Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Wasz "ideał"

Intryguje Cię kwestia relacji między ludźmi? Zależności i stereotypów?

Postautor: Obwarzanek » śr 04 sie, 2010 08:59

Jak nie ma, jak mi się trafił :P z tym, że ja nie szukałam, sam przyszedł xD

Z ideałem problem jest chyba tego typu, że skupiamy się na zaletach, a o wadach po co myśleć. Ja co prawda wyżej nad wadami się nie rozpisywałam, ale, jakkolwiek to dziwnie zabrzmi, chciałam, żeby był zaborczy O.o , cholernie uczuciowy i rodzinny, dużo bardziej ode mnie (o ile można powiedzieć, że jestem rodzinnym typem). No i mam...
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: Fantagiro » śr 04 sie, 2010 09:13

A no właśnie. Myśli się tylko o zaletach. A każdy z nas ma tyle wad że ideałem nazwany być nie może. No przynajmniej ja się kierowałam takim tokiem rozumowania ;)
But we're never gonna survive unless we get a little crazy.
Fantagiro
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 4 times
Medals: 2

Postautor: Oyen » śr 04 sie, 2010 09:17

ja, tak jak Aneta nie mam ideału choć podobają mi się pewne cechy wyglądu i charakteru jak np. rudy kolor włosów, kręcone włosy - w każdym kolorze, błękitne lub zielone oczy a także otwartość, pozytywne zakręcenie, posiadanie pasji - nie ważne jakiej ale posiadanie, wytrwałość, współczucie, inteligencja etc.

nigdy nie szukałem kogoś kto ma wszystkie te cechy,bo pewnie bym się nie doszukał ale chociaż 2-3 by zupełnie wystarczyły.
Mój blog o wszystkim i o niczym.

http://kudelification.blogspot.com/
Oyen
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Kuba
Medals: 1

Postautor: ChocolateMousse » śr 04 sie, 2010 11:16

Nie mam swojego ideału i chyba nigdy nie miałam... Ja sama w sobie jestem spontaniczna i chyba lubię iść na żywioł. Każdy z nas jest inny, ma swoje wady, zalety i nie można kierować się jakimiś wzorcami bo wtedy możemy przeoczyć kogoś kto jest nam przeznaczony. Taka jest moja opinia na ten temat. :)

Ja swojego "ideała" już mam, choć nie jest napewno idealny ;)
"Dwa ciała... Dwie dusze połączyły się tworząc jedną wielką burze wzruszeń...
Nadała... mi szczęście, będzie pojawiać się w mych myślach coraz częściej..."

Wredna, sukowata księżniczka? Możesz mnie nazwać jak chcesz ale przyznaj że i tak zawsze bedziesz mi zazdrościć!!! ;]
ChocolateMousse
Bujający w obłokach

Postautor: Obwarzanek » śr 04 sie, 2010 11:17

Oyen, jeśli by Ci wystarczyły tylko 2 lub 3 cechy, to jestem ja :D Mam kręcone włosy, jestem podobnoż pozytywnym czubkiem, inteligentna podobno też, pasji od groma... Z tym, że zajęta xD

Atena, ja tak samo, ale postawiłam na kompromis, czyli ideał z wadami i udało się ;) (skoro mam takie szczęście w życiu, czemu nie gram w Totolotka...? :niepewny: ). Zreszta, życie z ideałem bez wad byłoby śmiertelnie nudne, trzeba było mu nadać trochę koloru :D
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Fantagiro » śr 04 sie, 2010 12:00

ChocolateMousse pisze:bo wtedy możemy przeoczyć kogoś kto jest nam przeznaczony.

Skoro ktoś jest niby przeznaczony ( co jest głupotą) to go nie przegapisz -.-

perscecutoria pisze:kompromis, czyli ideał z wadami i udało się

Ideał z wadami. Ale to brzmi hmmm dziwnie :P
But we're never gonna survive unless we get a little crazy.
Fantagiro
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 4 times

Postautor: Obwarzanek » śr 04 sie, 2010 12:37

Ale cel osiągnięty, a ideał zdobyty ;) Wolałam sama wymyślić, jakie będzie miał wady niż żeby los narzucił mi np. kogoś, kto spodoba mi się z wyglądu, ale pali papierosy :P
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Prugna » śr 04 sie, 2010 13:08

ideał, trudno powiedzieć... może być uroczo potargany szatyn, albo chłopak o drobnych, czekoladowych loczkach (mam słabość do loczków :D), oczy kocie, miodowe lub czekoladowe, najlepiej gitara, głęboki głos, silne ramiona, poczucie humoru. Romantyczny, trochę tajemniczy, zabawny, troskliwy, bla, bla...

ideał ideałem, ale jak spotkam, to będzie jasne, że to jest właśnie to, czego szukam i co mi odpowiada :)
...będziesz Ty, Ty i tylko Ty,
choć kawałek wezmę z Twoich marzeń...

/SAMI - Bałtyk/
Awatar użytkownika
Prugna
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: kioketsuke » ndz 08 sie, 2010 11:46

zacznę od tego, że ideały nie istnieją, a jeżeli tak to mogę pomyśleć i opisać mój ideał.. hmm.. zacznę może od wyglądu. W moim przekonaniu musiałby być przystojny, czyli prawdopodobnie bardzo kobiecy. Azjata mile widziany. Miłoby było jakby miał nieco dłuższe włosy z postrzępioną nierówną grzywką ;p.
jeżeli chodzi o charakter to też musiałby być nieco kobiecy do tego miły, przyjacielski, szczery, wierny, z poczuciem humoru. Musielibyśmy mieć wspólne zainteresowania i tematy do rozmów. W siódmym niebie bym była gdyby grał na gitarze elektrycznej lub skrzypcach ; d musiałby lubić zwierzęta, być odpowiedzialny i opiekuńczy. Potrafiłby też być uparty i stanowczy. ale najważniejsze jest to, że kochałby mnie i dobrze spędzałoby nam się ze sobą czas : p
ねぇ 君が望む様に生きてきたはずなのに
どれくらい血を流せば許してくれるかな?...
Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel

Have thanks: 1 time

Postautor: Seqe » pn 09 sie, 2010 21:40

Ideał w mojej ideologii, to kobieta (bo to musi być kobieta ;) ), która byłaby dla mnie oparciem w trudnych chwilach, dzieliła się ze mną swoimi smutkami, porażkami, oraz sukcesami.
Musi lubić paranoiczną troskę o nią :P Inaczej by długo nie wytrzymała ;) A najważniejsze to żywić do mnie uczucie, nie zainteresowanie charakterem, czy prezencją. To obustronne uczucie mrowienia, niesamowitej bliskości, bezpieczeństwa, gdy ta osoba jest przy mnie.
Jestem 01010000 01000001 01010111 01000101 01001100 :)
-----------------------------
What we are is the sum of thousand lies
What we know is almost nothing at all
But we are what we are 'til the day we die
Or 'til we dont have the strength to go on
Awatar użytkownika
Seqe
Extra marzyciel

Postautor: Katara » wt 10 sie, 2010 19:56

Facet męski, przyjemny, radosny, optymistyczny, taki który potrafiłby poprawić mi humor i pomóc w trudnych chwilach, troskliwy, kochający. Wyglad nie ma żadnych ideałów. Jeśłi będzie piękny w środku to zakocham się nawet jeśłi będzie brzydki. Najwyżej pomoge mu "wypięknieć" (;
Awatar użytkownika
Katara
Początkujący marzyciel

Postautor: Oyen » wt 31 sie, 2010 19:40

perscecutoria pisze:Oyen, jeśli by Ci wystarczyły tylko 2 lub 3 cechy, to jestem ja :D Mam kręcone włosy, jestem podobnoż pozytywnym czubkiem, inteligentna podobno też, pasji od groma... Z tym, że zajęta xD

Sama widzisz wiele mi do szczęścia nie trzeba ;) A co z tym, że zajęta wielkiego problemu bym nie robil ;) Oczywiście, żartuję. : - )
Oyen
Extra marzyciel

Postautor: Sick_Nick » pt 03 wrz, 2010 23:49

Katara pisze:Facet męski, przyjemny, radosny, optymistyczny, taki który potrafiłby poprawić mi humor i pomóc w trudnych chwilach, troskliwy, kochający.

Hmm, mam wrażenie, że to o mnie. Jestem męski? No na bank, jak nie ja, to kto? :] Przyjemny? Zależy co rozumiesz pod tym słowem, bo jeżeli to, że fajnie się z nim gada i spędza czas, to wydaje mi się, że spełniam ten warunek. Radosny także jestem. Optymistyczny? No tutaj jedyny problem, bo nie mam tej cechy. Otóż ja bardzo lubię cieszyć się życiem, jednak częściej patrzę na te ciężkie strony, jednak wydaje mi się, że potrafię poprawić komuś humor, a do pomocy także gnam jako pierwszy. Troskliwy i kochający? Myślę, że każdy taki jest w głębi swego serca, trzeba tylko troszkę się odkryć :zawstydzony:

Ogólnie mój ideał musi mieć piękny charakter, musiałaby być:
-miła
-opiekuńcza
-wrażliwa
-musiałaby dużo czasu mi poświęcać

A jeżeli chodzi o wygląd, to jest tylko jeden warunek - piękne oczy. Bez tego ani rusz. Najpierw patrzę na oczy, potem na resztę, bo bez błysku i iskierek w oczach dziewczyna może mi się podobać, jednak nigdy olśnić.
Awatar użytkownika
Sick_Nick
Początkujący marzyciel

Postautor: Sankosia » ndz 05 wrz, 2010 19:00

Nie mam ideału co do wyglądu, ale co do charakteru owszem. Mój ideał jest zabawny, trochę szalony, potrafiący się dobrze bawić i oczywiście bardzo miły.
Awatar użytkownika
Sankosia
Początkujący marzyciel

Postautor: Alcio_92 » sob 18 wrz, 2010 11:58

Ideał ? Ciężko powiedzieć... Bo tak naprawdę w każdym okresie życia ten ideał się zmienia.

W zależności od wieku i oczekiwań od drugiej strony ten ideał się zmienia - zarówno pod względem wyglądu jak i cech osobowych.

Także nie określę mojego ideału, bo jutro on już może być inny.

PS.

Po co idealizować jak i tak nigdy tego ideału nie znajdziemy :P
'Nie zabronię Ci marzyć, bo ja tu tylko sprzątam...'
Awatar użytkownika
Alcio_92
Początkujący marzyciel

Postautor: M » ndz 19 wrz, 2010 15:12

Hmm, zmieniam się ja, zmieniają się moje ideały, upodobania. Aktualnie, wysoki, szatyn/brunet o pięknych, dużych brązowych oczach i głębokim spojrzeniu. Hmm, jeśli chodzi o charakter to istnieją u mnie pewne sprzeczności, których nie jestem w stanie ominąć, więc akurat o tym się rozpisywać nie będę, ale na pewno powinien być inteligentny i kochany. Fajnie by było, gdybyśmy mieli jakieś wspólne zainteresowania, ale też nie chciałabym, abyśmy byli do siebie bardzo podobni. No i oczywiście dobrze by było, gdyby słuchał takiej muzyki jak ja, bo to łączy ludzi :P
Kłamstwa mogą wygrać sprint, ale to prawda wygrywa cały maraton.
Awatar użytkownika
M
Bujający w obłokach

Postautor: Concepcion » ndz 17 paź, 2010 11:01

Ja jestem osobą stałą w uczuciach.
A co do ideału? Z wyglądu to mnie za bardzo to nie interesuje, ale musi być przede wszystkim zabawniejszy ode mnie, przy nim uśmiech ma mi nie schodzić z twarzy. :]
Awatar użytkownika
Concepcion
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Sylvia

Postautor: Yen » ndz 17 paź, 2010 11:20

Brakuje mi określonego ideału. W wielu facetach potrafię znaleźć "to coś". Wygląd nie ma dla mnie dużego znaczenia; zwracam dużą uwage na włosy, oczy, jednak nie mam swojego ulubionego typu lub koloru. Lubię co prawda wysokich facetów, ale jest to także sprawa drugorzedna.
Jeżeli chodzi o charakter? Człowiek inteligentny, najlepiej oczytany. Wspólne zainteresowania czy upodobania nie są konieczne, lubię poznawac inne rzeczy;). Dobrze, by był śmiały, komunikatywny.
Yen
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Paulina

Postautor: Nikki » ndz 17 paź, 2010 12:08

Brunet, wyższy ode mnie przynajmniej 15 cm, szczupły, ale nie chudy, lekko opalony.
Inteligentny, uczuciowy, stanowczy, szalony z odrobiną romantyzmu.
Ha! x__x
Nikki
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Zorza » wt 19 paź, 2010 12:41

Ideały mają to do siebie, że nie istnieją.
Ale w najlepszej oczekiwanej wersji...brunet (!), wyższy ode mnie (170+), najlepiej długowłosy :D, mający własne zdanie, ale szanujący indywidualność 2 osoby, inteligentny, trochę chłopiec z natury, z poczuciem humoru, umiejący się emocjonalnie angażować, zaradny, na luzie, nie wybitnie religijny, nie pijący na umór, jakby nie palił byłoby bosko, ale powiedzmy, że przeżyłabym palenie. Fajnie jakby siedział w rockowych klimatach, to byśmy się nie pozabijali o muzę :D
Obrazek
Nic nie zdarza się dwa razy tak samo
Zorza
Extra marzyciel

Postautor: Icannotfly. » wt 19 paź, 2010 15:39

Zorza pisze:Ideały mają to do siebie, że nie istnieją.

Tak na prawdę, gdy się zakochamy to właśnie ta osoba będzie naszym osobistym ideałem, mimo wad które posiada. :)
- A ja lubię ten kawałek nieba...
- Ten kawałek nieba ma w du.pie, że go lubisz.
Icannotfly.
Newbie

Imię: Agnieszka

Postautor: Oyen » wt 19 paź, 2010 20:32

no właśnie jest z tym pewien problem. przynajmniej ja tak mam, że jak już się spotka ten swój ideał to dochodzi się do pewnego wniosku. mianowicie, że nie zasługuje się na taki skarb. przynajmniej ja tak mam. :/
Mój blog o wszystkim i o niczym.

http://kudelification.blogspot.com/
Oyen
Extra marzyciel

Postautor: she » ndz 27 mar, 2011 12:50

Jeżeli chodzi o wygląd i charakter,to wiadomo książę z bajki :P
Musi być przede wszystkim dobrym człowiekiem,ze swoimi zasadami. Musi mieć swoje zdanie,a nie takie flaki z olejem,któremu będzie można wmówić,że białe to czarne itd. Prócz tego takie cechy jak opiekuńczość,uczciwość,zaradność i duuuże poczucie humoru,bo jakiś gbur by mnie po prostu zanudził :P

Wizualnie mam różnie. Czasami mi się chce blondyna,czasami bruneta. Kolor oczu również bez znaczenia,ważne żeby było w nich to "coś". Musi być wyższy ode mnie (tu akurat problemu zazwyczaj nie ma :P ). A budowa ciała? To tak samo jak z kolorem włosów. Może być szczupły,albo taki trochę miskowaty (ale bez przesady-tak w dobrym smaku).

Teraz pytanie,gdzie on jest? :>
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja

Postautor: Ruta » ndz 27 mar, 2011 12:59

Nie wiem.

Kiedyś potrafiłam określać jaki ma być, jaki ma nie być. Teraz, po kolejnym nieudanym związku, przestałam o tym myśleć. Jeżeli kogoś poznam i mnie zainteresuje, to się przekonam czego szukam, czego potrzebuje.

Wiem, że na pewno musi być poukładanym człowiekiem. Mam dosyć dzieciaków w wydaniu męskim. Ma być odpowiedzialny za siebie (i potencjalnie: mnie) mężczyzna! Ale poukładanie i odpowiedzialność... to niezbyt wiele wiedzy na temat ideału. Wiem, że jak człowiek mi się spodoba, potem się zakocham... to i z czasem pokocham jego wady.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: V » pn 11 kwie, 2011 23:25

Lena jest kilka lat młodsza ode mnie.
Jest troszkę niższa ode mnie. Ma kasztanowe włosy, czasem proste a czasem loki. Oczy też brązowe, lustrzane, widzę w nich moją uśmiechniętą twarz. Mały nosek. Słodkie usta, których róż zmienia się w krwistą czerwień każdego wieczoru. I zawsze - zniewalający uśmiech. Jest szczupła. Drobne dłonie, których kolor paznokci zawsze jest dopasowany do torebki, sukienki, bądź ust. Średniej wielkości piersi (nie znam się na rozmiarach), zgrabny tyłeczek, długie nogi. Ma delikatną skórę. Jest ciepła, jej serce bije spokojnie.
Charakter? Jest dobra. Anioł, po prostu. Zawsze można na Nią liczyć. Lojalna. Ma zasady, którymi się kieruje w życiu. Ma poczucie humoru. Jest mądra. Najważniejsza jest dla Niej rodzina. Nigdy nie narzeka. Optymistka. Jest pełna wiary. Troskliwa, romantyczna. Czasem lubi zaszaleć w łóżku.
Kocha czytać, sobie i mi. Pije herbatę, cappucino, likiery, dobre wino. Umie świetnie gotować, uczy i mnie. Woli kolację w restauracji, niż zabawę w dyskotece. Lubi słuchać muzyki, zapoznaje mnie z twórczością znanych kompozytorów, na Jej mp3 mogę znaleźć również rockowe kawałki. Ma fantastycznych przyjaciół. Ciekawą pracę, która daje Jej satysfakcję. Uwielbia nocne spacery i oglądanie nieba. Kocha wszystkie kwiaty, ale najbardziej orchidee i bzy. Nie ma nic przeciwko piłce nożnej. Nie siedzi długo przed komputerem. Potrafi dostrzegać piękno świata, cieszyć się z błahostek, docenia to, co ma. Lubi dobre kino. Uwielbia kochać się ze mną w dziwnych miejscach. Kocha mnie i pragnie. Tak bardzo, że nie potrafię sobie tego wyobrazić, mówi.
Dlaczego nie w moim łóżku palisz tej nocy papierosa za papierosem?
V
Newbie

Has thanked: 22 times
Imię: Eljot
Medals: 3

Postautor: Comatose » ndz 17 kwie, 2011 11:30

Ideał?
Najważniejsze, by był ze mną szczery, by nie udawał. By potrafił ze mną wytrzymać i nie bałby się na mnie krzyknąć, bym w końcu się ogarnęła.
Nie ważne, jak by wyglądał. Życie nauczyło mnie, by na takie bzdury nie zwracać uwagi.
Chciałabym tylko byc przy nim szczęśliwa.
Na niczym więcej mi nie zależy.
Awatar użytkownika
Comatose

Re: Wasz "ideał"

Postautor: Michel22 » ndz 27 lis, 2011 12:35

Mój ideał musi mnie bardzooo mocno kochać, zacznijmy od tego:) Musi mieć dobre poczucie humoru, nie jakiś super żartowniś(bo takich nie lubię) i nie ponurak. Dojrzały i odpowiedzialny, żeby nie miał w głowie imprezek i tego typu głupot. Fajnie by było gdyby nie palił. Najważniejsze to chyba to żebym mogła z nim rozmawiać na wszystkie tematy, taki przyjaciel. Powinien mieć jakieś zainteresowania, pasje.
"życie jest piękne"
Michel22
Początkujący marzyciel

Imię: Basia

Postautor: sylwinia » śr 07 gru, 2011 15:44

Nie ma ideału, nawet jeśli wydaje się nam, że ta osoba jest go bliska.
Ideał to pewien punkt odniesienia, do którego czasami powracamy i chcielibyśmy aby ta osoba miała pewne cechy wyglądu czy zachowania jak jest zakotwiczone w naszych wyobrażeniach.
Blogowanie to moja pasja.
sylwinia
Początkujący marzyciel

Imię: Sylwia

Postautor: Michel22 » czw 08 gru, 2011 20:14

a ja myślę że są ideały. Ja ktoś się w kimś zakocha, to kocha zarówno wady i zalety tej osoby. Ideał to nie są tylko zalety, to jest całokształt, to jaka dana osoba jest. Bez jej wad nie byłaby już tym samym ideałem. Ja tak rozumiem ideał:)
"życie jest piękne"
Michel22
Początkujący marzyciel

Imię: Basia

Postautor: Dafne » pt 09 gru, 2011 16:07

Nie mam ideału. Tylko, żeby mnie kochał, szanował i dbał o mnie. Tyle.
dum spiro, spero
Marzyciel

Has thanked: 88 times
Have thanks: 129 times
Medals: 10

PoprzedniaNastępna

Wróć do Relacje międzyludzkie