Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Związek z osobą niepełnosprawną. TAK czy NIE?

Intryguje Cię kwestia relacji między ludźmi? Zależności i stereotypów?

Postautor: Peggy_Brown » ndz 12 gru, 2010 18:33

kitty pisze:Ja wiem, doskonale wiem... i da się góry przenieść, dla ukochanej Osoby!
to szczerze podziwiam Twoje podejście do związku.
Mówię o osobach, które nie doświadczyły tego. Że bardzo łatwo się mówi o tym i krytykuje tych, którzy zostawiają, a nie wiadomo jak z nimi by było. Takie sytuacje dopiero uczą tego jakimi jesteśmy.
Ty się nie poddałaś i widzisz dobre strony tego. Inny może się poddać i ja to zrozumiem.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: she » ndz 12 gru, 2010 18:57

Dla mnie nie ma w ogóle innej opcji,jak bycie dalej w takim związku/rozpocząć taki. Kocham? To jestem z ta osobą. Chcę jej dobra i czuć jego bliskość koło siebie. Ale na pewno nie było by to z litości! Tylko z wewnętrznej potrzeby.
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja
Medals: 2

Postautor: kitty » ndz 12 gru, 2010 18:59

TrisHka pisze:Dla mnie nie ma w ogóle innej opcji,jak bycie dalej w takim związku/rozpocząć taki. Kocham? To jestem z ta osobą. Chcę jej dobra i czuć jego bliskość koło siebie. Ale na pewno nie było by to z litości! Tylko z wewnętrznej potrzeby.
Amen! :D
kitty
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Cherry Bomb » wt 05 kwie, 2011 10:08

Jeśli się kocha nic nie przeszkodzi miłości nawet niepełnosprawność,byłabym w stanie być z kimś niepełnosprawnym,a gdyby teraz mój ukochany miał wypadek poświęciłabym wszystko by być z nim pomagać mu,nigdy bym go nie zostawiła samego i nie wystraszyła się,kochałabym go nadal takim jaki by był.
Awatar użytkownika
Cherry Bomb
Extra marzyciel

Postautor: V » pn 11 kwie, 2011 23:15

To zależy.
Gdyby to była osoba od urodzenia niepełnosprawna, to raczej bym się z taką nie związał. Związek z osobą niepełnosprawną jest ciężki, wymaga wielu poświęceń.
Gdyby to była jednak moja żona, która zostałaby niepełnosprawna po jakimś wypadku - nie zostawiłbym jej, opiekował się nią.
Dlaczego nie w moim łóżku palisz tej nocy papierosa za papierosem?
V
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 33 times
Imię: Eljot
Medals: 3

Re: Związek z osobą niepełnosprawną. TAK czy NIE?

Postautor: powidlo » pt 30 mar, 2012 16:26

Tak.
Obracam się wśród osób niepełnosprawnych w różnym wieku i stopniu od najmłodszych lat, ponieważ moja mama pracuje z takimi osobami. Wiem, że jest ciężko, wiem w jakim stopniu ale też widzę, jakie są możliwości, ile oni osiągnąć potrafią, kiedy się im pomoże. Wiem także, że sama niepełnosprawność nie byłaby powodem do braku akceptacji ze strony mojej rodziny, co jest dla mnie ważne. Wiem, że potrafiliby z nim przebywać, bo to dla nich naturalne, dla mnie też.

Jednak to nie jest najważniejsze kryterium. Ani też sielanka.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Guśka » pt 30 mar, 2012 17:06

Nie jestem pewna jakby to było. Nie powiem dokładnie czy byłabym w stanie związać się z osobą niepełnosprawną, nie chce kłamać. Zobaczymy i przekonamy się kiedy zaistnieje taka sytuacja.

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Have thanks: 1 time
Imię: Dagmara
Medals: 1

Postautor: Majeczka » pt 30 mar, 2012 18:11

Ciężko powiedzieć, ze względu na to, że sama jestem osobą niepełnosprawną, nie wiem czy dałabym radę opiekować się partnerem. Ale podobno miłość nie wybiera....
Kiedy życie daje ci cytryny, nie płacz , tylko weź się w garść i zrób z nich lemoniadę :)
Majeczka
Bujający w obłokach

Imię: Maja

Postautor: Dafne » czw 19 kwie, 2012 07:42

magdusia pisze:Bylibyście zdolni stworzyć związek z człowiekiem niepełnosprawnym? Czy w imię szczęścia chorej osoby, potrafilibyście zrezygnować z wielu przyjemności? Przeszkadzałyby Ci opinie na temat Waszej miłości?

Proszę o szczere i przemyślane wypowiedzi.

Gdybym kochała - oczywiście, że tak.
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Postautor: QueenDream » sob 15 lip, 2017 11:09

Tak z perspektywy czasu to nie wiem czy mogłabym się zakochać w kimś niepełnosprawnym, inna sprawa jest taka, kiedy np. mój chłopak czy aktualny mąż uległby wypadkowi wskutek którego byłby niepełnosprawny, to nadal bym go kochała, nie zostawiłabym go i opiekowałabym się nim tyle na ile bym miała sił.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 40 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Postautor: Jaśmin » czw 27 lip, 2017 21:43

QueenDream pisze:Tak z perspektywy czasu to nie wiem czy mogłabym się zakochać w kimś niepełnosprawnym, inna sprawa jest taka, kiedy np. mój chłopak czy aktualny mąż uległby wypadkowi wskutek którego byłby niepełnosprawny, to nadal bym go kochała, nie zostawiłabym go i opiekowałabym się nim tyle na ile bym miała sił.

Moge sie pod tym postem podpisac...
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Śniący » pt 28 lip, 2017 10:20

Ja myślę, że to też zależy o jaką niepełnosprawność chodzi.
Jest niepełnosprawność ruchowa, gdzie ludzie jeżdżą na wózkach inwalidzkich, bo nie mogą chodzić i jest niepełnosprawność intelektualna, gdzie tacy ludzie są sprawni fizycznie, nawet mogą być silni fizycznie, ale mają jakieś upośledzenia psychiczne.

Tutaj najbardziej liczy się człowiek, jego serce, rozum i to powinno być na pierwszym miejscu, będąc w związku z takimi osobami.
No ale rzeczywistość jest inna i, na ogół mało kto by się zainteresował takimi osobami do "bycia razem".
Ludzie niestety mają często jakieś uprzedzenia do osób niepełnosprawnych, od razu sobie myślą różne rzeczy i to ich zniechęca do znajomości z tymi osobami.
Prawie każdy i zawsze chce oczekiwać ludzi pięknych, zdrowych, mających dobre warunki życiowe, bez jakichś problemów, bo to jest wtedy najlepsze.
Ale tak często nie jest i dużo ludzi boryka się z problemami bardzo różnymi.

To zależy od samych ludzi, tych zdrowych, czy zdecydowaliby się na bycie z osobami niepełnosprawnymi.
Trzeba się wykazywać takimi cechami, jak: ugoda, akceptacja tego, co jest, tolerancja ludzi niepełnosprawnych i duże zrozumienie wobec takich ludzi.
Nie dla każdego jest to proste.

Jeszcze dodam, jeżeli chodzi o miłość, że z miłością różnie bywa i ona albo jest, albo jej nie ma.
Nie każdy związek partnerski opiera się na miłości, bo są takie związki, w których nigdy nie było miłości. I to samo może dotyczyć ludzi niepełnosprawnych.
Może być "dobra przyjaźń", między osobą zdrową, a niepełnosprawną, ale miłości nie będzie.
Czasami jakaś miłość przychodzi z czasem, a czasami nie. Zależy od czynników i ludzi.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: makacel » pn 31 lip, 2017 15:11

Nie wiem... Moim hobby jest turystyka piesza. Nie chodzi o to, że mam coś przeciwko osobom niepełnosprawnym, ale po prostu zakochuję się w osobach dzielących moje hobby.
Awatar użytkownika
makacel

Imię: Anna

Poprzednia

Wróć do Relacje międzyludzkie