Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Ładni/przystojni maja lepiej?

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Re: Ładni/przystojni maja lepiej?

Postautor: she » sob 24 mar, 2012 14:22

Guśka pisze:Ja nie mówię, że ma prawo, bo nie ma i ja jestem w 100 % świadoma tego. Ale takim ubiorem, wyzywającym, przyczynia się do tego, że ma większą uwagę i większą możliwość stania się czegoś.

Nie zgodzę się z Tobą. Za to, że ktoś jest zły, nie może ponosić odpowiedzialności osoba, która ma swój styl. "Brzydkie' też się tak ubierają, więc?
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja
Medals: 2

Postautor: Patorek » sob 24 mar, 2012 14:23

Jeśli ktoś ma wypaczony umysł to jego uwagę może przykuć najmniejszy detal.
Kolor oczu, kolor włosów, kolor bluzki, sposób chodzenia, sposób mówienia, głos.. wszystko.
Zatem, kobiety ubierajcie się skąpo i nie słuchajcie koleżanki. :rotfl:
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Guśka » sob 24 mar, 2012 14:23

Oczywiście, że można zwracać w inny sposób, ja to wiem Ty też to wiesz, co nie znaczy, że wszyscy wiedzą.

Wyzywająco nie tylko ubierają się ładne kobiety, też o tym dobrze wiem. Lecz jednak ja zaobserwowałam, że większą ilość kobiet ubierających się na wyzywająco są to ładne kobiety, może tak napiszę - atrakcyjne.

Ja mam takie zdanie na ten temat, wypowiedziałam je, ogólnie nie podoba mi się jak kobieta wyzywająco się ubiera dla mnie nie ma szacunku. Ale to już nie jest temat na ten wątek. Rozumiem, macie prawo mieć inne zdanie, w porządku ;)

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time
Imię: Dagmara
Medals: 1

Postautor: she » sob 24 mar, 2012 14:26

Guśka, bo są pewnie pewne swojej atrakcyjności. To również nie jest nic złego :>
A odbierane są źle, więc czyżby wychodziło na to, że nie mają łatwiej? :P
she
Newbie

Postautor: Melancthe » sob 24 mar, 2012 14:26

Patorek pisze:eśli ktoś ma wypaczony umysł to jego uwagę może przykuć najmniejszy detal.

Swego czasu znajomy , który pracował w więzieniu rozmawiał z gwałcicielem - dlaczego ten przestępca skrzywdził tamtą kobietę? Otóż miała ona niebieskie buty - to był cały jego 'powód'.

Guśka pisze:ubierających się na wyzywająco są to ładne kobiety, może tak napiszę - atrakcyjne.

Widocznie kiepsko obserwujesz, ale niech Ci będzie. Powiedz mi tylko, dlaczego mają mieć lepiej - determinuje to fakt, iż noszą skąpe stroje? Wątpię - każda może się tak ubrać.
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Melancthe
Newbie

Has thanked: 21 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta

Postautor: Guśka » sob 24 mar, 2012 14:30

TrisHka pisze:Guśka, bo są pewnie pewne swojej atrakcyjności. To również nie jest nic złego :>
A odbierane są źle, więc czyżby wychodziło na to, że nie mają łatwiej? :P

Jeśli mówimy o ładnych kobietach ubierających się wyzywająco to w niektórych sytuacjach mają łatwiej, a w niektórych nie.
A jeśli mówimy o ładnych kobietach ubierających się "normalnie" to w większości przypadków mają łatwiej.

Melancthe pisze:
Widocznie kiepsko obserwujesz, ale niech Ci będzie. Powiedz mi tylko, dlaczego mają mieć lepiej - determinuje to fakt, iż noszą skąpe stroje? Wątpię - każda może się tak ubrać.

Widocznie dobrze obserwuję. Popatrz wyżej co napisałam do Trishki.

Guśka - edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim w niewielkich odstępach czasu. Pozdrawiam Mel

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Postautor: Patorek » sob 24 mar, 2012 14:41

Melancthe pisze: Swego czasu znajomy , który pracował w więzieniu rozmawiał z gwałcicielem - dlaczego ten przestępca skrzywdził tamtą kobietę? Otóż miała ona niebieskie buty - to był cały jego 'powód'.

Dokładnie o tym mówię. Najmniejszy detal, choćby spinka do włosów.. cokolwiek.

Chodźmy wszyscy nago i nie będzie problemu - wróćmy do pierwotnego stanu yeaa! :rotfl:
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: Guśka » sob 24 mar, 2012 14:45

Patorek interesuje Cie nagość :D:D

Melancthe - rozmawiałam o tym z Administratorką i wiem co i jak. Ale dziękuję.

Guśka
Newbie

Postautor: she » sob 24 mar, 2012 14:46

Guśka pisze:Jeśli mówimy o ładnych kobietach ubierających się wyzywająco to w niektórych sytuacjach mają łatwiej, a w niektórych nie.
A jeśli mówimy o ładnych kobietach ubierających się "normalnie" to w większości przypadków mają łatwiej.

Tu się mogę zgodzić. Co ja poradzę, że jestem taka pewna siebie :rotfl:
Patorek pisze:Chodźmy wszyscy nago i nie będzie problemu - wróćmy do pierwotnego stanu yeaa! :rotfl:

Jak nie chce odpuścić 'skąpym ciuszkom' xD
she
Newbie

Postautor: Melancthe » sob 24 mar, 2012 14:48

Chodźmy wszyscy nago i nie będzie problemu

Nie ma mowy - nasz klimat jest zbyt zimny :mur:

Guśka pisze:Ale dziękuję.

Nie ma za co 'to moja praca'

Guśka pisze:A jeśli mówimy o ładnych kobietach ubierających się "normalnie" to w większości przypadków mają łatwiej.

Nie - chociaż powiedz mi wg Ciebie w czym mają 'lepiej', w jakich sytuacjach?
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Melancthe
Newbie

Postautor: Guśka » sob 24 mar, 2012 14:52

Melancthe
Nie napisałam ja, żebyśmy poszli nago :P
Lepiej? Już chyba wymieniłam przykład z "zakupami".

Trishka
Oj ja wiem, ja Cie już znam :D

Guśka
Newbie

Postautor: Melancthe » sob 24 mar, 2012 14:56

Guśka pisze:Lepiej? Już chyba wymieniłam przykład z "zakupami".

Niechaj i tak będzie, jednak nadal się z Tobą nie zgadzam.
Melancthe
Newbie

Postautor: Guśka » sob 24 mar, 2012 14:59

Nie musisz się ze mną zgadzać, masz prawo mieć własne zdanie.

Guśka
Newbie

Postautor: Patorek » sob 24 mar, 2012 15:21

Guśka pisze:Patorek interesuje Cie nagość :D:D

Tylko płci przeciwnej. :rotfl:

TrisHka pisze:Jak nie chce odpuścić 'skąpym ciuszkom' xD

Dla Ciebie zrobimy wyjątek.. Możesz zostać w skąpych ciuszkach - będzie co zrzucać. :rotfl:

Melancthe pisze:Nie ma mowy - nasz klimat jest zbyt zimny :mur:

Przeprowadźmy się grupowo np do Vegas, tam to nam nie grozi! :D
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: she » sob 24 mar, 2012 15:24

Patorek pisze:Dla Ciebie zrobimy wyjątek.. Możesz zostać w skąpych ciuszkach - będzie co zrzucać. :rotfl:

Ouii... jestem na tak :rotfl:
she
Newbie

Postautor: Guśka » sob 24 mar, 2012 15:26

Ale dla Trishki ubierzmy fioletowe skarpetki :rotfl:

Guśka
Newbie

Postautor: piagizela » sob 24 mar, 2012 16:27

Patorek pisze:Jeśli ktoś ma wypaczony umysł to jego uwagę może przykuć najmniejszy detal.
Kolor oczu, kolor włosów, kolor bluzki, sposób chodzenia, sposób mówienia, głos.. wszystko.

Patorek, albo kolor paznokci. :oczami:
:lick:
piagizela
Newbie

Has thanked: 47 times
Have thanks: 44 times

Postautor: adelia » pn 20 sie, 2012 14:51

Ludzie urodziwi, przystojniejsi, ładniejsi mają łatwiej w kontaktach międzyludzkich. Osoby, które są atrakcyjne wzbudzają większe zaufanie, przyciągają innych ludzi. Szybciej polubimy taką osobę niż taką, która wygląda podejrzanie, z bliznami czy coś - wzbudza to nasz niepokój.
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: powidlo » wt 21 sie, 2012 19:58

Może to kwestia pewności siebie.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Dafne » śr 22 sie, 2012 10:26

dż. pisze:Może to kwestia pewności siebie.

Tak. Ktoś, kto jest ładny zazwyczaj tryska taką witalnością, właśnie pewnością siebie. Uśmiech - coś, co przykuwa uwagę bardziej, niż wydekoltowana bluzka. W przypadku osób ładnych, z wysokim poczuciem własnej wartości, sprawda się niesamowicie. Co nie znaczy, że ci mniej urodziwi mają mniejsze szanse na poznanie kogoś. Ale jeśli widzimy człowieka szczęśliwego czy po prostu uśmiechniętego, zagadującego do innych, to podejdziemy do niego, prawda? A ominiemy tego ponurego. Chyba, że się mylę. Pewni siebie ludzie przyciągają, na takich zwraca się uwagę. Trzeba tylko uważać, by nie wydać się zadufanym w sobie, świadczą o tym detale, np. ostentacyjne poprawianie włosów, mimika, ruchy, głos. Ci ładni, ale tacy do bólu myślę, że mogą powodować w ludziach coś odwrotnego, niż podziw, bo ludzie takim zazdroszczą. Ale jeśli nie czyni się ze swojej urody wartości nadrzędnej, stawia na intelekt i pogodny sposób bycia, jest się lepiej odebranym.
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times

Postautor: Peggy_Brown » śr 22 sie, 2012 13:03

Dafne pisze:Ktoś, kto jest ładny zazwyczaj tryska taką witalnością, właśnie pewnością siebie.
zdarzają się tez wyjątki, które nie są pewne siebie. Wychodzi to np z wcześniejszego podejścia do nich itd. Przykład prosty. dziewczyna, którą wszyscy uważają za ładną, szczupłą itd nie może odnaleźć swojej pewności siebie, poprzez sytuacje które miały miejsce jakis czas wcześniej. Zdarza sie. Czasami mniej urodziwy człowiek też tryska energią, witalnością i pewnością siebie.
Dafne pisze:Ale jeśli nie czyni się ze swojej urody wartości nadrzędnej, stawia na intelekt i pogodny sposób bycia, jest się lepiej odebranym.
a no to jest akurat dobre. Mam koleżankę, średnio urodziwa. Co prawda ma figurę, brzydka no nie jest ale jest ale. Uważa sie za piękność. Od zawsze tak było (no może nie od zawsze, jako nastolatki byłysmy takie same, jej sie później zmienilo). Podoba sie facetom, myśli że jest oh i ah. A jak pogadałam z jakimś przez przypadek o niej, to dobrego zdania nie mieli... Nie wiem czy warto dawać się ludziom lubić/kochać tak dla pozoru.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: Dafne » śr 22 sie, 2012 13:14

Peggy_Brown pisze:a no to jest akurat dobre. Mam koleżankę, średnio urodziwa. Co prawda ma figurę, brzydka no nie jest ale jest ale. Uważa sie za piękność. Od zawsze tak było (no może nie od zawsze, jako nastolatki byłysmy takie same, jej sie później zmienilo). Podoba sie facetom, myśli że jest oh i ah. A jak pogadałam z jakimś przez przypadek o niej, to dobrego zdania nie mieli... Nie wiem czy warto dawać się ludziom lubić/kochać tak dla pozoru.

Warto mieć wysokie mniemanie o sobie, znaczy nie dać sobie w kaszę dmuchać, bo szarym myszkom, siedzącym pod miotłą, które boją się odezwać, by obronić swoją godność jest ciężej. To jednak jest do wyćwiczenia i wiem na swoim przykładzie. W I i trochę II klasie liceum ciężko mi było się przełamać, by coś komuś udowodnić, jeśli się mylił. Zdarzały się głupie żarty w moim kierunku i nie czułam się na siłach, żeby kogoś od tego odwodzić. Ale w klasie maturalnej już byłam odważniejsza, przestałam patrzeć, jakie wrażenie sprawiam na ludziach, którym się wydaje, że na mój temat wiedzą lepiej ode mnie :). Nauczyłam się odzywać wtedy, kiedy trzeba i doceniłam, jaką jestem osobą. Ale nie można przesadzać z tym mniemaniem o sobie, nie powinno się uważać siebie za ósmy cud świata, bo ma się zgrabną figurę. Od wyglądu bardziej liczy się to, co ma się w głowie i czy ma się coś do powiedzenia w większej grupie. Dlatego dla mnie wygląd jest mniej ważny od walorów intelektualnych i myślę, że to właśnie ludzie inteligentni, ale średnio atrakcyjni mają lepiej :P. Ale ci, którzy nie są uważani za atrakcyjni mają szanse to zmienić. Miałam w klasie przeciętnej urody chłopaka. Na co dzień nie chodził zbyt dobrze ubrany, ale pewnego razu ubrał sobie koszulę zapinaną na guziki i dobre dżinsy. Wyglądał po prostu ładnie :) i od razu jego buźka inaczej się prezentowała.
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times

Postautor: Peggy_Brown » śr 22 sie, 2012 13:22

Dafne, szare myszki też maja swoje plusy.je też się lubi. Z reszta te, które ja znam już są po ślubie, co nigdy nie pomyślałam. A razem w klasie byłyśmy.
Wracając do urody, no to ubiór też robi swoje. Człowiek się atrakcyjniejszy wydaje w makijażu i ubiorze, powiedzmy "wyjściowym". To dużo daje w kontaktach międzyludzkich :) Przynajmniej mi.
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: Cytruskowa » śr 22 sie, 2012 23:42

Mają zdecydowanie lepiej. Automatycznie są uznawani za lepszych od tych "brzydkich", mają więcej przyjaciół, szybciej znajdują partnera ;)
Awatar użytkownika
Cytruskowa
Marzyciel-Gaduła+

Have thanks: 0 time
Imię: Magda

Postautor: Złodziejka_Snów » czw 23 sie, 2012 11:56

hmmm.. a czy można powiedzieć, że ktoś ma w życiu łatwiej? przecież każdy dostaję to samo: życie i każdy je wykorzystuje jak chce, i każdy wybiera czy będzie mu w życiu łatwiej czy trudniej ? czy nie tak jest?
"Jesteśmy malarzami własnego życia . od nas zależy czy nasz obraz będzie budzącym podziw arcydziełem , nieudaną reprodukcją , a może zwykłym obrazkiem namalowanym ręką dziecka i wypełnionym kolorami najprawdziwszych uczuć ."

"Jestem szczęśliwa. Nigdy w całym moim życiu nie czułam się tak dobrze. A ty?
- Ja? – przytula ją do siebie – ja czuję się znakomicie.
- Tak, że mógłbyś palcem dotknąć nieba?
- Nie, nie tak.
- Jak to, nie tak?
- O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem."
Złodziejka_Snów
Początkujący marzyciel

Imię: Dominika

Postautor: adelia » czw 23 sie, 2012 11:58

Złodziejka_Snów, Na niektóre rzeczy przecież nie ma się wpływu, chociażby na choroby. Jeden zachoruje poważnie, a drugi ani razu nie będzie poważnie chory.
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: aspołeczne.kurczę » sob 10 sty, 2015 14:55

Po tym jak SLD wystawiło swoją kandydatkę na prezydenta - Magdalenę Ogórek, zaroiło się w sieci od seksistowskich komentarzy, typu "ładna babka, zagłosuję na nią, będzie na co popatrzeć", "Millerowi pomyliły się wybory prezydenckie z wyborami Miss", "Miller się chwyta brzytwy (seksownej młodej blondi)", "może pobawiła się ogórkiem Millera?" itp. itd.

I niech mi ktoś powie, że ładni (z nascikiem na kobiety) mają lepiej. Nawet jeśli p. Ogórek zostałaby prezydentem, to nie przez to, co głosi, tylko przez to, jak wygląda. Jeśli zaś nie zostanie tym prezydentem (wersja dużo bardziej prawdopodobna), to też m.in. albo gł. dlatego, że jest za ładna i za młoda.

Ok, ładni może mają lepiej, ale tylko jeśli uznanie ich urody jest dla nich priorytetem, albo jeśli odnoszenie dzięki urodzie sukcesów na polach z urodą niezwiązanych wcale im nie przeszkadza. Ambitne i ładne osoby (a przede wszystkim kobiety) mają jednak w takich sytuacjach przekichane.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Has thanked: 29 times
Have thanks: 41 times

Postautor: samurajjka » śr 11 lut, 2015 10:58

QueenDream pisze:Uważacie, że urodziwi ludzie mają lepiej?
Jeśli tak, dlaczego?
Dlaczego tak wiele osób poznając osobę najpierw zwraca uwagę na jej wygląd, a nie zwraca uwagę na to co ma w środku, nie chce jej poznać bo jest brzydka/brzydki?
Zapraszam do rozmowy.

Oczywiście że mają łatwiej i to racze wpływ ma swoja wiara w siebie. Przystojny czy ładna kobieta jest pewna siebie i to właśnie to daje im osiągać sukcesy.
Awatar użytkownika
samurajjka

Marzenie: Moja mała tajemnica

Postautor: Peggy_Brown » czw 12 lut, 2015 19:11

samurajjka pisze:Przystojny czy ładna kobieta jest pewna siebie i to właśnie to daje im osiągać sukcesy.
to nie jest jednoznaczne. Nie każdy przystojny i nie każda ładna jest osobą pewną siebie. Znam przypadek ładnej dziewczyny, której każdy o tym mówił, a nie miało to nic wspólnego z jej pewnością siebie. Raczej ma ją bardzo zaniżoną.
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: _Magnolia_ » pn 25 kwie, 2016 12:06

Normalne jest, że najpierw zwraca się uwagę na wygląd, bo to jest pierwsze co się widzi, tylko potem zależy dużo od osoby czy zechce poznać osobę od środka czy od razu ją posądzi na podstawie wyglądu.

Może i ładni mają lepiej, ale jeżeli w głowie mają pusto, to nawet ich piękność ich nie uratuje przed trudnymi sytuacjami.

W każdym razie warto o siebie zadbać i mieć poukładane w głowie.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kontrowersje i tabu