Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Z biurem podrózy czy na własną rękę?

Liczy się kreatywność i aktywny tryb życia!

Re: Z biurem podrózy czy na własną rękę?

Postautor: marzanna » pn 04 mar, 2013 14:18

Aniołku (sorki za zdrobnienie) - to wybierz się na nieco dłużej, a zapewniam Ciebie, że jest co zwiedzać. Nocleg też znajdziesz. Tam prawie w każdym domu jest pokój do wynajęcia. Zaraz przy wjeździe do Szczawnicy , bywają najtańsze. Ale i w samym centrum można taki pokoik znaleźć. Zresztą nad rzeką Grajcarek jest PTTK z wolnymi pokojami.
marzanna
Bujający w obłokach

Has thanked: 0 time
Have thanks: 7 times
Imię: Julia
Medals: 1

Postautor: Shinto » wt 19 mar, 2013 10:31

Pewnie,że na własną rękę. Dziwię się ludziom którzy dają się doić biurom podróży które jak widać przez ostatnie 3 lata padają jak muchy.
Wystarczy wynająć kampera i naprawdę jadąc takim autem zjeżdżając z utartych szlaków obejrzeć miejsca które zapierają dech.
Ja tak spędzam wolne i nie żałuję.
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość
Shinto
Bujający w obłokach

Have thanks: 1 time

Postautor: Lbubsazob » wt 19 mar, 2013 20:00

Po ostatnich wariactwach związanych z upadkami biur podróży naprawdę lepiej nie ryzykować. Poza tym jak się jedzie na własną rękę, można zaplanować sobie wyjazd dokładnie tak jak się chce (oczywiście jeśli możliwości finansowe na to pozwalają), a nie trzeba się dostosowywać do planu wyjazdu wymyślonego przez organizatorów. Wyjazd z biurem podróży jest natomiast dobrą opcją dla leniwych, którym nie chce się czytać przewodników i samemu zastanawiać się, co jest warte zwiedzenia.
Awatar użytkownika
Lbubsazob
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 0 time

Postautor: Shinto » czw 21 mar, 2013 12:13

Dokładnie :)
Dobrze powiedziane.
Z tego co słyszałem już od początku tego roku splajtowały 3 biura podróży.
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość
Shinto
Bujający w obłokach

Postautor: 7tomas7 » czw 23 maja, 2013 19:32

Ja wolę na własną rękę i robić to co chcę. Nigdy z biurem :D Są hotele, można się gdzieś przespać, a w dzień idę tam gdzie chcę :)
http://www.hotele.pl/
Awatar użytkownika
7tomas7

Imię: Tomasz

Postautor: janeczka » sob 29 cze, 2013 08:23

Ja planuje wykupić ubezpieczenie w generali, bo jedziemy na tygodniową wycieczkę pod koniec sierpnia. Proponują to: Zakres ubezpieczenia jest bardzo szeroki i obejmuje między innymi koszty leczenia, usługi assistance, NNW, OC, bagaż podróżny oraz odwołanie imprezy. Sam wybierasz najdogodniejszy dla siebie zakres i sumy ubezpieczenia. Dzięki temu zawsze czujesz się w podróży pewnie
i bezpiecznie. Dużo czy mało?
Awatar użytkownika
janeczka
Marzyciel-Gaduła

Postautor: ANIOŁ » sob 29 cze, 2013 14:01

janeczka pisze:Ja planuje wykupić ubezpieczenie w generali, bo jedziemy na tygodniową wycieczkę pod koniec sierpnia. Proponują to: Zakres ubezpieczenia jest bardzo szeroki i obejmuje między innymi koszty leczenia, usługi assistance, NNW, OC, bagaż podróżny oraz odwołanie imprezy. Sam wybierasz najdogodniejszy dla siebie zakres i sumy ubezpieczenia. Dzięki temu zawsze czujesz się w podróży pewnie
i bezpiecznie. Dużo czy mało?

Chyba każda firma ma takie opcje ....wiec :zabawa:
„Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów” -Stanisław Lem
ANIOŁ
Sponsor

Has thanked: 36 times
Have thanks: 13 times
Imię: Jerzy
Medals: 3

Postautor: tristanfr » pt 09 sie, 2013 09:50

organizowanie wyjazdu samodzielnie jest dużo przyjemniejsze, ciekawsze oraz tańsze. Nigdzie nie trzeba się spieszyć i samodzielnie decyduje się o tym, na co ma się w danej chwili ochotę. Wystarczy poszukać odpowiedniego hotelu i zarezerwować sobie bilet lotniczy. Wybierając się do Rzymu zawsze korzystam z pomocy.
Awatar użytkownika
tristanfr

Postautor: ZabekJazabek » pt 09 sie, 2013 16:00

Ja w za tydzień jadę na Chorwację na właśna rękę ;) Wynająłem apartament i jestem blisko monża :) Więcej mi do szczęścia nie potrzeba ;)
Awatar użytkownika
ZabekJazabek

Imię: Jacek

Postautor: Shinto » wt 13 sie, 2013 18:10

Na własną rękę - bezapelacyjnie ;)
Zwłaszcza wyjazd wynajętym Kamperem po Europie...ciekawa i tania forma wypoczynku
Shinto
Bujający w obłokach

Postautor: janeczka » sob 28 wrz, 2013 11:39

łopata pisze:Zgadzam się w zupełności z Fantagiro. Ja z moją ukochaną na miesiąc miodowy lecimy do Chorwacji i wszystko sami załatwialiśmy. Od przelotów w obie strony, przez noclegi, po ubezpieczenie, bo pewnie dużo nurkować będziemy (takie są plany przynajmniej). I mimo to, że dla nas obojga to jest pierwszy wyjazd za granicę, to wszystko dopięte jest już na ostatni guzik, a wypad dopiero we wrześniu...
Notabene, nawet jeśli jedziecie z biura podróży, to i tak wykupcie sobie ubezpieczenie. Czytałem, że te ich gratisy są po prostu śmieszne (nie ma tam chociażby ubezpieczenia na odwołaną podróż, co się ostatnio mega często zdarza).

No dokładnie to ubezpieczenie, które oferują na zwykłe podstawowe badania mooooooże wystarczy. A gdyby faktycznie coś się stało to już kicha wielka.
Awatar użytkownika
janeczka
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Krzyszy » czw 10 paź, 2013 06:53

Hej,
Obie opcje mają swoje plusy, ale jedna z nich ma ich więcej.
O ile wakacje z biurem podróży to takie wakacje, dla ludzi którzy nie chcą/nie mogą włożyć wysiłku w planowanie i po prostu np. chcą lecieć do Egiptu by chlać w hotelu cały pobyt, albo po prostu nie mają tzw. skillsów w organizacji i planowaniu.

Co do własnej ręki, to jest przygoda, robi się co chce, kiedy chce, nie jest się skazanym na towarzystwo określonej grupy. Zazwyczaj również wychodzi dużo taniej (niż z biurem podróży). Ale dla kobiety może to stanowić pewne zagrożenie, jeśli chce sama podróżować po krajach muzułmańskich.

Formą pośrednią jest znalezienie grupy ludzi która chciałaby jechać w to samo miejsce i ma te same zainteresowania :)
Ale najważniejsze, to że kiedy zamknę oczy,
kiedy zamknę oczy nic nie zaskoczy mnie.
Krzyszy
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 3 times

Postautor: matthew » czw 10 paź, 2013 06:57

Zdecydowanie lepiej jest na własną rękę. Robisz co chcesz, nie masz ustalonego planu dnia tylko zwiedzasz co Ci się podoba.
Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo,
z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem.
Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu
i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
matthew
Początkujący marzyciel

Imię: Mateusz

Postautor: violett » czw 05 gru, 2013 08:26

Ja bym wybrała samodzielne organizowanie podróży/wyjazdu, bo wtedy możemy zobaczyć co chcemy i zagospodarować sobie wolny czas jak chcemy. Poza tym takie rozwiązanie jest dużo tańsze.
Awatar użytkownika
violett

Postautor: Konwalijka » ndz 23 mar, 2014 00:06

matthew pisze:Zdecydowanie lepiej jest na własną rękę. Robisz co chcesz, nie masz ustalonego planu dnia tylko zwiedzasz co Ci się podoba.

Zgadzam się z tą opinią, ale jako osoba która milion razy musi przemyśleć coś zanim podejmie ostateczną decyzję mam bardzo duże problemy z organizacją takich wypraw, myśleniem nad miejscem noclegu, miejsc do zwiedzania i chęcią pogodzenia wszystkich uczestników wyprawy. Dlatego jeśli ktoś taką wyprawę organizuje owszem ja zawsze bardzo chętnie, ale jeśli mam zaplanować swój urlop to ostatnimi czasy jeśli nie wybieram się gdzieś do znajomych to stawiam na biuro podróży.
Awatar użytkownika
Konwalijka
Początkujący marzyciel

Imię: Iza

Postautor: veryAnka » ndz 23 mar, 2014 13:38

Ja szczerze mówiąc jestem wygodnicka i stawiam na biuro. Najchętniej na takie oferty, które częściowo organizują pobyt, pozostawiając wolną rękę co do formy spędzania czasu. Tak było np. z Bornholm gdzie mieliśmy wykupiony rejs, katamaran, zakwaterowanie, ale na miejscu sami wypożyczyliśmy rowery i jeździliśmy po wyspie. Oni mają tam świetnie zorganizowane trasy rowerowe. Jak będziecie mieli okazję to polecam. Co do biur to od paru lat mam to samo - Unity Line. Zaliczyłam z nimi kilkanaście podróży, mam zaufanie i wiem, że nie zawiodą. Bez biura podróży poruszam się jedynie po Polsce, wyszukując niedrogie bazy wypadowe, z których można sobie pójść w góry i odpocząć. :)
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: adelia » ndz 23 mar, 2014 14:26

Ostatnio parę moich wypadów odbyło się na własną rękę, nie chciało mi się jechać do biura podróży i wyszukiwać czegoś, co mi najbardziej przypadnie do gustu. Postanowiłam, pojechałam i zrobiłam wszystko, co chciałam, nie musiałam się niczemu podporządkować ani martwić, że czegoś nie uda mi się zrobić. Chyba rzadko kiedy już będę decydowała się na biuro podróży.
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: Konwalijka » czw 27 mar, 2014 16:17

Ja jakoś głównie wśród ofert biura Itaka. Widziałam szyldy ukończenia 25 lecia działalności. Trochę są a rynku a sondaże pokazują spore zainteresowanie turystów kierunkami u nich.
Awatar użytkownika
Konwalijka
Początkujący marzyciel

Postautor: vanilia » pt 28 mar, 2014 18:37

Konwalijka a gdzie z nimi byłaś? My mamy parę pomysłów na weekend majowy i właśnie rozważamy z jakim biurem polecieć.
Bierzemy pod uwagę Tunezję, Turcję albo Teneryfę.
Już 25 lat??? To istnieją dokładnie tyle co ja chodzę po świecie :D

Jeśli chodzi o podróże to ja zdecydowanie wolę biuro podróży, nie poleciałabym na własną rękę. Za dużo zachodu. Ale jeśli ktoś jest odważny to czemu nie.
Awatar użytkownika
vanilia

Imię: ola

Postautor: Konwalijka » czw 03 kwie, 2014 00:11

vanilia pisze:Konwalijka a gdzie z nimi byłaś? My mamy parę pomysłów na weekend majowy i właśnie rozważamy z jakim biurem polecieć.
Bierzemy pod uwagę Tunezję, Turcję albo Teneryfę.
Już 25 lat??? To istnieją dokładnie tyle co ja chodzę po świecie :D

Trzy lata temu na jednej z wysp kanaryjskich. Po tej wyprawie z nimi poleciała moja siostra również na Wyspy. Ona natomiast z mężem i synem. Byli bardzo zadowoleni.

Niestety nie mam doświadczenia jesli chodzi o kraje które wymieniłaś :( Do Turcji leciała z nimi moja koleżanka, ale to było dobre 10 lat temu :D

vanilia pisze:
Jeśli chodzi o podróże to ja zdecydowanie wolę biuro podróży, nie poleciałabym na własną rękę. Za dużo zachodu. Ale jeśli ktoś jest odważny to czemu nie.

Właśnie dzisiaj rozmawiałam z przyjaciółmi jest plan wyjazdu do Włoch w formie objazdówki. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Będę chętna o ile nie będę musiała organizowac planistyki wyjazdowej ;)
Awatar użytkownika
Konwalijka
Początkujący marzyciel

Postautor: marzanna » pt 11 kwie, 2014 21:46

Ja natomiast wybieram się niedługo do Niemiec i wszystko załatwiam sama. Dobrze że są strony takie jak bahn.com/pl, gdzie można zarezerwować szybko bilet, wydrukować a nawet znaleźć ciekawe informacje o największych atrakcjach. Jak to wszystko mam to po co mi Biuro Podróży? Oczywiście inaczej sprawa wyglądałaby, gdybym wybierała się do Ameryki czy Kambodży . ;) ale na terenie Europy :)
marzanna
Bujający w obłokach

Postautor: rena71 » wt 15 kwie, 2014 22:25

Szczawnica jest super, ogólnie Pienny to dla mnie taka idylla, gdzie można naprawdę się zrelaksować i odetchnąć :) Ostatnio na FB pisałam o Splywie Dunajcem.

Co do organizowania podróży na własną rękę to sprawia mi ogromną radość, gdy organizuje sobie i znajomym podróż i zawsze są zadowoleni :super: co to za sztuka kupić sobie wycieczke ? każdy głupio potrafi, ale wszystko dopiąć na ostatni guzik, aby było dobrze to to jest sztuka i dobra organizacja
Ostatnio zmieniony śr 16 kwie, 2014 00:19 przez Ruta, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Warn za reklamę.
rena71

Imię: Rena

Postautor: marzanna » śr 30 kwie, 2014 13:07

Otóż to - najważniejsza jest własna inwencja" twórcza", sami załatwiamy i mamy przynajmniej z tego i satysfakcję i dużo radości, bo.... sami sobie wszystko zorganizowaliśmy. Szczawnicę znam bardzo dobrze,jeździłam tam co roku,a nawet dwa razy do roku,jeszcze jak funkcjonowały kolonie na Sewerynówce
ale mnie na dzisiaj ciekawi,czy Ty - rena71- podróżowałaś już może z Polski do Niemiec pociągiem DB lub Busem od DB? wiemy,że niemieckie koleje,a nasze- to jak pięść do oka.W Niemczech przynajmniej -jak jedziemy pociągiem- głowa nam nie podskakuje- ;) nie ma nawet co porównywać,a po drugie jak kupimy bilet w Niemczech,to na niego można sobie w jednym kierunku jeździć i jeździć. Miałaś okazję się o tym przekonać? Pozdrawiam.
marzanna
Bujający w obłokach

Postautor: Maciek » sob 16 sie, 2014 22:08

Jeżeli chodzi o mnie to zależy od miejsca, w które chcę jechać. Jeżeli chodzi o Grecję, Chorwację to wybieram biuro podróży. Tak mi po prostu wygodniej. W zeszłym roku np. leciałem do Tunezji z Itaką, świetnie się bawiłem. Wiele rzeczy miałem zapewnionych i nie musiałem się o nic tak na prawdę martwić.
Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 4 times
Imię: Maciek

Postautor: Lisek » czw 04 wrz, 2014 20:12

Wolę na własną rękę. Wszystko wolę załatwiać sam :)
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Have thanks: 8 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Postautor: marzanna » czw 30 paź, 2014 12:23

Oczywiście, że na własną rękę, ponieważ jadę gdzie chcę i robię co chcę, niczego nie muszę robić na tzw gwizdek : posiłki, zbiórki itp.
marzanna
Bujający w obłokach

Postautor: syttor » pt 07 lis, 2014 12:08

Na własną rękę. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że :cenzura: spełniają wszystkie wymagania, i nie "potrzebują obecności" biura podróży.
Ostatnio zmieniony pt 07 lis, 2014 12:59 przez Ruta, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Linki od 20 postów. A reklama stron od 50. Warn.
Awatar użytkownika
syttor

Postautor: Martina » pn 24 lis, 2014 12:22

Ja zawsze podróżuję na własną rękę :) Staram się wynajdywać tanie loty, przejazdy, różne promocje, a noclegi wyszukuję przez bookapart.com :)
Awatar użytkownika
Martina

Imię: Marta

Postautor: Lidka_20 » wt 25 lis, 2014 11:43

Ja i moi znajomi wolimy podróżować na własną rękę, parę razy byliśmy z biurem podróży, ale jednak lubimy mieć swobodę i poczucie samodzielności. Od dwóch lat uskuteczniamy nasz mały cykl podróży po Polsce ;-) W te wakacje odkrywaliśmy regiony łódzkiego , było niesamowicie! Trafiliśmy przypadkiem na niezły hotel Obrazek, mimo, że jakoś niespecjalnie lubimy planować podróże, zazwyczaj działamy spontanicznie ;-)
Awatar użytkownika
Lidka_20
Początkujący marzyciel

Postautor: Konwalijka » wt 27 sty, 2015 11:48

Ja łączę wszelkie możliwości. Póki co zauważyłam, że Włochy przyjemnie zwiedza mi się samodzielnie organizując wyprawy, ale widząc takie opcje wycieczek kusi mnie bardzo:
http://www.itaka.pl/wycieczki/wlochy/to ... 7&adults=2
Awatar użytkownika
Konwalijka
Początkujący marzyciel

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sport i podróże