Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Z biurem podrózy czy na własną rękę?

Liczy się kreatywność i aktywny tryb życia!

Z biurem podrózy czy na własną rękę?

Postautor: QueenDream » czw 12 kwie, 2012 18:28

Gdybyście mieli udać się w jakąś podróż(może i nawet tą wasza wymarzona), to udalibyście się z jakimś biurem podrózy czy na własną rękę?
Jak lepiej planować podróże, samemu, czy może lepiej mają to zrobione biura podróży?
Jakie są plusy a jakie minusy planowania na własną rękę, a jakie odbycia podrózy z jakimś biurem?
Zapraszam do dyskusji

Hmm powiem, że planowanie podrózy na własna rękę pewnie byłoby niemałym wyzwaniem dla mnie, jednak nie wiem czy odważyłabym się na taki krok, bałabym się że cos może nie wypalic, coś się nie udać, po za tym pewnie (a raczej na pewno) wiazałoby się to jednak z wiekszymi kosztami.
Biuro podrózy czasem ma 'oklepane" te wycieczki, ale wydaje mi się to bardziej bezpieczniejsze i stosunkowo tańsze, a jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 42 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Re: Z biurem podrózy czy na własną rękę?

Postautor: Sada » sob 14 kwie, 2012 19:15

Ja bym wybrała planowanie na własną rękę. Biuro podróży nie zna szczegółów mojego marzenia, a sama przecież mogłabym spędzić tyle czasu, ile mi się podoba, tam gdzie chcę :)
Ensiferum
Blind Guardian
Eluveitie
Korpiklaani
Jeśli wiesz, o czym mówię ;)
Awatar użytkownika
Sada

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Adrianna

Postautor: Ada_Bottlefriend » wt 17 kwie, 2012 13:40

zdecydowanie na własną rękę! Kilka razy byłam na wycieczce z biurem podróży i nie można tego porównać z własną przygodą! Zwiedzasz co chcesz, chodzisz gdzie chcesz, tak długo jak chcesz :)
Ada_Bottlefriend
Początkujący marzyciel

Imię: Ada

Postautor: Astaroth » wt 17 kwie, 2012 15:00

Ogólnie strasznie nie lubię, kiedy ktoś za mnie planuje mój dzień, a zwłaszcza na wakacjach... Zdecydowanie wolę sama poczytać o miejscu i okolicach, które odwiedzę, żeby wybrać rzeczy, które chciałabym zobaczyć. :) Wolę sama sobie rozplanować czas zwiedzania, a nie co chwilę słuchać 'teraz idziemy tu, teraz macie 3,5 minuty na zjedzenie kanapki...' Byłam tylko raz na koloniach, kiedy byłam tak traktowana i więcej nie mam zamiaru. :)
Astaroth
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Black_Pearl » pt 27 kwie, 2012 19:11

Jasne, że na własną rękę, można zwiedzać co tylko się chce, chodzić do knajpy ktorą Ty uznasz za ciekawą, poza tym tak jak napisała Astaroth, nie lubię wszystkiego robić na czas : jedzenie na czas, zwiedzanie na czas, żeby tylko się wyrobić na daną godzinę do hotelu.
Your Empty Walls,
Pretentious attention,
Dismissive apprehension,
Don't waste your time,
On coffins today,
When we decline,
From the confines of our mind
Black_Pearl
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 1 time
Imię: Olga

Postautor: Peggy_Brown » pt 27 kwie, 2012 20:05

Organizowane wycieczki są dobre o ile chcesz przewodnika, chcesz zorganizować czas i nie masz pomysłu na dni.
Jednak wolałabym sama sobie wybrać plan wyjazdu.
Mogę wstać o której chcę i spać o której chcę.
Mogę iść gdzie mi się podoba i ile mi się tam czasu chce spędzić.
Wiadomo, że np nie dowiem się wszystkiego tak jak od przewodnika, ale z nimi to trzeba dobrze trafić. Nie każdy jest nienudny:)
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: janeczka » ndz 29 kwie, 2012 20:16

Ja tam korzystam z usług biura podróży. Sama jestem w stanie zgubić się we własnej kieszeni, kompletnie nie mam orientacji w terenie, nawet jeśli udałoby mi się zaplanować czas tak żebym była zadowolona i nawet jeśli trafię tam gdzie chcę to na pewno już nie wrócę:) Nie wiem, wydaje mi się, że nie poradziłabym sobie sama żeby zorganizować sobie urlop 2 tygodniowy gdzieś w Grecji na przykład.
Awatar użytkownika
janeczka
Marzyciel-Gaduła

Postautor: rena71 » czw 12 lip, 2012 17:56

Hej byłam niejednokrotnie na wycieczce organizowanej z biurem podróży, ale niezapomniane wrażenia dostarcza planowanie podróży na własną rękę. Mogę pochwalić się organizowaniem takich wyjazdów na własną rękę do Włoch, Grecji, Chorwacji oraz wypadów parudniowcyh do Londynu, Barcelony, Pragi, Duseldorfu. Naprawde uwielbiam zwiedzać to co ja chcę, a nie to co sztampowo oferuje biuro podróży, a przy tym poznaje mnóstwo ludzi i mogę wczuć się w klimat i kulturę, z biurem podróży nigdy nie doświadczyłam takich wraźeń, chociaż niektóre wyjazdy też były ciekawe. Jednym słowem uwielbiam sama planować nawet pół roku przed planowanym terminem wylotu, wszystko zaplanuje od samolotu, po hotel aż do szczegółowego planu zwiedzania wraz z uzyciem srodków komunikacji miejskiej, polecanych restauracji oraz rozplanowaniem czasu wolnego:)

I tu moje pytanie jakie macie preferencje odnośnie podróży? czy chciałbyście aby ktoś wam ją zaplanował wg waszych wytycznych? , czy wolicie zdać się na sztampowość biur podróży? i gdzie chiałbyście polecieć lub pojechać gdybyście miały zorganizować wycieczkę wg własnych preferencji? :) :P
rena71

Imię: Rena

Postautor: Cheney » czw 12 lip, 2012 17:59

Jeśli chodzi o wycieczki organizowane to nigdy nie lubie kiedy ktoś organizuję mi czas .
Wolę sama ustalić sb kiedy gdzie pójde i czy wgl. pójdę .
Z drugiej strony z biurem masz pewność , że masz odpowiednie zakwaterownie ,zapewnione pozywienie .
I jakby co to oni odpowiadają za wszystko , ale jedak...
Wolę sama planować ;D
Jestem najgorsza w tym co robię najlepiej i z tym darem
czuję się błogosławiona. ;D
Cheney
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: powidlo » pt 13 lip, 2012 00:23

Na własną rękę korzystając z doświadczeń innych i z dobrych portali internetowych. Warto się pewnych rzeczy dowiedzieć, ale żeby ktoś mi planował, to nie, nie.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Medals: 10

Postautor: rena71 » sob 14 lip, 2012 20:04

Jednak wiele ludzi na potrafi sobie zaplanować wakcji bądz wycieczki od A do Z i woli korzystać z biur podróży, które miało zorganizować wspaniałe wczasy o czym nie dawno przekonali się turyści Alba Tour :zly: Ja mam zawsze jedną korzystając z biur podróży - korzystam tylko ze sprawdzonych i znanych operatorór, a planując sama wycieczkę zawsze wiem że dopinam wszystko na ostatni guzik i sama jestem odpowiedzialna za siebie, a nie ktoś za mnie!
rena71

Postautor: rena71 » wt 17 lip, 2012 11:36

a może zorganizowanie urlopu przy pomocy niezależnego infobrokera turystycznego?
korzytał koś z usług infobrokera turystycznego? jesli tak to jak wrażenia?
rena71

Postautor: powidlo » wt 17 lip, 2012 11:46

Teraz to trochę strach jak się patrzy ile zbankrutowało.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Medals: 10

Postautor: metanoied » wt 17 lip, 2012 15:29

Zdecydowanie na własną rękę, bo wtedy ogranicza nas tylko zasobność portfela i można zdecydować się na powrót do domu w każdej chwili :) A przedtem zwiedzić co się chce.
powstań wewnątrz siebie, uwolnij swój umysł
wznieś pięść by zaznaczyć

że stoisz na przekór nienawiści i podstępu

http://www.rainymood.com/ + http://endlessvideo.com/watch?v=7bW75OwVXZI = godlike
metanoied
Newbie

Has thanked: 16 times
Have thanks: 6 times
Imię: Damien
Medals: 2

Postautor: parasol » pt 20 lip, 2012 14:44

ja w sumie wybieram taką opcję pół na pół. Biuro załatwia mi noclegi, a ja już sobie sam dojeżdżam, koszty mi mocno spadają. Za pobyt w Tyrolu płacę trochę ponad 350 zeta, jak dobrze pokombinuję to wakacje będę miał za grosze
Awatar użytkownika
parasol

Postautor: rena71 » ndz 22 lip, 2012 11:16

polecam portale posiecone wyszukiwaniu hoteli, po co płacić biurowi podróży za wyszykanie noclegu, jak można samemu, albo polecam skorzystac z pomocy infobrokera, który nie zedrze z nas tyle kasy co biuro podrózy za wyszukanie noclegu :szok:

np. 7-dniowy pobyt w hotelu w Egipcie 4* z all inclusive kosztuje ok 60$ i po co przepłacać?! :mad:
rena71

Postautor: Fantagiro » czw 02 sie, 2012 14:54

Cheney pisze:Z drugiej strony z biurem masz pewność , że masz odpowiednie zakwaterownie ,zapewnione pozywienie .
I jakby co to oni odpowiadają za wszystko , ale jedak...

Takiej pewności to ja nigdy bym nie miała, zważywszy na nie tylko ostatnie wydarzenia, ale przede wszystkim na historie z lat wcześniejszych. Tyle razy ludzie się nabierali na obietnice biur podróży i ciągle jest to samo.
Druga sprawa, ja zupełnie nie wiem co ludzie widzą w wyjeżdżaniu do innego kraju, prowadzeniu ich za rączkę przez przewodnika oraz wylegiwaniu się na basenie hotelu pięciogwiazdkowego. No ale dobrze, nie czepiam się. Ja tam wolę sama sobie czas zorganizować, ewentualnie liczyć na miejscowych, którzy bezinteresownie mi doradzą co warto zobaczyć.
But we're never gonna survive unless we get a little crazy.
Fantagiro
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 4 times

Postautor: łopata » pn 20 sie, 2012 15:10

Zgadzam się w zupełności z Fantagiro. Ja z moją ukochaną na miesiąc miodowy lecimy do Chorwacji i wszystko sami załatwialiśmy. Od przelotów w obie strony, przez noclegi, po ubezpieczenie, bo pewnie dużo nurkować będziemy (takie są plany przynajmniej). I mimo to, że dla nas obojga to jest pierwszy wyjazd za granicę, to wszystko dopięte jest już na ostatni guzik, a wypad dopiero we wrześniu...
Notabene, nawet jeśli jedziecie z biura podróży, to i tak wykupcie sobie ubezpieczenie. Czytałem, że te ich gratisy są po prostu śmieszne (nie ma tam chociażby ubezpieczenia na odwołaną podróż, co się ostatnio mega często zdarza).
Awatar użytkownika
łopata

Imię: Jacek

Postautor: CzechThisOut » pn 27 sie, 2012 20:29

Biura podróży to pomysł dla osób, które w zupełności nie są w stanie ogarnąć języka angielskiego bądź języka kraju, do którego raju. Jako że pracuję dla pewnej linii lotniczej, często spotkałem się z nieuczciwością niektórych biur lotniczych, które brały pieniądze od klientów...chowali je po kieszeniach, a potem stwierdzali, że "Linia lotnicza X usunęła ich z listy pasażerów, bo..." och, jakie było ich zdziwienie, kiedy dowiadywali się, że rezerwacji na lot nigdy nie mieli.
Do you think what I'm thinking?
I think that they're thinking that we care about what they think.
But don't you think that their thinking about all this thinking a little too much?
CzechThisOut
Bujający w obłokach

Has thanked: 2 times
Have thanks: 8 times
Imię: Olaf

Postautor: arcoiris » wt 28 sie, 2012 11:05

Osobiście uważam, że wyjazd na zagraniczne wycieczki najlepiej jest zaplanować samemu.
Będzie wiadomo na co się wyda pieniądze, nie trzeba będzie się martwić, że biuro zbankrutuje.
Dotychczas jeszcze nigdy nie jechałam za granicę z biurem podróży, zawsze bez.

W dzisiejszych czasach nie jest problemem ustalić trasy, czy zarezerwować hotel. Jeszcze lepiej się jedzi na spontana, ale stopem. To jest dopiero przygoda.
"Jeśli chcesz ujrzeć coś wartościowego, nie podnoś głowy, nie szukaj tego na piedestałach. Prawdziwe perełki ukryte są wśród kurzu i spowite mgłą zapomnienia"
arcoiris
Extra marzyciel

Postautor: taluncia » wt 28 sie, 2012 11:41

Po ostatnich sytuacjach jakie słychać było w telewizji czy też radiu uważam, że lepiej samemu zaplanować sobie wyjazd bo jak czasami wychodzi nie zawsze biuro podróży jest nam w stanie zapewnić to co oferują.
"To, co widzimy zależy w głównej mierze od tego, co chcemy zobaczyć."
- John Lubbock
taluncia
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 5 times
Imię: Natalia

Postautor: munia » wt 30 paź, 2012 11:27

ja robię tak, że kupuję wycieczkę i staram się dojechać na własną rękę, czyli samochodem z grupą znajomych - wtedy jest taniej bo koszt się rozkłada, lub tanimi liniami lotniczymi.
Awatar użytkownika
munia

Imię: Ewa

Postautor: ANIOŁ » czw 24 sty, 2013 20:17

Może wielu zdziwie ale jeszcze nie byłem ani razu na zorganizowanym wyjezdzie, sam zawsze sobie wolę zorganizować wyjazd, nocleg tam gdzie chcę i nie być narażony na przewodników mających ciche umowy z lokalnymi sklepikarzami.... :kwasny: Organizatorzy wycieczek czesto jadą po kosztach przez co jak ktoś lubi wygodę tak jak ja , to serio lepiej sobie samemu wszystko załatwić, w swoim tempie zwiedzać a nie lecieć na łeb nasz szyję robiąc 3 zdjecia bo autokar odjeżdza, jasne czasem mój sposób jest droższy ale jestem specyficzną osobą i nie bawi mnie smażenie sie na słoncu sącząc winiacza co dla wielu jest szczytem marzen o urlopie :dobani: ,lubię podróżować w swoim stylu, robić na co mam ochotę itd, np kiedyś wracając z imprezy w Berlinie znalałem fajne bistro, była coś 5 rano aż sie zdziwiłem że nadal było otwarte wiec sobie siadłem zamówiłem kawę i jakieś precle i delektowałem się wspaniałym widokiem na całkiem niezły kawałek dzielnicy, tak mi się spodobało że przesiedziałem tam leniwie coś chyba do 16 godziny:) Taki fajny chillout :D. Obserwowałem jak sie budziła cała dzielnica jak sprzatali ulicę jak otwierali kioski, jak Turek otwierał Kebaba i rozgrzewał rożenko... czasem lubię sobie się tak wyoutować i tylko obserwować ludzi , czuję się wtedy jak narrator w książce :) Serio uważam że zorganizowanie sobie samemu wyjadu to ciekawsze rozwiązanie, ale nie dla każdego... bo jak np ktoś ma 2 lewe ręce i zna ledwo Polski to cieżko mu może być coś fajnie zorganizować bo naprawdę fajne miejsca jak pensjonaty naprawdę orginalne to na żadnych rodzimych stronach nie znajdzie się :kwasny:
„Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów” -Stanisław Lem
ANIOŁ
Sponsor

Has thanked: 36 times
Have thanks: 13 times
Imię: Jerzy
Medals: 3

Postautor: groszek » ndz 24 lut, 2013 13:51

tez nie lubie jak mi ktos planiuje kazda minute
ale moim zdaniem czasem jest taniej, latwiej i bezpieczniej wykupic w biurze podrozy np lot i hotel, ale ze na miejscu samemu sie spedza czas, bez zadnych glupich grupowych zwiedzan itd
tylko ze niestety coraz mniej biur podrozy sie na to zgadza, bo po prostu ztraca na tym
Awatar użytkownika
groszek

Postautor: ANIOŁ » ndz 24 lut, 2013 19:37

groszek pisze:tez nie lubie jak mi ktos planiuje kazda minute
ale moim zdaniem czasem jest taniej, latwiej i bezpieczniej wykupic w biurze podrozy np lot i hotel, ale ze na miejscu samemu sie spedza czas, bez zadnych glupich grupowych zwiedzan itd
tylko ze niestety coraz mniej biur podrozy sie na to zgadza, bo po prostu ztraca na tym

To że taniej to fakt, ale to też zależy z jakim nastawieniem ktoś podróżuje bo jeśli jak najtaniej się tylko da nie koniecznie na jakimś tam poziomie to jasne biura podróży to raczej pewna opcja, ja osobiście jak już gdzieś jadę to nie liczę grosza, wolę sobie sam wybrać hotel jaki chcę bez stresu, dojechać jak chcę np jechać tydzień zatrzymując się ciekawych miejscach po drodze itd. Zależy też gdzie jedziesz i po co bo jak coś zobaczyć to myślę że moja opcja jest lepsza,ale jak np kogoś zadowala smażenie się na basenie 2 tygodnie plackiem to ciekawszy pewnie będzie wydawał się wykupiony zorganizowany pobyt bo jak np jedzie sie z dziećmi to animatorzy, są też osoby która tak koffają Polskę że nawet 5 tysięcy kilometrów od niej muszą słyszeć ojczysty język by się czuć dobrze, wtedy tandetny hotel z Polskim rezydentem to idealne rozwiązanie :]
„Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów” -Stanisław Lem
ANIOŁ
Sponsor

Postautor: Luck316 » śr 27 lut, 2013 17:18

Ja ostatnio byłem z biurem podróży i bardzo mi się taka wycieczka podobała. W przyszłości jednak wolałbym podróżować na własną rękę, bo wydaje mi się, że jest to o wiele lepsza przygoda. Kiedy przebywa się wśród ludzi, podróżuje miejscową komunikacją, je miejscowe jedzenie można bardziej poczuć kraj w którym się jest niż jeżdżąc specjalnie przygotowanymi autobusami i jeść hotelowe jedzenie robione specjalnie pod nas.
Na­wet naj­dal­szą podróż zaczy­na się od pier­wsze­go kroku- Siddharda Gautama Budda
Luck316
Extra marzyciel

Has thanked: 2 times
Have thanks: 7 times
Imię: Łukasz

Postautor: ANIOŁ » czw 28 lut, 2013 00:23

Luck316 pisze:Ja ostatnio byłem z biurem podróży i bardzo mi się taka wycieczka podobała. W przyszłości jednak wolałbym podróżować na własną rękę, bo wydaje mi się, że jest to o wiele lepsza przygoda. Kiedy przebywa się wśród ludzi, podróżuje miejscową komunikacją, je miejscowe jedzenie można bardziej poczuć kraj w którym się jest niż jeżdżąc specjalnie przygotowanymi autobusami i jeść hotelowe jedzenie robione specjalnie pod nas.

To prawda czasem już same planowanie i organizowanie sobie takiej wyprawy to już niezła przygoda, poza tym wchodzenie w różne interakcje z "tubylcami" by gdzieś dojść coś załatwić, zamówić to też ciekawa sprawa, ale wiele osób jest na coś takiego po prostu za leniwych,wolą z samolotu mieć busa do hotelu a potem pod każdy zabytek ten sam busik i 20 minut na zdjęcie i znów dalej, jak dla mnie takie zwiedzanie kojarzy się raczej z Niemieckimi turystami pamiętającymi czasy II wojny światowej, świat jest tak ciekawy i barwny że uważam że póki jest się młodym to powinno się go właśnie najlepiej poznawać na własną rękę :] Pochwalę się właśnie planem jaki mam zamiar zrealizować w ciągu najbliższych 2 lat,gdyż teraz mam inne wydatki, a wyjazd kosztowny gdyż jestem zapalonym Frankofilem, byłem już parę razy w Paryżu tak na parę dni, ale ciągle czuję niedosyt wiec planuję wyjechać do Paryża na jakiś miesiąc może dwa, wynająć jakieś niewielkie mieszkanko, byle było się gdzie przespać i przez ten cały czas dniami i nocami poznawać Paryż jego zakamarki, smaczki, ciekawe miejsca, planuję też spisywać co dzień co widziałem, jadłem itd i może kiedyś szarpnąć się na wydanie czegoś w rodzaju książki :] Wracając do tematu bardziej to w sumie byłem już w wielu krajach i miejscach ale w sumie tylko raz korzystałem z zorganizowanego wyjazdu, było to w 6 klasie podstawówki, taki wypad 5 dniowy do Szwecji i Finlandii, powiem że ganienia przez przewodnika, strasznie mnie zdegustowało... chyba stąd wole sam wszędzie teraz jeździć, jedyny wyjątek jaki potem zrobiłem to w 2006 roku w Zakopanem z dziewczyną, ona przyzwyczajona do takich zorganizowanych wyjazdów nie kumała moich klimatów to podczas 10 dniowego pobytu w tym ślicznym zakątku, skusiłem się na wykupienie jednej zorganizowanej jednodniowej wycieczki, szału jak dla mnie nie było, ale jej uśmiech był bezcenny :] ,ale przez resztę dni sam resztę czasu nam zajmowałem wypadami w góry czy do mniejszych miasteczek w okolicy :]
ANIOŁ
Sponsor

Postautor: marzanna » pt 01 mar, 2013 14:43

Niby dobrze jechać z Biurem podróży, bo nic mnie nie obchodzi, ale nie każdy lubi wszystko robić na "gwizdek" - śniadanie, zbiórki, obiady, kolacje, wycieczki itd. Ja o ile gdzieś się wybieram to ze znajomymi na własną rękę. Wcześniej albo rezerwujemy gdzieś noclegi i to dużo wcześniej,albo szukamy już na miejscu.Ostatnio często wyjeżdżam nawet też i sama do Szczawnicy. Noclegi zawsze można znaleźć o każdej porze roku. Problemów z tym raczej nie ma. Samemu czasami więcej się zwiedzi niż z grupą.
marzanna
Bujający w obłokach

Have thanks: 7 times
Imię: Julia

Postautor: fragola » pt 01 mar, 2013 15:30

Z biurem podróży byłam chyba 2 razy i strasznie mnie irytowało to chodzenie z całą grupą. Może i zobaczy się w ten sposób ważniejsze/ciekawsze miejsca, ale wolę zwiedzać we własnym tempie i to co mnie interesuje, a nie to co narzuca przewodnik.
fragola
Bujający w obłokach

Have thanks: 4 times

Postautor: ANIOŁ » pt 01 mar, 2013 22:09

marzanna pisze:Niby dobrze jechać z Biurem podróży, bo nic mnie nie obchodzi, ale nie każdy lubi wszystko robić na "gwizdek" - śniadanie, zbiórki, obiady, kolacje, wycieczki itd. Ja o ile gdzieś się wybieram to ze znajomymi na własną rękę. Wcześniej albo rezerwujemy gdzieś noclegi i to dużo wcześniej,albo szukamy już na miejscu.Ostatnio często wyjeżdżam nawet też i sama do Szczawnicy. Noclegi zawsze można znaleźć o każdej porze roku. Problemów z tym raczej nie ma. Samemu czasami więcej się zwiedzi niż z grupą.

Szczawnica jest śliczna byłem :] Niestety tylko paręnaście godzin ale miło wspominam :]
ANIOŁ
Sponsor

Następna

Wróć do Sport i podróże