Ładni/przystojni maja lepiej?

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Ładni/przystojni maja lepiej?

Post autor: QueenDream » 03 lip 2009, 11:10

Uważacie, że urodziwi ludzie mają lepiej?
Jeśli tak, dlaczego?
Dlaczego tak wiele osób poznając osobę najpierw zwraca uwagę na jej wygląd, a nie zwraca uwagę na to co ma w środku, nie chce jej poznać bo jest brzydka/brzydki?
Zapraszam do rozmowy.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2011, 22:23 przez QueenDream, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MJ
Extra marzyciel
Posty: 501
Rejestracja: 30 mar 2009, 17:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: BDG baby ;)

Post autor: MJ » 03 lip 2009, 11:40

Dlaczego tak wiele osób poznając osobę najpierw zwraca uwagę na jej wygląd, a nie zwraca uwagę na to co ma w środku, nie chce jej poznać bo jest brzydka/brzydki?
Bcause to jest pierwsze wrażenie. Charakter ciężko poznać chociaż w połowie pierwszy raz widząc kogoś ;)
Szczęśliwa pisze:Uważacie, że urodziwi ludzie mają lepiej?
Może spytajmy ich :P
więc jak uważacie?

Bogini Śmiechu
Newbie
Posty: 3370
Rejestracja: 22 cze 2009, 15:11
Imię: Sylwia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bogini Śmiechu » 03 lip 2009, 12:57

Nie każdy kto jest urodziwy ma w życiu lepiej. Ważne jest żeby miał jeszcze ciekawy charakter, a nie tylko wygląd. Dużo osób zwraca najpierw uwagę na czyjś wygląd, ponieważ jak powiedział MJ jest to pierwsze wrażenie. Po prostu jesteśmy już tak skonstruowani, że patrząc na jakąś osobę od razu myślimy sobie, czy ta osoba jest ładna, czy nie. Dopiero po pewnym czasie zwracamy większą uwagę na czyjś charakter.

Awatar użytkownika
Bogini_Seksu
Spełniacz Marzeń
Posty: 2418
Rejestracja: 21 cze 2009, 14:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Z Kątowni :P

Post autor: Bogini_Seksu » 03 lip 2009, 12:59

Na pierwsze wrażenie zawsze idzie uroda...ale co jeśli nie ma nic po za tym? :| Oczywiście, że zwykle mają lepiej, ale tylko dopóki się ich nie pozna. Bo przecież wygląd nie jest najważniejszy. A Ci, których uważa się za ładnych z czasem bzikują na swoim punkcie i trudno jest się z nimi dogadać ;) Oczywiście nie wszyscy są tacy, ale niestety są.
Jeśli chodzi o pierwsze wrażenie, to oczywiście Ci "ładniejsi" mają lepiej, ale później wychodzi na wierzch to, co okazuje się nie zbyt "ładne" :]

Ania
Bujający w obłokach
Posty: 335
Rejestracja: 19 lut 2009, 17:03

Post autor: Ania » 03 lip 2009, 13:39

No tak ładniejsi mają w życiu łatwiej i lepiej. Nie wiem czemu tak jest ale tak się uzgodniło. Przy pierwszym spotkaniu, pierwsze wrażenie jest ważne. Prawda jest jeszcze taka, że będąc ładnym trzeba się dobrze napracować, aby udowodnić drugiej stronie, że ma się jeszcze coś fajnego oprócz tylko atrakcyjnego wyglądu.

Fantazja
Spełniacz Marzeń
Posty: 1798
Rejestracja: 08 lut 2009, 13:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Utopia

Post autor: Fantazja » 03 lip 2009, 15:53

Myślę, że coś w tym jest. Ludzie z reguły bardziej lubią ładnych ludzi i taka osoba szybciej zostanie zaakceptowana w nowym gronie niż taka która tej urody nie posiada.
Ale można też na to spojrzeć z drugiej strony, niektórzy piękne kobiety postrzegają jako puste i mało inteligentne i tak jak wspomniała Ania, muszą one udowadniać swoją wartościowość.

Ania
Bujający w obłokach
Posty: 335
Rejestracja: 19 lut 2009, 17:03

Post autor: Ania » 03 lip 2009, 16:08

Fantazja zwłaszcza gdy kobieta jest blondynką to wtedy musi podwójnie udawadniać swoją wartość. Niestety są jeszcze osoby, które traktują stereotyp związany z blondynkami..
Fantazja pisze:taka osoba szybciej zostanie zaakceptowana w nowym gronie niż taka która tej urody nie posiada.
Może tu nie chodzi o sam wygląd, lecz o pewność siebie. Z reguły osoby ładne są bardziej pewne siebie i przebojowe niż ci co czują się mniej ładni.

Awatar użytkownika
MJ
Extra marzyciel
Posty: 501
Rejestracja: 30 mar 2009, 17:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: BDG baby ;)

Post autor: MJ » 03 lip 2009, 22:56

Ania pisze:zwłaszcza gdy kobieta jest blondynką to wtedy musi podwójnie udawadniać swoją wartość. Niestety są jeszcze osoby, które traktują stereotyp związany z blondynkami..
Gdzie tam. Jedynie w żartach ;)

czyli stwierdzamy, ze mają łatwiejsze życie? ;)
W pracy również?

Awatar użytkownika
Bogini_Seksu
Spełniacz Marzeń
Posty: 2418
Rejestracja: 21 cze 2009, 14:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Z Kątowni :P

Post autor: Bogini_Seksu » 03 lip 2009, 23:02

W pracy nie koniecznie. Chyba że to kobieta, a szefa ma mężczyznę :P Albo odwrotnie ;) Ale nie zawsze. W pracy zwykle inteligencja bierze górę ;)

A co do blondynek, to w sumie nie są stereotypy, to raczej żarty, głupie, bo głupie, ale żarty i nie ma co tego brać na serio ;)

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 03 lip 2009, 23:24

Czy ładni mają lepiej?>? nie wiem. Ni byłam nigdy w takiej sytuacji:D ale myślę, że na pierwszy rzut oka to tak. Każda osoba, która nie cieszy się wielką urodą tak myśli. Ale w gruncie rzeczy przecież uroda nie ma za dużego wpływu na nasze życie. Oczywiście przy pierwszym poznaniu ma jakikolwiek wpływ na to czy zostanie się w pewien sposób zaakceptowany. Ale w przypadku facetów większość jest taka, ze skoro ładny to głupi. Ale to taki trochę stereotyp myślę.

Co do blondynek wspomnianych nie uważam, żeby je ktoś traktował inaczej ze względu na kolor włosów. Sama znam kilka blondlasek które inteligencją świecą na odległość i nie podpiszę się pod słowami że blondi jakaś jest pusta.

Ania
Bujający w obłokach
Posty: 335
Rejestracja: 19 lut 2009, 17:03

Post autor: Ania » 04 lip 2009, 7:15

MJ pisze:W pracy również?
Ja powiem może na przykładzie pracy jako sekretarka. Jak wiadomo sekretarka powinna być wizytówką szefa, więc powinna dobrze się prezentować. Kiedyś było tak, że ogólnie decydował o tym wygląd. Teraz pod uwage brany jest wygląd jak i inteligencja, umiejętności oraz wiedza. Dlatego można wysunąć wniosek, że sama ładność nie gwarantuje nam pracy (: Trzeba się wykazać wiedzą, więc szanse są wyrównane.

Fantazja
Spełniacz Marzeń
Posty: 1798
Rejestracja: 08 lut 2009, 13:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Utopia

Post autor: Fantazja » 04 lip 2009, 19:10

Taki przykład: jako pracodawca masz do wyboru dwóch kandydatów na ta samo stanowisko, obaj tak samo elokwentni i wykształceni, jeden ładniejszy od drugiego, którego wybierzesz? Oczywiście, że tego ładnego :) W pracy uroda to ogromny atut.

Master Jedi
Łapacz chmur
Posty: 807
Rejestracja: 11 kwie 2009, 14:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Września

Post autor: Master Jedi » 05 lip 2009, 19:50

Szczerze? Oczywiście, że urodziwi mają lepiej. Ludzie od razu zwracają na nich uwagę i chętniej się z nimi zadają. Oni łatwiej dostaną pracę, kiedy do wyboru są ładny/a lub brzydki/a. Dlaczego tak się dzieje? Uważam, że ludzie po prostu nie chcą się wysilać na poznawanie "wnętrza". Jeśli ktoś jest brzydki, to nie ma sensu się z nim zadawać. Bo to siara i obciach. A z ładnym/ą warto się pokazać. :/ To przykre, ale prawdziwe...

grusiaa

Post autor: grusiaa » 06 lip 2009, 14:24

Mają lepiej w życiu zawodowym lecz w prywatnym często uważani są za ,,pustaków''.

Marta
Spełniacz Marzeń
Posty: 1603
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:46
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marta » 06 lip 2009, 16:48

W życiu prywatnym osoby ładne/przystojnie mają dużo łatwiej i lepiej. Szybciej znajdują sobie chłopaka/dziewczynę. W życiu zawodowym nie mają wcale łatwiej. Tutaj liczy się głównie wykształcenie i obeznanie w zawodzie i to właśnie bierze górę nad urodą ;).

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 07 lip 2009, 8:29

Jeśli chodzi o mnie, w pierwszej kolejności(gdy kogoś poznaję), nie zwracam uwagi na wygląd, jeśli by tak było, nie byłabym z moim facetem ;)
Dla mnie jednak od początku do końca liczy się tylko i wyłącznie charakter na którymś tam dalszym miejscu wygląd.

Ale wydaje mi się, że większośc ludzi, kiedy kogoś poznają właśnie zwraca uwagę na wygląd, jak ktoś jest ubrany itd.
Nie raz tym, którzy nie są ładni trudno jest znaleźć nowych znajomych.

Iza92
Extra marzyciel
Posty: 549
Rejestracja: 14 cze 2009, 15:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Eliet Way xDD

Post autor: Iza92 » 07 lip 2009, 8:49

mysle ze maja lepiej i w zyciu zawodowym i prywatnym.
jak napisala grusia, racja uznawani sa za pustakow ale z mojego otoczenia to wlasnie te 'pustaki' chodzi tu o dziewczyny w tym momencie.. to wlasnie one pierwsze znajduja chlopakow i sa najczesciej w centrum zainteresowania.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2009, 8:50 przez Iza92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Svoja
Bujający w obłokach
Posty: 354
Rejestracja: 07 cze 2009, 15:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warmia....

Post autor: Svoja » 07 lip 2009, 19:31

?adni mają w życiu lepiej i koniec. Tak nawet powiedziała nauczycielka do boskiego Adiego z mojej klasy... :D i nikt nie zaprzeczył... a ja na tym tracebowiększość nauczycieli to "one" :D

Awatar użytkownika
TiMi
Bujający w obłokach
Posty: 280
Rejestracja: 28 cze 2009, 15:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: TiMi » 20 lip 2009, 18:27

Szczęśliwa pisze:Jeśli chodzi o mnie, w pierwszej kolejności(gdy kogoś poznaję), nie zwracam uwagi na wygląd, jeśli by tak było, nie byłabym z moim facetem
Na jego miejscu poczułbym się urażony :P

No pewnie, że mają lepiej :) wiem po sobie xD
Ok teraz poważnie już. Tak jak większość z was pisze, na samym poczatku oceniamy wygląd danej osoby. Powiedzcie sami, gdzieś w kącie na imprezie siedzi ładna pani/przystojny pan, a w drugim kącie brzydka pani/pan. Do kogo się przysiądziecie? Nie piszcie, że siądziecie i zaczniecie rozmowe z kimś kto wam się nie podoba, bo nie uwierze.

W pracy może być inaczej. Kiedy idziemy do jakiejś poważnej pracy nasz CV i list motywacyjny zostawiamy u jakiejś pośredniej osoby i wtedy pod uwage brane jest tylko doświadczenie i wykształcenie, a nie wygląd.

Awatar użytkownika
Mezi
Bujający w obłokach
Posty: 280
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:45
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Falubazu

Post autor: Mezi » 05 sie 2009, 12:51

ładni mają lepiej i to o wiele....

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Post autor: QueenDream » 05 sie 2009, 12:52

Mezi, dlaczego tak uważasz?

magdusia

Post autor: magdusia » 05 sie 2009, 15:50

Tak ładniejsze osoby mają o wiele łatwiej w życiu. Wiele razy słyszałam docinki do osób otyłych, rudych, niskich. Na pewno nie jest to przyjemne dla ucha.

Awatar użytkownika
CirrS
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 19 cze 2009, 12:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Mielec

Post autor: CirrS » 06 sie 2009, 9:45

Zależy pod jakim względem mają łatwiej? W opiniach na pewno... Ale tak poza tym? To człowiek jak każdy inny, co z tego, że ma ładną buźkę, jak jego życie może być pasmem nieszczęść i niekoniecznie układa mu się mimo tej urody? Wiem jedno, ludzie to świnie i na pewno woleliby w towrzystwie ludzi ładniejszych, a głupszych niż odwrotnie, niekoniecznie urodziwych, ale cholernie ciekawych. Ale cóż.

Mitsu
Spełniacz Marzeń
Posty: 2190
Rejestracja: 14 cze 2009, 9:06
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Downland

Post autor: Mitsu » 15 sie 2009, 17:21

ładny ma o wiele wiele lepiej :D
czytałam Madzia110 już powiedziała :P jak to polonistka powiedziała do bosskiego Adiego :D oh jakie on ma oczy :D :D :D :D tylko pozazdrościć :P
no więc mają lepej bo są ładni i wszystko im idzie z łatwością bo skorą są ładni to wszyscy im pomagają czy coś tam :P

Awatar użytkownika
magdusia
Spełniacz Marzeń
Posty: 1547
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: ciepłe kraje...

Post autor: magdusia » 29 paź 2009, 21:02

Zdecydowanie, ładniejsze osoby mają w życiu łatwiej i lepiej. Co nie znaczy, że ładnieszy - znaczy najdoskonalejszy.
Wprawdzie osoby rude, otyłe - są bardziej przyjazne od niektórych - tych wychuchanych i ślicznych.

Kleo
Marzyciel-Gaduła
Posty: 86
Rejestracja: 09 gru 2010, 20:40

Post autor: Kleo » 18 sty 2011, 12:17

Zgadzam się z tym że Ci łądniejsi mają lepiej, cąłkiem inaczej patrzy się na jakiegos przystojengo faceta niż na takiego, ktory nie potrafi nawet o siebie zadbać.

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 18 sty 2011, 16:54

Kleo pisze:ktory nie potrafi nawet o siebie zadbać.
Ale to akurat jest wina samego człowieka, a nie czynnik niezależny od niego, jakim są np. rysy twarzy, kolor oczu i inne cechy, które można określić mianem urody.

IMO sama "uroda" to rzecz względna, a jej postrzeganie jest zależne od gustu. Dlatego uważam, że wcale nie ma zasady, że ktoś ładny zawsze będzie radzić sobie lepiej niż mniej urodziwa osoba. Nie. To kwestia samooceny i znajomości własnej wartości. Jeśli ktoś jest zakompleksionym ponurakiem to wiadomo, że będzie gorzej odbierany niż osoba, która lubi siebie i dobrze czuje się we własnym ciele.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 18 sty 2011, 17:38

Być może to jest właśnie powód, dla którego "ładni" mają lepiej - zazwyczaj czują sie bardziej pewnie.

Ja bym nie powiedziała, że tak zawsze ładni mają lepiej. Nieraz ładna dziewczyna jest nienawidzona przez rzesze "brzydszych" koleżanek właśnie za urodę :] poza tym wśród ludzi często pokutuje jeszcze pogląd, że jak jest bardzo ładna, to pewnie pstro w głowie. Nie wiem, czy to takie faktycznie lepsze.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Post autor: Peggy_Brown » 18 sty 2011, 18:40

Kiedyś myślałam, że mają o wiele lepiej niż ci należący do nienajładniejszych. Ale teraz to się jakoś zmieniło.
Fakt, że uroda ma jakiś wpływ, ale nie podpierana staraniami jest mało warta.
Dajmy na to nastawienie człowieka. Ładny ponurak albo przeciętny zadowolony. łatwiej ma ten drugi.
Inna sytuacja nastawienie do swiata, ludzi i ogółu, też ma wpływ. Także teraz już widze, że nie sama uroda ma wpływ na cokolwiek. A aura jaką wokół siebie potrafi dany człowiek wyłonić. Ona jest najważniejsza.
A wspomniane przez Pers nienawidzące koleżanki to trochę głupota, nienawidzić kogoś za to jak wygląda.

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 18 sty 2011, 18:48

persecutoria pisze:Być może to jest właśnie powód, dla którego "ładni" mają lepiej - zazwyczaj czują sie bardziej pewnie.
Uhm. Ale ci mniej urodziwi też mogą czuć się doskonale ze swoim wyglądem. Moim zdaniem ich pewność siebie będzie jeszcze bardziej utwierdzona po pokonaniu własnych kompleksów i zahamowań, niż w przypadku osób, które zawsze były podziwiane za urok i przywykły do głaskania po główce.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości