem" swoich poglądów. Po prostu desperackie, żeby nie powiedzieć, że wręcz głupie. I sądzę, że z aborcją to ma niewiele mimo wszystko (absurdalnie) wspólnego, po prostu jakaś taka przepychanka słowna. Poziom dyskusji dość żenujący, stąd to wszystko. Obojętnie gdzie - dorosła kobieta naprawdę chyba nie powinna już tupać nóżkami bo "moje". Nie mam wyrobionego zdania na temat feministek, na temat aborcji już prędzej, ale takie osoby po prostu odstraszają.

Bo założę glany na bierzmowanie i pentagram. A ksiądz mi może nakopać, bo mam wszystkie wpisy w książeczce i chodzę na KSM. No tak to widzę. Obym się myliła, bo szkoda.

Co do tej dyskusji, że do 3 tygodnia ciąży dziecko jest zlepkiem komórek, to oprócz tego co słusznie sepan zauważył ja może jeszcze wtrącę, że w 3 tygodniu ciąży to naprawdę tylko jednostki podejrzewają, że w ciąży są. A wiedzą? No niespecjalnie jest jak.

Taki tylko margines.
Ostatnio zmieniony ndz 22 gru, 2013 13:22 przez Dafne, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Dż., ale nie piszemy posta pod postem ;P. Edytowałam.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga

Postautor: Pro » ndz 22 gru, 2013 13:36

Kod: Zaznacz cały
http://kramer.sj.deon.pl/do-pani-katarzyny-bratkowskiej/

Zaczyna się tworzyć niezła szopka wokół tego. Co sądzicie o propozycji tego zakonnika?
Pro
Newbie

Postautor: powidlo » ndz 22 gru, 2013 19:47

Myślę, że należało by najpierw popytać czy w ogóle ma szanse na to, żeby dostać to dziecko pod opiekę - przecież to nie jest hop siup. Rozumiem odruch serca i chęć ratowania dziecka, ale czy na pewno on wie co się z tym wiąże? Ech.

Szopka to niestety dobrze powiedziane.

Poza tym to ładny list, bez oceniania, z szacunkiem. Zapewne kobitka się doczepi do tego marginesu, gdzie ksiądz napisał, iż ojca dziecka nie widzi.

PS
dż. pisze:Dż., ale nie piszemy posta pod postem ;P. Edytowałam.

Jezu, dzięki, byłam pewna, że to dwa różne tematy - nie wiem dlaczego. :P
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Dafne » ndz 22 gru, 2013 19:49

dż., chyba ciężko Ci się szuka na netbuku, no nie? :P Prosz: post341189.html#p341189
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Postautor: Pro » ndz 22 gru, 2013 20:03

dż. pisze:Myślę, że należało by najpierw popytać czy w ogóle ma szanse na to, żeby dostać to dziecko pod opiekę - przecież to nie jest hop siup. Rozumiem odruch serca i chęć ratowania dziecka, ale czy na pewno on wie co się z tym wiąże?

Myślę, że to akurat nie ma znaczenia, bo wszyscy sobie zdają sprawę z tego, że ta kobieta w tej chwili się nie wycofa ze swojej decyzji. Ten list powstał raczej w celu pokazania pewnej postawy. Pokazania, że aborcja nie jest jedynym wyjściem. Tak mi się wydaje. Gdyby rzeczywiście jedynym celem było uratowanie tego nienarodzonego jeszcze dziecka(tak naprawdę nie wiemy czy to dziecko w ogóle istnieje), to list nie zostałby opublikowany na blogu i nie stałby się częścią jakiejś debaty publicznej, a zostałby skierowany bezpośrednio do zainteresowanej. Jakiś cel jednak ten człowiek miał w publikowaniu tego listu. Z resztą myślę, że gdyby dobrze poszukał, to znalazł by matkę, która odstąpiłaby od aborcji i oddała mu swoje dziecko, tylko publiczka mogłaby się o takim geście nie dowiedzieć, a poza tym trzeba by to naprawdę zrobić.
Pro
Newbie

Postautor: powidlo » ndz 22 gru, 2013 20:30

Pro, W takim razie muszę się dalej trzymać swojego zdania o przepychance słownej, w której tak naprawdę to dziecko (potencjalne) w ogóle się nie liczy.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Postautor: Pro » ndz 22 gru, 2013 20:39

dż. pisze:przepychance słownej, w której tak naprawdę to dziecko (potencjalne) w ogóle się nie liczy.

Dokładnie takie samo wrażenie odnoszę.
Pro
Newbie

Postautor: Bogini Nocy » śr 25 gru, 2013 11:38

Mimo, że w tej chwili gdybym dowiedziała się, że jestem w ciąży i nie byłabym z tego w ogóle zadowolona to nie usunęłabym ciąży. Obawiam się, że mogłabym później tego żałować, miałabym prawdopodobnie wyrzuty sumienia. Pewnie nie chciałabym przyznać się mojemu przyszłemu mężowi do tego co zrobiłam, ale czułabym się tak jakbym go oszukiwała nie powiadamiając go o tym. A jeśli moje dzieci dowiedziałyby się co ich mamusia zrobiła.. czuję, że znienawidziłyby mnie i czuję, że znienawidziłabym się sama siebie.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca.
Bogini Nocy
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times
Medals: 3

Postautor: dobrom » pt 03 sty, 2014 16:48

Odpowiedź jest prosta, każdy ma prawo do narodzin i do naturalnej śmierci, koniec i kropka
Awatar użytkownika
dobrom

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: filozof90 » sob 04 sty, 2014 18:41

dobrom pisze:Odpowiedź jest prosta, każdy ma prawo do narodzin i do naturalnej śmierci, koniec i kropka

Może i tak, ale problem nad którym wszyscy się rozwodzą, to ten, czy w przypadku aborcji, możemy już mówić o nienarodzonym dziecku "każdy", to raz, a dwa, jeśli możemy, to od którego dnia po poczęciu?
Gdy gra dobiega końca, król i pionek trafiają do tego samego pudełka.

Obrazek
filozof90
Newbie

Has thanked: 110 times
Have thanks: 37 times
Imię: Kamil
Marzenie: Zebrać je wszystkie!
Medals: 6

Postautor: Ruta » sob 04 sty, 2014 18:45

filozof90, kolejny problem to też to, czy ludzie nie mają po prostu prawa decydować o sobie. (starsi ludzie i eutanazja)
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Postautor: Pawian » sob 04 sty, 2014 18:51

Lub ci zdrowi, ale po prostu nie chca miec dziecka, np z gwaltu.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: sepän poika » sob 04 sty, 2014 18:56

Pawian pisze:Lub ci zdrowi, ale po prostu nie chca miec dziecka, np z gwaltu.

To nie jest ten sam problem, bo dziecko jest podmiotem, który sam o sobie decydować nie może.
Podobnie, problem z eutanazją jest chyba głównie w przypadkach, kiedy osoba, której ona dotyczy, nie może sama wyrazić swojego zdania.
- Życie nie jest ani dobre, ani złe.
- A jakie?
- Nieuniknione. Jeden ma wygrane, drugi ma przesrane.
sepän poika
Newbie

Has thanked: 55 times
Have thanks: 76 times
Medals: 7

Postautor: Pawian » sob 04 sty, 2014 19:00

Nie jest tym samym problemem, bo jest kolejnym, innym z kolei. To tylko potwierdza jak rozne sa sytuacje, wiec ciezko jest jednoglosnie stwierdzic "tak" lub "nie" dla aborcji.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zbiór tematów archiwalnych