Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Ładni/przystojni maja lepiej?

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Postautor: Obwarzanek » wt 18 sty, 2011 20:44

Oczywiście, że mogą. Ja jednak spotkałam w życiu więcej pewnych siebie rzekomych pięknisi niż szarych myszek. Pokonywanie kompleksów dzisiaj też nie jest takie proste, nie każdy ma gdzieś wlewane ludziom do mózgów wzorce np. z telewizji. Przykre, ale prawdziwe.
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: Icannotfly. » wt 18 sty, 2011 20:58

Myślę, że ładni mają lepiej, szczególnie ładne kobiety mają względy u facetów. Prosty przykład: w gimnazjum doszła do nas pewna dziewczyna. Z wyglądu przeciętna, mnóstwo takich na ulicy. O sympatię, szczególnie męskiej części dość długo walczyła. Rok po niej doszła do nas kolejna, nowa dziewczyna. Już pierwszego dnia zainteresowali się nią faceci nie tylko z naszej klasy. Wkupiła się w paczkę już po kilku dniach. Dodam też, że obie były wygadane, miłe, otwarte... Według mnie to właśnie wygląd zaważył.
- A ja lubię ten kawałek nieba...
- Ten kawałek nieba ma w du.pie, że go lubisz.
Icannotfly.
Newbie

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Agnieszka
Medals: 2

Postautor: she » wt 18 sty, 2011 21:30

Icannotfly. pisze:Myślę, że ładni mają lepiej, szczególnie ładne kobiety mają względy u facetów.

Tak,tylko,że takie względy u facetów to nie wszystko. Kobiety potrafią być perfidnie złośliwe,dla nic niewinnej, ładnej dziewczyny/kobiety! Niekiedy szkodzą im z czystej zazdrości.Według mnie,Ci "lepsi" wcale nie maja łatwiej.
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja

Postautor: Saya » śr 27 kwie, 2011 01:48

Wiadomo ze wzrok gra w życiu ważna role. Myśle ze to naturalne ze jeśli majac do wyboru dwie osoby których kompletnie nie znamy, a tylko widzimy, w jakis sposób wybierzemy, zagadamy najpierw do tej ładniejszej według nas, tej która zrobi na nas lepsze wrażenie.
Jednak nie ma się co oszukiwać, bo wygląd to nie wszystko. Wygla moze nas przyciągnać, ale to charakter potrafi nas zatrzymać przy danej osobie.
A czy ładni mają lepiej? Chyba tak. Przy pierwszym kontakcie na pewno.
Wyglad to nie wszystko, liczy sie całokształt.
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Medals: 5

Postautor: Feminea » wt 17 maja, 2011 11:49

Moim zdaniem, niestety, ale tak :) ładniejsi mają o wiele lepiej!
czy to chodzi o kontakty miedzy ludzkie ( mają większą pewność siebie ) czy praca ( każdy woli mieć ładniejszą kadrę ) i dalej by wymieniać:)

trzeba być bardzo zdeterminowanym, żeby pokazać swoje wewnętrzne piękno :)
^^
Feminea
Marzyciel-Gaduła

Postautor: limonka302 » wt 17 maja, 2011 12:39

hymm... nie zawsze jak chłopak jest np. przystojny nie jest zawsze miły i nie jest wyrozumiałty:)
-Jestem jaka jestem i nikt tego nie zmieni!.
Awatar użytkownika
limonka302
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Anetaa < 3
Medals: 1

Postautor: InfernalTear » wt 17 maja, 2011 13:58

Nie wiem dlaczego tak jest, ale ładni wydają się zazwyczaj fajniejsi na pierwszy rzut oka. Niestety najczęściej okazuje się, że jest odwrotnie ;)
Osoby pewne swojej atrakcyjności są pewne siebie i łatwiej im osiągać cele. Są na pewno lepiej zauważalne.
"I don't believe in fairy tales, but I believe in u and me..."
InfernalTear
Sponsor

Postautor: poly » wt 17 maja, 2011 15:06

Uważam, że ładni mają lepiej. Szczególnie kobiety. Ładnej - łatwiej zaufać, coś powierzyć, budzi ciepłe uczucia. Te "brzydsze" (chociaż tak naprawdę nikt nie jest brzydki), muszą się więcej narobić. Także geny to dobra sprawa, i warto być ładnym.
Świat cię nie kocha.
poly
Newbie

Has thanked: 61 times
Have thanks: 51 times
Imię: Iwona
Medals: 4

Postautor: she » pt 20 maja, 2011 14:29

Zależy co rozumiecie poprzez słowo ładny? Ładna buzia i szczupły(całokształt) czy tylko ładna buzia ?
Zazwyczaj osoby przy tuszy mają bardzo sympatyczną buźkę. I takim osobą łatwo zaufać, więc może mają i lepiej.
she
Newbie

Postautor: InfernalTear » pt 20 maja, 2011 19:24

Ja tam ostatnio w 'rozmowach w toku' widziałam, że ponoc blondynki mają lepiej, jeśli chodzi o znalezienie pracy ;|
"I don't believe in fairy tales, but I believe in u and me..."
InfernalTear
Sponsor

Postautor: she » pt 20 maja, 2011 19:29

InfernalTear, zależy chyba jakiej pracy :P
she
Newbie

Postautor: Peggy_Brown » sob 21 maja, 2011 16:41

Trish, też to kiedyś słyszałam, Tzn niedawno ale każda oferta pracy miała podtekst seksualny.
Dobrze, że jestem brunetką :rotfl:

A ładni maja czasami trudniej. Bo są ludzie, którzy uważają, że ładna- fajna. I oczekuje się od tych ludzi spełnienia oczekiwań założonych z góry a nie wywnioskowanych przy poznaniu.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times

Postautor: she » sob 21 maja, 2011 16:59

Peggy_Brown pisze:A ładni maja czasami trudniej. Bo są ludzie, którzy uważają, że ładna- fajna. I oczekuje się od tych ludzi spełnienia oczekiwań założonych z góry a nie wywnioskowanych przy poznaniu.

I nie tylko dlatego...
she
Newbie

Postautor: Peggy_Brown » sob 21 maja, 2011 17:10

TrisHka pisze:I nie tylko dlatego...
ja wiem, że nie tylko. Dałam tylko jeden przykład, gdzie mają trudniej.
Ale chyba dobry co?
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: she » sob 21 maja, 2011 17:13

Peggy_Brown, przykład dobry, ale jest pełno takich przykładów.
Dlatego ja uważam, że ładniejsi wcale nie mają lepiej/łatwiej :P
she
Newbie

Postautor: Peggy_Brown » sob 21 maja, 2011 17:19

Wiem, że jest dużo takich przypadków.
Znajoma mi opowiadała własnie o ofertach pracy : " dostaniesz pracę jak pójdziesz ze mną do łóżka". Nie tylko raz.
Więc tu jest już kolejny dość ciężki przykład.

ja też uważam, że nie mają lepiej.
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: she » sob 21 maja, 2011 17:30

Peggy_Brown pisze:" dostaniesz pracę jak pójdziesz ze mną do łóżka"

Ja bardzo często słyszę, że właśnie w taki sposób dostałam pracę :] Mimo, że szałem nie jestem...
she
Newbie

Postautor: Peggy_Brown » sob 21 maja, 2011 17:34

TrisHka pisze:Ja bardzo często słyszę, że właśnie w taki sposób dostałam pracę :] Mimo, że szałem nie jestem...
To niefajnie jest pewnie tak słuchać...
mi nikt nie zarzuci jak dostałam pracę :rotfl:
Ale podłączając się pod twoje określenie że też szałem nie jestem, nie lubię czasami chodzić na imprezy. Wczoraj miałam niefajną rozmowę z kolesiem. W sumie nie wiem czego chciał ale nie raz jakiś nie chce się odczepić. I to męczy. A szałem nie jestem :rotfl:
I kiedyś moje dziewuchy mi powiedziały, że już ze mną na imprezy chodzić nie będą. Więc tu też jest problem :rotfl: :rotfl:
teraz sobie jaja z tego robię ale nie jest to śmieszne tak na dłuższą metę.
W pracy też to przeszkadza.
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: she » sob 21 maja, 2011 17:40

Peggy_Brown pisze:To niefajnie jest pewnie tak słuchać...

Bardzo nie fajnie. Bo w du*** mają to, że jednak robię dużo, dużo jest na mojej głowie etc. Mało tego, najgorsze jest to, że tu mi robią maślane oczka, a za plecami du*ę obrabiają. Nie uważam, że muszę każdemu mówić w jaki sposób dostałam pracę, bo przecież oni wiedzą lepiej :]
Ale to na szczęście tylko Ci na podobnym stanowisku. Na wyższym mnie docenili, a na niższym się mnie boją :rotfl:
she
Newbie

Postautor: Peggy_Brown » sob 21 maja, 2011 17:42

TrisHka pisze:Ale to na szczęście tylko Ci na podobnym stanowisku. Na wyższym mnie docenili, a na niższym się mnie boją :rotfl:
Bo na równi zawsze jest tak, że ktoś jednemu maśli a potem tyłek obrabia. Niżej i wyżej już jest inaczej to wszystko traktowane.
A głupim gadaniem się nie przejmuj, tylko pokaż każdemu. O.:)
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: she » sob 21 maja, 2011 17:49

Peggy_Brown pisze:A głupim gadaniem się nie przejmuj, tylko pokaż każdemu. O.:)

No co Ty :P Głupia nie jestem, żeby się kłamstwem przejmować :D
she
Newbie

Postautor: Peggy_Brown » sob 21 maja, 2011 17:52

TrisHka pisze:No co Ty :P Głupia nie jestem, żeby się kłamstwem przejmować :D
No i prawidłowo. Bo część ludzi by się przejęła, zwolniła z pracy i nic dobrego z tego by nie wyszło.
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: nieogarniety » ndz 22 maja, 2011 23:40

Mają niewątpliwie. niestety dla nas ;p
nieogarniety
Administrator

Has thanked: 41 times
Have thanks: 45 times
Imię: Marcin
Medals: 5

Postautor: Arkovianin » ndz 22 maja, 2011 23:42

Nie zawsze ładny musi mieć lepiej ale bywają takie przypadki że dziewczyny patrzą tylko na wygląd...
Awatar użytkownika
Arkovianin

Re: Ładni/przystojni maja lepiej?

Postautor: Cherry Bomb » pn 23 maja, 2011 11:32

QueenDream pisze:Uważacie, że urodziwi ludzie mają lepiej?
Jeśli tak, dlaczego?
Dlaczego tak wiele osób poznając osobę najpierw zwraca uwagę na jej wygląd, a nie zwraca uwagę na to co ma w środku, nie chce jej poznać bo jest brzydka/brzydki?
Zapraszam do rozmowy.

Hm...nie mają lepiej ponieważ wszystko dostają podane na tacy,cieszę się z tego że nie jestem pięknością i o cokolwiek muszę się wysilać by to mieć...takie osoby bardzo urodziwe piękne mają sto razy łatwiej...Takie osoby które mają zawsze co tylko chcą wykorzystują swoją urodę do brzydkich karygodnych zachować,takie osoby stają sie próżne,puste,mają wygórowane mniemanie o sobie,to jest tak są piękne ale głupiutkie...

Dlaczego większość zwraca uwagę na wygląd? Nie wiem czemu tak się dzieje,sądzę że dlatego ponieważ będą mieli kim się chwalić przed kolegami koleżankami na portalach społecznościowych...Ja nie przywiązuję wagi do czyjegoś wyglądu,gdy kogoś poznaję nie patrzę na tę osobe a na jej charakter osobowość poczucie humoru itp,zwracam uwagę na to jaka jest taka osoba...Nie wolno kogoś oceniać tylko po wyglądzie bo czasami wygląd piękny szkodzi,czasem to taka osoba okazuje się nie do pogadania a osoba nie brzydka a zaniedbana jest 100 razy lepsza...Bo tak naprawdę nie ma osób brzydkich sa osoby zaniedbane to samo tyczy się kobiet "Nie ma kobiet brzydkich są kobiety zaniedbane" ale ludzie tego nie widzą,że takiej osobie trzeba pomóc dowartościować ją...
Awatar użytkownika
Cherry Bomb
Extra marzyciel

Postautor: arcoiris » pn 23 maja, 2011 11:53

Uważacie, że urodziwi ludzie mają lepiej?
Jeśli tak, dlaczego?
Dlaczego tak wiele osób poznając osobę najpierw zwraca uwagę na jej wygląd, a nie zwraca uwagę na to co ma w środku, nie chce jej poznać bo jest brzydka/brzydki?
Zapraszam do rozmowy.

To jest tylko stereotyp, że piękni mają lepiej. Jeśli chodzi o pracę itp. to muszą się czasem dwa razy więcej namęczyć by być postrzeganymi za mądrych, inteligentnych i godnych tej pracy ponieważ właśnie ludzie wymyślają sobie chyba z zazdrości, że mają lepiej.

Oczywiście zdarzają się przypadki, że w jakiejś sytuacji mają lepiej w konfrontacji z mężczyzną.

Często te ładne są postrzegane za głupie. Nawet w kawałach się śmieją. Więc nie zawsze takie osoby mają z górki.

To wszystko zależy od sytuacji. W jednej piękność będzie miała łatwiej, a w drugiej brzydal (chociaż jak dla mnie brzydkich osób nie ma, są zaniedbane). Bo każdy na swój sposób może wyglądać pięknie.
"Jeśli chcesz ujrzeć coś wartościowego, nie podnoś głowy, nie szukaj tego na piedestałach. Prawdziwe perełki ukryte są wśród kurzu i spowite mgłą zapomnienia"
arcoiris
Extra marzyciel

Postautor: Crown » pn 23 maja, 2011 13:57

Wszystko zależy od sytuacji.
Na pewno mają łatwiej, bo jeśli ktoś jest świadomy swojej urody, to zwykle jest też pewny siebie i przebojowy, co zdecydowanie pomaga w życiu. Poza tym w wielu sytuacjach liczy się pierwsze wrażenie, ocena wyglądu, więc tego nie muszę komentować. Myślę, że przy staraniu się o pracę (chyba, że jest to pozycja reprezentacyjna) wygląd niewiele się liczy, a może chcę w to wierzyć po prostu ;)
Wadą dobrego wyglądu jest, jak już wspomniała arcoiris, to że trzeba dziesięć razy bardziej się nabiegać, żeby udowodnić swoją wartość. Tym bardziej, że ludzie bywają zawistni i podli, zwłaszcza gdy wmówią sobie, że ktoś inny osiągnął coś tylko dzięki ładnej buźce. Wbrew pozorom nie jest też łatwiej znaleźć partnera, bowiem ludzie często lecą tylko na wygląd. Chociaż z drugiej strony, jeśli ktoś ma coś w głowie, to i przyciągnie, i zatrzyma odpowiednią osobę. Trudny temat...
ile to razy nawet nie wierząc spotkamy się w innym świecie
Crown
Extra marzyciel

Postautor: Icannotfly. » śr 25 maja, 2011 18:08

poly pisze:Ładnej - łatwiej zaufać, coś powierzyć, budzi ciepłe uczucia.

Jeśli o mnie chodzi, to akurat te 'brzydsze' budzą u mnie większe zaufanie. Wydają się mniej zarozumiałe, skromniejsze, wierniejsze jako przyjaciółki.
- A ja lubię ten kawałek nieba...
- Ten kawałek nieba ma w du.pie, że go lubisz.
Icannotfly.
Newbie

Imię: Agnieszka

Postautor: poly » śr 25 maja, 2011 18:26

Icannotfly. pisze:Jeśli o mnie chodzi, to akurat te 'brzydsze' budzą u mnie większe zaufanie. Wydają się mniej zarozumiałe, skromniejsze, wierniejsze jako przyjaciółki.

Zależy co uznać jako ładne. Skromne, z ładnym uśmiechem czy ładnymi oczętami - to dla mnie grupa "ładnych". Te piękne ah oh solar tins i inny bajer wgl pod to nie podchodzi :rotfl:
Świat cię nie kocha.
poly
Newbie

Has thanked: 61 times
Have thanks: 51 times
Imię: Iwona

Postautor: Eranor » czw 26 maja, 2011 19:58

Oczywiście, że na ludzi o ładnej aparycji całkiem inaczej się patrzy, znacznie przychylniej. Taka już jest nasza natura i tyle, ludzie są powierzchowni.

Kumplowi kiedyś kazano zapuścić włosy jak zatrudnił się jako ochroniarz, tylko dlatego, że akurat wkręciło mu się golenie się na zero. Taki przykładzik.
"Idealizmy przestają być piękne, gdy doda się do nich pierwiastek o nazwie rzeczywistość."

Jeśli już czytasz mój post to przynajmniej przeczytaj to, co jest napisane, a nie to, co chcesz zobaczyć...
Eranor
Sponsor

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kontrowersje i tabu