Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Czy fora dyskusyjne uzależniają...?

Twój temat nie pasuje do innych działów? Umieść go tutaj!

Czy fora dyskusyjne uzależniają...?

Postautor: Śniący » śr 28 gru, 2016 16:58

Ciekawe pytanie.
Obecnie mamy tak dużo, różnych forów dyskusyjnych i tematycznych i wielotematycznych, że one stały się bardzo popularne wśród internautów i niektóre z nich cieszą się dużą popularnością, nie tylko w Polsce.
Zauważam, a jestem użytkownikiem nie jednego forum dyskusyjnego, że wielu ludzi tam prowadzi dyskusję bardzo intensywnie i siedzą na forach niemal całe dnie, a nawet noce.
To zabiera sporo czasu i niektórzy zaniedbują przez to swoje sprawy. Czy można mówić już o uzależnieniu od forów dyskusyjnych?
Moim zdaniem, nawet jeżeli jest takie uzależnienie, to wcale nie musi być złe, a nawet korzystne.
Dla niektórych, fora dyskusyjne to forma pasji, rozrywki, ucieczki od problemów i samotności.

I u mnie tak właśnie jest. Ja uciekam od osamotnienia do forów, choć nic mi to tak całkiem nie daje.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Re: Czy fora dyskusyjne uzależniają...?

Postautor: rytygier » śr 28 gru, 2016 17:20

Śniący,

jeśli przyjmiemy, że istotą uzależnienia jest to, że robimy coś nie dla tego, że chcemy to robić ale dlatego, że czujemy nieodparty przymus robienia tego, to chyba każde uzależnienie może być niebezpieczne.
Znałem kolesi, których uzależnienie od netu zaprowadziło prosto do psychiatryka.
Jest spora grupa ludzi, którzy bardzo dobrze czują się na forach dyskusyjnych, łatwo nawiązują tam znajomości i są postrzegani przez społeczność forumową jako fajni, ciekawi ludzie . Niestety te same osoby w realu mają ogromne problemy w nawiązywaniu relacji z innymi osobami ( a dopóki funkcjonujemy w ramach społeczeństwa umiejętność nawiązywania takich relacji jest niezbędna - w pracy , szkole itp.). Uzależnienie od for tylko ten stan rzeczy pogłębia.. Ograniczenie kontaktów międzyludzkich tylko do świata wirtualnego nie jest chyba nazbyt korzystne.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 67 times
Medals: 2

Postautor: Jaśmin » śr 28 gru, 2016 17:27

Śniący pisze:a nawet noce.

:wstyd:

Nie no, a tak serio, to siedzę na forum często w przerwie między czynnością A i czynnością B. Lubię sobie tak dzielić na kilka części prace domowe. Gotuję, piszę posta, myję podłogę, piszę posta, idę na zakupy, piszę posta. Nie zaniedbuję na pewno codziennych spraw, bo jeśli mam dużo rzeczy na głowie, które mnie zajmują to potrafię nie wchodzić na fora tygodniami i miesiącami (i tutaj miałam różne przerwy kiedy życie mi na tyle zajmowało czas, że na dyskusje niespecjalnie był moment i energia). Aczkolwiek, fora lubię i piszę na najprzeróżniejszych od 13 roku życia, kiedy to założyłam swoje pierwsze konto forumowe :) Szmat czasu, a to dlatego, że lubię dyskutować a z ludźmi z otoczenia, umówmy się, nie zawsze o wszystkim da się pogadać i nie wszystkie poglądy warto zdradzać. Dlatego dla mnie forum to taka możliwość by się uzewnętrznić i poczytać różne opinie najprzeróżniejszych osób w różnym wieku, z różnych miast i krajów.

A nocami zdarza mi się siedzieć bo relaksuje mnie to, choć ostatnio stwierdziłam, że muszę znów przestawić swój zegar biologiczny i zacząć chodzić wcześniej spać, jak jeszcze kilka tygodni temu, jestem wtedy bardziej wypoczęta przez dzień.
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Ruta » śr 28 gru, 2016 21:30

Śniący, jeśli ktoś ucieka od problemów w jakiś nałóg zamiast swój problem rozwiązać, to nigdy nie jest to nic pozytywnego.

Ja lubię fora na których jest jakiś poziom, jak i ludzi, tak i ogólnej dyskusji. Zawsze mnie męczyły osoby, które pisały tylko w 'zabawowych' tematach i nie miały nic ciekawszego do napisania. Zwykle szybko uciekałam z takich miejsc.

Obecnie chyba nie piszę regularnie na wielu forach. Na tym i na swoim. Czasem zerknę na jakieś inne i coś tam skrobnę. Ale rzadko.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 72 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Śniący » śr 28 gru, 2016 22:59

A jeżeli chodzi o mnie, nie czuję, żebym był uzależniony od forów i ja z tym problemów nie mam, ale bardzo lubię różne fora i jestem na niektórych już parę, ładnych lat.
Lubię dyskusję na wiele tematów i one mi coś dają pozytywnego, ale to i tak nie rozwiąże samotności i moich problemów, jakie mam.
To jest tylko "wirtualna rozrywka", ponieważ ludzie się nie znają w rzeczywistości, chyba że poznają się na zlotach z forów, ale to tez różnie się układa.

Czasami to są tylko spotkania zlotowe i nic poza tym, a czasami kontynuuje się realne znajomości, o ile ktoś komuś przypadnie do gustu, bo nie zawsze tak jest.

Nie wszyscy forumowicze też spotykają się na zlotach, bo nie ma takiej możliwości, fizycznie.
Jeżeli nawet się ktoś spotyka na zlotach, to najczęściej może to być od kilku do kilkunastu osób i więcej nie ma.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: TypowoNegatywny » śr 28 gru, 2016 23:38

Nie ukrywam, że lubię pisać na forach. Zawsze człowiek ma przynajmniej wymówkę, że nie siedzi bezczynnie przed komputerem, bo czasami przeczyta, lub sam napisze coś w miarę sensownego :p Jednak uzależnieniem w swoim przypadku bym tego nie nazwał, zdarzają mi się bardzo długie przerwy nie tyle nawet w pisaniu, co zaglądaniu na fora.
Co do znajomości z ludźmi piszącymi na forach - wciąż mam kontakt z bardzo dużą liczbą ludzi których poznałem na żywo, lubię zloty, chociaż obecnie poza kilkoma miejscami gdzie piszą ludzie w moim wieku, lub starsi, czułbym się po prostu głupio i nie na miejscu otoczony grupą nastolatków.
Śniący pisze:To jest tylko "wirtualna rozrywka", ponieważ ludzie się nie znają w rzeczywistości, chyba że poznają się na zlotach z forów, ale to tez różnie się układa.
- Z tego miejsca pozdrawiam jedno forum czytelnicze, na którym są już chyba 4 małżeństwa i wszyscy są jak wielka rodzina :)
Perfekcyjnie opanowane udawanie obojętności.
Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach

Has thanked: 12 times

Postautor: Leah P » czw 29 gru, 2016 14:57

Mi sie wydawalo, ze fora jakos przycichly. Jak jeszcze bylam w gimnazjum, to rejestrowalam sie na czym popadnie o potrafilam spedzac godziny piszac w tematach typu ulubiony kolor. Teraz jak probowalam znalezc jakies forum, to nic aktywnego nie moglam znalezc, po jakims czasie przypomnialam sobie tutejszy adres. Wydaje mi sie, ze bylam tutaj wczesniej zarejestrowana, ale nickow tyle mialam, ze ciezko sobie przypomniec :P Gdzie sa te wszystkie fora dyskusyjne, o ktorych mowicie?
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 36 times
Imię: Leah
Medals: 1

Postautor: Jaśmin » czw 29 gru, 2016 17:46

To fakt, wydaje mi się, że jak my byliśmy nastolatkami to nie było jeszcze facebooka więc przesiadywaliśmy na forach bądź czatach. Teraz młodzież bardziej komunikuje się i wymienia poglądami na portalach społecznościowych, czy się mylę? ;)
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Borcejn » czw 29 gru, 2016 18:01

Generalizując, młodzież wymienia się teraz śmieciami. W obiegu są zdjęcia, głupie filmiki i krótkie notki w stylu "lunch dla mojej x33". Rodzi się wtórny analfabetyzm, egocentryzm i choroby psychiczne.

Pisanie wymaga umiejętności formułowania myśli. Facebook w niewielkim stopniu pobudza do rozwoju tej umiejętności. Można powiedzieć, że Facebook rozleniwia, bo daje proste, łatwo osiągalne podniety.
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Has thanked: 71 times
Have thanks: 28 times

Postautor: Leah P » czw 29 gru, 2016 18:23

To tez zalezy jakie strony na tym facebooku sie przeglada. Wiele jest takich, ktore bazuja na tekscie. Generalnie obecnie kroluje przekonanie, ze trzeba miec duzy obrazek, by przyciagnac wzrok, a potem mozna bawic sie z tekstem. Kiedys tez byly blogi, na ktore autorzy przeklejali kolejne ladne zdjecia, jakies tumblry i takie rozne, a pisanie traktowali bardzo pobieznie.

No i wczesniej pisac mogl kazdy (popularnosc blogow, pamietniczkow, opowiadan itp.), a robienie zdjec i nagrywanie filmikow bylo jednak troche mniej osiagalne. Teraz praktycznie kazdy posiada telefon z kamera, ktora nadaje sie do zrobienia dobrej (bo nie swietnej) jakosci zdjecia lub nagrania prostego filmiku. Nie sadze jednak, ze pisanie przewyzsza zdjecia i fimy wartoscia.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Borcejn » czw 29 gru, 2016 18:52

Zgadza się, można na Facebooku odnaleźć ciekawe treści. To od człowieka zależy, w jaki sposób wykorzystuje określone narzędzia. Fora dyskusyjne nie są tak uniwersalnym narzędziem jak Facebook.

Słowo pisane ma swoją wartość ze względu na to, że pochodzi z myśli człowieka, natomiast zdjęcia (przeważająca ich część na portalach społecznościowych) są wynikiem impulsu i wypływają głównie z chęci pompowania własnego ego. Wchodząc w forumową dyskusję traktuję to jako rozrywkę, niemniej zmusza mnie ona do konfrontacji poglądów Waszych z moimi. Na Facebooku nie czuję takiej motywacji.
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Has thanked: 71 times
Have thanks: 28 times

Postautor: Śniący » czw 29 gru, 2016 20:32

Jeżeli chodzi o Facebook, jestem na nim, ale nie podoba on mi się do końca.
Coraz więcej ludzi na Facebooku czymś się przechwala, popisuje się i robią z siebie idiotów, nie obrażając oczywiście.
A świadczą o tym różne zdjęcia, na których, publicznie ukazuje się własna głupotę i żenadę wszystkim, którzy są na tym portalu.
Niestety, ale tak się wiele osób tam zachowuje i to na całym Świecie.

Facebook też o czymś świadczy i coś innym mówi, przekazuje i to tylko do ludzi zależy, jak tam będą się prezentowali publicznie.

O tym nawet mówią psychologowie, co dzieje się na Facebooku.
Od ludzi, będących na tym portalu zależy, czy inni ich polubią, czy będą krytycznie oceniani.

Dlatego Facebook ma też złe strony, patologiczne.

Natomiast na forach dyskusyjnych też jest różnie, bo to zależy od tego, kto siedzi po drugiej stronie.
Są niestety hejterzy, którzy wprowadzają w tematach zamęt i zachowują się skandalicznie. Nie da się z nimi prowadzić normalnej dyskusji w tematach, ponieważ zaczynają wyżywać się na innych bez żadnego powodu, są chamscy, używają wulgaryzmów i na każdym kroku potrafią się czepiać normalnych użytkowników.

Dlatego każdego takiego "hejtera" powinno się wyrzucać z forów, całkowicie ich blokując.
Ale tylko wtedy, gdy przekraczają pewne granice i nie zamierzają się poprawić, ponieważ łamią regulaminy forów.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: Suicider » czw 29 gru, 2016 20:41

Na Facebooku nie ma takich wymian zdań jak na forach, bo przede wszystkim ludzie nie są anonimowi, i raczej niewiele takich miejsc. Osobiście również zastanowił bym się parę razy zanim bym kliknął Wyślij pod postem o religii/polityce.

Jak czasem z nudów otworzę takiego posta, pod którym lawiny komentarzy to aż ręce opadają.
Większość z tych ludzi nie potrafi poprawnie formułować zdań, byleby tylko wcisnąć swoje nic nie znaczące 3 grosze. Argumentów zazwyczaj brak, bo tak. Ale to ogólnie odnosi się nawet do forów, gdzie ludzie zamiast wygooglować problem piszą setnego posta o podobnym błędzie.

Fora dają pewną anonimowość, tak naprawdę parę osób zna się osobiście, część się pokazała i pozapraszała do znajomych. A reszta tak naprawdę pisze incognito, jak ja.
Łatwiej jest pisać to co się myśli, w miarę praktyki nabiera się wprawy i można fajne wymiany zdań poczytać, w których nie chodzi o zwycięstwo, a konfrontację i rozwój.
Mówię tu właśnie o trochę cięższych tematach jak polityka i religia.

No ale w życiu codziennym też raczej na co dzień unikamy takich tematów, bo są drażliwe, więc nie można się dziwić pustym konwersacjom na FB a raczej temu że niektórzy nie mają potrzeby pisania na forach, właśnie na takowe tematy.

Tak jak kiedyś przeczytałem, że mówić można z każdym, a rozmawiać z niewieloma.
To jedna z głównych przyczyn mojego przesiadywania na forach.
Ale obecnie tak naprawdę udzielam się od czasu do czasu tylko tu, i to też niewiele. Ale nadal lubię czytać różne punkty widzenia.

Uzależnienie od for... Może parę lat temu było to możliwe.
Teraz to raczej od Facebooka, Instagrama, Aska...
Te dzisiejsze lajki i content na fb to niczym ,,obraz wyraża więcej niż tysiąc słów'' :D
Przerażająca część społeczeństwa wzięła sobie te słowa za bardzo do serca.
Pokolenie zdjęć i filmików, pokolenie X. My wszyscy :D
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Has thanked: 38 times
Have thanks: 24 times
Marzenie: spieprzyć do ekowioski

Postautor: Śniący » czw 29 gru, 2016 20:55

Niektórych ludzi fora mogą uzależnić do tego stopnia, że przesiadują w tych miejscach całe dnie i całe noce, nie mając właściwie życia realnego lub mają go niewiele.
Szczególnie jeśli są to jacyś "zapaleńcy", którzy mają jakieś pasje, zainteresowania i w takich tematach dyskutują na forach tematycznych nałogowo.

Każde forum dyskusyjne, jakiekolwiek jest tak samo anonimowe, jak portale randkowe, ponieważ nikt się nie widzi, nie słyszy i jest tylko wymiana pisemna.
Fora są wolne, więc nikt tam nie musi i nie ma obowiązku pisać o czymś prawdy i myślę, że często ludzie nie piszą tam prawdy, tylko mija się to z rzeczywistością, bo napisać można różne rzeczy i tego nie da się sprawdzić.
A ponieważ mamy wolność słowa, możemy pisać, co nam się podoba, tylko nie wolno nikomu używać obraźliwych wyrazów, ani dyskryminować nikogo i o tym mówi każdy regulamin na forum.

Wolność słowa jednak ma swoje granice.

I to jest niestety jedna z wad każdego forum, jak i Facebooka.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: Mia » sob 31 gru, 2016 17:33

Śniący pisze:Szczególnie jeśli są to jacyś

ej Śniący, weź przestań pisać o innych, wg Ciebie inni to są zawsze jacyś, nieważne w jakim temacie piszesz i o czymś, zawsze się pojawiają jacyś (ludzie) ktoś, coś..

damn, nie cierpię, jak ktoś się powołuje na kogoś, nie lepiej, pisać o własnym doświadczeniu?

Fora nie uzależniają, uzależnia sam Internet.
Jeśliby każdy tu z forum dał sobie miesiąc nie wchodzenia na to forum, czy coś by się stało?
Nie. Każdy dałby radę. Bo człowiek jest w stanie się przystosować do wszystkiego, ale z braku laku, nie wiem, wolnego czasu, minut, SE tu wchodzi. A nuż gdzieś narodziły się już sympatie, antypatie, może po prostu ktoś lubi czytać czyjeś posty, wymienia PW, itd. Nawiążą się znajomości, może nawet z czasem z kimś się spotkasz i w sumie o to w tym chodzi (prędzej czy później) - tak, mówię o sobie.

Śniący pisze:Wolność słowa jednak ma swoje granice.

I to jest niestety jedna z wad każdego forum, jak i Facebooka.

nie tylko w sieci tak jest, w życiu realnym, także, no i ?
nie umiesz się przystosować do świata w którym żyjesz - giniesz, proste.
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Have thanks: 29 times

Postautor: Jaśmin » sob 31 gru, 2016 19:02

Śniący pisze:Od ludzi, będących na tym portalu zależy, czy inni ich polubią, czy będą krytycznie oceniani.

Tak, ale tutaj też generalizujesz. Jak Borcek powiedział, facebook to narzędzie, od Ciebie zależy jak je wykorzystasz. Ja na przykład jestem na Facebooku w różnych ciekawych grupach, gdzie ludzie wymieniają się opiniami. W grupie dla podróżników, o związkach mieszanych, dla pasjonatów literatury i ortografii, w grupach o historii, o psach... No tak, mam też zalajkowane kilka pierdół, może to źle. Ale nadal tylko od Ciebie zależy na jakie tematy się udzielasz. Ja ludzi, którzy wklejają tylko bzdety albo usuwam ze znajomych albo zmieniam sobie ustawienia tak, że nie pokazują mi się ich publikacje. Można :)

Borcejn pisze: Wchodząc w forumową dyskusję traktuję to jako rozrywkę, niemniej zmusza mnie ona do konfrontacji poglądów Waszych z moimi. Na Facebooku nie czuję takiej motywacji.

No właśnie, to zależy co przeglądasz na Fejsie. Ja wiele ciekawych dyskusji przeprowadziłam tam :)

Suicider pisze:Mówię tu właśnie o trochę cięższych tematach jak polityka i religia.

Szczerze to ja ostatnio w ogóle ograniczyłam rozmowy na te tematy, czy to fora czy facebook bo... No, nie ma sensu. Każdy ma swoje zdanie i przekonania, tyle.

Conejito pisze:Jeśliby każdy tu z forum dał sobie miesiąc nie wchodzenia na to forum, czy coś by się stało?
Nie. Każdy dałby radę. Bo człowiek jest w stanie się przystosować do wszystkiego, ale z braku laku, nie wiem, wolnego czasu, minut, SE tu wchodzi. A nuż gdzieś narodziły się już sympatie, antypatie, może po prostu ktoś lubi czytać czyjeś posty, wymienia PW, itd. Nawiążą się znajomości, może nawet z czasem z kimś się spotkasz i w sumie o to w tym chodzi (prędzej czy później) - tak, mówię o sobie.

Racja. Jest to jakiś kontakt z drugim człowiekiem, wypełniacz wolnego czasu.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Śniący » ndz 01 sty, 2017 10:59

Ja raczej nie chce nic generalizować i szkoda, że tak to zostało odebrane.

No przecież ja powiedziałem, że to od samych użytkowników Facebooka zależy, jak inni będą ich postrzegali na tym portalu.
Jakie będą umieszczali zdjęcia publicznie, co to będą za zdjęcia.
Osoby przyzwoite, zachowujące się normalnie na Facebooku nie robią z siebie idiotów i dbają o własna opinię, będąc na tym portalu.
Tylko takich to jest teraz chyba niewielu na Facebooku?
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: Dafne » śr 22 mar, 2017 10:54

Mogą uzależnić, tym bardziej jak ktoś tak bardzo serio podchodzi do opinii wygłaszanych na swój temat.

Bywało, że się zatracałam w internetowym świecie. Wtedy robiłam sobie krótkie przerwy od forum. Łatwo stracić kontrolę.
Śniący pisze:Ja uciekam od osamotnienia do forów, choć nic mi to tak całkiem nie daje.
Forum nie spowoduje, że przestaniesz być samotny. Lepiej sobie znaleźć jakieś inne hobby.
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Postautor: Śniący » czw 23 mar, 2017 09:02

Obecnie to jest w czym wybierać, jeżeli chodzi o fora dyskusyjne.

Myślę, że żadne forum nie sprawi, że przestanę być samotny, ani w ogóle Internet.
To tylko "chwilowa rozrywka", która odrywa na jakiś czas od rzeczywistości.
Jeżeli jakieś forum jest ciekawe, ma dużą popularność, ma sporo, ciekawych działów, ładną grafikę, to chętnie się tam przebywa.
No i to też zależy od administratorów i moderatorów danego forum.
Ja przeglądałem wiele forów w Internecie, na kilku forach mam konta i na niektórych panuje inna atmosfera.
Mogą też w jakimś stopniu różnić się regulaminy, bo są fora dyskusyjne, na których panuje dość specyficzna atmosfera, a to nie każdemu odpowiada.

Byłem na jednym takim forum o samotności, już od wielu lat i tam panowała taka atmosfera, że wystarczył jakiś, drobny pretekst, nieporozumienie, żeby dostać ostrzeżenie niesłuszne od moderatora lub administratora.
Polegało to też na tym, że ktoś na forum, w tematach wprowadzał zamieszanie, szukał z kimś zaczepki, dręczył innych użytkowników, czyli mówiąc krótko: "hejtował", a użytkownicy, którzy się bronili, zgłaszali tego typu zachowania do administracji, czasami, a może często nie tylko nie byli wysłuchani, nie udzielano im jakichś rad, to jeszcze sami byli karani ostrzeżeniami za niewinność.
A ktoś "hejtujący" nie dostał żadnego ostrzeżenia, mimo że powinien.
Czyli z ofiary na forum robi się winnego złej atmosfery i nikt nawet tego nie dochodzi w takich sytuacjach.

Na takich forach nie ma żadnej jakiejś solidarności, empatii wobec innych użytkowników i każdy każdego tam traktuje obojętnie.
Ale tak to chyba jest na każdym forum, niezależnie od jego tematyki, regulaminu, czy stylu?
To jest wirtualne życie, które na ogół nie przekłada się do realnego życia.
Nikt się na forach nikim nie przejmuje.

Na tym forum jest podobnie i nie jest to jakimś wyjątkiem.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » czw 23 mar, 2017 10:06

Śniący, nie powiedziałabym, że nikt nikim się nie przejmuje. To, że Ciebie jakoś nikt specjalnie nie lubi.. nie znaczy, że pozostali też są między sobą zdystansowani. Jak się dobrze rozejrzysz zauważysz, że tutaj tak nie jest.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Śniący » czw 23 mar, 2017 10:27

Tak, tylko że ja nie powiedziałem, że "na każdym forum panuje specyficzna atmosfera".
Na niektórych forach tak jest i to też zależy od danych adminów i moderatorów.
Pozornie to na wielu forach może być miła atmosfera, ale po pewnym czasie to się może zmienić.

A jeżeli już mówimy o "nie lubieniu kogoś", to na to trzeba mieć jakieś podstawy konkretne.
Nie ma tak, że kogoś się tak po prostu nie lubi.
Jest jeszcze coś takiego, jak "uprzedzenie do kogoś", czy to na forum, czy w rzeczywistości, i to tylko na podstawie własnych przypuszczeń.
To nic nie znaczy.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » czw 23 mar, 2017 11:09

Śniący, tutaj oceniamy na podstawie napisanych postów... nie oceniamy kogoś za to jaki jest poza forum. Musisz nauczyć się taką krytykę rozdzielić.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Dafne » czw 23 mar, 2017 11:33

A ja właśnie uważam, że można kogoś nie lubić i nie mieć powodów. Coś po prostu nie zatrybi, nie ma chemii czy zaufania do tej osoby, więc pojawia się antypatia.
Może być też tak, że dana osoba prezentuje cechy, których nie lubimy w ludziach... wtedy jakieś podstawy są. Ale można też kogoś nie lubić "bo tak" i nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli rozejrzymy się po otoczeniu, nie jest to jakieś rzadkie zjawisko.
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Postautor: Śniący » czw 23 mar, 2017 12:24

Ruta pisze:Śniący, tutaj oceniamy na podstawie napisanych postów... nie oceniamy kogoś za to jaki jest poza forum. Musisz nauczyć się taką krytykę rozdzielić.

Koleżanko, tu chodzi o to i nie sprzeczaj się ze mną, że na podstawie czyjejś wypowiedzi to można różnie coś ocenić i dziwi mnie, że nie bierzesz tego pod uwagę?
Myśleć można co się komu podoba, ale ocenianie, które nie ma potwierdzenia, to nic nie znaczy. To są jedynie same przypuszczenia i nic poza tym.

Liczą się konkretne fakty. Osoby do kogoś chorobliwie uprzedzone, nie zdają sobie sprawy z tego, że nie maja racji w swych ocenach i na tym polega ich problem.

Ale nikt tego w nich na siłę nie zmieni.
Ja już nie będę dalej tego tłumaczył, bo Ty sama o tym powinnaś wiedzieć.
To nie miejsce na taką dyskusję.
Lepiej wróćmy do tematu i tego się trzymajmy.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: Leah P » czw 23 mar, 2017 13:08

Koleżanko, tu chodzi o to i nie sprzeczaj się ze mną, że na podstawie czyjejś wypowiedzi to można różnie coś ocenić i dziwi mnie, że nie bierzesz tego pod uwagę?
Myśleć można co się komu podoba, ale ocenianie, które nie ma potwierdzenia, to nic nie znaczy. To są jedynie same przypuszczenia i nic poza tym.

Slowa z tego nie zrozumialam :D
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Ruta » czw 23 mar, 2017 13:57

Śniący, emmm... inaczej spróbujmy. Na podstawie tego jak i co piszemy można wyciągać wnioski. Robimy to na lekcjach języka polskiego chociażby już w podstawówce. Więc jednak każdy jakąś zdolność interpretacji tekstu ma. Minimalną, ale ma. Większość osób tutaj skończyła podstawówkę.
Nasze reakcje na pewne sytuacje, czy ogólnie nasze zachowanie, mówi o tym jakim człowiekiem jesteśmy. To się nazywa profilowanie psychologiczne. Są osoby w tym szkolone, ale znów: to także w części zdolności, które posiada każdy - opierają się na intuicji i pewnej logicznej konsekwencji czynności i przewidywalności zachowania ludzkiego - jej powtarzalności.
Tutaj, na forach, pokazujemy tylko część swoich cech i zachowań. Siłą rzeczy nie da się czasem zauważyć pewnych drobiazgów jak mimika czy ton głosu, które czasem bardzo potrafią zmienić wydźwięk wypowiedzi.
Swego czasu Pawian fajnie napisała, że moje kąśliwe wypowiedzi, często mają tak naprawdę wydźwięk ironii, nie kierowanej bezpośrednio do autora postu, a bardziej kwitującej pewne tendencje którym się poddajemy, pewne schematy i ludzkie cechy. Miała w tym dużo racji, ale mogła mieć, ponieważ zna mnie ze świata realnego, więc pewne cechy, które reprezentuję tu i w życiu realnym mogła łatwo ze sobą powiązać.
Czasem tego nie widać i można źle coś zrozumieć. Ale za to się nie obrażam i staram się wtedy prostować mylny odbiór moich wypowiedzi.
Ale nie zamierzam zaprzeczać faktom - że ludzie oceniają mnie tu na podstawie tego jak się tu prezentuję. To jest oczywiste i jeśli chcesz temu zaprzeczać, że i Ciebie w ten sam sposób oceniamy... to cóż. Zaprzeczaj, ale nie na wiele to się zda, bo niczego to nie zmieni. Sam przecież mnie oceniasz. Czyż nie? Dajesz to wydźwięk w wielu postach i prywatnych wiadomości, które do mnie słałeś.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Śniący » czw 23 mar, 2017 16:25

No cóż.
Forum, na którym jestem od nie dawna, o którym wspomniałem, jest całkiem ciekawe, bo tam panuje większy luz, jest bardzo dużo, różnych działów, dlatego ma dość sporą popularność.
Właściwie to mogę stwierdzić, że jest to najbardziej przyjazne i miłe forum, spośród wielu innych forów.

Mogę się mylić, ale tak uważam. Bardzo ciekawa i estetyczna grafika, bardzo dużo użytkowników tam się udziela, ale to, co mi się tam bardzo podoba, to konkretne działy i dokładne informacje o wszystkim.

Mogę zdradzić, że na tamto forum otrzymałem link do rejestracji od pewnej użytkowniczki, właśnie z tego forum, która tutaj zarejestrowała się wcześniej ode mnie.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: Ruta » czw 23 mar, 2017 21:24

Śniący, no to gratuluję, że znalazłeś idealne forum dla siebie! Każdy powinien mieć jakąś ulubioną przestrzeń. Ja na przykład wolę żywe dyskusje niż jakieś dokładne i sztuczne posty. Te mnie nudzą. Wolę teorie spiskowe wyjęte z powietrza. :D
A przyjaznych ludzi z takich forów mam po dziurki, bo zawsze się to potem kończyło obłudą i dwulicowością. (Sprawdzone na własnej skórze.) Dobrze by było, jakby tamto forum okazało się inne. Tego Ci życzę.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Suicider » czw 23 mar, 2017 21:50

Nie jestem uzależniony, ale zaglądam codziennie. Z ciekawości, a czasem chcę coś napisać czy to w tematach czy na czacie. Zazwyczaj tu zaglądam jak coś odkładam na później, czyt. zazwyczaj naukę.
Kiedyś było gorzej, teraz mam ciekawsze życie :swirus:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Has thanked: 38 times
Have thanks: 24 times
Marzenie: spieprzyć do ekowioski

Postautor: Jaśmin » sob 25 mar, 2017 01:14

Sue ma racje... można kogoś nie lubię "bo tak", możesz sobie lubić i nie lubić kogo Ci się podoba, takie jest życie. Nieraz zdarza się, że poznajesz nową osobę i już od progu Ci ona "nie podchodzi", witamy w realnym świecie. Chodzi tylko o to, że takie osoby powinno się po prostu omijać i szukać innych, które do nas pasują a nie użalać się jaki to świat jest zły bo mnie nie lubi, nie rozumie, z góry ocenia i w ogóle. Każdego oceniają z góry, nie ma osoby, którą by lubili wszyscy, choćby nie wiem jak była lubiana to i tak się znajdzie ktoś, kto będzie ANTY :D

Na forach jest podobnie. Śniący, jak ktoś na forum może Cię ocenić nie na podstawie Twoich postów? Na forach znamy się dzięki postom i tyle o sobie wiemy ile sami napiszemy, reprezentuje nas styl w jakim piszemy. Logiczne, że nie wchodzą tutaj inne aspekty Twojej osoby a literki i dyskusje w tematach, to takie miejsce.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Wróć do Rozmówki marzycieli