Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Przemoc i znęcanie się nad zwierzętami

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, kot chodzi własnymi drogami, chomik staje się aktywny dopiero nocą. A jaki jest Twój pupil? Pływające, biegające, skaczące, latające - tutaj o całym naszym zwierzyńcu.

Postautor: Obwarzanek » czw 23 lip, 2009 14:29

Ja tylko tak napisałam ogolnie, nie miałam na myśli Ciebie ;D

Czytałam kiedyś o owczarkach niemieckich. Ludzie kupowali i nie ucząc ich niczego, wymagali, żeby były takie mądre jak Szarik z "4 pancernych". Co gorsza - moda a ONy nie słabnie, a podejście ludzi do nich też się nie zmienia ^^'
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: Bogini_Seksu » czw 23 lip, 2009 14:43

Bo ON'y uważa się za psy najmądrzejsze..A wcale nie jest tak, wszystkie psy są mądre. ON'y są po prostu bardzo usłuchane i polegają na właścicielu, a nie którzy wykorzystują ich przywiązanie do siebie. Ludzie nie myślą na temat tego, czego psa trzeba nauczyć, a myślą co pies musi umieć.

Najbardziej wkurza mnie, gdy ktoś psa kupuje dla jego urody...a nic nie wie o jego charakterze i sposobie bycia. A później zamyka psa w kojcu, wyrzuca, albo oddaje bo nie umie sobie z nim poradzić ;] Np. ktoś kupi takiego haszczaka, a wiele o tym czytałam i słyszałam. Psy jak z obrazka. Ale co z tego, skoro nie ma o nim bladego pojęcia? Twierdzi potem, że pies jest głupi, bo się nie słucha. Taka natura tego psa, słuchają tylko jednej osoby i nic się na to nie poradzi. Mimo, że odbędzie np. szkolenie PT1 to i tak jego indywidualizm góruje, a przez to są z nim różne problemy.
Nie rozumiejąc własnego psa również nie daje się mu powodów do radości ;]
Sex is not the answer!
Sex is the question.
"Yes" is the answer.

~~~

"Wydrylujesz śliną mnie.
Otoczysz sprężystą łydką.
Upadniemy razem tak,
Jak jeszcze nigdy nisko." :)
Awatar użytkownika
Bogini_Seksu
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Obwarzanek » czw 23 lip, 2009 17:58

Teraz trwa moda na yorki, coraz więcej widzę też lhasa apso. Wk**wia mnie to tym bardziej, że beznadziejnie się je strzyże (bo przecież po co poświęcac psu codzinnie godzinę na szczotkowanie), ubiera w jakieś durne ciuszki (kubraczki, bluzeczki, buciki, czapeczki... rzygac się chce) i nosi wszędzie, najlepiej w torbie. Ale jak coś, to Paris Hilton jest głupia xP

Co do haszczaków - mi się podobały 10 lat temu, chociaż i tak za nimi nie szalałam. Teraz, jak jest ich już wszędzie pełno - zbrzydły mi. ?al mi ich jednak, to nie są psy dla każdego.
Problem polega trochę na tym, że jeśli komuś się powie, że kupił psa, bo jest modny, to zaprzeczy i powie, że kupił, bo mu się podoba. Moim zdaniem to jest ze sobą powiązane, bo mało kto szuka sobie odpowiedniej rasy w książkach czy pyta o zdanie ludzi, którzy naprawdę są w temacie. Patrzy na to, co ma sąsiad i ludzie wokół. A potem szok i problem, bo pies sp***rza na spacerach, wyje w nocy i rozkopuje grządki.
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Bogini_Seksu » czw 23 lip, 2009 19:15

Tak, te yorki i te małe rasy mają teraz przegwizdane :| Wciskają je w jakieś ubranka, ścinają jak im się żywnie podoba, a to co czuje pies mają szeroko i głęboko ;]

Ja sama jestem posiadaczką husky'ego, ale przed zakupem psa dużo o tej rasie się dowiadywałam. I jestem teraz jego szczęśliwą posiadaczką. Dogadujemy się i jest ok :] Czasem nawet razem powyjemy :D

Ludzie po prostu nawet nie wiedzą, jaką krzywdę czynią zwierzakowi wybierając go, bo jest ładny i popularny :]
Sex is not the answer!
Sex is the question.
"Yes" is the answer.

~~~

"Wydrylujesz śliną mnie.
Upadniemy razem tak,
Awatar użytkownika
Bogini_Seksu
Spełniacz Marzeń

Postautor: Obwarzanek » czw 23 lip, 2009 21:31

Ostatnio nad morzem fajne widoczki miałam. Tłum ludzi i kobieta z westiczkiem na smyczy. Pies z deka zdezorientowany, ale wg pańci czuł się świetnie :D

Wrócę do ubranek. Kubraczek dla psa, który ma krótką sierśc lub włos (jak np. yorki) - ok, ale zimą. Za bluzy i czapeczki bym stawiała pod sąd za znęcanie się nad zwierzętami. 26 stopni w cieniu i panna z yorkiem ubranym w kombinezon. Brak logiki. Te ubranka są tak naprawdę dla ludzi, a nie dla zwierząt, tyle, że jak chcą sobie coś poubierac, to niech kupią sobie lalkę =_=
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Bogini_Seksu » pt 24 lip, 2009 05:43

Ja też, jak się czasem przyglądam tym ludziom, co wychodzą ze swoimi psami na spacer, to się zastanawiam, na jakim ja świecie żyję...Duszno, gorąco...strasznie :/ a paniusia swego pupilka w swetrze wyprowadza, podchodzę i się pytam: "a psince to nie za gorąco?", a ona wielce oburzona: "ale on będzie chory"...a ja: "chora to jest pani", spojrzała na mnie, jak na popapraną...idzie dalej i po chwili co widzę? Zdejmuje psu sweterek o_O

Oczywiście, że ubranka są dla ludzi, zwierzakom tylko przeszkadzają. Ludzie kupują najróżniejsze, najbardziej pstrokate i kolorowe. Z tym, że to dla uciechy ich oczu, bo psy i tak widzą w odcieniach czerni i bieli ;]
Ale tacy ludzie nigdy nie zrozumieją tego, że ubrania mogą być w jakiś sposób dobre, ale używane w odpowiednim czasie. Tak jak to powiedziałaś - zimą ;]
Sex is not the answer!
Sex is the question.
"Yes" is the answer.

~~~

"Wydrylujesz śliną mnie.
Upadniemy razem tak,
Awatar użytkownika
Bogini_Seksu
Spełniacz Marzeń

Postautor: Obwarzanek » pt 24 lip, 2009 11:39

Tacy ludzie nie rozumieją zwierząt = nie powinni ich miec.
Ze mnie człek stosunkowo trudny do wyprowadzenia z równowagi, ale jak widzę takie coś, to już naprawdę niewiele brakuje :/

Kolczatki też są fajne.
Grzech młodości, kupiłam swojej suczy, ale raz jeden jedyny była na niej wyprowadzana. Piesek w typie owczarka nizinnego, ale jest cholernie wrażliwa na ból i przy nawet lekkim pociągnięciu był płacz. Dopóki kolczatka była, sucz nosiła ją kolcami do zewnątrz, potem zmieniliśmy na zwykłą zaciskową*, a teraz na normalną, skórzaną obrożę :)

* z zaciskowymi też jest dobry numer, jak ktoś idzie i psa na smyczy w dławiku prowadzi :/
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Bogini_Seksu » pt 24 lip, 2009 13:24

O ile dobrze pamiętam, to kolczatki zostały zabronione ;] No niestety ciągle są w sprzedaży i ludzie ciągle je kupują, bo pies się ciągnie, nie słucha, blabla...
Moim zdaniem kolczatki są straszne i nie potrzebne. Wzburza mnie, jak widzę, gdy ktoś ściąga psa, a kolczatka wpija mu się w skórę, pies aż wyje z bólu, a właściciel: "nie wolno! zostaw!" ;/

Co do obroży zaciskowych, to ja też kiedyś popełniłam gafę i kupiłam psu ;] Byłam z nim na spacerze raz w tym...I więcej nie. Znalazł ją kiedyś w domu i zeżarł ;]
Sex is not the answer!
Sex is the question.
"Yes" is the answer.

~~~

"Wydrylujesz śliną mnie.
Upadniemy razem tak,
Awatar użytkownika
Bogini_Seksu
Spełniacz Marzeń

Postautor: Tonks » ndz 26 lip, 2009 11:28

Co ja myśle o biciu zwierząt? To samo co o biciu malutkich dzieci. Ale widocznie bijące osoby nie myślą . ?al mi jest takich osób, widać że tacy ludzie mają coś nie tak w głowie.
Obrazek

Obrazek
Bo życie to magia :D
Tonks

Postautor: agusiek » ndz 26 lip, 2009 11:35

Ale dlaczego ma sie bić zwierzęta ??? po co ??? co to da ??
tak robią tylko sadyści....
" Nigdy nie zastanawiałam się jak chcę umrzeć,ale umieranie w miejsce kogoś, kogo kocham wydaje się dobrym sposobem na odejście "
Awatar użytkownika
agusiek
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: magdusia » wt 28 lip, 2009 19:33

Ale dlaczego ma sie bić zwierzęta ??? po co ??? co to da ??

Pytanie skierujmy do ludzi którzy znęcają się nad zwierzętami.

Bicie zwierząt? Okropieństwo! Nie rozumiem co kieruje takimi ludźmi, którzy swoje emocje wyładowują na zwierzętach.
Awatar użytkownika
magdusia

Postautor: Obwarzanek » wt 28 lip, 2009 22:17

Odpowiadam na pytanie:
1) przekonanie, że człowiek jest ważniejszy od zwierzęcia,
2) wymaganie od zwierzęcia rozumienia tego, co człowiek miał na myśli,
3) egoizm,
4) zwierzak jest mały i słaby, więc można.
Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę.

PS - "okropność", nie "okropieństwo" ;)
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Bogini_Seksu » śr 29 lip, 2009 00:34

Pociągnę dalej...

5) Bo zwierze jest nie rozumne
6) Zwierze nie czuje
7) Bo co mi takie gudłajstwo będzie podskakiwać
8) Walnę raz, to będzie grzeczny - o! nie jest...to walnę jeszcze raz
9) "To tylko zwierze!"
10) Bo ma mnie słuchać
11) Przecież mi nie odda
12) Jest się na czym wyżyć
Prześpię się z tym i może coś znajdę :)
Sex is not the answer!
Sex is the question.
"Yes" is the answer.

~~~

"Wydrylujesz śliną mnie.
Upadniemy razem tak,
Awatar użytkownika
Bogini_Seksu
Spełniacz Marzeń

Postautor: Drakkus » pt 07 sie, 2009 21:47

Bananowa pisze:Co sądzicie o biciu zwierząt ?

Zwierząt nie powinno się bić, chociaż mój kochany tatuś często bije psa mojej siostry. Która (jest to suczka) często załatwia swoje sprawy w domu.
Ludzie po prostu biją swoich pupilów jak zrobią coś złego, to coś jak bicie dziecka.
Awatar użytkownika
Drakkus
Newbie

Imię: Krystian

Postautor: CirrS » pt 07 sie, 2009 21:51

Katowanie zwierząt jest nieludzkie... Z miłą chęcią ukarałbym takiego człowieka tak samo, jak on karał zwierzaka. Nienaturalne, przesadzone, straszne.
eXiorare Aliquis Nostris eX Ossibus Ultor
Awatar użytkownika
CirrS
Extra marzyciel

Postautor: Obwarzanek » sob 08 sie, 2009 00:31

Drakkus, powiedz ojcu, że biciem niczego psa nie nauczy. Pies w przyszłości będzie się go bał, a jeśli wykaże odrobinę charakteru, może zaatakować.
A zwierzakowi, tak samo jak dziecku, należy tłumaczyć. Wiadomo, nie w taki sam sposob jak dziecku, ale są sposoby na "bezstresowe" wychowanie zwierzaka, bez zbędnego podnoszenia ręki.
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Drakkus » sob 08 sie, 2009 08:45

perscecutoria, tyle, że właśnie przynosi to pewien skutek :/ Jest to pies o rasie York Shire Terrier, więc raczej się nie postawi. Ale bać się, rzeczywiście się boi, ale także i go szanuje.
Awatar użytkownika
Drakkus
Newbie

Imię: Krystian

Postautor: Obwarzanek » sob 08 sie, 2009 11:26

Wiem, że przynosi, bo przyniósł i u mnie, tyle tylko, że psu 12 rok leci, a do tej pory boi się do mnie podejść i przez to mam z nią dosyć utrudniony kontakt.
Pies szanuje Twojego ojca tak samo, jak bite dziecko. Nie szanuje dlatego, że uważa go za kogoś godnego szacunku. Innymi słowy - nie ma tu mowy o szacunku, a jedynie o strachu. Szanujesz ludzi, którzy Cię biją i poniżają? Ja akurat wręcz przeciwnie. Z psem jest tak samo. Polecam jakąkolwiek książkę o wychowaniu psów, ewentualnie psie fora internetowe.
Drakkus pisze:Jest to pies o rasie York Shire Terrier, więc raczej się nie postawi.

Wszystkie terriery mają ogromny temperament i bardzo silną osobowość, więc żebyście się kiedyś nie zdziwili. Kości nie połamie, ale dłoń rozszarpać potrafi.
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Evenessa » sob 08 sie, 2009 18:58

Ludzie to najgorsze istoty, które zagrażają ludzkości. xP
Nigdy nie ufam bezgranicznie ludziom.
Uważam, że za znęcanie się nad żywym stworzeniem powinno się płacić i ludzi do sadu. To nie powinno uchodzić płazem. -.- Tak jak jest to teraz. :suchy:
To naprawdę okrutne tak się znęcać, bo zwierzęta są bardzo wdzięczne w szczególności psy. To tylko stworzonka, które wymagają jedzenia, picia i pogłaskania od czasu do czasu. ;) Jak ich nie kochać? (:
Awatar użytkownika
Evenessa
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Obwarzanek » sob 08 sie, 2009 22:06

Ależ to płazem nie uchodzi! Za skatowanie na śmierć psa można dostać karę nawet do roku pozbawienia wolności. Jak takiemu dupkowi za znęcanie się obijesz mordę i złamiesz mu szczękę tak przy okazji, przypadkiem nawet - dostajesz 3 lata. Innymi słowy, szczęka zwyrodnialca jest ważniejsza niż życie niewinnej istoty.

Bądźmy dumnymi obywatelami IV RP... :padam:
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Imbir90000 » śr 12 sie, 2009 21:55

Ponad 2 miliony psów jest brutalnie zabijanych każdego roku w Korei Południowej.

To ponad 5,000 psów dziennie, które jest duszonych, podpalanych, rażonych prądem lub bitych na śmierć dla ich mięsa.

Rząd Korei Południowej zaakceptował Prawa Ochrony Zwierząt które delegalizują torturowanie zwierząt, ale prawa te nigdy nie zostały odpowiednio rozpowszechnione w kraju. "Psi" przemysł kwitnie a rządzący są niechętni lub obojętni żeby go zabronić.

Pomimo zakazu reklamowania się na głównych ulicach czy po angielsku, ponad 6,000 restauracji obecnie serwuje psie mięso w Korei Południowej.I nie są one zamykane.

Możesz pomóc nam zmienić życie milionów psów.

Międzynarodowe wsparcie przeciwko torturowaniu psów i spożywaniu psiego mięsa jest jedyną drogą aby wymusić na rządzie Korei Południowej realne przestrzeganie praw zwierząt i zakazanie "psiego" przemysłu w każdej formie. Ta petycja zostanie przedstawiona przedstawicielom Koreańskiej administracji państwowej w Seulu przez Koreańskich Obrońców Praw Zwierząt kiedy zostanie zebranych co najmniej 1 milion podpisów.

Ta petycja jest inna od pozostałych zrobionych w obronie Koreańskich psów z powodu jej ogromnego zasięgu. Ludzie z całego świata widzą stronę "Powstrzymaj Zabijanie Psów" po angielsku i w wielu innych językach, i rozumieją , że to nie jest nieszkodliwa stara tradycja czy coś czego nie da się uniknąć.

moim zdaniem ten temat najbardziej pasuje, aby umieścić tutaj petycję dotyczącą powstrzymania zabijania psów.
Petycja znajduje się na stronce http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs/

ZAPRASZAM DO PODPISYWANIA PETYCJI, NAPRAWDę WARTO!!!
After all this has passed
I still will remain
After I’ve cried my last
There’ll be beauty from pain
Though it won’t be today
Someday I’ll hope again
And there’ll be beauty from pain
You will bring beauty from my pain
Awatar użytkownika
Imbir90000
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Obwarzanek » śr 12 sie, 2009 23:05

Ja ją już podpisywałam kiedyś, o ile dobrze pamiętam.
A temat faktycznie jak najbardziej do tego.
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: QueenDream » czw 13 sie, 2009 17:13

Imbir90000, podpisałam tę petcję, choć raczej nie podaję swego nazwiska w internecie.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 40 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Postautor: Bananowa » ndz 25 paź, 2009 15:15

Dlaczego zwierzęta muszą tak cierpieć przez bezmózgich ludzi którzy myślą, że to śmieszne i zabawne.
' ...Everybody sing like it’s the last song ... '
' ...Everybody live like it’s the last day... '
Bananowa
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Evenessa » wt 29 gru, 2009 16:20

Podpisałam, zawsze jakiś mały kroczek ku temu by powstrzymać zabijanie psów.
Ja tam uważam, że za znęcanie się nad jakimkolwiek zwierzęciem powinno się karać.
Zwierzaki ratować i oddawać do schroniska, na które powinni płacić oprawcy.
W czym są winne słabsze i bezbronne istoty?
Kiedy takie coś trafi się człowiekowi, że nad nim ktoś się znęca to najczęściej, sprawę się zgłasza i jest sąd itp...
Ale przecież zwierzęta też czują, powinno się bronić słabszych.
Wiem, że same pisanie "Powinno się" Nic nie da, ale jeśli sami będziemy reagować gdy widzimy taką sytuację to już bardzo dużo ;)
"?wiat to potwór zębaty, gotów gryźć, gdy tylko zechce." S. King
Awatar użytkownika
Evenessa
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Obwarzanek » wt 29 gru, 2009 18:11

Prawdę mówiąc, jak czasem patrzę na polskie schroniska, to zastanawiam się, co jest lepsze dla tego zwierzaka: zostawienie go na ulicy i niech sobie radzi, czy oddanie go do przytułku...
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Evenessa » wt 29 gru, 2009 18:47

perscecutoria pisze:Prawdę mówiąc, jak czasem patrzę na polskie schroniska, to zastanawiam się, co jest lepsze dla tego zwierzaka: zostawienie go na ulicy i niech sobie radzi, czy oddanie go do przytułku...

No tak brakuje darowizn, wolonatriuszy.
Dlatego wydaje mi się, że sensowne by było gdy oprawcy zwierząt płacili na schronisko, bo niestety czasem nawet brakuje karm, a tak na ulicy to chociaż może ktoś czasem dokarmi zwierzaka.
Awatar użytkownika
Evenessa
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Obwarzanek » wt 29 gru, 2009 20:37

Przede wszystkim to brakuje dobrych pracowników. Czasem oni sami świadomie - nieświadomie znęcają się nad psami, nie mają w ogóle pojęcia o tym, co zostało im powierzone. Darowizny są, tylko trzeba zmienic stosunek przeznaczania pieniędzy na potrzeby zwierząt, a potrzeby własne.

?eby zmniejszyc liczbę cierpień, trzeba przede wszystkim zacząc od siebie. Wiem, co jest dobre - święcę przykładem i reaguję, gdy widzę, że ktoś krzywdzi. W ten sposób można powolutku zmieniac jakąś częśc świata.
...ponieważ bułka.

Obwarzanek
Newbie

Postautor: Evenessa » śr 30 gru, 2009 08:27

Tutaj nie koniecznie muszą być darowizny finansowe, można kupić karmy i przeznaczyć je dla schroniska.
Ale rzeczywiście ludzie czasami dają też darowizny w postaci funduszy, co by się bardzo przydało zwierzakom, gdyby nie ludzkie przekręty -.-
Nie wiem jak można nienawidzić tak wdzięczne istoty, ja tam wolę zobaczyć jak pies merda ogonem na mój widok niż usłyszeć od człowieka fałszywe "dziękuję".
Awatar użytkownika
Evenessa
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Lussi-M » pt 23 lip, 2010 22:24

Ja nigdy w życiu nie uderzyłam zwierzaka, a jak już coś zawini, to biorę go na rozmowę :D i jest dobrze i zawsze obejdzie się bez uderzenia.
Nie rozmawiam z użytkownikami poprzez Prywatną Wiadomość. Wszelkie wiadomości będą ignorowane.
Awatar użytkownika
Lussi-M
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 3 times
Marzenie: Jest ich za wiele, aby wybrać jedno!
Medals: 1

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zwierzęta