Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Wampiry,

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Postautor: kioketsuke » czw 19 sie, 2010 23:43

TRL pisze:A jeszcze edit mały ; D
kioketsuke, wiecznie pięknym i młodym, pozbawionym krążenia krwi, czyli z całą krwią organizmu osiadłą pod skórą i... zresztą, dla mnie wampir to zombie, których zamiast zjadać ludzi wysysa ich krew xD Tylko się trochę mniej rozkłada, haha : P

zawsze można odessać tą krew z organizmu i zastąpić ją roztworami służącymi balsamacji ^^
ah i to pytanie jest dobrze sformułowane, ponieważ nie każdy kto wierzy w Boga wierzy w wampiry co widać po postach poprzednich userów ^^
ねぇ 君が望む様に生きてきたはずなのに
どれくらい血を流せば許してくれるかな?...
Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time

Postautor: TRL » pt 20 sie, 2010 00:58

kioketsuke pisze:
TRL pisze:A jeszcze edit mały ; D
kioketsuke, wiecznie pięknym i młodym, pozbawionym krążenia krwi, czyli z całą krwią organizmu osiadłą pod skórą i... zresztą, dla mnie wampir to zombie, których zamiast zjadać ludzi wysysa ich krew xD Tylko się trochę mniej rozkłada, haha : P

zawsze można odessać tą krew z organizmu i zastąpić ją roztworami służącymi balsamacji ^^
ah i to pytanie jest dobrze sformułowane, ponieważ nie każdy kto wierzy w Boga wierzy w wampiry co widać po postach poprzednich userów ^^

Nie każdy kto wierzy w Boga wierzy w wampiry? A jak to tak? W takim razie ten kto wierzy w wampiry nawet nie wie czym są, a są tworem diabła. Wampiry w tradycyjnych przekazach to zawsze złe demony w jakiś sposób powiązane z diabłami. Nie licząc może słowiańskich wąpierzy, które powstawały przy niedotrzymaniu obowiązków rodziny wobec zmarłego, ale to jednak nie wyklucza mocy piekielnych ; P Bo wampir to nie człowiek, który inaczej wyewoluował.
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.Obrazek
TRL
Marzyciel-Gaduła+

Have thanks: 0 time

Postautor: Ben » pt 20 sie, 2010 16:28

Jest jeszcze w którejś kulturze zapis, iż wampiry nie pochodzą z naszego świata (są przybyszami z innego wymiaru/krainy/gwiazdy (?). Dosyć ciekawa teza. Osobiście nie lubię przypisywania wszystkiego co złe szatanowi, bo to stricte chrześcijańsko/żydowskie przekonania. Co kraj, to bóstwo, bożek, zły duch odpowiedzialny za to, że zmarli wstają z grobu.
Czarna krowa w kropki bordo gryzła trawę kręcąc mordą.
Ben
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: TRL » pt 20 sie, 2010 21:35

Ben, faktem jednak jest, że istnienie wampirów przypisywane było zawsze złym siłom, które jakkolwiek tego nie ująć są jedną i tą samą występującą w różnych kulturach/religiach pod różnymi nazwami. Co do teorii, którą opisałeś to :

1. Wymiaru - jeśli przyjąć za prawdziwą teorię bliźniaczych wszechświatów i możliwość przemieszczania się między nimi to jest to całkiem przypuszczalne. W tym momencie ja jednak ze swoją skłonnością do tłumaczenia wszystkiego na sposoby religijne powiem, że przecież piekło/hades/niflheim/itd. to też na swój sposób inne wymiary : P Poza tym wampiry są złe i tyle[haha]!

2. Krainy - nie. Czemu? Ponieważ w tym miejscu zakładasz istnienie na Ziemi niezbadanych jeszcze krain geograficznych. Zbyt nieprawdopodobne[ta pierwsza teoria mimo całej swojej fiksacji i ogólnego gdybania jest bardziej prawdopodobna, bo jest mniej argumentów przeciw, a za - powiedzmy, że tyle samo].

3. Gwiazdy - przybysze z innej planety? Wszystko było by w porządku, gdyby nie fakt, że jednak to trochę bez sensu. Przylecieli na naszą planetę po to, aby zabijać pojedynczych przedstawicieli naszej rasy dla pożywienia? Proszę bez teorii o rozbitym statku. Poza tym wampir ma wygląd człowieka, a ewolucja gatunkowa tak zbliżona do naszej na planecie oddalonej o alta świetlne jest niemożliwa.
Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj stanie się światłość” i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.Obrazek
TRL
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Ben » sob 21 sie, 2010 09:53

Jeszcze taką ciekawostkę mogę dodać, że początkowo Wampir i Wilkołak opisywane były jednym i tym samym słowem (bodaj z węgierskiego 'Vampyr' - Maria Janion opisała to w swojej encyklopedii wampiryzmu), a dopiero później przyszło rozgraniczenie. Tak samo u Północno Amerykańskich Indian (nie u wszystkich oczywista), wampir nie był nieumarłym, tylko hybrydą człowieka z nietoperzem (nietoperzołak ;) ) , tak jak wilkołak człowieka z wilkiem. Aktualny obraz wampira (pomijając poniekąd Edwarda), to wymieszanie wszystkich najciekawszych smaczków różnych kultur :padam:
Czarna krowa w kropki bordo gryzła trawę kręcąc mordą.
Ben
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: TRL » sob 21 sie, 2010 11:03

Ben pisze:Jeszcze taką ciekawostkę mogę dodać, że początkowo Wampir i Wilkołak opisywane były jednym i tym samym słowem (bodaj z węgierskiego 'Vampyr' - Maria Janion opisała to w swojej encyklopedii wampiryzmu), a dopiero później przyszło rozgraniczenie. Tak samo u Północno Amerykańskich Indian (nie u wszystkich oczywista), wampir nie był nieumarłym, tylko hybrydą człowieka z nietoperzem (nietoperzołak ;) ) , tak jak wilkołak człowieka z wilkiem. Aktualny obraz wampira (pomijając poniekąd Edwarda), to wymieszanie wszystkich najciekawszych smaczków różnych kultur :padam:

Jak sobie wyobrażasz wymieszanie człowieka z nietoperzem/wilkiem? Na drodze ewolucyjnej niemożliwym jest, by cechy gatunkowe tak po prostu sobie przeskakiwały od nietoperza do człowieka ; P Co do nazywania wampirów i wilkołaków jednym określeniem, nic dziwnego. Ale myślę, że było to bardziej określenie jakiegoś gatunku. Oba te stworzenia posiadają cechy zwierzęce, ich pochodzenie przypisywane jest pewnego rodzaju klątwom, oba zrodzone są z człowieka, objawiają agresję wobec ludzi, raniąc człowieka zmieniają go w wampira/wilkołaka, itd.
TRL
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: limonka302 » ndz 22 sie, 2010 13:40

Nie wierze ale mogą być trzeba ten temat bardziej rozwinąć gdyż jest jakiś człowiek zmutowany i chory na mózg który jest podobny do wampira
Ps nie uważajcie mnie za niemądra
-Jestem jaka jestem i nikt tego nie zmieni!.
Awatar użytkownika
limonka302
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Anetaa < 3
Medals: 1

Postautor: Aniequ » ndz 22 sie, 2010 13:43

Nigdy nie uwierzę w takie coś jak wampiry! One mogą tylko i wyłącznie występować w naszym śnie, czy też w horrorach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aniequ
Łapacz chmur

Has thanked: 2 times

Postautor: kioketsuke » ndz 22 sie, 2010 18:35

TRL - no, nie wszyscy, którzy wierzą w boga wierzą w wampiry. hm, próbuję sobie przypomnieć czy kiedykolwiek w biblii była jakaś wzmianka o wampirach i z tego co pamiętam nie. to samo tyczy się koranu. w tak zwanej czarnej biblii chyba też nie było o nich żadnej wzmianki ;d
a jeśli wampiry rzeczywiście by istniały to mam nadzieję, że nie wyglądałyby jak Edward ze zmierzchu -.-
ねぇ 君が望む様に生きてきたはずなのに
どれくらい血を流せば許してくれるかな?...
Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel

Postautor: mimi619 » sob 30 paź, 2010 20:23

Edward;/

Boże...
Awatar użytkownika
mimi619
Marzyciel-Gaduła

Postautor: ajwenhou » sob 30 paź, 2010 21:18

też nie wierzę, ale ostatnio naoglądałam się true blood i nie miałaby nic przeciwko gdyby te uczłowieczone istniały.
poza tym lubię temat wampirów, nie interesują mnie jakoś namiętnie, ale lubię filmy, seriale, książki. to zawsze jakieś oderwanie od rzeczywistości.
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: Q » ndz 31 paź, 2010 10:39

mimi619 pisze:Edward;/

Boże...

A co ten post miał wnieść do tematu? Chyba nie pojmuję twojego geniuszu...
Reszta jest milczeniem.
Q
Spełniacz Marzeń

Postautor: HELLBRINGER » ndz 31 paź, 2010 11:32

Wierzę w wampiry, ale w takie malutkie co latają i gryzą krowy i inne bydło :) Wierze bo nieraz widziałem o nich materiał w TV :D Załączam zdjęcie na dowód! :D
Obrazek
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani

Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 30 times
Have thanks: 25 times
Marzenie: A co to jest marzenie?
Medals: 4

Postautor: Zorza » ndz 31 paź, 2010 15:45

ajwenhou pisze:też nie wierzę, ale ostatnio naoglądałam się true blood i nie miałaby nic przeciwko gdyby te uczłowieczone istniały.

Też lubię TB :D Ale tylko pierwsze 2 sezony.
W wampiry nie wierze bynajmniej, ale lubię je w fikcji literackiej :) Ostatnio sporo czytałam Anne Rice i bardzo przypadły mi do gustu wampiry :) "Zmierzch" też czytałam, ale wolę takie bardziej poważne książki niż romansidła na tle nadprzyrodzonym :)
Obrazek
Nic nie zdarza się dwa razy tak samo
Zorza
Extra marzyciel

Postautor: Leah » czw 02 gru, 2010 17:15

Ja nie wierzę w wampiry. Uważam je jedynie za zmyślone stworzenia, które nie istnieją. Jak mi ktoś pokaże na żywo jakiegoś wampira to może uwierzę :P
Awatar użytkownika
Leah
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: veryAnka » wt 05 kwie, 2011 23:50

Istnieją naprawdę- szczególnie energetyczne. A prywatnie- chętnie bym takiego Edwarda spotkała :)
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: arcoiris » śr 06 kwie, 2011 06:51

Wampiry? Oczywiście, że są. To są takie zwierzątka (z rodziny nietoperzy), które żywią się krwią ;)
"Jeśli chcesz ujrzeć coś wartościowego, nie podnoś głowy, nie szukaj tego na piedestałach. Prawdziwe perełki ukryte są wśród kurzu i spowite mgłą zapomnienia"
arcoiris
Extra marzyciel

Medals: 2

Postautor: Vizi » śr 06 kwie, 2011 12:51

arcoiris pisze:Wampiry? Oczywiście, że są. To są takie zwierzątka (z rodziny nietoperzy), które żywią się krwią ;)

Dokładnie! Słodziachne te wampirzątka :D. I sprytne takie.

A tak na serio to nie wierzę żeby istniały takie stworzenia. Słyszałam jedynie o sektach, które piją ludzką krew, ale to jest tylko głupi, ludzki wymysł, bo nie można stać się istotą nadprzyrodzoną tylko przez to, że ma się coś nie tak z głową ;).
Choć miło, by było spotkać Lestata wymyślonego przez A. Rice :hyhy:
Awatar użytkownika
Vizi

Postautor: Kate » śr 06 kwie, 2011 15:59

A właśnie. W rozmowach w toku będzie dziewczyna, która uważa się za zombie i ma przyjaciółkę, która co jakiś czas oddaje jej krew O.o
Ale myślę, że jest to kolejna "aktorka" za parę minut przed kamerą ;)
Kate
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Kasia

Postautor: Acid » sob 09 kwie, 2011 17:18

Dobry temat :D
W wampira jako osobę wysysającą krew z innych ludzi nie wierzę. Nie miałem okazji spotkać :rotfl:
Ale za to interesuje mnie osoba kryjąca się pod nazwą "wampir energetyczny". Ostatnio gdzieś o tym czytałem, brzmi to trochę jak naciągane science fiction. :PPP
Jednak chciałbym spotkać taką osobę, żeby sprawdzić jak to jest haha :D
Awatar użytkownika
Acid
Newbie

Has thanked: 15 times
Have thanks: 35 times

Postautor: NitrO » ndz 10 kwie, 2011 18:13

Hehe nie no w wampiry nie hehe :P

[ Komentarz dodany przez: QueenDream: Nie 10 Kwi, 2011 ]
Proszę rozwijaj bardziej swe wypowiedzi
Spoglądam śmierci w oczy, śmiejąc jej się w twarz.
Awatar użytkownika
NitrO
Bujający w obłokach

Postautor: V » ndz 10 kwie, 2011 20:54

No pewnie, że wampiry istnieją. Tak jak wilkołaki, czarownice i potwór z Loch Ness.
Dlaczego nie w moim łóżku palisz tej nocy papierosa za papierosem?
V
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 33 times
Imię: Eljot
Medals: 3

Postautor: NitrO » ndz 10 kwie, 2011 20:55

Ale co tu rozwijać.
Odpowiedziałam na pytanie czy wierzę .
Spoglądam śmierci w oczy, śmiejąc jej się w twarz.
Awatar użytkownika
NitrO
Bujający w obłokach

Postautor: tomala. » pn 23 maja, 2011 16:11

Oprócz uroczych nietoperków, to nie wierzę w takie rzeczy... Owszem - Elżbieta Batory, Vlad Palownik... ale to nie były wampiry, mimo wszystko. Kultura i powieści tylko zrobiły swoje...
Co do wampirów energetycznych, o których wspominał Acid... Hmm, też nie. A jeżeli już to są to osoby, które nawet nie wiedzą jak/czemu działają na innych :P

Obrazek
Masz taki komfort, jesteś disko. Mi ciągle bliżej do Sex Pistols.
Ja mam mieszkanie tam, gdzie nie trzeba, źle się odżywiam, źle się ubieram...

Reach out. Speak out. Keep out. Stand out.
The Out Campaign.
tomala.
Newbie

Imię: Paulina

Postautor: ponurak » pn 23 maja, 2011 20:12

Dość oryginalny i straszny wymysł swego czasu, ale dziś... w dobie Edwardów Cullenów i tysięcy seriali o wampirach-o-jakże-biednych-i-odrzuconych, zrobiło się to po prostu oklepane. Jak czytam opowiadanie o wampirach, jak widzę cokolwiek związanego z wampirzą otoczką to po prostu szlag mnie jasny trafia.

Ale odbiegłem od tematu nieco - wampiry nie istnieją, ale jest to swego rodzaju marka. Była. W moich oczach prawdziwe wampiry przyćmione zostały czymś śmiesznym i na maksa skarykaturalizowanym.
ponurak
Początkujący marzyciel

Postautor: InfernalTear » wt 24 maja, 2011 11:09

Chciałoby się spotkać, ale nie ma tak łatwo.
Czy wierzę? trudno powiedzieć. Świat jest wielki i niezbadany, kto wie, jakie istoty mieszkają między nami, wyglądając jak ludzie? Skoro są wampiry energetyczne, to czemu nie te 'normalne' ?
"I don't believe in fairy tales, but I believe in u and me..."
InfernalTear
Sponsor

Postautor: V » wt 24 maja, 2011 11:15

InfernalTear pisze:Chciałoby się spotkać, ale nie ma tak łatwo.
Ostatnie spotkanie życia. Ekstra.
Dlaczego nie w moim łóżku palisz tej nocy papierosa za papierosem?
V
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 33 times
Imię: Eljot

Postautor: Eranor » czw 26 maja, 2011 20:04

V pisze:InfernalTear napisał/a:
Chciałoby się spotkać, ale nie ma tak łatwo.
Ostatnie spotkanie życia. Ekstra.

To stwierdzenie zostało napisane z założeniem, że zostanie przemieniona :P

Czy istnieją... wątpię. A jeśli nawet... współczuję im.
"Idealizmy przestają być piękne, gdy doda się do nich pierwiastek o nazwie rzeczywistość."

Jeśli już czytasz mój post to przynajmniej przeczytaj to, co jest napisane, a nie to, co chcesz zobaczyć...
Eranor
Sponsor

Postautor: Cherry Bomb » pt 27 maja, 2011 12:57

Yhm wierzę w nie...tak samo jak w wilkołaki...nie spotkałam się nigdy z takimi,ale chciałabym tylko żeby nic mi nie zrobiły...
Awatar użytkownika
Cherry Bomb
Extra marzyciel

Postautor: Iluminacja » pn 30 maja, 2011 08:47

Eranor pisze:Czy istnieją... wątpię. A jeśli nawet... współczuję im.
Chyba jednak nikt nie chciał by żyć wiecznie..
Ale też myśle, że nie ma szans na ich istnienie. Ktoś kiedyś wymyślił bajeczke, w którą niektórzy uwierzyli i tyle, jak z większością niezbadanych spraw.
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 53 times
Have thanks: 41 times
Medals: 7

PoprzedniaNastępna

Wróć do Strefa tajemnic