Bujanie w obłokach

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia - niektóre z nich wydają się bardzo odległe. Czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia? Podyskutujmy o tym.
Yenlikasio
Marzyciel-Gaduła
Posty: 87
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:44
Imię: Maciek

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Yenlikasio » 30 paź 2011, 21:38

Bujam w obłokach najczęściej na lekcjach, choć zdarza mi się i w autobusie, a nawet przy obiedzie. Na lekcji patrząc na nauczycielkę myślę sobie, co by się stało gdyby na przykład spadła ze stopnia. Uśmiecham się wtedy, albo kontynuując swą "historię", albo wymyślając coś innego, równie absurdalnego. Czasem, kiedy mam głowę pełną nieuporządkowanych myśli, robię to właśnie w podobnych sytuacjach i w podobny sposób. Nazwałbym to spontanem. Co pierwsze przyjdzie mi na myśl, odkładam na oddzielną półkę, przerabiam kilka wersji związanych z tą myślą ( np. co mogłoby się zdarzyć z daną sprawą, jeśli... ) Takie coś, jest...? Nie wiem jak to nazwać. Przyjemne? Chyba wszyscy jesteśmy od tego uzależnieni, myślę że nie ma osób które nie marzą, nie oddają się chwili, nie bujają w obłokach swych myśli... :)

Guśka
Newbie
Posty: 1822
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:18
Imię: Dagmara

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Guśka » 01 kwie 2012, 16:21

QueenDream pisze:Jak często zdarza Wam się bujać w obłokach?
Kiedy najczęściej?
I o czym wtedy najczęściej marzycie?
Dosyć często, lubie bujać w obłokach, daje mi to wiele. Chociaż czasem smutno robi mi się z tego powodu.
Najczęściej w nocy, albo kiedy słucham muzyki i jest cisza. Lubie spokoj.
Marze o życiu - tyle mogę zdradzić.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: adelia » 20 cze 2012, 18:47

Raczej mi się nie zdarza, bo nie lubię, jak coś mnie omija :)

Usunięty 2094

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Usunięty 2094 » 21 lip 2012, 8:46

Nie jestem taką typową marzycielką, jak parę lat wstecz. Gdy rejestrowałam się na to forum, byłam całkiem inną osobą. Teraz są we mnie spore pokłady realistki, z czego jestem dumna. Wyrosłam z etapu, w którym chcę być postrzegana, jako marzycielka.

Cheney
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 134
Rejestracja: 12 lip 2012, 14:52
Lokalizacja: Opole.

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Cheney » 21 lip 2012, 8:55

Najczęściej bujam w obłokach na teamt mojej przyszłości. Ooo.. To kocham ♥

Awatar użytkownika
poly
Newbie
Posty: 2659
Rejestracja: 13 lut 2011, 11:44
Imię: Iwona

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: poly » 25 lip 2012, 23:16

O dziwo, ostatnio coraz bardziej. Na ogół jestem dość roztrzepana, ostatnio częściej zdarza mi się chodzić z myślami w obłokach, robiąc proste czynności machinalnie. Życie jest wtedy łatwiejsze.

Ider
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:26
Imię: Łukasz

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Ider » 26 lip 2012, 8:34

Bujam w obłokach jedynie wtedy gdy potrzebuje aby czas minął szybciej lub żeby nie zasnąć. Takie moje sposoby jak dłuży mi się w pracy.

Usunięty 2886

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Usunięty 2886 » 02 sie 2012, 20:33

Ja bardzo często. Ostatnio miałem dość ciekawą sytuację. Stojąc na czerwonym świetle w mieście, zacząłem myśleć co będę robił wieczorkiem. Nie zauważyłem kiedy zapaliło się zielone. Stałem i myślałem. Dobrze, że na skrzyżowaniu byłem sam. W pewnym momencie ujrzałem niebiesko-czerwone światełko, które miga centralnie obok mojego samochodu. Oczywiście kto to był? Policja. Otworzyłem okno, funkcjonariusz powiedział mi tylko żebym podjechał dalej i zjechał na zatoczkę. Pojechałem. Czekam, czekam, w końcu poszedł. Zacząłem z nim rozmawiać, dałem mu wszystkie dokumenty. Z ciekawości zapytał się dlaczego nie ruszyłem. Powiedziałem mu, że się zamyśliłem, bo wieczorem mam ważne spotkanie ( byłem ubrany w marynarkę ). On się uśmiechnął, oddał mi wszystkie dokumenty, powiedział, żebym jechał no i puścił mnie tylko z pouczeniem :)

Anika
Marzyciel-Gaduła
Posty: 63
Rejestracja: 26 cze 2014, 9:47
Płeć: Kobieta

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Anika » 27 mar 2015, 13:14

Często bujam w obłokach. Nawet w szkole na lekcji potrafię się wyłączyć i marzyć o tym wszystkim, czego pragnę. :)

Adiyoshi
Początkujący marzyciel
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2015, 20:09
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Adiyoshi » 09 kwie 2015, 20:34

Oj mi też się to często zdarza, wręcz bym powiedział, że częściej myślę fantastycznie niż realnie :)

Wędrujący wiatr
Marzyciel-Gaduła
Posty: 63
Rejestracja: 10 sie 2014, 20:25
Imię: Ada
Płeć: Kobieta

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Wędrujący wiatr » 10 kwie 2015, 22:22

Ja chodzę z głową w chmurach praktycznie cały czas. Często tracę kontakt z rzeczywistością i rozmyślam, więc zdarza się, że jak ktoś czegoś ode mnie chce, to musi powtórzyć to kilka razy, nim zorientuję się, że w ogóle cokolwiek mówi i na dodatek jest to skierowane do mnie. Chyba że akurat staram się, by było inaczej. Potrafię się skupić na otoczeniu, zwłaszcza jeśli w jakiś sposób mnie zaciekawi lub mi się spodoba, ale już za chwilę znowu myśli mi uciekają. Po prostu śnię na jawie. Co wcale nie znaczy, że na przykład nie potrafię kogoś wysłuchać. :P A w samochodzie lub autobusie, ze słuchawkami w uszach jestem zupełnie nieobecna duchem.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Peggy_Brown » 11 kwie 2015, 20:02

Wędrujący wiatr pisze: Potrafię się skupić na otoczeniu, zwłaszcza jeśli w jakiś sposób mnie zaciekawi lub mi się spodoba, ale już za chwilę znowu myśli mi uciekają. Po prostu śnię na jawie. Co wcale nie znaczy, że na przykład nie potrafię kogoś wysłuchać.
Ale to jak, skoro kiedy coś Cię ciekawi, to po chwili i tak potrafisz się wyłączyć? Jak to z tym wysłuchaniem? A jak coś Cię nie interesuje w tym wysłuchiwaniu? Bo przecież nie zawsze to, co ktoś chce powiedzieć jest dla odbiorcy ciekawe.

Wędrujący wiatr
Marzyciel-Gaduła
Posty: 63
Rejestracja: 10 sie 2014, 20:25
Imię: Ada
Płeć: Kobieta

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Wędrujący wiatr » 11 kwie 2015, 22:03

Hm, może nie sprecyzowałam - mam na myśli głównie samotne spacery (wiadomo, na koncercie ulubionego zespołu każdy będzie się skupiał na nim, a nie na niebieskich migdałach). Lubię wtedy obserwować roślinność, jak są jakieś zwierzęta, to jeszcze lepiej, ale po jakimś czasie zalewają mnie myśli, po prostu patrząc na coś takiego od razu mam przypływ weny twórczej. :D I z reguły zaczynam wtedy rozmyślać o tym, co widzę, z czym mi się to kojarzy, jak to miejsce mogło wyglądać w przeszłości... a dalej już samo idzie.
Peggy_Brown pisze:Jak to z tym wysłuchaniem? A jak coś Cię nie interesuje w tym wysłuchiwaniu? Bo przecież nie zawsze to, co ktoś chce powiedzieć jest dla odbiorcy ciekawe.
Wiem, że w poprzednim poście zabrzmiałam jak osoba totalnie oderwana od rzeczywistości, no ale też bez przesady. Czasem rozmówca przynudza albo się powtarza, fakt, więc słucham wtedy po prostu jednym uchem, ale wydaje mi się, że wiele osób tak robi. Natomiast jeżeli ktoś chce mi się wygadać, ma jakiś problem, to wtedy niezależnie od tego, czy jest to dla mnie ciekawe, czy nie - wysłucham uważnie.

Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach
Posty: 253
Rejestracja: 23 mar 2015, 18:30

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Jeruka » 13 kwie 2015, 14:55

zawsze ;) bo jestem zodiakalna waga a z chinskiego koniem

janusz.b
Marzyciel-Gaduła
Posty: 50
Rejestracja: 12 sie 2015, 19:37
Imię: janusz.b
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radomsko

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: janusz.b » 22 sie 2015, 10:46

Jestem już za duzy na bujanie w obłokach. Ale czasami to pomaga.

Usunięty 5938

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: Usunięty 5938 » 22 sie 2015, 11:29

Mylisz się janusz.b na bujanie w obłokach nigdy nie jest się za dużym, czy za starym

janusz.b
Marzyciel-Gaduła
Posty: 50
Rejestracja: 12 sie 2015, 19:37
Imię: janusz.b
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Radomsko

Re: Bujanie w obłokach

Post autor: janusz.b » 22 sie 2015, 12:50

rytygier pisze:Mylisz się janusz.b na bujanie w obłokach nigdy nie jest się za dużym, czy za starym
Owszem można bujac w obłokach ale dla wyluzowania. Zapominasz wtedy o tym co zle. Od razu jest lepiej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości