Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Komunikacja ludzi ze zwierzakami

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, kot chodzi własnymi drogami, chomik staje się aktywny dopiero nocą. A jaki jest Twój pupil? Pływające, biegające, skaczące, latające - tutaj o całym naszym zwierzyńcu.

Komunikacja ludzi ze zwierzakami

Postautor: QueenDream » czw 24 wrz, 2009 15:33

W jaki sposób komunikujecie się ze swoimi zwierzakami?
Mówicie do nich?
Skąd one wiedzą, co jest dobre a co złe? Uczyliście ich tego?
Reagują tylko na Wasz głos, czy na inne również?
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 40 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Postautor: magdusia » czw 24 wrz, 2009 17:02

Spędzając z konikiem ponad dwie godziny dziennie, głupio by było się do Niego nie odezwać :D Zdarza mi się mówić, płakać w Jego towarzystwie. Czy mnie słucha? Myślę, że tak. Zawsze tak słodko nadstawia uszy :)
Mój zwierzak reaguje tylko na mój głos. Innych ma gdzieś :P
Awatar użytkownika
magdusia

Postautor: Obwarzanek » czw 24 wrz, 2009 17:42

Chyba jedynymi zwierzakami, z którymi nie szło się porozumiec, to kiryski i sumiki szkliste. Po prostu miały gdzieś to, co się do nich mówi, były zawsze zbyt zajęte sobą ;)
Z pozostałymi rybami (molinezje, mieczyki, skalar, bojownik) szło złapać kontakt, zwłaszcza ze skalarem. Niesamowite ryby, można z nim było naprawdę porozmawiac :D
Głos, słowa, "umówione" gesty to normalna sprawa. Jeśli wysuwam rękę, szczury wiedzą, że chcę, by przyszły i biegną do mnie. Na cmoknięcie zlatuje się wszystko, co żyje w domu, może oprócz mamy i taty. Takie tam luźne przykłady, o reakcji na imiona nie mówię, wszystkie starsze zwierzaki reagują u mnie na zawołanie, najmłodsza szczurzyca się uczy. Pozostaje tylko kwestia podejścia do wołania. Jedna z moich szczurzyc i pies mają ten sam typ osobowości co ja, a więc to, czy przyjdą poproszone, zależy od ich ochoty.
Jeśli chodzi o normalne gadanie, jak do człowieka - YES. Lubię porozmawiać z moimi zwierzakami, lepiej dogaduję się z nimi niż z większością ludzi i wcale się tego nie wstydzę.
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: Peggy_Brown » pt 25 wrz, 2009 09:12

Mój pies słucha jak do niego mówię, ale nie zawsze słucha tego co mówię.:D Bo jak chce coś spsocić to udaje głuchą na wszystkich:)
Mówię do niej oczywiście. Nie wyobrażam sobie jakbym mogła z nią nie rozmawiać. Ona rozumie dość dużo i właśnie to mnie dziwi bo bardzo szybko nauczyła się rozumieć poszczególne słowa. Wie kiedy np zbliza się godzina przyjścia kogoś do domu i czeka.
BoginiMarzeń pisze:Skąd one wiedzą, co jest dobre a co złe? Uczyliście ich tego?
hmm no to ciężkie pytanie bo nie wiem skąd to wie. Kiedy np coś zbroi idzie za karę w miejsce którego nie lubi i czasami jak jej przejdzie to przyjdzie przeprosić chociaż tego jeszcze nie umie bardzo dobrze. A za zrobienie czegoś dobrze jest chwalona. A to to uwielbia:D Np kiedyś często lubiła gonić duże psy i do nich iść. A teraz jak idzie pies ten do którego zawsze chodziła przychodzi do kogoś i czeka na pochwałę. Bo przecież nie uciekła:)
Zaraza mała. Ale jaka kochana:D

A najlepiej to reaguje na słowa "Tusia patrz ćma" i już jej nie ma:) I ćmy też nie:D
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: Portfolio » pt 25 wrz, 2009 21:03

Moja psinka też wie co się do niej mówi, znaczy wiedziała kiedyś jak jeszcze słyszała, teraz z racji wieku węch, słuch i wzrok już nie takie ale wszystkie te lata które z nami spędziła problemy sprawiała tylko w okresie nauczania posłuszności, potem nauczyliśmy ją słuchać się starszych. Jeżeli chodzi o rozmowy to też z nią pogaworzę czasami, pobawię w ganianego albo chowanego i czasami mam wrażenie że rozumie. Raz nawet mnie podgablowała że palę papierosy bo zaprowadziła tatę w miejsce w którym się chowałem gdy szedłem z nią na spacer :)
Awatar użytkownika
Portfolio
Łapacz chmur

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: akiram » sob 26 wrz, 2009 11:45

Owszem, rozmawiam z moimi zwierzakami(nawet chętniej niż z moim bratem, ale to taka mała dygresja...). I mam wrażenie, że one wiedz?, co się do nich mówi. Czasami moja kocica patrzy się na mnie (niemalże z politowaniem), jakby chciała mi powiedzieć ,,O matko, ale jeste? dziwna"... Z psami też sobie czasem pogawędzę, bardzo lubię patrzeć im wtedy w oczy, wydaj? się takie m?dre... Kiedy np. zbyt długo strofuję psa, to kładzie się na ziemi i zakrywa łapami uszy :)
„(...) bo ja mogę pozwolić sobie na ten luksus, żeby być opuszczony, choć ja nigdy opuszczony nie jestem, ja jestem tylko sam, by móc żyć w zaludnionej myślami samotności, bo ja po trosze jestem entuzjastą nieskończoności i wieczności, a Nieskończoność i Wieczność chyba gustują w takich ludziach jak ja.”
akiram
Extra marzyciel

Postautor: Peggy_Brown » sob 26 wrz, 2009 19:45

A a jeszcze z moją starą psinką to bawiłam się tak, że ona np wytykała język a ja po niej powtarzałam:D i ona specjalnie wiedziała co robić. bawić się z pieskiem oczywiście lubię ale nie jak mnie za nogawki gryzie chociaż zaczyna powoli rozumieć że tego nie może.

Ogólnie zwierzęta są bardzo ale to bardzo rozumne i nawet czasami wydaje mi się że jak mówię do psa rozumie mnie bardziej niż czasami jak mówię do człowieka:D
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: Ufo » ndz 23 maja, 2010 18:12

Och tak! Mówię do nich cały czas! Nasze psy są strasznie mądre, moja kotka również.
Czasem człowiek tak się dziwnie zachowuje że nawet zwierzę patrzy na Ciebie z politowaniem xD Dawno, jak mieliśmy innego psa (matka obecnej suczki) to czasem siadałam z nią na kanapie i się wyżalałam, płakałam a ona czasem piszczała ze współczuciem, łapą trącała, mordą. Ach, to była urocza, mądra psinka. Obecnie z psami to nie prowadzę aż takich osobistych rozmów ^^ aczkolwiek z kotką prędzej, strasznie kochana ;)
Ufo
Spełniacz Marzeń

Postautor: Lana » pn 24 maja, 2010 16:30

Tak, gadam do swojego kota tak jakby mnie rozumiał. A najlepsze jest to, że mój kot, kiedy do niego mówię, ma bardzo inteligentny wyraz pyszczka.
Po marzenia wystarczy siegnąć- mogą byc tak blisko...^^
Buziaki dla wszystkich, którzy odważyli sie marzyć. :*
Awatar użytkownika
Lana
Bujający w obłokach

Postautor: chochlik » śr 01 wrz, 2010 13:25

Na pewno ludzie potrafia się komunikowac ze zwierzętami i odwrotnie ;) jesli jakies zwierzę naprawdę kocha swego właściciela, to ten kontakt między nimi wydaje mi się że jest większy ;)
Awatar użytkownika
chochlik
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Lussi-M » czw 09 wrz, 2010 16:10

Oczywiście, że toczę rozmowy ze swoim psiakiem. Zawsze z nim rozmawiam jak jesteśmy sami w domu, lub też jak jest mi smutno, bo kto lepiej nie wysłucha, jak najlepszy przyjaciel człowieka. Przyznam też że są takie dni, że lepiej mi się gada ze zwierzakami niż z ludźmi.
Nie rozmawiam z użytkownikami poprzez Prywatną Wiadomość. Wszelkie wiadomości będą ignorowane.
Awatar użytkownika
Lussi-M
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 3 times
Marzenie: Jest ich za wiele, aby wybrać jedno!

Postautor: ARmy » wt 14 wrz, 2010 01:04

Czasami gadam do swojej świnki, kiedy wykona jakiś zabawny gest albo spojrzy tymi swoimi ślicznymi oczkami. Z boku wygląda to idiotycznie, ale terapeutycznie :D.
ARmy
Bujający w obłokach

Imię: Adam

Re: Komunikacja ludzi ze zwierzakami

Postautor: powidlo » wt 27 mar, 2012 17:39

Jasne, mój Homer zna chyba lepiej materiał do każdego egzaminu ode mnie, bo zawsze do niego mówię kiedy się uczę :niepewny:
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Guśka » wt 27 mar, 2012 17:45

Ja to mówię do mojego psa jak do dziecka, ale on to uwielbia :D Przynajmniej kuli swoje piękne uszka.. podnosi się i przychodzi do mnie, a później ja muszę go po tyłku masować.

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Have thanks: 1 time
Imię: Dagmara

Postautor: T85 » wt 27 mar, 2012 18:48

Pewnie że rozmawiam i moja psinka to rozumie :)
Miłość piękna jest
Każdy o tym wie
Ale czasem gorsza jest niż śmierć

Brudne dzieci Side- Benia
T85
Spełniacz Marzeń

Imię: Tomasz

Postautor: Guśka » wt 27 mar, 2012 19:11

Psy są mądre ;)

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Have thanks: 1 time
Imię: Dagmara

Postautor: Iluminacja » wt 27 mar, 2012 22:17

T85 pisze:moja psinka to rozumie :)
Szczególnie jakieś wywody filozoficzne xD
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 53 times
Have thanks: 41 times
Medals: 7

Wróć do Zwierzęta